reklama
Země: Francie Francie

Korsika

Ahoj,

planujeme Korsiku na letosni cerven. Dle nabidky mi prijde nejzajmavejsi nabidka CK Alpina. Hledala jsem nejake recenze a bohuzel jsem nasla prevazne dost negativni. Hlavne co se tyce dopravy, autobusu a celkove organizace.

Mohli byste mi pls poradit? Vase zkusenosti? S Alpinou jsem nikde nebyla.

Jako alternativu vidim CK Kudrna, CK Poznani ci Tour (coz vubec neznam)

diky moc
Martina

[ Zpět ]
Datum: 24.02.2013
Autor: Junka
  • Re: Korsika

         

    V roce 2001 jsme byli na Korsice s Adventurou
    http://www.bbcc.cz/hist/2001/0630Korsika...

    a s organizací zájezdu jsme byli móoooc spokojený.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Diky za odkaz, proctu. M.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2013
      Autor: Junka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    Moje bývalá přítulkyně byla s Alpinou na Korsice loni. Celkově s Alpinou byla asi 3x. A vždy byla spokojená.

    Ale první zpráva, která mi od ní loni přišla byla, že jedou hroznou hajtrou. Takže autobus asi nic moc. To byl taky důvod, proč jsem s ní nejel. Nesnáším busy a kdyby byl navíc nečůrací, tak bych utekl:-)

    Jo a u Alpiny se za trest zpívá (to bylo na jiném zájezdu):-) Kdo přišel pozdě na večerní "sraz", tak za trest zpíval. Nevím, mě by to sralo, kdyby mi i na dovolené někdo organizoval čas a dával mi v tomhle věku tresty:-) Ale to je jen můj pocit.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2013
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Tak to by mi vadilo taky. S takovou by si mohli brífing strčit za klobouk - prostě bych se jim na něj vykašlala.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Korsika

             

        Tak to záleží. Já jsem člověk, který si do toho co a jak dělám nenechá kecat. Mě by to vadilo. Ozval bych se a třeba bych měl klid:-) Na druhou stranu já zase nejsem zvyklý chodit kamkoliv pozdě. Ba naopak. Ale Kamča si prý prozpěvovala každý večer:-))

        Prý to tam většině lidem nevadilo...

        Každopádně vše ostatní bylo OK. A to je hlavní. Zrovna tu Korsiku si hodně chválila.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Korsika

               

          Hele, ale je fakt, že v mém případě by asi většině lidí vadilo, kdybych zazpívala :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Diky, je pravda, ze zpivat bych tedy nemusela! :)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2013
      Autor: Junka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      tak to já bych zpíval moc rád, zpívám dobře a nahlas. Naposled jsem zpíval na vojně v roce 1984 a kvůli mě zrušili zpěv při pohodování, strašně jim to prý rušilo krok nebo tak nějak to velitel zdůvodňoval, ale spíše ti ostatní zpívali moc potichu.:-) Ony se jim takovýhle "trestání" dá těm organizátorům tak znechutit, že od toho raději upustí sami :-) Stačí jen chtít. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Korsika

             

        Já ani chtít nemusím... :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Korsika

             

        Bych potrestal všechny ty, kteří přišli včas:-)
        A já toho moc neumím. Jen "Vonásku, Vonásku...":-)

        Mě cestovky celkově nějak nelákají. Jakmile mi někdo ráno nařídí, že se v sedm vyjíždí a já vím, že pravidelně chodím na hajzl v sedm patnáct, tak budu naštvanej:-))) Já raději vše sám...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Korsika

               

          Na Korsiku solo si moc netroufam, prevazne hlavne kvuli doprave a nechtela bych to jet na tezko... :(
          Proto padla volba na cestovku, ale prave bych chtela vybrat takovou, kde toho uvidime co mozna nejvice (pripadne si trasu upravime podle sveho) a nikdo nas nebude moc prudit :)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2013
          Autor: Junka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Korsika

                 

            No to je prave ono - s cestovkou uvidis cca s kazdou stejne malo. Ne, ze bych na vlastni pest videl vice, pamatky mne nijak moc netahnou, ale mas moznost volby. Cestovka je jistota nejakeho zazemi a clovek se nemusi o nic moc starat. No ale druha strana mince je ta co psal Michal - v sedm se jede, v sest je vecere, jede se tam a tam a ne jinam. Byl jsem s Kudrnou na Sicilii a byl jsem maximalne spokojeny, ale pak uz jsem jel vzdycky sam a byl jsem spokojenenejsi. Take jsem za stejne penize videl vice nebo byl o neco dele, ale to je pochopitelne. Takze nic proti cestovkam, ale na Korsiku bych jel urcite sam. Vyzaduje to trochu planovani a seznameni se s tou zemi predem aby clovek vedel co vlastne chce a kam se chce podivat.
            Co se dopravy tyce, jet tam odsud natezko je sice krasna vyzva, ale normalni clovek tolik dovolene proste nema. Existuje myslim cestovka, nebudu jmenovat, ktera jen prevazi lidi s kolama. Take do Livorna...

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: m
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Korsika

                   

              Přesně tak. Někdo na to je a vyhovuje mu to tak. Já jsem spíš člověk, který si akci naplánuje sám a nenechá si do toho kecat.

              Co vím, tak vždy si jeli tak nějak dle sebe. Z bodu A do bodu B a co jsi projel mezi bylo jedno. Takže částečná volnost.

              A ta doprava. Teď nevím, zda to byla Korsika a nebo před tím s jinou cestovkou (Rumunsko), ale měli tenkrát v buse 2/3 lidí, kteří nejeli s tím zájezdem. Jen si objednali dopravu (prostě meli v busu vlno, tak je vzali). Takže bych zkoušel i tuhle variantu.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Korsika

                   

              Každé má svoje pro a proti. S cestovkou jsem byl zrovna na Korsice (a další rok pak hned vedle na Sardinii).

              Konkrétně jsem jel oboje s Intertransem a vcelku spokojenost.

              Co považuju za největší plus když se to jede s cestovkou je častější popovážení autobusem.
              Tím mohou být etapy hezky pestré a navíc to lze někdy nakombinovat, že se ušetří nějaké kopce.

              Takto jsme to měli právě na Korsice. Ne že by se do kopce nejezdilo.

              Jedna z delších etap (kdo jel celou, co jsem vždy jel) vyšla např. následovně:
              - ujeto 85km
              - nastoupáno 1200m
              - zklesáno 2500m (start etapy byl v jednom sedle, kam nás dovezl autobus a cíl byl u moře)

              Další výhodou je, že každý může jet jinak dlouhou etapu a autobus někdy po cestě na pár místech nabíral ty co to nedali celé.

              I když bych tam jel sám autem, tak auto umožní pouze přejet na jinou část ostrova. Ale už jednoduše neumožní mít start a cíl etapy na jiném místě.
              Tedy pokud někdo nemá k autu i osobního řidiče :-)

              Tohle je celé z pohledu ježdění na lehko. Pokud někdo jede na těžko přes Korsiku, tak je to zase jiný přístup a pak ani ten autobus taková výhoda není.

              Cenově to s cestovkou vyšlo také slušně. Co jsem si zjišťoval ceny ubytování na místě + připočetl cestu, tak by to vyšlo +- nastejno (o to co si cestovka přirazí navíc, tak zase má velkoobjemovou slevu na ubytování).

              A i když se jede s cestovkou, tak přeci není nutné se každý den účastnit programu a je možné si zařídit vlastní.

              Co se mi konkrétně na Korsice u hodně cestovek nelíbí je délka akce. Když už takovou dálku jet autobusem, tak za mě aspoň 9 využitelných dní tam. Takhle jsem tam byl (celá akce byla 13 dní). Jel bych raději ještě na déle (nejlépe od soboty do následující neděle, tedy na 16 dní), ale to už nenabízel nikdo.
              Bohužel Intertrans dnes už má tu akci změněnou a je už jen na 10 dní (včetně cesty). A takto (na těch 10 dní) to má i spousta dalších.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2013
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Korsika

                     

                Tak ještě doplnění. Byl jsem na Korsice sice s Intertransem (placeno přes Intertrans), akce byla ale společná ještě s Louda tour.

                A ten původní 13-denní program zůstal právě u Louda tour:
                http://www.loudatour.cz/zajezd_2010.php?Id=131641

                Takhle jak tam ten program je, tak jsem ho absolovoval a líbilo se mi to tak (liší se teď jen mírně). S tím, že volné dny jsme si udělali navíc samostatný výlet na kolech (to jsme jeli jen v malé skupince, co jsme tam jeli dohromady parta). Necyklistický program jsem vynechal (místo toho jsme měli sólo kolo).

                [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2013
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Korsika

                   

              Burajdóóó, von tu tvrdí, že nejsi/sme normální!
              8-)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2013
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Korsika

                     

                ????????????????????

                [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2013
                Autor: Burajda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Korsika

                       

                  .., ale normalni clovek tolik dovolene proste nema ...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.02.2013
                  Autor: AV
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Korsika

                         

                    Tak to opravdu nejme normální. Ale nějak mi to ani nevadí.
                    8-))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 25.02.2013
                    Autor: Burajda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Korsika

                     

                Dobře no :-) Jsou i takoví co dovolené pro takovou výzvu dost mají. Akorát když vidím některé děti tak jsem spíše rád, že ji nemám. Asi by mne stejně zabásli dříve než bych nárok na takovou dovolenou získal - ještě před pololetím :-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 27.02.2013
                Autor: m
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Korsika

                 

            Pokud jde o dopravu,da se to resit pomoci ca Jenda - http://www.cajenda.cz/doprava-na-korsiku

            pokud jde o jizdu na tezko,toho bych se nebal a Korsika stoji za to,aby sis ji projela na vlastni pest ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: homer
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Korsika

                   

              Kopce tam samozřejmě všude jsou, ale v drtivé většině s mírným stoupáním a tím pádem spoustou zatáček.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2013
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Korsika

                     

                30km do kopce,30km z kopce,takze je tam vlastne rovina :-D

                [ Zpět ]
                Datum: 26.02.2013
                Autor: homer
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Korsika

                       

                  Ano, jsou dlouhé, a proto mírné stoupání. Některé silnice jsou vedené dokonce přímo po vrstevnici.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.02.2013
                  Autor: Karel-ch
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Korsika

                         

                    Dost stoupání tam je opravdu mírná. Ale na druhou stranu tam existují i hodně prudké úseky. Jel jsem na Korsice několik 20% úseků, což na asfaltovou silnici je už opravdu hodně.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 26.02.2013
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Korsika

                           

                      To jsou opravdu vyjímky. Ty cesty jsou totiž stavěny většinou tak před 200 lety tím způsobem, aby kopce vyjely těžké a rychlé poštovní dostavníky, a proto to stálé mírné stoupání.
                      Totéž platí i pro Francii nebo Itálii nebo Německo. Určitě znáš některé staré silnice v Sudetech - třeba přes Stolové hory nebo Jesníky.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 27.02.2013
                      Autor: Karel-ch
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korsika

           

      Myslím, že takovej HonzaK by se na takovým zájezdu jistě neztratil. Možná že by ho někteří zdržovali i úmyslně:)).

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2013
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    ....jako nalternativu bych viděl soukromou cestu i program.....;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    Ahoj, byla jsem s Alpinou na Korsice v roce 2006, to ještě moje děti nejezdily natěžko, začínalo to pěkně, rozbil se autobus, sehnali nový, tak se jelo o den později, ale vrátili nám část peněz. Jinak to byl zájezd na 16 dní, tak bylo dost času i na pěší turistiku. No a průvodci výborní, organizace také, užili jsme si to. A žádné zpívání! Natěžko se to dá také, jen je to o hodně větší makačka, takže to, kde na nás čekal bus jsme podruhé jeli po svých :-). Za mne doporučuji. Marta

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2013
    Autor: Mankanka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Korsika

         

    CK Alpina je neseriózní cestovka, nemůžu v žádným případě doporučit... Byli jsme s nimi na kolech v Provence, zájezd byl ok, průvodce bezvadný, zato s přepravou kol si nelámali hlavu - ve smlouvě jsme měli jasně napsáno, že kolo pojedou ve vleku, aby nedošlo k jejich poškození. Takže v reálu nám bez mrknutí oka kola rozložili, poškodili a když jsem napsala do CK Alpina stížnost, tak mi garant jejich zájezdů, pan Schauer, napsal, že mam prostě smůlu a tečka. Tak neprofesionální jednání jsem už dlouho nezažila... S CK Alpina už nikam...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2013
    Autor: Andrea.P
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024