reklama

Pláště s hroty

Jezdím na MTB i v zimě a občas hodím pěknou máňu, protože guma na led to není ono, tak se ptám kdo máte zkušenosti s vyhrocenými pláštemi?

[ Zpět ]
Datum: 06.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Libor)
  • Re: Pláště s hroty

jo mám, mám nějaký Schwalbe ice(snow) stud či tak nějak. je tam cca 110-120 hřebíků=spíš jakoby hlavička nýtku. Na ledu a uježděným sněhu super, kam nevyjela čtyřkolka, jsem se vyhrabal a to je spíš takovej lehčí model:). Do hlubšího sněhu ovšem téměř nepoužitelné díky vzorku...... cena tehdy cca 1300kč.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Chci s zeptat nezničí se hroty brzo tím, že přece jen se nedá vyhnout úplně silnici, asfaltu ?

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak tyhle pláště jsem viděla na vlastní oči a naprosto jsem se pro ně nadchla. Cena byla 990 za kus, což mi přijde sice dost, ale je to únosné.

Zvažuji ovšem pouze jeden plášť a teď poraďte, jestli je lepší dát ho na předek nebo na zadek - názorů se mi totiž dostalo od obojího, ovšem základ z praktických zkušeností jaksi všem radilům chyběl.

[ Zpět ]
      Datum: 07.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)

No myslím že se lišili proto, že když máš dobrý plášt na sních vzadu, máš dobrý záběr do kopce a neuskakuje ti zadek, ale když jedeš skopce tak ti podjede předek, a naopak to bude asi stejně.

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)

Nechceš mi radit, abych během jízdy přezouvala podle toho, zda jedu do kopce či z kopce :o)))

Ale vážně - samozřejmě se rozumí, že druhý plášť musí mít kvalitní vzorek.

[ Zpět ]

Ne tak sem to určitě nemyslel během jízdy:-) myslel jsem že to je jako u auta, stejné gumy na všechny 4, tak i na kole na všech ( 2 )...

[ Zpět ]
            Datum: 08.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)

no já ten plášť hodil na zadek, protože jsem jezdil kopce a bez těch hřebíků to nešlo. Z kopce jsem spíš brzdil zadní, ale pokud podjede předek, tak nestačím říct ani doprd...Takže nejlépe na obě kola, jinak je to kompromis

[ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jenom jeden je dost nanic - aby to fungovalo na ujetém hladkém sněhu nebo takovém tom náledí - námraze (třeba když najedeš do hladkých vyjetých kolejí), tak musíš "zakousnout" obě kola. Už se mi stalo, že mi ujel zadek i předek - a stejný výsledek jako DyEm - nestačil jsem ani to dopr....:-)
        A jinak opětně poukazuju na to, že dvě rubeny 300,-, vruty cca 50,- + sobota práce (nářadí = akumulátorový šroubovák) - to by moh zvládnout manžel...třeba za to napečený cukroví :-)

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)

No, idea je to sice hezká, ale můj manžel má s mým kolem společného jen to, že mě s radostí a úsměvem pouští na výlety. Raději to nebudu škrábat :o)))

A je fakt, že co se týká jakékoli úpravy na kole, tak tím zatěžuji výhradně servis - jsem ochotna si kolo tak maximálně umýt a prostříknout WDčkem, ale dál se, z úcty k mému kolu, nepouštím :o)))

[ Zpět ]

Na www.bike-fórum. cz, foto, díly + komponenty najdeš foto pneu s hřeby domácí výroby. A někde na nějakém webu jsem o tom četl - koupil rubeny po 150,- Kč + vruty a sám to dělal, popisoval tam svou dobrou zkušenost.

[ Zpět ]

Viděl jsem kdysi ve kšeftě pláště Nokian, ale taky z nich trčely jenom polokulovitý nýtky, takže na tvrdým ledě asi nic moc. A cena závisela na počtu nýtků a myslím, že převyšovala cenu šestnáctipalcovejch pneumatik na auto. Obdoba plochodrážních pneumatik na led se asi nedělá. .-))

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)

ale stačí. Obdoba plochodrážních pneumatik na led se asi nedělá. .-)), ale jo, dělá akorát cena 3000-5000kč nikdo nezaplatí :). Pár odkazů: http://www.schwalbe.com/index.pl?bereich... ten snow stud mám, tam by se další "hřebík" na tom ledě hodil. http://www.snowbikers.com/snow_tyre.html
      http://www.conti-online.com/generator/www/de/en...
      tires/mtb/spike_claw/spike_claw_en.html%20class=

dál ať si to najde každej sám

[ Zpět ]

Taky jsem byl dost překvapený, že z těch nokianů netrčí žádné hroty, ale jsou jakoby "ocvočkované", nicméně to chodí.

[ Zpět ]
      Datum: 08.12.2005

Já mam pláště SCHWALBE Snow Stud a jsem spokojenej. Najel jsem snima zatim jen přes 200km převážněn po suchý silnici, vzorek zatim neubyl,hroty jsou taky v pohodě.

Koupil jsem je na www.cykloexpert.cz,maj je tam za 970kč a doprava je zdarma!!!Maj tam taky SCHWALBE Ice Spiker za 1375kč - ty jsou spíš jen na led.

[ Zpět ]
    Datum: 12.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (JAKUB)

nechci s tím prudit ale asi stojí za to s přečíst příspěvek...
    http://www.train-sim.cz/svicko/

[ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)

Nějak tomu nerozumím - proč jsi tento odkaz dal do tohohle tématu?!?

A mimochodem já jsem s Hankou už na akci byla a i minulou sobotu byli s námi na Točné kluci, kteří o akci věděli přes ni.
      Má dobré nápady a má chuť je pro ostatní zrealizovat. Zatím...

[ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005

taky jsem objevil pl. KENDA KLONDIKE 26x2,1 s 252 hroty za 1590,-(sice dost) ale fungujou super

[ Zpět ]
    Datum: 25.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jíra)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

151 cyklistů (7 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017