reklama

Přeskakování řetězu

Mám problém: po výměně řetězu na 3x9 dochází k přeskakování řetězu na 4. pastorku a to v pravidelném intervalu.Nevypozoroval jsem ale žádná poškození.Je to šílený, co s tím? Povolený řetěz není. Dá se relativně snadno tenhle jeden pastorek vyměnit? Dál se mi občas objevuje bouchnutí z náby, s přesnou lokalizací je trochu problém, ale bouchne to většinou při prvních našlápnutích, ale nepravidelně, je to jako kdybyste bouchli klíčem o rám, ale ozývá se to ze středu. Díky moc

[ Zpět ]
Datum: 29.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Karlos)
  • Re: Přeskakování řetězu

         

    Ahoj, 4. pastorek mas ten nejpouzivanejsi ze? Mas ho asi vic opotrebeny nez zbytek, bud si to sedne, nekdo udaval i po 100 km, ale je to o nervy takhle jezdit ze? Pastorek vymenit jde, ale asi se to nevyplati cenove a asi se bude tezko shanet. Ja to provizorne vyresil vymenou pastorku z kazety kde nebyl tak moc ojety, kterou jsem vysomroval od kluku ze servisu a nasazenim mirne jetyho retezu z novyho kola a ten novej retez jsem nasadil na ackovy kolo. Jesti to mas na ackovym kole, tak vymen kazetu a mas pokoj zarucene. Stana

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeskakování řetězu

         

    Při "normálním" = nezávodním ježdění údajně při každé třetí - čtvrté výměně řetězu vzniká nutnost vyměnit i kazetu (resp. nejvíc ježděné pastorky) + převodník (obvykle ten prostřední, ten se jezdí nejvíc). Takhle mi to řekl můj servismen a potvrzuji to i z osobní zkušenosti (u krosse při 4. řetězu, u MTB při 3. řetězu). Jestli máš po výměně a skáče to po tom 4. pastorku (tedy ne ze 4. pastorku na sousední, ale vysloveně to poskakuje po zubech toho 4. pastorku), tak jak říká Stana - může si to sednout (cca po 50 - 200 km), ale taky nemusí - vyměnit můžeš pouze ten jeden pastorek - nemáš ale ojetou už celou kazetu? Vyměnit kazetu není nic těžkého, i v servisu by to po předchozím objednání měli zvládnout na počkání.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeskakování řetězu

         

    Jak řekli ti přede mnou - 4. pastorek už to má evidentně za sebou. Pokud to ale skáče v pravidelném intervalu, tak je nejspíš zatuhlý jeden článek řetězu (pravděpodobně ten, kde byl řetěz spojen). Ten zkus najít a rozhýbat a pastorek si ještě nechá říct. Ale příště už asi ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeskakování řetězu

         

    Je ta kazeta nová, nebo jetá? Jestli je nová, pak bych to šacoval na zatuhlej spoj řetězu jako VR. Jinak ve starších tématech mě zaujal jeden způsob výměny řetězu. K nový kazetě si kdosi koupil v e shopu 5 řetězů, který po prodloužení na druhej zub měrky mění až do odchodu kazety.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeskakování řetězu

           

      Na druhém zubu měrky máš řetěz natošup.
      Zato na třetí už to trvá trochu dýl. Řetěz se ze začátku vytahuje rychleji.
      Myslím, že je to silně neekonomické měnit řetěz na druhém zubu měrky.
      Sice prodlouží životnost pastorku, ale stojí ho to mnohem víc na řetězech.
      Když jsem si odhadl, že mu pastorek takhle vydrží 15 řetězů (a na 1 řetěz ujede 1 500Km), tak má 1 Km o 10 hal. (o 50%) dražší, než když bude řetězy dojíždět a kupovat pastorky každej pátej řetěz a na 1 řetěz ujede 3 000Km.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeskakování řetězu

             

        Mě ta metoda zaujala, i když to s řetězama dělám jinak. Nechal jsem si starou kazetu, na nový jsem sjel řetěz na 3. zub a kazetu vyměnil právě za tu starou. Tak mi řetěz vydržel při mým způsobu šlapání skoro 3000 km.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeskakování řetězu

             

        Já tomu rozumím tak,že na jednu kazetu najede cca 15000km.
        Těch pět řetězů se pořád točí a tím se kazeta sjíždí postupně.Pokud má řetěz sponku,tak je to práce max na pět minut vždy po cca 200km,mezitím se dá sundaný řetěz v klidu vyprat.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (maark)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přeskakování řetězu

               

          Chápeš to úplně přesně. 8-))

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeskakování řetězu

         

    ...vše hezky vyčisti, namaž, dej si 200km a pak nám dej vědět (do´nt panik, to si vetsinou sedne) :)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeskakování řetězu

         

    Měl jsem podobný problém (několikrát).
    1) kolo uhnuté ke straně (srovnat do linie)
    2) přemazaný řetěz-namazal a neotřel
    3) nenamazaný řetěz (dlouho)
    4) tuhý spoj řetězu (ve spojce)
    Jinak, mohli-li studenti v Příbrami skákat přes kůži, aby byli přijati do hornického cechu, mohli by i cyklisté skákat přes řetěz, aby byli přijati ...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

211 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024