reklama

gumy

Určitě, to tady už někde bylo, ale nemůžu to najít. Napad u nás sních a protože chci jezdit dál, tak musím přezout, protože Schvalbe Marathon jsou sice super gumy, ale ne do sněhu. Otázka je na co přezout? S jakejma gumama máte kdo zkušenosti? Chci na tom jezdit do práce, nepojedu na žádnej trek do hor. To chodím pěšky. Zas ale nechci zvýšit tření tak, aby z toho byla posilovna. CO radíte?

[ Zpět ]
Datum: 23.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
  • Re: gumy

         

    Na MTB nebo na krose?

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: gumy

           

      Keďže je to v sekcii "Lehocipedy, ležatá kola", tak asi na leho, ňééé? ;D

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: gumy

             

        Nojo, přehlídl jsem to. :')))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: gumy

             

        Tak aspoň konstatuju, že Black Jack je i ve velikosti 24": http://www.schwalbe.com/index.pl?bereich...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: gumy

         

    http://www.schwalbe.com/index.pl?bereich...

    http://www.schwalbe.com/index.pl?bereich...

    Black Jack je na oba typy kol. Na krosu s nima zkušenosti nemám, tam mam Hurricany. Asi by těch 47mm byl trochu nezvyk. Na MTB jsem s nima do horšího počasí spokojenej, ale zatím bez větších zkušeností. Ve střední části na sebe vzorek důmyslně navazuje, takže na silnici jedou, i když i v blátě maj čím zabrat. Vyloženě do sněhu nejsou. Ale když jsem se ptal, jestli si mám na zimu pořídit nějaký další, tak mi to rozmluvili. Tyhle prej stačej, a hrubší vzorek bych zas musel víc popohánět. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: gumy

           

      Díky za typ, ale to jedno je 26" a druhý okaz na 28" já má čtyřku, takže potřebuju 26" a 20" a Jestli má někdo zkušenosti jestli se vejdou do blatníků?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: gumy

         

    Teď jezdím na Schwalbe Hurricane vzadu (měl jsem ji už v Nivnici). Je na ní sice napsáno myslím 85psi, ale stejně tam dávám 100, takže jede stejně jako Marathon. Uprostřed je jen jemný vzorek, takže to nehučí. Vidlicí to při těch 100psi prochází velmi na těsno, když se nalepí mokrý písek, je to slyšet. Ale nedrhne. Po stranách jsou výstupky, ty uslyšíš v zatáčce na asfaltu, jinak o nich nevíš, dokud s asfaltu nesjedeš. Teprv pak se to chová jinak než Marathon, ty zuby se chytají jakékoliv nerovnosti. Při plným tlaku je kontaktní plocha malá a uprostřed, takže na hodně udusaným až zledovatělým sněhu nic moc rozdíl oproti Marathonu, ale jakmile je to jen malinko měkké, ty zuby zaberou. Taky se nemusí hustit na plno, pak to pojede i po tom udusaným sněhu dobře.
    Vpředu mám něco z BMX. To je jediný co u nás seženeš na 20", ale maj celkem výběr. Ne v jednom obchodě, ale v každým prodávají jiný. Najdi něco na slušnej tlak, aby to nemělo limit jen 30. Já mám s limitem 65, přetlakovávám na 80. Asi se tím rychleji ojede ale u zimní gumy mě to tolik netrápí. Další důležitou věcí je vzorek. Na BMX jsou i gumy nad 100psi, ale mají velmi silniční vzorek, pokud nějaký mají. Zuby mají ty nízkotlaké. Pokud najdeš něco mezi, jak mám já, tak když to půjde, vyber něco u čeho se zuby co nejvíc překrývají v podélným směru. Pokud při jízdě jede na střídačku zub a díra mezi zuby, hučí to a má to velký odpor. Ideální by bylo, kdyby zuby o jednu řadu od středu překrývaly ty uprostřed tak, aby kolo přejíždělo z jedněch na druhé. Moje pneu to tak má, na http://lehobrno.borec.cz je fotka kde to možná je trochu vidět. I tak to přední kolo trošku hučí/bzučí na hladkým asfaltu a nejede tak pěkně jako Marathon, ale mimo asfalt nebo ve sněhu jezdí naopak rychlejc, protže drží a neustřelí. A dobře do s ní brzdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: gumy

           

      Tak dneska jsem chtě nechtě musel vyzkoušet svoje obutí na mírně zasněžené trávě i na ušlapaném sněhu (část pro cyklisty se na stezkách neuklízí, ale chodci po ní stejně chodí). Ten Hurricane vzadu je při 100psi přece jen poněkud ostřejší. Snadno uklouzne při brždění a při rozjezdu v té trávě trošku hrabe. I tak se to ale celkem dá a já osobně se nechystám hustit méně.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: gumy

             

        díky za info Jiří!

        [ Zpět ]
        Datum: 26.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: gumy

               

          není zač Jiří!

          [ Zpět ]
          Datum: 27.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024