reklama
Země: Chorvatsko Chorvatsko

Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; napáje

Dobrý den milí cestovatelé,
po důkladném pročítání a špekulování jsem usoudil, že Oregon 450 je co se týče poměru cena/kvalita asi jedna z top navigací na kolo.
Než si ji ale za těch necelých 6000,- koupím, chtěl bych slyšet vaše názory a zkušenosti s touto mašinkou.
Zejména mne zajímá, jak se tvoří trsy dlouhé například 500km a víc. A jak tedy naviguje v zahraničí.
Mám v plánu ji použít při letošní cestě k jadranu.
Napájení bych řešil tak, že bych koupil např. 6 párů výkonných AA baterií a zhruba po šesti dnech zakotvil v kempu a nabíjel. K tomu by sloužila "nějaká"? z nabíječek Voltcraft.
Za jakékoliv postřehy, rady a doporučení týkajících se výše zmíněných věcí předem děkuji :)

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2013
  • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

         

    Mam 450 a spokojenost. Navigovani zalezi vzdy na mape.Kazdopadne bezne dostupne mapy nenaviguji po turistickych znackach a po cyklostezkach (alespon co ja vim) umi navigovat jen http://mapy.garmin.cz/eshop/mapy-software/cyklo... a to tak nejak omezene. Jestli to chces vyuzit pro navigovani po silnicich, je v Ogeronu v poslednich verzich software nekolik modu navigace pro kola a dokonce i trasu s minimalnim stoupanim, takze by to snad pouzitelne byt mohlo. Doporucuji zajit do Garmina a vyzkouset a nechat si vysvetlit. Soucasna mapa evropy pro auta uz obsahuje pouzitelne detaily (i nejake nezpevnene cesty) pro silnicni cyklistiku.


    Co se tyce vydrze baterii, pocitej tak neco kolem 12 hodin. 15, kdyz nastavis vypinani displaye a budes mit 2500 mAh dobijeci baterie. Jestli se spokojis c mensim rozlisenim displaye a s ovladanim tlacitky misto dotykoveho a s pomalejsim strojem, doporucil bych eTrex (20 nebo 30). To pomalejsi znamena, ze treba trasu z Prahy do Livigna (Italie, neco kolem 800 km) pocita Oregon 20 vterin, eTrex minutu a pul. A taky se na Oregonu da celkem snadno posouvat mapa, takze se muzes trosku rozhlednout kolem, na eTrexu je to pomale a pomalu se nacitaji dalsi casti mapy. To samozrejme zalezi na mape - podle mnozstvi detailu, ktere obsahuje. Pro tyhle nevyhody jsem nakonec ozelel vydrz, ale ja jezdim prevazne v terenu, nebo to pouzivam v aute pripojene na napajeni.

    Pouzivam baterie Sanyo Eneloop XXX (2500 mAh) a jsem spokojen.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

           

      Díky Murphy :)
      Jsem z jihu...od Hodonína takže nejbližší "specializovaná prodejna Garmin" (GPSCentrum) je v Brně. Snad mi tam dostatečně poradí, když tam mají napsáno i aktualizace software i map.
      Mrknu na ty cyklo módy, snad budou opravdu využitelné.
      Tak nějak jsem doufal, že když už to bude Garmin tak bych se mohl dočkat podrobných ( 1:25000 ) map jednotlivých zemí.
      Jak to tak ale vypadá, kdybych chtěl konkrétní země, kterými chci jet tak bych musel koupit 3 balíčky(turistických) map.
      http://www.garmin.cz/produkty/mapy/turisticke...

      http://www.garmin.cz/produkty/mapy/turisticke...

      http://www.garmin.cz/produkty/mapy/turisticke...

      To se mi jeví jako nereálné a také příliš nákladné.

      Mám tedy koupit mapu Evropy http://www.garmin.cz/produkty/mapy/automobilove...
      a dál to neřešit?
      Nedá se to sakriš nějak podrobně naplánovat doma v PC a pak to jenom přesunout do Oregonu? :)
      Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

             

        Doma se to da nacvakat. K mapam automaticky dostanes Mapsource nebo Basecamp - tam uvidis mapy na PC, a cestu si muzes nacvakat rucne.
        Jen je omezeny pocet prujezdnich bodu.
        Mas pak dve moznosti - zvolit na trase jen nekolik bodu, kterymi chces projizdet a abytek nechat na GPSce, nebo nacvakat vsechno - krizovatku po krizovatce, pak Ti ale za chvili dojde pocet bodu a budes tech tras muset pripravovat vetsi mnozstvi. Pak ale vyuzije navigovani mezi body a ne po cestach a mas jistotu, ze se zrovna GPSka nerozhodla, ze Te poskle jinudy, nez program v PC (v PC jsou jina nastaveni preferenci navigace, takze se obcas stane, ze GPSka pak ma jiny nazor).

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

               

          Připojuji se k Murphymu, také plánuji raději doma od PC - v podstatě v jakémkoliv programu co umí export do gpx. Pak se v terénu nechám vést ( sleduji čáru na displeji nad příslušnou mapou ), ale stejně občas z plánované trasy vyjedu a jedu si podle chuti. Pak se zase ke trase po pár km vrátím - v podstatě podle naplánované trasy držím směr. Ani podrobná mapa nezaručí 100% průjezdost po stezkách a tak je potřeba zapojit improvizační talent a řídit se heslem "I cesta je cíl". Mapy OSM většině cestovatelů vyhovují a jsou zdarma, není nutné investovat tisíce do map. Oregona napájím také eneloopy a mohu doporučit.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.04.2013
          Autor: Netopirat
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

             

        Existuje fura free map.
        Namatkou:
        http://garmin.openstreetmap.nl/
        http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On...


        Napriklad pro CZ a SK klidne postaci mapy z http://mapygarmin.wz.cz/
        Tim usetris par tisic, kdyz koupis jen holou navigaci.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

               

          Mám ten dojem, že kupované mapy jsou navíc vázané na konkrétní přístroj.
          Koupím si navigaci za 6 tisíc a k tomu mapy za dalších X tisíc (Např. Německo je za 150 €). Když o navigaci přijdu, přišel jsem i o ty mapy i když je doma na CD mám. Takže škoda jako prase.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.04.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                 

            to je pravda, ale pokud máš číslo přístroje a kód map, při ztrátě nebo krádeži ohlásíš na garmin (kde se zaregistruješ při koupi)a není problém mapy na ztraceném přístroji zablokovat a na novém je uvolnit. víc jsem napsal přímo tobě do schránky...

            [ Zpět ]
            Datum: 10.04.2013
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                   

              Děkuji za informaci. To je pozitivní zpráva, to mě těší. Dost mě ta hrozba ztráty draze koupené mapy odrazovala.

              Bohužel další informace nedorazily.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.04.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                     

                Pánové děkuji vám mnohokrát.
                Do navigace půjdu. Snad mě při dobrém výběru map, dovede až třeba do Splitu :). Chtěl jsem počkat na možnou jarní slevu, ale ono je také možné, že přijde sezónní zdražení. Tudíž je moje do dvou týdnů.
                Mám v plánu Oregona + bohužel nedodávaný držák na řídítka koupit zde: http://www.gpsanavigace.cz/85-garmin-oregon-450...
                Nedá mi se nezeptat, zdalipak nevíte o výhodnější koupi? :)
                Předem děkuji za odpovědi.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.04.2013
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                       

                  zkusil jsem zbozi.cz a naslo o 250 Kc levnejsi. Mozna nejaka heureka, nebo neco podobneho, daji jeste lepsi.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.04.2013
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                       

                  ...jak radí Murphy- vyzkoušej na Heuréce. Jo,pokud jde o držák na kolo, já ho dostal k přístroji od prodávajícího grátis, ale uchycení není nic moc- dvěma stahovacíma páskama. Já si upravil držák z nepoužívaného předního světla a dodávaného držáku Garmina na karabině. Držák bateriového světla na řídítka je objímka s pantem a šroub na dotažení nahradil nový s naletovanou křídlovkou pro jednodušší manipulaci. Na místo pro nasazení světlajsem nalepil a pojistil dvěma šroubky plochu pro uchycení Garmina s karabinky.Protože mám na řídítkách místa "akorát",držák dávám dolů, když GPS nepoužívám...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.04.2013
                  Autor: bi-jan-cyk
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                         

                    Pouzivam ten original. Mam ho na 4 kolech a vyuzil jsem ho i v aute - pritahnul jsem ho temi stahovackami do vydechu klimatizace. Problemy s nim ani v jednom pripade nemam.
                    Spokojenost.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.04.2013
                    Autor: Murphy
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                           

                      Já používám tento upravený pro variabilnost- jednoduše ho odmontuju a přehodím na druhé kolo bez nutnosti mít poruce stahovačky- ne pro problémy.....

                      [ Zpět ]
                      Datum: 12.04.2013
                      Autor: bi-jan-cyk
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                     

                ...to jsem to domrvil- ty info do schránky byly pro tazatele tohoto vlákna-bližší info na patch firmware pro výrobu vl. map)...

                [ Zpět ]
                Datum: 11.04.2013
                Autor: bi-jan-cyk
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

         

    na gc.cz se dnes objevil inzerát :Prodáme Garmin Oregon 450 PRO, koupený 9/2012 včetně standartního příslušenství. Záruka, doklad o koupi. Stav těla: nese známky používání. Stav dïsplaye: výborný (používána fólie od 1. dne). Důvod prodeje: změna přístroje. Cena: 5500 Kč. Uživatel - LaM_couple - ICQ: 43650344 , Nic víc nevím ,neznám jej podle profilu je z Nejdku.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2013
    Autor: Netopirat
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

           

      Díky :)
      Zkusím se jim ozvat a trošku je stáhnout.
      Je to přeci jen spotřební zboží a pokud jde nový Oregon sehnat za 5300,- tak bazarová cena 5500 není zrovna na místě.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

             

        Aha...tak je to verze PRO, která by podle všeho měla mít podrobnější mapu ČR - 1:10 000.
        I tak jde ale sehnat pod 6 000,-
        Nemyslím si, že je těch 5500,- adekvátních..

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

               

          Souhlasím, že cena by měla jít níž. Netuším co má za mapy v ceně, ale to není v této chvíli podstatné, dají se kdykoliv z více zdrojů dohrát.
          Já PRO verzi budu mít druhým rokem a nákupka byla lehce přes 7.000,- , mezitím šli ceny dolů, to jsem nepostřehl. Zkus jej stlačit a když to nepůjde tak běž do novýho (ne)PRO. Kontakt jsem bral z jeho profilu. Tož pardon.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2013
          Autor: Netopirat
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                 

            Vůbec nic se nestalo, jsem rád že jsi mi to postnul. Jinak bych na to nepřišel.
            Zkusím jít tak na 4000,- jinka půjdu do nového pochopitelně.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Garmin Oregon 450 - navigace v zahraničí ; tvoření tras ; na

                   

              Je to natolik spotrebni zbozi, ze bych skoro radsi priplatil za dvouletou zaruku. Ale je fakt, ze pote, co jsem kolem dokolecka reklamoval starou radu eTrexu (vzdy tak po pul roce neco odeslo), mi Oregon slouzi uz cca rok a pul a porad nic a funguje.

              Jo - ta folie od prvniho dne je naprostou nutnosti, alespon pri mem zpusobu pouziti.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2013
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

213 cyklistů (10 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024