reklama

Prosba o radu pro Neználka

Zdravím Vás všechny,
předem se omlouvám za založení nového tématu ale těch témat je tu tolik a já bych potřeboval konktrétní radu pro mne.
K věci, měřím 178 cm, vážím 75kg(max 80 docela se to mění). Jezdím skoro denně sice jen vedle do vesnice 7 km ale tak až se oteplí bude ježdení delší a častější. Vedle do vsi jezdím tedy hlavně po silnicích (chodníkách), ale v létě se pustím na na polňačky do lesa,cyklostezku a jednou dvakrát do roka jedeme s klukama na soustředění na hory ale jako počítám s tím že bych rád začal více jezdit :)
Jde mi o radu jaké kolo by jste mi doporučili? Je mi jasné že Vám že oproti Vám toho moc nenajezdím ale dotěď jsem jezdil na Ravu (přesný typ neznám) ale již ho mám 5 let a udělal bych klidně rád změnu.. Nechce se mi moc investovat do toho starého (nová vidlice a bůh ví co ještě..)!
Dnes jsem se koukal po kolách značky Amulet ale tuto značku jste zde moc nechválili takže to by asi nebyla vhodná volba že?
Finančně bych nejradši se vešel do 15ti tisíc ale když by jste mi doporučili nějaké kolo za 15ticís a poté o 1000% lepší za 20 tisíc tak bych váhal.. Ta cena není pevná ale nejradši bych se u ní držel (ale těch 20 je opravdu MAXIMUM).
Předem Vám všem děkuji za užitečné rady.
Neználek

[ Zpět ]
Datum: 07.03.2013
Autor: Knorek
  • Re: Prosba o radu pro Neználka

         

    Pokud bys chtěl Amuleta, tak v této ceně tohle:
    http://www.bradsky.cz/amulet-11400-sh-2010-p... Osazení slučná, vidlice trošku horší ale na tvoji váhu by mohla chodit dobře. stejný model s kotoučovkami je už za 20 500,-.
    Jinak bych se podíval na Maxbike, za příplatek ti vymění některé díly - např. vidlici.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu pro Neználka

           

      Děkuji za Tvůj názor! Jako na Amuletovi netrvám ale ta značka se mi zdala jako jedna z levnějších a četl jsem že více méně všechny značky co se prodavají je to samé jen pod jiným názvem aspoň tedy ty rámy(samo že to není asi vždy pravda) a jasné že pak záleží hlavně na osazení a v tom se právě moc nevyznám nerad bych si koupil nějakou drahou plečku kde budu platit jen za značku!
      Hlavně mi jde o to koupit co nejlepší kolo za co nejmenší peníz..

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2013
      Autor: Knorek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu pro Neználka

           

      Já s tímto osobně nesouhlasím. Za tyhle peníze už koupíš lepší kolo nežli je tento odkaz. A navíc Amulet ve mě nevzbuzuje vůbec důvěru. Připadá mi to jako pozlátko. A už jen z pouhého pohledu se mi nelíbí celkové zpracování.
      Já bych do toho nešel.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2013
      Autor: speedy17
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosba o radu pro Neználka

             

        Tak místo kecání, dej typ na něco lepšího. Nevím jak k fotky poznáš "celkové zpracování".

        [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosba o radu pro Neználka

               

          Proč se hned urážíš?? Já vás tady nechápu.
          Podívej se na toho Amuleta pořádně na napojování na sebe částí támu a pak na Authora nebo Treka. To snad poznáš na první pohled co je kvalitnější. A jestli ne, tak jsi opravdu odborník a nechám si od tebe vždycky poradit :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2013
          Autor: speedy17
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Prosba o radu pro Neználka

                 

            Já se neurážím, jen jsem po tobě chtěl něco konktrétního.Což zřejmě nezvládneš.
            A zpracování rámu Amuleta je standartní, jako každý jiný rám dělaný někde na východě (jako např. i Author a desítky jiných značek).

            [ Zpět ]
            Datum: 09.03.2013
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Prosba o radu pro Neználka

                   

              Bohužel já to zvládám. Když mu tak dobře radíš, tak ať si Amuleta koupí. Udělá s ním určitě dobře a bude naprosto spokojený. Já jen, že jsem na něm ještě snad neviděl někoho jezdit!! Takže určtě kvalitní a velice rozšířená značka.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.03.2013
              Autor: speedy17
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
              • Re: Prosba o radu pro Neználka

                     

                no jo, jenže Ty se pohybuješ v závodnických kruzích, tam to šlape v jiných penězích.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.03.2013
                Autor: Grille
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Prosba o radu pro Neználka

                     

                Amulet je "brněnská" firma, a ty jsi holt pražák.
                Psal jsem to jako návrh, když o téhle značce psal.
                Čekám na nějaký lepší návrh, od takového znalce, jako jsi ty.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.03.2013
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Prosba o radu pro Neználka

                       

                  Myslíš, že kdyby brněnská značka Amulet byla tak dobrá tak jí budu potkávat při trénincích třeba i jen u cykloturistů, nebo když jedu na dovolenou s kolama, tak bych jí tam třeba viděl někde u nějakého občerstvení stát zaparkovanou. Bohužel já se koukám i po kolech na kterých jezdí cykloturisti a fakt se přiznám, že Amulet jsem snad ještě nepotkal! Myslíš, že lidi někdo nutí k tomu, aby si museli kupovat onu či jinou značku kola? Je to kadého rozhodnutí. A myslíš, že Author nutí všechny cyklisty aby si ho kupovali. To asi ne že? A přitom je Author nejprodávanější značka u nás. Takže to už o něčem svědčí.
                  Ale vy jste tady odborníci, tak mu poraďte. Já všude píšu že já jsem Authorový a nebudu měnit značku, protože jsem s ním naprosto spokojený.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.03.2013
                  Autor: speedy17
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Prosba o radu pro Neználka

                         

                    Co znamená "jsem Authorový" ? ;-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.03.2013
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Prosba o radu pro Neználka

                           

                      Ze jsem Authorový znamená že mám rád značku Author a jsem s ní naprosto spokojený. Mám už 4 Authora a naproso v pohodě. No a synek taky mu jedině kupuju Author a taky be problémů.
                      Nemám důvod měnit a hlavně mi vyhovují jízdí vlastnosti. Author Master poslední co mám a jsem fakt spokojený.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.03.2013
                      Autor: speedy17
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Prosba o radu pro Neználka

                             

                        Mám Meridu (spokojenost, bez problémů), mám škodovku (spokojenost, bez problémů), mám Fuji (spokojenost, bez problémů), ale že bych byl Meridový, Škodovkový, nebo dokonce Fujavý, to teda nejsem. A dokonce ani jednu z těch značek nemám RÁD, prostě je jen spokojeně užívám. Svět je divnej...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.03.2013
                        Autor: ronda
                        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Prosba o radu pro Neználka

                         

                    Má zkušenost s výrobky author jsou veskrze negativní. Když jsem vlastnil před vice jak 10 léty athora tak se na něm sralo vše. Roční ivestice do opravy a výměny různých komponetů byly více jak 2000kč
                    Proto jsem si koupil meridu a 10 let jsem na ni nešáhnul kromě umytí. Nikdy jsem ji ani nepromazal, měnil jsem jen řetěz a osmikolo jednou až dvakrát za dva roky. 7 let to kolo najíždělo 8-9tis.km ročně, poslední 3 roky jen 4-6tis.km.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.03.2013
                    Autor: Bobbob
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Prosba o radu pro Neználka

                           

                      Nechci tady pouze hájit znašku Author. Každý je spokojený s něčím jiným a to mu vyhovuje.
                      Jak tady píšeš, že jsi byl skoro pořád v sevisu, tak se může stát že jsi trefil na špatný kousek.
                      Dříve jsem prodával nová auta v autosalonu Honda. A Hondy jsou kvalitní auta. Bohužel pán si koupil Accorda nového a byl také stále v servisu. Prostě se na tom autě všechno sralo. Ale vždycky se to vyměnilo v rámci záruky.
                      Co jsem ale nepochopil, že jsi měnil, nebo měníš osmi kolo dvakrát do roka. Proč? To ti tak odchází, nebo kupuješ nějaké laciné šitky?

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.03.2013
                      Autor: speedy17
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Prosba o radu pro Neználka

                             

                        Ne píši že jednou až dvakrát za dva roky to bylo dříve dokud jsem neměl motor. Za poslední 3 roky jsem měnil kolečko jen jednou a to letos.
                        Ještě mně čeká výměna řetězu.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.03.2013
                        Autor: Bobbob
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosba o radu pro Neználka

         

    Já jsem Authorový. A co třeba tohle letošní http://www.author.cz/kola/2013/dexter-5/
    Ale loňské modely budou lacinější.
    Osobně si na Authora nemůžu vůbec stěžovat, i když jsem o několik tříd výše, ale začínal jsem na Traction a nikdy jsem z Authorem fakt neměl problém.
    Samozřejmě je vše také o údržbě a o tom jak se ke kolu chováš. Zničíš i kolo za 100-tisíc, když se budeš k němu chovat jako prase.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2013
    Autor: speedy17
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu pro Neználka

           

      Vždyť ten Author má o dvě řady horší osazení a je o dva kg těžší. Ale má kotoučovky!

      [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2013
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosba o radu pro Neználka

         

    Nebo Trek http://www.trek-bikes.cz/sport/k-20 v případě zájmu dokážu domluvit i lepší cenu, nežli je oficielní

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2013
    Autor: speedy17
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosba o radu pro Neználka

         

    http://www.nakole.cz/clanky/1001-cyklisticka...

    Nebo si ještě počkej na FOR BIKES a tam máš vše pod jednou střechou a můžeš vybírat na jednom místě.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2013
    Autor: speedy17
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosba o radu pro Neználka

           

      VŠEM VÁM děkuji za rady!
      Jen mne mrzí že jste se tu kvůli tomu "pohádali"!
      Pravda jest že moc lidí na něm asi nejezdí a není to známá značka jako Kellys či Meryda a ostatní na kterých jezdí 75% "cykloturistů" ale pročítal jsem fóra a žádně početné negativní ohlasy tam nebyly.
      Ten Author co jsi mi speedy17 doporučil vypadá hezky to jako každopádně! Zvážím to.. (dal by jsi mi email když bych se pro něj rozhodl abychom se zkusili dohodnout na té zvýdněné ceně?)
      Ale chtěl jsem se Vás ještě zeptat.. V týdnu jsem pátral a objevil jsem toto kolečko :
      http://www.kola-online.cz/superior-xc-f33-w...
      Ale jako na druhou stranu je to uplně jinde cenově než ten Amulet..(za toto kolo bych si koupili dva Amulety) ...
      Takže hlavní otázka asi je jestli toto kolečko využiji že když je to celopéro že? :-//
      Co by jste volili Vy pro moje potřeby ježdění?

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2013
      Autor: Knorek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosba o radu pro Neználka

             

        Ale to jsi skočil zase úúúplně někam jinam. S tímhle se na asfalt leze jen v případě nejvyšší nouze ;-)
        Má to "dámský rám", takže proporce rámu nemusí vyhovovat (ale můžou), taky na něm můžou být vymalovaný kytičky, nebo motýlci :-)
        Asi se to tváří, ale není to - vidle je pružinová (aby vyhovovala tvojí váze, přece jenom je počítaná pro ženský) a snad že na moc pevná (to ale taky můžou pindat). Za tu slevenou cenu asi dobrý pro pohodový projížďky po lese přes drncáčky, něco to pobere. Ale bude to chtít přiměřenou opatrnost. Na asfaltovou turistiku bych to viděl jen vyloženě nouzově. A těm 13,5 kg bych chtěl věřit :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosba o radu pro Neználka

               

          Děkuji Ti za tvůj názor! Nepůjdu do něj dle toho co jsi napsal není skoro vůbec pro mne vhodný! Sem se na něj zeptal páč mne zaujala ta cena.. Páč jsem měl za to že toto by mohl být ten mimořádný případ kdy bych zainvestoval to maximum 20 tisíc, ale ještě že jsi mne vyvedl z omylu! Díky!
          A měl by jsi pro mě nějaký jiný typ?
          Je pravda že jezdím teď více méně silnice ale na ty si můžu nechat to staré Ravo (tam je vidlice úplně v **** takže jezdím na zamknuté) a to nové bych měl na ty výlety na jaře přes les ale i stezku atd.. A z toho soudím že nějaká ta 29´´ kor v této cenové relaci je na prd.. Či se snad mýlím?
          Prosím doporučte mi tedy dle Vás co by pro mne bylo vhodné..
          Předem Vám děkuji za každý Váš názor!

          [ Zpět ]
          Datum: 12.03.2013
          Autor: Knorek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

433 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024