reklama

Posouzení sestavení cross. kola

Rám: 6061 hliníkový New Edge 3, E4 Anti-Flex sedlem a podpěrami řetězu
Vidlice: Spinner Odesa Mag se zdvihem 63 mm, včetně nastavení pružení a zamykání vidlice pro jízdu po silnici
Převodovka a páčky: Shimano Alivio, 3×8 rychlostí
Brzdy: Forged Alloy V – přední brzda s omezovačem maximálního brzdného tlaku, který zabrání zablokování předního kola a pádu přes řídítka
Střed: Cartridge, zapouzdřený
Kliky: Suntour NCX-410, 48/38/28 zubů, s chráničem proti navinutí nohavice a před umazáním od řetězu
Řetěz Shimano HG40, kazeta Shimano HG30, 11–32
Náby: Shimano RM-30/Alloy (2× zapouzdřené), pro výplet 36 drátů
Pláště: Vittoria Adventure, s ochranou proti propíchnutí, rozměr 700×35C
Ráfky: Dvoustěnné s CNC frézovanými stranami
Dráty a niple: WTB 14 nerezové
Sedlo: WTB Comfort V včetně Love Channel a Comfort Zone
Sedlovka: Alloy Micro Adjust s rozměrem 27,2×300 mm
Představec: Alloy Threadless s nastavitelným sklonem z 0° do 60°
Řídítka: 2× zeslabovaná, ze slitiny 6061 Alloy a se sklonem 30 mm
Gripy: Marin Dual Density

[ Zpět ]
Datum: 02.04.2013
Autor: FrOst
  • Re: Posouzení sestavení cross. kola

         

    Jedná se o dámské kolo pro nezkušenou..Jezdila by více méně jen na silnicích a v terenu jako polní cesta a pod, jezdí jen málo a hodně opatrně. a je mi nabízeno za 8000 Kč..

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2013
    Autor: FrOst
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posouzení sestavení cross. kola

         

    Nevím tak úplně, co má být "omezovačem maximálního brzdného tlaku", ale cokoliv mimo opravdového ABS, což tady asi nehrozí, bude věc přinejmenším obtěžující, ale mnohem pravděpodobněji dříve či později v nějaké situaci život ohrožující.

    Brzda, obzvlášť přední (to je ta jediná, kterou se dá kolo skutečně zabrzdit, pokud je to opravdu potřeba), má být s co největší účinností (tady neexistuje žádné reálné "příliš", pro bezpečné brzdění nesmí být potřeba za páku rvát, naopak, navíc ne vždy jsou podmínky ideální), a zároveň přesná (= především nepružící). Kup kvalitní (= především tuhé čelisti, na pocit musí mít na páce tvrdý doraz) V-čka a na jakékoliv takovéhle kraviny se vykašli.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2013
    Autor: Marble
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posouzení sestavení cross. kola

         

    Přesněji jedná se nabídku od slevomatu kde je zlevněno z 12 na 8 tisíc. Jedná se dodavatele www.marinshop.cz a je k mání pouze tato konfigurace.. Ohledně těch brzd tak ty se snad dají přinejhorším vždycky vyměnit, pokuď se nemýlím.. Ale přítelkyně stejně spíše brzdí radši zadní, protože se právě tohoto přelítnutí přes řidítka bojí.
    Takže pokud neshledáváte jiné závady nebo nevyhovující parametry tak se mi kolo zatím zamlouvá.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2013
    Autor: FrOst
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posouzení sestavení cross. kola

         

    Když jsem ten popis začínal číst, tak to vypadalo jako nějaké sci-fi a říkal jsem si, cože to bude za speciál. A ejhle, jen bujná kreativita prodejce. Dost obyčejný trek. Asi za těch osm použitelný, za tuhle cenu se fakt nedá moc vymýšlet a na co si stěžovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

707 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024