reklama
Země: Česko Česko

Vandr na kolech

Ve vlákně brašny se rozjela debata o vaření a stravování na cestách.
Myslím že je to téma pro samostatné vlákno.
Podělte se o své zážítky a zkušenosti ze svých cest ať již pěšky či na kole.

[ Zpět ]
Datum: 26.02.2013
Autor: Bobbob
  • Re: Vandr na kolech

Bohužel pro mně jako invalidu ta kotlíková romantika již skončila.
    Proto pokud bych cestoval na více dní je pro mně nutností preferovat ubytování v hotelech, penzionech či chatkách.
    Stan nepřipadá v uváhu jelikož bych se ráno asi nedostal na nohy.
    Zrovna tak osobní hygiena v přírodě je nemožná jelikož pokud bych si dřepnul tak bych se už do vzpřímené polohy nevrátil.
    Jiná situace by byla pokud bych byl zdráv.

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Hoď na záda Deutera (co z "2" dělá "3") a můžeš, jako ´hausnumero mirekbik´ vyrazit do světa ...
      8-)

[ Zpět ]
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

20 let vandrů pěšky s batohem na zádech. Pak pohodlnost a 10 let vandry na kole natěžko. Z toho 3x po měsíci na Krétě. Letos počtvrté ale zase pěšky s báglem.
    Cíl pouze rámcový a brát to, co den přinese.
    Výsledek? Spousta přátel a známých, kam jezdím a setkáváme se dodnes. Trochu jako rodina.
    Hodně úžasných zážitků.
    Spaní nadivoko.
    Nikdy cestovka.
    Svoboda dělat si co chci a ne striktní dodržování plánu.
    Takový je recept na mé osobní štěstí.

[ Zpět ]
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +17 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

plně souhlasím- s cestovkou až jako důchodce nebo invalida (to druhé už jsem i teď, ale kolo mám doporučeno jako rehabilitaci), to co zažije osamělý cestovatel na svých cestách, se nedá popsat- jde hlavně o poznání nových domorodců,jejich země, kultury, života i zvyků, navázání kontaktu ap-a vo tom to vlastně je...
      pokud jde o způsob stravování, tak ten u mne slouží hlavně k získání kalorií a obnovy sil- chuť i zdravá strava jdou bokem. převážně tedy tvoří hlavní jídlo večeře a to bujony doplněné střídavě oves.vločkami, pohankou, těstovinami, rýží, sem tam i nasladko(bez bujonu),hutné polévky- to vše doplní česnek a cibule (3-5stroučků a jedna střední).přes den jsem na napolitánkách či misli tyčkách a pivu- když je možnost, okoštuji místní speciality. ráno většinou kakao,káva ze suš. mléka a oves.vločky se suš. ovocím (směs hrozinky, švestky, ananas, papaja ap.)namočené předem večer.takto nemusím vozit hromady těžké stravy- dokoupit se dá skoro všude cestou a je to lehké i skladné. vařím na benzínu a ten se taky sežene všude-žel.rezervu 3dl vozím sebou stále a před cestou mimo civilizaci doplním jek palivo tak stravu. celkem se vším všudy má výzbroj, výstroj a potraviny nikdy nepřekročily váhu 25kg ....

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jak se vyrovnáváš s (teoretickou) možností, že se ti něco stane 5 či 10 km od civilizace, kde není signál (tlf.)?
        Vozíš s sebou ´kapsli´(cyankáli)?
        8-)

[ Zpět ]
        Autor: AV

To co popisuješ je pro zdravého člověka bez problému. Je ale mezi námi cyklisty dost třeba diabetiků a ti by se tímto způsobem stravovat asi nemohli nehledě na to že musí jist i 6x za den.
        A i tito lidé chtějí cestovat a poznávat svět.
        Mají to značně ztížené ale neodradí je to.
        Proto spoléhají na to že se nají někde v restauraci.
        Co mám já zkušenost z našeho kraje tak jsou restaurace i hospody které ti uvaří i na přání samozřejmě z dostupných surovin.
        Většinou si objednávám 150g kuřecí prsa dušená bez tuku, 100g brambor a 150g zeleniny.
        Svačiny řeším plátkovým sýrem a jablkem. Odpolední svačina je z celozrného toustu se šunkou a sýrem. Večeře většinou opět kuřecí nebo hovězí dušene se zeleninou.
        Na pití jen vodu z vodovodu nebo nějaké neslazené minerálky.
        Z výše uvedeného jasně plyne že stravovat se v přirodě je nemožné.
        Tak že mé výlety rozhodně nejsou nizkonákladové tak jako kdysi před léty kdy se vařil kotlíkový gulášek a jiná kotlíková jídla.

[ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

tak uvařit by to šlo snadno i venku, ale jak to uchovat čerstvé více dní bez chlazení to nevím. jedině jezdit na ledovec nebo do jeskyň. :-D

[ Zpět ]
          Datum: 27.02.2013
          Autor: Billicek

Neznáš pojem "živá konzerva"? ;-)

[ Zpět ]
            Autor: hekynen

tak kuře by ještě šlo, ale co to prase a kráva?

[ Zpět ]
              Autor: Billicek

Prase by šlo taky, i kráva; nohy mají...

[ Zpět ]
                Autor: hekynen

Varel?

[ Zpět ]
              Autor: brum

Ten se ovšem zachránil houserem.

[ Zpět ]

Minimálně jeden s námi nesouhlasí i když mu nic nevnucujem:-))

[ Zpět ]

Třeba závidí tu volnost a pocit štěstí :o)))

[ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Inu, není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

Je to prostě jeho zábava. Tak mu ji přejme.

[ Zpět ]

kromě, vandrů pěšky a na kole jsou taky fajn vandry na kanoe, na jachtě, vlakem, autem, letadlem, na motorce, na koni. Toulání je názor a životní filozofie. Jediný dopravní prostředek, který se k vandru nehodí je gauč. Teda pokud nemá kolečka a není to gaučo-velo :-)
    Od přečtení knihy Stephena Kinga Talisman jsou pro mne vandry cestou do Teritorií. Na lodi se člověk do teritorií dostává nejrychleji, pěšky to trvá tak dva dny a na kole minimálně 3 týdny. Protože být v teritoriích je spíše stav mysli než cokoliv jiného :-)

[ Zpět ]
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

joo, to si vzpominam na jedno rano nedaleko Valtic , v orechove aleji. vzbudila mne veverka ktera mi vyzirala vlocky z esusu a nevadilo ji ze cinka lzickou...

[ Zpět ]
    Autor: cibi
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Při dovolené u nás vařím, pokud vůbec, jen čaj, kávu a max párky nebo vajíčka. Více se nevyplatí, hospod je všude relativně dost a můžu si to - u nás- dovolit. Ne tak v zahraničí, tam si vařím i (pro mne) složitější jídla většinu dnů a jen jednou za tři čtyři dny jdu do restaurace.

[ Zpět ]
    Autor: m
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Rájem rozhlednovým – 77 nejnovějších rozhleden ČR

Nejnovější rozhledny České republiky, dotisk obohacený o 12 nových rozhleden
Rozhledny stále přibývají. Od minulého vydání této knihy jich bylo postaveno dalších 12. Celkem tedy za tři a půl roku přibylo 77 …
249 Kč

Každý kopec bere … DECH

Milan Silný
Výborná inspirace k výletům na nejzajímavější české a příhraniční kopce.
Pátá kniha autora a volné pokračování jeho knih: Každý kopec má své ... NEJ Každý kopec stojí za ... TO Každý kopec se zvedá ... VÝŠ Víte…
349 Kč
Tip na letošní dovolenou

Šumava na běžkách

(CK Kudrna)
02.02.2018, 3 dny
3 000 Kč
zimní Vlastní doprava

Krkonoše na sněžnicích

(Pavel Šustr, CK Kudrna)
01.03.2018, 4 dny
3 000 Kč
pěší turistika Vlastní doprava

Šumava na sněžnicích

(CK Kudrna)
01.03.2018, 4 dny
3 000 Kč
pěší turistika Vlastní doprava
Seznamka

Hledám: kamarádku

včera
Ahoj, hledám sportovně založenou kamarádku na kolo i na lyže. UO a okolí. Já 54/170/70.

Hledám: Kamaráda

18.01.2018
Hledám kamaráda na společné pohodové jízdy po cyklostezkách. Nehledám závodníka. Prostě ježdění na pohodu. Praha…

Hledám: Na kole po Evropě

17.01.2018
Ahoj, hledám parťáka a nebo parťačku na cca měsíční cestu po Evropě. Já 28 let, více informací osobně.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (15 přihlášených)

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (3.)

Bělorusko Měli jsme před sebou druhou zemi, Bělorusko. Již jsme v minulosti tento nepříliš známý a málo…
Peggy | 18.01.2018

Polsko 2014 - 4.část

13. den (28 km, Jája 20 km)Neměli jsme nastavený budík a vstáváme dost pozdě - skoro v devět. Ono to ale zas…
Santi | 14.01.2018

Za sluníčkem na Hebridy (2017)

Celý měsíc kolmo-tlačmo-pěšmo po ostrovech západní Vysočiny, krásné počasí skoro bez deště, žádné úmorné…
cyklo-poustevnik | 14.01.2018