reklama

Naučit vnučku na kole.

Chtěl bych naučit vnučku jezdit na kole.
Abych nemusel ohýbat záda vyděl jsem
držák na sedlovku na dětské kolo. Mám
fotku ale nevím, jestli ji tam dostanu.
Poraďte kde to sehnat koupit.

[ Zpět ]
Datum: 26.01.2013
Autor: Pepa
  • Re: Naučit vnučku na kole.

         

    http://www.super-nakup.cz/jizdni-kola/vodici...

    http://www.insportline.cz/2953/vodici-tyc-pro...

    Ale hele asi by bylo nejlepší bez toho :)

    Podle mě to bude mít vliv na balanc a navíc to akorát prodlouží dobu výuky..

    Nám se osvědčilo z kola prostě sundat šlapky a pár dní kluky na tom nechat odrážet a když začali jezdit rovně tam ty šlapky zase dát.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naučit vnučku na kole.

         

    Jmenuje se to tlačná tyč (na kolo), dá se sehnat na internetu i normálně v kamenné prodejně cyklo (já ji kupovala u nás stála mě 200,- ale byla obyč), tato je dražší (je odlehčená).
    Dá se sehnat i taková, která se nepřidělává pod sedlovku-což může být problém, pokud dítěti je kolo akorát, protože sedlo musí být výšš asi o 3-4cm-, ale zdá se mi trochu nízká a ne tak pohodlná, nezkoušela jsem.
    Každopádně já mám s tou tlačnou tyčí super zkušenosti, děti ji měly přidělanou na tom nejmenším kole (12ce) a i když už na kole jezdit uměly, tak jsem je pomocí té tyče korigovala (třeba při jízdě po chodníku, přes obrubníky, hrbolatá-lesní cesta, do kopce)-prostě nemusely slézat z kola a projely jsme díky tomu skoro všude a mohli jsme se vydat dál (já pěšky).
    Prvorozeného jsem díky té tyči na kole jezdit naučila-on byl s postranníma kolečkama sobě nebezpečný, koloodrážedlo jsme na něj neměly, tak jsem mu sundala kolečka dost brzy a vodila jsem ho všude, kde jsme šli, a měla ho hlavně pod kontrolou (než se naučil sám, pak už jsem ho musela pérovat ke kázni).

    Děti s tyčí na kole a rovnováhou něměly vůbec problém a jezdily úplně normálně samy, pokud někde nevyšláply-třeba že kolo bylo kvůli tomu krapet těžší, tak jsem jim snadno pomohla. Osobně si nejmenší kolo bez tyčky neumím představit-teda pokud dítě nejezdí jen kolem baráku..Později jsem pravda dětem pomáhala navíjecím lanem, také to jde, ale ze začátku je pohodlnější toto udělátko-dá se díky tomu tlačit kolo i samotné (nemusí se nést, což mi přišlo také vhod)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2013
    Autor: kosicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naučit vnučku na kole.

         

    Moje deti sami naučili jezdit s kolečka minus 2-3cm od zemi,postupne odstrani kolečka,povedli sami jezdit. Ja nenaučila deti,diky kolečka minus 2-3cm.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2013
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naučit vnučku na kole.

         

    Parádní věc - prcek je prckem jen podle věku - ve 3.5 letech měří skoro 120 cm a má skoro 30 kg. Má to po mě - mám skoro 2m a 115kg. Jeho první kolo tedy má 20" kola a protože pomocná kolečka nebyly, vzal jsem tuto tyč. Jezdil na odrážedle přes rok, takže průpravu měl, ale chtěl kolo. Tak ok. Vytlačili jsme to z vesnice na rovnou nefrekventovanou asfaltku k lesu (začíná tam vojenskej prostor) a začala výuka. První cesta 1km tam a 1 zpět - spíš držím rovnováhu já za tyč. Druhý den začínám rukojeť na pár sekund pouštět a vyrovnávám jen jasné pády. Prudké zlepšení jen za 1 cestu tam a 1 zpět. Další den už pouštím tak na 10s - nic netuší a šlape v domnění, že ho držím. Další den si všímá že už ho nedržím a je nadšení že to zvádá sám. Další den se opět prodlužuje doba co jede sám. Já běžím vedle něj a začínám mí toho běhu plný kecky a ke konci ho musím brzdit. Další den mi ujel a nedoběhl jsem ho. Vzal jsem si na něj radši kolo. Dal jsem sedačku níž, sice se mi hůř šlape, ale jsem obratnější a můžu kdykoliv šlápnout na zem. Už mu zase stačím. Po pár dalších dnech už jezdíme s tažnou tyčí a po vyšlápnutí kopečka z vesnice odpojuju a jedu vedle. Když se náhodou objevuje auto, zajedu vedle něj, chytím za tyč a dovedu na krajnici. Má to tedy i tento druh použití. Když jedeme do kopečka, můžu šlapat vedle a tlačit ho za tyč. 2 měsíce od usednutí už jezdíme na výlety 10-20 km a na setkání cyklovozíků na šumavě střídáme kolo s tažnou tyčí s vozíkem kam už se sotva vejde i na trase přes Bučinu k pramenu vltavy atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2013
    Autor: v_wagner
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naučit vnučku na kole.

         

    Děkuju všem za rady, vnučka má tři roky tak jsem se rozhodl, že ji naučím
    Jezdit bez koleček. Tak že tu tlačnou tyč koupím ať to stojí kolik chce.
    Nebudu se muset hrbit.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2013
    Autor: Pepa
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Naučit vnučku na kole.

           

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Naučit vnučku na kole.

             

        www.cyklovybava.cz/product/tlacna-tyc-pro-detska-kola:4789/

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naučit vnučku na kole.

         

    já to vyřešil koštětem - jsem koupil plastové koště s dřevěnou násadou, to koště samotný jsem uříznul a zbavil štětin tak, aby zůstal jen ten prostředek (cca 15 cm) se závitem a ten jsem přidělal ke kolu.
    Na malém 12-kovém kole to fungovalo bez problému, odjezdili na tom dvě děti - jenom ten závit se časem vyčvachtal, tak jsem koupil novou násadu a jelo se dál...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2013
    Autor: Pajson
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naučit vnučku na kole.

         

    To už by mohla jezdit ne ?
    Cyklistická obec čeká na informace, zda již byla rozšířena o novou cyklistku :D

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024