reklama

Koupě nového MTB

Hodlám koupit nové MTB 26 ale trh je přesycen a já se nemůžu rozhodnout jestli kolo s véčkama nebo kotoučema.
Nejsem žádný extra biker nicméně bych si chtěl letos zkusit pár amatérských závodů.
Cenová hladina tak 10000 Kč.

[ Zpět ]
Datum: 02.01.2013
Autor: 2183798
  • Re: Koupě nového MTB

         

    Za desítku žádná sláva, takže asi Véčka. Jestli můžu doporučit, zašetři a pořiď někde v hladině 15 -17 tisíc (standartních cen, třeba budeš mít kliku na nějakou akci, ale i tak pod 13 těžko). Zvlášť pokud s tím chceš na nějaké závody. Abys to neměl na jedno použití, nebo nebyl otrávenej kvůli nefunkčnosti některých náhražek pro snížení ceny.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupě nového MTB

           

      Ok.Mám crosse Apache matto a jsem max spokojenej.Jenže bych se prostě rád projel v lese a tak a s to s tímto kolečkem neeee.To s těmi závody je tak nějak nad plán a spíše proto že se u nás každoročně jezdí jeden závod a já bych si jen tak ze srandy rád projel a když jsem viděl na čem taky někdo jezdí tak se mi to zase nezdá tak hrozný jet to na něčem za desitku.navíc bych si na kolo rád dokoupil nějaké doplňky a tím se dostanu s cenou o něco výš.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2013
      Autor: 2183798
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě nového MTB

             

        Pokud koupíš do těch +- 13, tak počítej především s výměnou řetězu ve velmi krátké době. Nebo radši hned. Dávají tam kvůli ceně demoverze a ničí to kazetu. Taky pláště nebývají nic moc. Pravděpodobně by ses musel smířit i s nějakým 8q řazením a větší váhou. Kotouče se dají oželet, pokud nebahníš, nebo nejezdíš nějaké technicky náročné nebo dlouhé prudké sjezdy. Pak i Véčka dobře poslouží. Ale zase, nesmí to být náhražky, to samé páky a bowdeny. Všechno souvisí se vším a laciná kvalita je jaksi nesmysl.
        Jo a když už jsme u té ceny, tak důležitá součást je funkční vidlice. V těch se tolik neorientuju (nemusel jsem zatím řešit), to ti tady poradí jiní.
        Pokud t chceš nějak srovnávat s trekem, tak počítej s tím, že MTB je na provoz náročnější a i komponenty musí být robustnější. Co vydrží na treku věčnost (stejnoměrná zátěž v solidnějších podmínkách), to v terénu dostává zabrat (prudké záběry, nárazy, prach, bláto). Mám obě kola a vlastní zkušenosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupě nového MTB

               

          Ano,je mi jasné že se musí cena někde odrazit a v tomto případě na kvalitě jednotlivých komponentů.
          Co třeba toto http://www.vseprokolo.cz/merida-matts-40-d-2012...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2013
          Autor: 2183798
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupě nového MTB

                 

            Jestli chceš s kolem do terénu a jezdit i do kopce tak zavrhni osmičkové řazení, je to málo.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.01.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koupě nového MTB

                   

              Néééé asi! Já mám sedm rychlostí a lehčí převod by mě už stejně hodil na záda tak to musím nesouhlasit. :) to chce prostě víc trénovat

              [ Zpět ]
              Datum: 02.01.2013
              Autor: Billicek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Koupě nového MTB

                     

                Jenomže ty jsi hodně vzácná vyjimka potvrzující prostou realitu nás běžných :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 02.01.2013
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Koupě nového MTB

                     

                Hele, tobě tři nejlehčí kvalty přidává navíc to tvoje 14" kolečko :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 02.01.2013
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupě nového MTB

                 

            njn, měkčí, krouťavej rám (sice na něj nějak odkazujou, ale TFS to není), 3x8 kvaltů (standart 3x9). Vidlice za 800 na pultě. Co od toho čekat ?
            Co se ostatních komponentů týká, nebudu nic vymýšlet a nakopíruju ti sem text z jednoho e-shopu, který se krčí za chvalozpěvem na převodník použitý na tomto kole :
            "VAROVÁNÍ

            Kola vybavená běžnými komponenty pro MTB
            a městská kola nepoužívejte pro extrémní jízdy
            na terénních stezkách (trailech).
            Komponenty ALIVIO, ACERA a ALTUS nejsou, ve smyslu účelu
            určení, vytvořené pro náročné MTB jízdy a to je zásadně
            odlišuje od špičkových MTB komponentů jako jsou sady
            DEORE či SAINT.
            Použití bicyklu vybaveného komponenty ALIVIO nebo ACERA
            pro extrémní jízdy může způsobit poškození a případně i
            zranění."

            Nechci za každou cenu shazovat tahle kola, mají svoje opodstatnění. Ale jen jako kola čistě výletní, na pohodové vyjížďky lesníma cestama. ne žádné blbnutí po lese, kameny, kořeny a už vůbec ne nějaké závodění, byť jen jako. Pokud mi nevěříš, spláčeš nad výdělkem. Mám kolo z úplně jiné kategorie pevnosti a kvality, závody nejezdím a přesto na tom díly jenom hoří.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.01.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupě nového MTB

         

    Osobně bych už do kola s véčkma nešla, vyhovují mi kotouče.
    Ta hranice 10 tis. mi ale přijde fakt dost málo.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Koupě nového MTB

           

      no to já vím ale řeším ted jestli na to moje ježdění je ten rozdíl až tak veliký.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2013
      Autor: 2183798
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě nového MTB

             

        Tak to zjistíš, až to zkusíš.
        Pro mě kotouče znamená bezúdržbové brzdy. Tak jednou za rok vyměním destičky, víc nic. Jsou naprosto bezproblémů, brzdí skvěle, když vyndám kolo, vím jak ho zase dát zpátky do vidlice, apod.

        Véčka byl děs. Nestejnoměrně se špalky sjížděly, pořád se to muselo štelovat, jak se vyndalo kolo, tak byl problém ho tam dát zpátky tak, a by brzdy nepřibržďovaly, atd.
        Odmítám si na kole dělat jakýkoli servis kromě mytí a mazání řetězu, takže véčkový brzdy byla pro mě noční můra.

        Kotouče jsou pro mě druhou nejdůležitější věcí při výběru kola. Tou první je barva :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Koupě nového MTB

             

        Použitelný kotouče od Shimana se dají koupit za rozumnou cenu, ale v kombinaci s nejlevnější použitelnou vidlicí už jseš za polovičkou limitu a kde je ten zbytek...
        Dobrý véčka sice taky nejsou nejlevnější, ale přece jenom níž.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupě nového MTB

               

          Tak ještě může udělat hybrid a dat kotouč aspoň dopredu. Tak to budu mít i já až se dokopu k výměně vidle. A hned něco ušetří.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2013
          Autor: Billicek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupě nového MTB

                 

            Jo, tak se taky dá. Pár kol takhle i prodávali v době, kdy byly kotoučový brzdy hodně drahý.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.01.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupě nového MTB

             

        Je dost znát, kolo s dobrými komponenty jede dobře a minimalizuje se možnost poruchy, oprav a seřizování a tak i ta jízda mnohem víc baví.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupě nového MTB

         

    Pokud si chceš ježdění v terénu opravdu užít a zkusit i závody, počítej s částkou min. 15 tis.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2013
    Autor: scalar
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

703 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024