reklama

vodní sloupec u stanu

Jak se přepočítává vodní sloupec u stanu (udávány u stanů) na litry za hodinu, udávány u stanů zn. QUECHUA? (např. 200 l/hod)

[ Zpět ]
Datum: 10.03.2013
Autor: axi
  • Re: vodní sloupec u stanu

         

    vodní sloupec je maximální výška vodního sloupce na ploše cm2 po 24 hodin po kterou výrobce ještě zaručuje nepropustnost látky vodou.
    Prostě látka má menší mezery ve tkanivu než jsou molekuly vody a ta tedy neprostupuje. Ovšem jen do nějakého tlaku. U textilnch látek se to prostě měří a udává v tom vodním sloupci. Tedy např. nepropustnost 4m znamená, že látka na 1cm2 během 24 hod. udrží a neproustí tlak 4m vody.


    osobně bych od stanu s neznámou značkou, která udává jinou metodiku okamžitě utekl, protože je celkem jasný proč to dělá. Právě proto, aby se to porovnat nějak jednoduše nedalo.
    co chtějí říct těmi litry za hodinu a jaká je metodika toho výpočtu a měření opravdu nevím...
    Já bych od toho radši utekl.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vodní sloupec u stanu

           

      Asi kolik litrů vody proteče stanem? :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2013
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vodní sloupec u stanu

           

      On to každej výrobce si může měřit trochu jinak, ale 24 hodin to snad není...standard je myslim braná 1 minuta s tim, že 3. propuštěná kapka znamená stop.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2013
      Autor: Diply
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vodní sloupec u stanu

         

    200 l/hod je vodní sloupec 4800 mm.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vodní sloupec u stanu

           

      Přesně tak předsedo.
      Je to přesně tak, jak psal Jurimír, jen to mají v jiných jednotkách, aby nás takhle před nedělním obědem zblbli.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vodní sloupec u stanu

             

        Jinak v litrech na hodinu měří francouzi a ten přepočet 200 litr./hod = cca 4.000 mm udávají i prodavači v decathlon, také jsem nenašel žádnou přepočítavací tabulku.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2013
        Autor: axi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vodní sloupec u stanu

           

      člověče, kdes to vyhrábnul?
      Mě to docela zajímalo, tak jsem to zkoušel dohledat a nenašel. Ale třeba už díky tomu hledání vím, že měření tý nepropustnosti se zastaví v okamžiku, kdy prolezou tři kapky, jaký přístroje se na to měření používají, podle jakých norem IS a ČSN atd. atd. Což bylo docela zajímavý. A taky jsem se z nějakých technický dokumentů textilní vysoký dozvěděl detaily o paropropustnosti atd. atd a docela mě to zaujalo jsme rád, že jsme ty informace prošel, ale nikde jsem nenašel ten vzájemnej přepočet a vůbec ani měření v litrech na hodinu

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2013
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vodní sloupec u stanu

             

        Quechua to udává takhle:

        200 litrů / h / m²

        Takže za hodinu je to 200mm vodního sloupce a za den je to 200x24= 4800mm vodního sloupce:-)

        Ale moc to nechápu, zda je důležitých těch 24 hodin nebo první tři kapky. Normu ISO 811 jsem nečetl:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vodní sloupec u stanu

               

          ten m2 mi pro prosté přepočítání dooot chyběl:-) když jsme to přepočítal pro cm2 pro který se měří dle norem hydrostatická odolnost textilních látek, tak vyšlo logicky hausnumero:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2013
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vodní sloupec u stanu

                 

            No mě to tam právě taky chybělo. Tak jsem si to zkusil najít. Bez těch metrů mi pak totiž vyšlo to, co nahoře malému-jardovi:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 10.03.2013
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vodní sloupec u stanu

           

      to jsem potřeboval pro představu vědět..dík

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2013
      Autor: axi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vodní sloupec u stanu

             

        Mám tenhle:
        http://www.vseprooutdoor.cz/product/sekundovy...:3691/

        Byl jsem s ním v Německu v kempu, lilo nepřetržitě 3 dny a noci, proudy vody, ve stanu sucho. Bohužel disk o průměru 75 cm nebo kolik, je na kolo dost nepraktický.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

235 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024