reklama

Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

Následující článek berte jako zakončení malého seriálu o zimním jezdění na kole. Dojde v něm nejen na jízdu na kole, ale i jiné, alternativní aktivity (to pokud náhodou nejste ortodoxní bikeři).

Datum: 01.02.2013
Autor: Redakce
  • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

         

    Ta fotka mne drazdi. Na fotce jsou presne ti, kvuli kterym na cyklisty nadavaji bezkari. Tohle je hodne spatna reklama. Spousta lidi si pak rekne, ze jezdit mezi bezkari na upravenych trasach bude zabava a vydaji se nicit trate. Nemusi rozjet primo stopy, bohate staci, kdyz se tu a tam zariznou v plose pro brusleni.

    A diky podobnym umelcum se pak dostavaja do konfrontaci s bezkari i ta hrstka lidi, kteri do zimniho bikovani opravdu investovali slusne penize a jezdi na 4" plastich, ktere tyhle skody (pri urcite praxi a spravnem vyuziti tlaku) nenapachaji.
    Co tu fotky se stopou smaznout a dat tam nejakou, kde bikeri jedou po normalni ceste, ne po bezeckych tratich?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

           

      Přece jim nechceš brát to PRÁVO, jezdit si, kde chtějí, například ve stopě, a dostat pak za to přes kušňu... ;-))

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2013
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

             

        Klidne bych jim ho bral. Par takovyhle umelcu a zacnou to na horach hlidat. 8-(
        Je sice pravda, ze na dostatecne pevnem podkladu staci jen trosku odfouknout, ale chce to rozeznat, jak moc je podklad pouzitelny. Kdyz se dostanu ja na mekky snih, odfouknu i na 6 PSI. Kdyz nekdo s 2" plasti, muze jit tak na 0,5 Atm vepredu a 0,75 vzadu (Moje zkusenost s Kellysem na plastich SS). To je sice lepsi nez nic, ale porad ne dost a nezustava rezerva. Pri dalsim zhorseni uz jen nici podklad. Kdyz dojdou moznosti mne, je uz to tak mekke, ze se nema smysl namahat a ani do toho nejedu.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

               

          S tím "právem" to byla samozřejmě ironie... ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2013
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

                 

            Vim, ale krka mne to tolik, ze radsi pisu, jak to je. Aby to nekdo vazne nepochopil jako pitomy navod.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.02.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

           

      Ted na tu titulni fotku koukam jeste pozorneji.
      Ocividne ti dva netusili ani ty zaklady, ktere zminuje pisatelka. Napriklad uz pri zbeznem pohledu vidim, ze plaste nejsou nijak zvlast rozplacle, tedy nepodhustili na minimum a pritom je za jejich koly jasna brazda, kterou udelali sikovne ve smeru skluzu tak, aby se v ni bruslici bezkar prerazil.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

         

    A ten Snow Bike (mimochodem nerika se tomuto druhu vehiklu spis Skibob?) bych na sjezdovku radsi taky netahal. Uz takhle je tam narvano a nebezpecno dost...

    Kdyz jsme minule slapali nahoru Hromovku, tak tam byli dva s takovym jakymsi sneznym Trikke. Zajimava a asi zabavna vec, ale ti dva na tom stali evidentne poprve a moc pod kontrolou to nemeli. Sice, kde jinde se to ucit, nez na modre, ale kdyz je sjezdovka plna lidi vcetne malych deti... no ja nevim, srazit bych se s tim teda nechtel.

    Tech aktivit je nejak moc a hory zacinaji byt tesne :(

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2013
    Autor: epo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

           

      SnowBike se oznacuje bud to, co mam ja, tedy kolo s extremne sirokymi plasti, nebo hybrid s lyzi vepredu a pasem vzadu, nebo lyze vpredu i vzadu a misto pedalu jen stupacka. To je ovsem jen pro jizdu dolu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

             

        Aha, to jsem nevedel. Myslel jsem, ze SnowBike je jenom to kolo s extra sirokymi plasti...

        Jinak to s temi lyzickami jsem videl ted v Alpach - normalni ram z celopera vcetne pedalu, odpruzena vidle a misto kol lyzicky - co lidi nevymysli...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.02.2013
        Autor: epo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

               

          Pouze z kopce:
          http://tinyurl.com/a73jkqm

          Pouze po snehu:
          http://tinyurl.com/3azkewk
          Co jsem cetl na cizich forech, tak ta zadni nastavba nic moc. Porad to musi byt dost uzke, aby to proslo ramem a uhel nabehu je stejny jako u kola, tedy nevhodny. Melo by to mit pozvolnejsi uhel, aby se snih udusaval pomaleji a nebrzdilo to tolik.
          Nevim, jak moc to vede, asi zalezi na typu lyze. Treba na skutrech jsou profilovane a maji vyrazne podelne zebro(vani).
          Kazdopadne s timhle nebude majitel snadno prekonavat silnice, mista s kameny nebo vystouplymi koreny, ...

          [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2013
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní jízda (4.) – Zkušenosti z hor

         

    Nechodte mimo znacene cesty me pobavilo obzvlaste v souvislosti se skialpami.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2013
    Autor: lucierut
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

433 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024