reklama

jednostranné nášlapy

Zdravím,co říkáte na jednostrnné nášlapy?Když to jde zacvaknout a valit,a nebo kde je přeplněno --přehodit pedál.Nevím jak se rozhodnout---mám vybráno--- jednostranné PDT780 XT nebo nášlapy XT.Zatím díky,poradte.

[ Zpět ]
Datum: 03.03.2013
Autor: falco1
  • Re: jednostranné nášlapy

         

    Mám a používám jednostrané i oboustrané nášlapy, záleží pro jaké ježdění to chceš, pro ježdění po městě, turistování a volné projížďky jsou lepši jednostrané a dobře vyhovují.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jednostranné nášlapy

           

      Tak zrovna na ježdění po městě mi ty jednostranné přijdou značně nevhodné. Nějakou dobu jsem je používal a po rozjetí na semaforu jsem vždy musel trochu lovit správnou stranu.
      Já osobně to vidím spíš, jestli chce člověk jezdit jen v tretrách a nebo v něčem jiném.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jednostranné nášlapy

             

        Na lehu máš jistě pravdu. Na zábradlí - viz výše.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2013
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jednostranné nášlapy

               

          Na zabradli viz vyse - jak pise Ssnilard. Mel jsem je na lehu a za chvili musely pryc. Pak jsem je dal na snowbike, taky nevyhovely. Nakonec na kolo do mesta a i tam jsem se nikdy nezacvaknul, kdyz jsem chtel a naopak. Takze nekde lezi doma v krabicce. Jako nouzova rezerva dobry.
          Horsi je ta kvalita. Tohle nema najeto ani 1000 km a takhle jsem se dovnitr zahlodal botami:
          http://mur.rajce.idnes.cz/Hadanky/#DSC02513.JPG
          http://mur.rajce.idnes.cz/Hadanky/#DSC02514.JPG
          http://mur.rajce.idnes.cz/Hadanky/#DSC02515.JPG

          Uz nevim, co byly zac, ale byly v papirove zeleno bile krabicce z recyklovaneho papiru.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2013
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jednostranné nášlapy

                 

            Nevím jak kdo, ale u těch co mám téměř nikdy nemám problém se hned zacvaknout.
            Na treku mám jednostranné, většinou jezdím v tretrách a občas jedu v sandálech nebo obyč botách, tak mě to dobře vyhovuje, a asi víc než abych přehazoval pedály.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.03.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jednostranné nášlapy

         

    Koupil jsem jednostranné a zacvakávám, jen když vím, že nějakou chvilku pojedu v kuse bez zastavování. Pro jízdu ve městě si musím kontrolovat, abych si nenacvaknul zámek, když ho nechci. Takže do města si myslím, že se nášlapy nehodí ale možná je to jen věc zvyku. Na kopečky je to ovšem výborná věc, připadá mi to, jako bych se mnohem méně zapíral proti sedlu a taky jako by konečně začaly pracovat nejen přední ale i zadní stehenní svaly.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jednostranné nášlapy

         

    Jediný rozumný důvod pro jednostranné bych viděl použití s obyčejnými botami (na druhou stranu, jestli si zvykneš na nášlapy, tak se ti bez nich stejně nebude chtít jezdit a jako úplná nouzovka se dá i do oboustranných nášlapů nacvaknout platforma).
    Po chvíli tréningu vycvakneš botu okamžitě (= výrazně rychleji, než se kolo složí na zem), takže tím se nemá cenu trápit. Předtím asi párkrát spadneš, ale to se ti stane tak jako tak. :) Navíc i o oboustranné nášlapy se dá trochu opřít bez nacavknutí.
    Souhlasím se tím co píše Matěj, jakmile si zvykneš na nášlapy, bude ti při akceleraci zacvaknutá noha chybět (to se netýká jen lehokola) a s jednostrannými se dle zákonu schválnosti v tu nejmíň vhodnou dobu netrefíš. Navíc i bez ohledu na akceleraci, při ježdění po městě by člověk měl koukat na provoz a ne na pedál, aby ho otočil správnou stranou.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2013
    Autor: Marble
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jednostranné nášlapy

         

    Nevidím důvod pro jednostranné nášlapy. Musíš se vždy starat, aby sis natočil pedál do správné polohy na zacvaknutí. Když nášlapy, tak oboustranné, a když víjimečně potřebuješ popojet v teniskách, buď prohodit pedály nebo tam cvaknout redukci:
    http://pedaly.heureka.cz/bbb-feetrest-bpd-90/

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jednostranné nášlapy

           

      Používám podobnou redukci, jen od Shimana. Ale stejně se pedál vlastní vahou vždycky natočí nahoru zámkem na nacvaknutí. Takže ho musíš přetočit, abys šlapal na správné straně. Do města, kde hodně zastavuješ, je to opruz. Zacvaknout a vycvaknout tretry je pohotovější.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jednostranné nášlapy

             

        Je nějaký problém mít redukci z obou stran?
        Já jsem je dostal k nějakým pedálům, ještě jsem je nepoužil. Na co taky, když mám tretry, a buď v cíli cesty nebo na nosiči tenisky či sandály...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2013
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jednostranné nášlapy

               

          Kdo by to pořád vycvakával. A hlavně, když bych je vycvaknul, tak až bych je zase potřeboval, určitě bych si nemohl vzpomenout, kam jsem je posledně dal. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jednostranné nášlapy

                 

            Já to mám jednoduchý: krabici na cyklistiku, poličku na tenis a badminton, šuplík na střílení, šuplík na focení a geokešink, šuplík s elektro, šuplík na lezení, pytel na vodu, šuplík s vařením, krabice s nářadím. Cokoliv na sport nebo výlet hledám, nemůže být nikde jinde.
            Výjimkou jsou sportovní brýle, některé boty, funkční prádlo, lékárničky, paměťové karty a akumulátory, láhve a bidony, batohy, ledvinky, tašky, některé nářadí, nože, lepidla a samozřejmě potraviny.
            Prostě v tom mám pořádek:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 04.03.2013
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jednostranné nášlapy

         

    Díky za reakce na komentář.Používám cykloboty a mám i kolo MTB dá se říci střední třídy.Kamarád mě dokonce láká i na amaterské MTB závody.A právě jsem si myslel,že těmito pedály oddálím zaručené držkopády.Asi jsem se mýlil,chce to asi cvik,no mám dilema-----díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2013
    Autor: falco1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jednostranné nášlapy

           

      Spadl jsem asi 2x kvůli klipsnám, ale nikdy kvůli nášlapům.
      Daleko větší nebezpečí je, že ti bota sklouzne z pedálu, než že nevycvakneš v přípaě potřeby.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2013
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jednostranné nášlapy

           

      Kvuli naslapum jsem spadl z klasickeho kola jednou, kdyz se mi do naslapu dostal kaminek a nedovolilo mi to se vycvaknout.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jednostranné nášlapy

           

      Tak na MTB určitě oboustranné. Z počátku snad jako všichni sebou flákneš, protože zapomeneš včas vycvaknout, ale určitě to nebude víc než 2 x :-) rychle se na to zvykne a je to bezpečné a líp se snimi jede.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2013
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jednostranné nášlapy

             

        ...a až budeš z tohodle důvodu padat (po třech letech praxe), snaž se nepadat na parťáka. musí pak běhat po servisech a centrovat... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jednostranné nášlapy

               

          Ano, to je důležitá poznámka, když se padá, tak pokud možno stranou všech lidí a nevplétat se do cizích kool :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jednostranné nášlapy

             

        Tak chlapci,
        nakonec jsem koupil nášlapy oboustranné XT,mají větší plochu na obuv,povolil jsem to zatím,a jsu spokojený.
        Díky za účast na komentáři všem.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2013
        Autor: falco1
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jednostranné nášlapy

               

          Tak napíšu svou novou zkušenost s jednostrannými nášlapy. Pořídil jsem si SPD Shimano PD-M324
          Nemám problémy (jak jsem se původně obával)
          s vycvakáváním ( i když jsem zatím žádnou krizovou nečekanou situaci nezažil a vždy jsem vycvaknutí zvládl- mám to nastavené na snadné vycvakávání), ale k mému překvapení mi největší problém dělá nacvaknutí. Měl jsem předtím klipsny a tam to nalezení správné strany bylo pro mne daleko snazší Není pravda, jak zde někdo psal, že se šlapka díky váze zařízení kufru natočí jedním směrem. Teď s novou zkušeností bych si pořídil oboustranné nášlapy a případně při potřebě klasických pedálů vyměnil šlapky. Pokud jsou závity namazané a občas se pedály mění,tak je to otázka minuty.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2013
          Autor: senior
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jednostranné nášlapy

                 

            No, já mám se stejnými pedály na lehokole odjeto 920 km a spokojenost. S nacvakáváním žádné problémy nemám. A můžu též potvrdit, že ve většině případů se pedály zachovají podle zákonů fyziky a nastaví se vzhledem k rozložení hmotnosti právě do polohy k zacvaknutí. Ale to mluvím o lehokole, pro klasické kolo ta poloha pedálu k zacvaknutí vhodná není.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2013
            Autor: K2Bike
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024