reklama

croozer a weber baby seat

Dobrý den, jsem zde nová, registrovala jsem se speciálně kvůli tomuto dotazu. Takže vlastníme dvoumístný croozer. Nemáme sice dvojčata ale druhorozená se narodí dva roky po prvorozeném. Takže do tohoto croozera, ročník myslím 2009 potřebuji dostat dvouleťáka a novorozence. Pochopila jsem, že to chce sedačku weber baby seat a že se mám připravit na to, že to s ní nebude snadné. Tu jsem si tedy už sehnala z bazaru. A teď koukám, že se k tomu prodává ještě opěrka hlavy a jakýsi nafukovací balónek k tlumení nárazů... Takže co mě vlastně zajímá: Ten nafukovací balónek, je to opravdu potřeba, nebo je to opravdu tak geniální, mít ho tam? Opěrka hlavy předpokládám nutná bude, tu ještě dokoupím... A hlavně, jak to tam všechno tedy připevnit, aby to i pro škvrně bylo pohodlné a bezpečné? Předpokládám, že zpočátku bude croozer občas muset suplovat i kočár, když bude potřeba dopravit obě děti někam včas, takže mimino do croozera půjde opravdu už malinkaté. A ještě jeden dotaz nesouvisející... taková ta vložka pro starší děti, ta jde hádám jen do novějších croozerů že? do toho mého by připevnit nešla? Dokud tam jezdil jen starší a občas usnul, no zaujímal děsné polohy a něco na zajištění hlavy bych uvítala. Postřehla jsem, že různí lidé šijí na objednání překrásné a snad i funkční polštáře, ale zdálo se mi, že to jde jen do jednomístného vozíku. Lze tedy padání hlavy u starších nějak rozumě řešit i u dvoumístného croozera? Předem díky za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 24.01.2013
Autor: xovicka
  • Re: croozer a weber baby seat

         

    Koukám, že ti žádný croozrař zatím neodpovídá... Ok, my nemáme croozera, ale jiný dvojmístný vozík, a navíc v době, kdy to pro nás bylo aktuální, byla nabídka ještě úplně jinde. Jinak jsme ale měli podobné "složení" ve vozíku - jedno úplně malý mimino a jedno o něco větší dítě. Takže si dovolím komentovat jen tenhle kousek:
    "A hlavně, jak to tam všechno tedy připevnit, aby to i pro škvrně bylo pohodlné a bezpečné? Předpokládám, že zpočátku bude croozer občas muset suplovat i kočár, když bude potřeba dopravit obě děti někam včas, takže mimino do croozera půjde opravdu už malinkaté."

    Nebál bych se toho, že to nepůjde. Princip je stejný - malé dítě musí co nejvíc ležet a druhé se tam musí vejít. Což určitě půjde, my to tehdy řešili samodomo sedačkou pro mimino, vyrobenou z vyřazeného chicco houpadla, a do vozíku přidělanou gumicukem a popruhy. Malej v tom jezdil od 3 měsíců a myslím, že to bylo dostatečně pohodlné i bezpečné. Rozhodně minimálně stejně bezpečné jako v kočáru.

    Takže s dnešními možnostmi a se speciální weber sedačkou... nevěřím, že by se to nepodařilo.
    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2013
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: croozer a weber baby seat

           

      Přesně tak. Měli jsme jednomístného Croozera, s druhým dítětem jsme pořídili dvojmístný Burley, s dost vzpřímeným sezením (tedy ne zcela vhodným pro úplně malé dítě) - a fungovalo to v pohodě cca od pěti měsíců. Děcka v něm prostě zaujmou tolik prostoru, kolik dostanou :-) .

      Na rychlé pěší přesuny dvou děcek jsme si pořídili ke kočárku takovou tu plošinu, co si na ní starší holka stoupne a jede taky. Kočár to prakticky nezvětší a zabírá to míň místa než 80 cm široký vozík.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2013
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: croozer a weber baby seat

         

    My taky nemáme Croozera, ale v té době, kdy jsme tohle řešili, jsme měli Jerryho. Děti máme 18 měsíců po sobě. Také jsem sháněla, jak to udělat, aby se do vozíku vešlo mimino + skoro dvouleťák. A poradil mi k.vl (díky :-)
    Nic speciálního jsme nekupovali, zašli jsme do bazaru s vysunovacím metrem a koupili to nejužší autosedačku vajíčko, co tam měli. Doma jsme ještě rozbruskou oddělali madlo + úchyty pro to madlo a bylo hotovo. Tu sedačku jsme pro pevnější uchycení ovšem ještě přišroubovali k sedátku vozíku. Bylo to provizorní, ale jen na pár měsíců, od cca roka už sedačka potřeba nebyla a děcka tam seděly normálně.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2013
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: croozer a weber baby seat

         

    Díky za reakce. Vím, že u jednomístného croozera se to dá autosedačkou řešit naprosto bez problémů, ale myslím, že dvoumístný croozer je vyroben tak, že to prostě nejde. Skejtík ke kočáru by docela chtěl manžel, já se ale obávám, že by mi tam víc zavazel než sloužil. Každé vytažení a sklizení kočáru pro mě znamená, že s kočárem musím vyskákat a seskákat schody do sklepa po zadních kolech. Vím, že se ten skejt dá nějak nadzvednout, ale stejně si ty schody s ním představit neumím. Dvouleťák naštěstí chodí pěkně pěšky za ruku, problémy nedělá, jen mu to dlouho trvá, navíc mám doma i nějaké to nosítko, takže předpokládám využití croozera jakoby místo kočáru opravdu pouze v ojedinělých případech. Třeba když budu muset být s oběma v určitou hodinu u lékaře. Vůbec nepochybuju, že tam ta weber sedačka nějak jít musí, jen jsem nabyla dojmu, že není úplně snadné ji tam dát tak, aby mimino nebylo moc nastojato a tak...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2013
    Autor: xovicka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: croozer a weber baby seat

           

      Proč to u croozera nejde? Obvyklým problémem bývá šířka sedačky, jinak nevím, co by tomu bránilo...

      No, ale to ty ani řešit nemusíš, ne, když už máš toho webera? Na tvém místě bych prostě zkusil namontovat webera do vozíku a počkal, jak to bude s miminem fungovat.Případné opěrky na hlavu a podobný detaily dokoupíš nebo vyimprovizuješ pak. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2013
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: croozer a weber baby seat

             

        Nejde to proto, že to sedátko pro dítě/děti není taková ta klasická široká lavice, ale je to řešeno jako takové dva spojené látkové žlábky. Pokud má člověk jednomístného croozera, tak tu látku jednoduše odepne a aplikuje autosedačku. Ale když mám dvoumístného, tak po odepnutí té látky, nemám kam posadit starší dítě. Sezení pro škvrně tedy musím vyřešit tak, že musím mít něco, co právě narvu do toho příslušného žlábku.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2013
        Autor: xovicka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: croozer a weber baby seat

               

          Jo tak, tak to se omlouvám, tady už jsem mimo. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.01.2013
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: croozer a weber baby seat

           

      Ten skejtík se dá nadzvednout a za provázek s očkem chytit za rukojeť. Pravda, kolačka pak trochu trčí do prostoru... Nakolik to může ovlivnit předrncávání schodů, neumím posoudit (s prázdným kočárem zpravidla nejedeme a schody do metra, kterým se nevyhneme, nosíme s asistencí kolemjdoucích).

      Nebál bych se zkusit toho webbera a zlepšováky hledat až když to nebude fungovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2013
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: croozer a weber baby seat

         

    Řešili jsme,také máme staršího 2místného croozra, děti 2 r. od sebe (a pak ještě 4r. od sebe-také jsme vozili společně). Autosedačka do 2místného nee, sotva se tam vejde weber vložka (novější miminkovník do staršího vozíku z nezvýšeným předkem také nejde, ovšem weber by měl jít i do nového vozíku).
    Vozili jsme také ani ne šestinedělní miminka, starší dcerka byla v pohodě, ale mladší se nelíbilo ježdění přes díry ani sjíždění obrubníku, ale nemáme vozík odpružený-což v pozdějším věku vůbec nevadilo, ale, obě nebyly zvyklé ani na kočárek, takže to pro nás bylo náročnější, nevydržely tam moc dlouho (většinou jen cestu tam :-x a zpátky brečely) a já byla nesvá, že si je nemůžu vzít k sobě a uklidnit je, jak jsem byla zvyklá).

    Podle mě ta opěrka hlavy by šla použít s autosedačky a ještě to nějak vypolstrovat, ale nevím, nezkoušela jsem-nemáme auto, takže ani autosedačku, my tam webr vystlávali tou vložkou od 10ti měsíců od Chariotu (baby supporter), kterou jsme doma měli, protože vozík jsme kupovali na prvorozeného, kterého jsme začli vozit až od roka.
    Nová vložka pro starší děti do starého vozíku nejde, ale mimo baby supporteru by tam měla po drobné úpravě jít i ta nová vložka od Chariotu (http://www.velofiala.cz/croozer/vlozka-10-20... Ta vložka je dobrá věc, do dvojmístného vozíku opravdu nejdou použít různé vychytávky vypolstrování dětí jako do jednomístného vozíku.
    Já pak staršímu dítěti odendala tu opěrku hlavy-jinak hlava přepadávala dopředu, takhle si ji opřelo o tu postranní vzpěru. Takhle jsme měli vložku ve vozíku ještě po druhém roce věku, určitě to bylo lepší než bez toho.

    Nafukovací váleček jsme neměli, ale vložka pro miminka chce určitě podložit, podkládala jsem dekou srolovanou do igelitky, člověk se musí snažit, aby tam ta vložka co nejvíce visela na měko a byla co nejméně nakřivo...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2013
    Autor: kosicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: croozer a weber baby seat

           

      Já jen tak s dvojákem velmi nerada jezdila jako s kočárkem, tehdy jsme bydleli v paneláku a já musela vozík pokaždé úplně složit-jinak jsme neprojela (což s webrem nešlo, takže ten jsem musela vždy odmontovat a znova namontovat), snést do sklepa....Naprosto mi vyhovovalo nosit miminko v šátku a starší v golfkách,na nodrážedle později na kole a někdy ještě na koni (takže jsem byla oběšená ze všech stran), ale zase jsme všude prošli a všude se dostali, což s dvojákem není žádná sranda, ale jinak je super vynález.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2013
      Autor: kosicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: croozer a weber baby seat

             

        Díky za podnětné informace. Odpružení k vozíku budeme pořizovat také. Naštěstí se s vozíkem (snad i odpruženým) vlezu do dveří (po otevření obou křídel), na schody a vozík bude umístěn pod schodama do sklepa (což je tak jediné místo, kam se vleze). Jsme menší bytovka, kde se všichni známe, tak doufám, že mi ho nikdo neukradne. Rozumím tomu správně, že ten starší baby supporter od chariotu se do croozera vleze i bez úprav (přestřihnutí gumových kroužků)? Ale ten rohlík, co byl kolem hlavy jsi tedy stejně oddělala, protože, pak přepadávala hlava dopředu?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.01.2013
        Autor: xovicka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: croozer a weber baby seat

               

          Tak to je dobře, to neustálé skládání a rozkládání bylo hrozné. A je to tak s tou vložkou Chariot-u straší není třeba žádných úprav,ale myslím, že by něco podobného mohlo jít uděloat a ještě třeba lepší, s vyššími okraji (přeci jen dítěti po druhém roce to začíná být nízké). A s opěrkou hlavy dětem po usnutí přepadávala hlavička dopředu, po odendání ne...Každopádně když jsou děti ve vozíku 2 + třeba ona vložka pro miminko, tak je to lepší, než když je tam jedno, to se těžko při spánku zajistí. Zatím jsem nikde žádnou pomůcku, co by fungovala i pro straší děti (2+) do dvojáku neviděla,nejlepší bylo dát na druhou sedačku nějaký pořádný a plný batoh, aby mi dítě při spánku neviselo přes tu přepážku ve vzduchu.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2013
          Autor: kosicek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: croozer a weber baby seat

         

    Máme děti stejně, 2 roky od sebe, navíc oba zimní. První rok, tedy u mladšího 0-1 jsem používala dvojmístného croozera často místo kočáru.
    Mladší byl v tom Weberu, který jsme upevnili horolezeckou smyčkou (originál smyčky jsme ztratili) co nejvíc naležato (ta společná hadrová sedačka se dá zezadu - z kufru - nahoře povolit, což ji trošku položí). Jako opěrku hlavy jsem používala podložku z autosedačky - dá se koupit i zvlášť, v obchoděch s dětským zbožím, stála kolem stovky? A řekla bych, že stačila v pohodě (navíc, jak to bylo v zimě, stejně byl nabalený tak, že mu hlava neměla moc kam padnout;o).
    Starší jsme pokud nespala, nepodkládali nijak - jak je tam ta přepážka mezi sedačkami, tak ani nebylo moc místa, kam padat. Když spala, tak jsme jí buď mezi ní a okénko nacpali do válečku složenou deku, nebo jsem jim ušila polštářek ve tvaru podobném, jako jsou do autobusů ty nafukovací kolem krku (v mém provedení to byly dva molitanem vycpané válečky spojené cca 5cm širokým pruhem).
    No a když pak mladší vyrostl z webera, ucpávali jsme oba (když už náhodou spali) dekama složenýma do válce (stejně chtěli každý svou deku), nebo se občas opřeli vzájemně o sebe (ono pak už zas bylo vzácné, že by spali najednou).

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2013
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: croozer a weber baby seat

           

      A ted mi došlo, že jsme vlastně taky používali takové válečky - polštáře, které jsme dostali s hrací dekou - jsou délka 45 cm, průměr 15 cm, vycpané nevím čím, asi molitanem (zatím se je nepodařilo vypárat). Ty měly ve švu nahoře a dole očko+pásek na suchý zip. Těmi sucháči jsem je připnula nahoře a dole na pásy k připoutání dětí a bylo podloženo (mezi dítě a okýnko, na drhé straně byla ta přepážka+sourozenec;o)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2013
      Autor: evcas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: croozer a weber baby seat

             

        Tady je vidět ta podložka hlavy z autosedačky ve weberu (malému bylo tak 5-6 měs), a vedle i jeden z těch polštářků - vlastně na nich byl jen pásek se sucháčem, ten se obmotal kolem popruhu. Fotku se spícími dětmi jsem nenašla;o)
        http://mongici.rajce.idnes.cz/Cerna_V_Posumavi...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2013
        Autor: evcas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

472 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024