reklama

Měli jste (máte) mopeda? :-)

Před chvílí jsem si otevřel nakolácký stránky a m. j. našel rondův příspěvek (s fotečkou) ze včerejšího večera v tématu "Zabezpečení kola". Ta dáma v podvazkách sice vypadá velmi dobře, ale ten moped - ten je přímo nádherný! Takový moped bych jednou - na starý kolena - rád měl.
Když mi bylo patnáct, tak jsem koupil z druhé ruky za čtyři stovky skvělý moped Stadion S1. Byl v perfektním stavu a já si ho hleděl. A můj kamarád měl Jawettu Sport, taky pošušňáníčko. Sice jsem si v patnácti našetřil a koupil taky Jawu 50 - 21, stála tehdy 3680,- Kčs, ale ten moped byl prostě lepší.
V prvním roce po velkým třesku v roce 1989 mi vykradli garáž a od tý doby je nemám...
:-)

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2013
Autor: Airline
  • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

         

    Také mám tyhle stroje rád a líbí se mi. Pár fotek pro inspiraci, na druhé fotce je velmi zajímavá úprava - vodní chlazení

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

           

      Teda na tý druhý fotce - to je mašinka! :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2013
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

             

        Tak pár pěkných kousků je občas k vidění. Na druhý a třetí fotce je lepší detail vodního chlazení.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

           

      Kde jsou ty časy, kdy se v Rakovníku vyráběli mopedy Stadion.

      V sousedním městečku je rodina, táta a syn a ti mají plnou garáž Pařezů. Mají je všechny v perfektním stavu, jako kdyby zrovna sjely z výrobního pásu. Také mají spotřebu 3 litry leštěnky na 100 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

         

    když mi bylo mezi 12ti a 13ti tak jsem si na brigádě vydělal za prázdniny 72,-Kčs a tatík sehnal za 700,- Stadiona. Taky S11 pokud vím.
    Byl jsem z něj nadšený. Asi po roce jsme ho půjčil kamarádovi z ulice a už jsem ho nikdy neviděl. Trvalo aspoň rok, než jsme z něj vykopal aspoň ty peníze a už jsme se s ním nebavil, byť on to párkrát zkoušel ještě v dospělosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

           

      S11 jsem měl taky, byl to stejnej ročník jako já, kupoval jsem ho za 150,- a po třech letech jsem ho prodal za 300,- ;o))
      Kolega z práce se věnuje restaurování mopedů.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2013
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

             

        nejlepší na tom bylo, že sem do toho nalil tři litry benzínu a trošku oleje a ta plná nádrž mi vydžela asi půl roku :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2013
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

               

          To mě ne, ale s 5,- Kčs jsem jezdil pro plnou nádrž i s olejem ;o))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2013
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

               

          To jsi toho moc nenajezdil :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

                 

            Kdyz jezdis jenom k jihu a zpatky se nechas tahat, tak co by ne?

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

                 

            nebylo mi ani patnáct neměl jsme na to papíry, zkrátka prostě jen mezi vesnicema po okolí. Vypadal ale tak úžasně, že mi ho záviděli i ostatní kluci a tak jsme si prohazovali stroje a já jel chvíli na krosce, chvili na Simsonu, MZtě nebo 350tce

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

                   

              Jasný, než se po vesnini a okolí na těch splašených trubkách namotalo 150 až 200 km, tak to chvíli trvalo a člověk si dost užil

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

                     

                přesně tak. Do patnácti let jsme jel v podstatě na jakýmkoli druhu motorky do obsahu 500 různých výkonů. Skoro na všem, co se dalo běžně koupt a najiít různě po garážích. Od novejch 350 po veteránový kusy a včetně doma dělanejch krosek.
                Minimálně od sedmnácti, ale spíš dřív mě to nějak pustilo a do 27 jsme na tom nejel. Pak jsme si udělal papíry a koupil starou panelku a brzo mě to přešlo a nějak mě to dote´d nebere.
                Možná si od babí vezmu pionýra, kterýho jsme jí dal opravit a ona už po somdesátce nejezdí a budu ho používat na cesty do Prahy. Akorát dneska už s helmama pruděj moc a já s ní prostě nejezdím.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2013
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

         

    http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=98944
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

         

    No jéje, v roce 1986 jsem si koupil Babettu. Jel jsem si pro ni vlakem z HK do Českých Budějovic (to je tam, kde by chtěl žít každý...), byla pracně vytelefonovaná, byl o ně frc. Prodavač se mě ptal, kam ji mají poslat. A byl docela paf, když jsem mu řekl, že na ní jedu domů. Chytli v něm saze, začal obcházet vystavený kousky a netuším proč se zastavil u té mojí budoucí a prohlásil, že tahle je ta ona. Na námitku, že má prasklý kryt mi odpověděl, že se to prohodí s jinou a že si to prasklý čongové ještě rádi odvezou. než jsem dojel domů, byla zajetá :-) Makala pak naprosto bezchybně dva roky (cca 14 tis. km), potom jsem si ji blbec nechal ukrást.
    Kamarád si po mém vzoru taky jednu pořídil a tak jsme jezdili různé vejlety. Co tak pamatuju, tak jednou jižní čechy asi 550 km za den, třístovek nepočítaně. On jezdil i několikrát týdně za holkou z HK do Prahy na noc a ráno domů. Od března do podzimu nalítal přes 13 tisíc.
    Já se můžu pochlubit bláznivinou, kdy jsem jel víceméně non-stop z HK na hranici tehdejšího SSSR, tam se jen otočil, pádil až do výběžku za Aš a hned ještě zas domů. Hodilo to 2058 km a protože jsem si to tehdy blbě rozvrhnul, jel jsem to celých 58 hodin (cca 2 hodinky spánku na krajnici u Jihlavy). Byla o mě pak i zmínka ve Světě motorů :-)
    Teď po létech jsem si zas jednu pořídil a trošku jí pošlechtil (chromy, perleťová metla, zatím chybí rámy na kufry). Ale asi půjde do světa, nestíhám ji užít a pak taky, jak píše už Jurimír, vopruz s přilbou. tehdy to bylo takové pohodovější a operativnější, někam se dojelo, stáhnul se kulich a dal do kapsy. A v létě vítr ve vlasech...
    No a na půdě čeká na svůj čas rozebraný a opískovaný mazlík, Stadion S 11.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

           

      Byl jsem u známého v autodílně. Stál tam S 11, prý ho upravují na závody. Karbec Micuni, titanová ojnice, japonská jehlová ložiska ...
      "Bude to brko!"
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2013
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

           

      Jsem na vejšce mívala takovouhle :)
      http://www.sesa-moto.cz/galerie/nahled2/foto26...
      Po nějakejch čtyřech letech denního provozu začala stávkovat, tak jsem ju nechala za pětikilo klukům ze Svazarmu, ať si ju spravěj.
      Na nádrži měla ze samolepek vystříhaný jméno :)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2013
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

             

        Ta na obrázku je ta tvoje, nebo jen ilustrační ? Že je to nějaký mezidruhový mix :-) Jinak tyhle jednokvalty bývaly takový jednoduchý dělníci, plížidla na ryby a zpátky.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

               

          Ilustrační, ta moje byl tenhle typ, akorát světlo měla jiný... Jsem ju uvazovala řetězem ke kanálu před barákem. Při blokovém čištění jsem na to zapomněla, ale nic se jí nestalo, objeli ju. Museli by buď přeseknout ten tlustej řetěz nebo to odnést aj s tou mříží. :))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2013
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

         

    Stadion S11, celý jsem ho rozebral, měl jsem rozpůlenej motor, a po složení zase jezdil Bylo mi čtrnáct. Spojkový lamely s tím nalepeným korkovým obložením se musely shánět v mototechně v Plzni, jinde ten sortiment už nevedli. A já vyrůstal na Valachách.

    Jinak o babetě trochu uvažuju na cesty do dálek, s brašnama podobně jako na kole... Důvodem je čas. Kolo je na dálky skvělý, ale chce čas. Natěžko dlouhodobě víc než stovku denně nedám, na mopedu bych dal dvakrát třikrát tolik. A na babetě bych se nebál po dálkových cyklostezkách, samozřejmě slušně a totálně ohleduplně vůči cyklistům, kterým patří především. Mopedy v Evropě na cyklostezkách vídám a vždy vůči kolu naprostý respekt, slušnost. Jde to.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2013
    Autor: básník
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

           

      ideální by byl na ty stezky čtyřtakt nebo aspoň kvalitní olej / a né léty prověřenej, ale smrdící, M2T, navíc, v malém,byť výrobcem doporučeném, ředění 1:33/

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2013
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

             

        Bože můůůj, to se nestydíš takhle nahlas říct M2T ??? Honem si běž vykloktat... Tenhle sajrajt ani na řetěz. Po něm jsou ve vejfuku z karbonu krápníky. Když nic jinýho nebylo, tak jsme během vejletu taky třeba i dvakrát, třikrát pucovali totálně zacpanej vejfuk na Babettě. větší kubatury si s tím nějak poradily (silnější trubky, větší průvan), ale tyhle kozí dechy se hned ucpávaly a pak se to dusilo, neřadilo, nejelo. Slušnej olej můžu poradit, ale asi budu mlčet, abych tomu Shellu (SX2) VSX2 nedělal reklamu ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

               

          Co bych se styděl?! Když jsem začal jezdit /v 70 letech/ na pionýru, tak snad ani jinej olej nebyl. Později jsem měl i klasiku Jawu 350 a když to člověk kapku smahnul, tak za ním zůstávala mlhovina. Nějaký "Šel"?, možná v tuzexu. Ale jináč jsem si i jako nemajetný studentík pěkně pojezdil, benzín stál cca 2 kačky.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2013
          Autor: vladaza
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

                 

            Však píšu, že tehdy jsme neměli jinou volbu, ale zmínit to dneska... :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

               

          M2T? Špičkový olej do dvoutaktu.
          M5-mix co byl před ním se moc nelišil od M6 (motorový olej), sice víc nmodro, ale nezadíralo se to.
          8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2013
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měli jste (máte) mopeda? :-)

             

        Určitě, nesmělo by to kouřit a smrdět. A taky bych chtěl aby to jelo potichu, nedělalo randál.
        Nevím jestli na to dojde, zatím zůstávám u kola :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2013
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024