reklama
Země: Bulharsko Bulharsko

Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

Ahoj lidi. Tak nějak se začínám probouzet ze zimního spánku a přemýšlím, kam letos v létě na kole. S kámošem jsme uvažovali, že bychom zkusili projet Bulharsko. No nevím... Máte s ním někdo zkušenosti? Nechceme jet s cestovkou, ale sami natěžko. Trasa je zatím neznámá, chtěl bych projet Rodopy a Pirin, skončit někde u moře a pak podle času by se vidělo, kam dál.
Dost lidí mě před Bulharskem varovalo, že je to cikánov ve stylu východního Slovenska, že nás tam okradou, žádná civilizace, žádné zázemí, tedy kromě Sofie a přímořských oblastí.
Proto se ptám, jestli to risknout nebo vybrat jinou zemi. Uvažuji ještě o Slovinsku, kde jsme byli s cestovkou v r. 2009, ale jen v Julkách, takhle bychom ho projeli celé a skončili třeba v Itálii. Fakt nevím.

[ Zpět ]
Datum: 25.01.2013
  • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

         

    tady se všechno dozvíš
    http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu...
    varování lidí o nebezpečnosti té které země jsou z 99% blbosti

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2013
    Autor: Howgh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

           

      btw - jezdí ještě ta busová linka Praha - Brno - Sofia ?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2013
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

         

    ....tak to jsem si myslel, že varování se vztahuje jen na Ukrajinu a Rumunsko (to o těch cigánech, krádežích a zuřivých psech). Bohužel, takto mne varovali pŕed první cestou do Rumunska v 97-mém a nic z toho se nepotvrdilo a ani nebyla pravda. To samé platí o Bulharsku. Rumunsko jsem navštívil od té doby pětkrát s odstupem 5-ti a 2-ou let bez problémů, v r.2010 i Bulharsko. Mohu říct, že větší obavy o výbavu jsem měl po překročení hranic domů na Slovensko(to samé platí i o Česku). Lidé jou úžasní, pohostinní a vstřícní zvlášť k osamělému cestovateli, jšen se nebát dát se do řeči-rozumí bez problémů i češtině.Dovedou ocenit vynaloženou námahu k poznání jejich země- ne jako u nás, kde roste nevšímavost a ignorance. Mohu ti návštěvu jen doporučit. Zážitky z putování i trasa a foto jsou na odkazech tu:
    http://www.bikerjanko.blogspot.com
    http://www.gpsies.com/mapThumb.do?username=bi...
    http://picasaweb.google.com/hudjanko
    http://bicyklem-po-evrope.webnode.sk
    Pročti, projdi a posuď sám.U moře jsem nebyl- slaná voda je všude stejná, ale zase jsem dost za laciný peníz viděl. Pokud budeš chtít bližší info, napiš na mail [email protected]
    pokud bys jel během června, mám stejnou cestu až do Srbska- odtud pokračuji na Kosovo, Makedonii a Albánii

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

           

      OK, díky všem za odpovědi. Na odkazy mrknu a uvidí se.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

         

    jeden z ze zde přítomných lehokolistů,Jerguš, byl na kole v Bulharsku několikrát. Zkus mu napsat, myslím, že poradí rád.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

           

      Východní část Bulharska a evropskou část Turecka mám projetou celkem dobře, je to krásný kout země a nikdy jsem neměl sebemenší problémy. Spím převážně na volno.
      Jediné v čem jsem se pojistil, že jsem se nechal přeočkovat proti vzteklině. Nikdy mě žádný pes nekousl, ale otravní jsou dost a nikdy nevíš. Za ten pocit klidu to stojí, není to žádná závratná investice a do léta přeočkování v pohodě stihneš.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2013
      Autor: Jerguš
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

         

    Byli jsme tam 2x, poprvé v roce 2004, oblast právě Rodop a Pirinu (od Řecka), a potom na sever,
    a podruhé v roce 2011 dokonce s vozíkem a dětmi, spíše východní část (nad Sofií + Rila), pokračovali jsme do Makedonie
    Jestli máš nějaký konkrétní dotazy, tak sem s nimi. Bulharsko je krásná a velká země, má spoustu přírodních krás (jeskyně, soutěsky, vodopády), vysokých hor a řadu památek (klášterů). V současné době je dojem z toho, takový, že je země hodně zaostalá, "horší" než Rumunsko. Vše je zanedbané, i větší města. Problémy jsme neměli ale žádné! Lidi jsou takoví hodně podobní nám, Čechům. Na první pohled uzavření a nepříjemní, na druhý pohled, případně při nějakém kontaktu roztají, nikdy neodmítnou pomoc. V zemi je poměrně hodně levně, teď už se to tedy vyrovnává, ale furt je tam levněji, než u nás (jídlo, hospody, i ubytování).
    Nevím, kolik času plánujete na Bulharsko ve stylu, jakém píšeš, tj. Rodopy + Pirin a k moři, ale Bulharsko je poměrně velká země a vzdálenosti jsou tam docela veliké (nám se stávalo, že byly docela chyby v mapách, že nějaké město bylo vzdálené podle mapy 40 km, v reálu 60 km, takže jsme docela museli makat, když jsme se chtěli držet plánu). V zemi je hodně hor, ale směrem k moři se to jakoby zmírňuje.
    Klidně se plet na nějaké konkrétní informace, poradím s východní polovinou Bulharska, tu máme projetou, západ + moře nee.
    Nějaké odkazy s fotkami:
    Rok 2004:
    http://www.epastorek.cz/vypravy/2004/bulharsko...
    Rok 2011:
    http://www.epastorek.cz/vypravy/2011...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2013
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

           

      Jsem byla včera po celodenním lyžování nějaká unavená, pomůžu naopak se západní polovinou Bulharska, s východní a mořem ne.
      Pardon.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2013
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

         

    Bral jsem si leháče 3x na dovolenou autem na pobřeží na jih od Burgasu. Jezdil jsem nejvíc podle pobřeží, sem tam tak do 20-25 km do vnitrozemí a až na jeden zážitek v pohodě,jak místní zjistili že jsem Čech tak bez problémů...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2013
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Byli jste někdo na kole v Bulharsku?

         

    Ahoj. V roce 2010 jsme byli s kámošem.Bus jezdí pravidelně linkou Praha-Sofie.
    http://www.onlinebus.cz/
    Za kolo se musí smlouvat chtěli 50eu navíc za kola a brašny! nakonec 30 pro oba.
    Cestování je pecka,žrádlo,ubytko vše levně.Měli jsme vlastní stan nikdo nikdy neprudil a žádné problémy nebyly.Akorát bacha na psy! :-) info rád poskytnu.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2013
    Autor: bracha
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

462 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024