reklama

Fotoaparát

Omlouvám se za špatný úvod
Je zde hodně odkazu na fota z různých akcí a tak bych se chtěl od autoru dozvědět čím že fotí.
Jaký vlastníte fotoaparát a jak jste sním spokojeni?
Kdyby jste kupovali nový, jaký by jste si vybrali a proč?

[ Zpět ]
Datum: 29.11.2012
Autor: Bobbob
  • Re: Fotoaparát

         

    Já momentálně už tři roky fotím obyč. kompaktíkem od Fuji. cena cca 1200,- a za ty prachy čumím co to umí.(ten sem vyhrál vtombole) Před tím sem měl poloprofi zrcadlo, ale teď bych šáhnul po solidním kompaktu. A určitě něco, co může pod vodu, protože je radost když nemusím řešit riziko zničení přístroje. Spoustu fotek co bych chtěl, kvůli tomu nevznikla a dneska už se dá v této kategorii fakt dobře vybrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Starší Olympus mjů 790sw. Prťavý mizerný objektiv, zoom od ekv. 38mm s malou světlostí. Ale jinak na cvakání dobrý, i ve vestě na kajaku jej můžu mít bez obalu, takže velmi pohotový.

    Pak jsem zakoupil Canon SX130. Za ty prachy nemá chybu. Hodil by se hledáček, ale obdobné foťáky s hledáčkem jsou mnohem dražší.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      dcera si kvůli hledáčku koupila FujiFinepixS2980
      je sice větší, ale má široký rozsah objektivu,jednoduše přístupné funkce a za 3500Kč.
      já mám na cesty Samsung S760 a jsem spokojený i když za tu cenu jsou dnes kvalitnější- ale tak je to s elektronikou, buď koupíš hned nebo budeš čekat pořád- vývoj přímo letí...foťák c rozlišením nad 8MPx využije ten,kdo je líný jít blíž a dělá výřez, navíc málokdo dnes dělá papírové fotky a na obrazovku je to i tak ažaž.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2012
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    O fotkách mám právě rozepsaný blog Bobe, snad zítra :-)

    Jinak to je hrozně komplexní otázka, asi jako když se někdo zeptá "jaké kolo byste si vybrali a proč".

    Jde o to co chceš fotit v jaké kvalitě a za jakým účelem. Já mám digitální zradlovku se dvěma objektivy, je to velkej krám, kterej bych na kolo netahal, ale když chceš opravdovou fotku, tak jí udělá (stejně důležitější než fotit je umět dobře svítit, tedy když fotím sklo). Na výlety jsem tahal taky nějaký ten Olympus, ale nedávno jsem zjistil, že tablet nebo mobil mi fotí stejně dobře, pro ty účely okamžité dokumentace něčeho, tak Olympus zůstává doma. O starost míň.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Měl jsem samozřejmě na mysli běžné focení po výletech a památkách či rodinné foto.
      Ale i když dělám foto z výletu tak bych je chtěl mit i kvalitní.
      Nemyslel jsem nějakou profesionální úroveň.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2012
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotoaparát

             

        mam zrcadlovku. ovsem:
        pokud mne nekdo z kolegu oslovi s otazkou "chtel bych si koupit zrcadlovku" vrazim mu na chvili plnou fotobrasnu do ruky. (fotak, 3 objektivy, blesk)Tak 7 kil. no a zeptam se jestli to chce tahat... takze na bezne foceni zrejme nektery z kompaktu s sirokouhlym objektivem, stabilizaci a velmi dobrou svetelnosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.11.2012
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotoaparát

               

          Ja si pořídil před měsícem Panasonic Lumix DMC-FZ150 ještě jsem se stím moc nenaučil zacházet tak ani nevím jestli to byla dobrá volba.
          V testech dopadl obstojně tak uvidím až zase začne cyklosezona a bude co fotit.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.11.2012
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fotoaparát

                 

            tyhle superzoomy už z principu musí mít tu optiku dost o kompromisech, ale na to "naše cvakání" :-) to je v pohodě. Fotka je většinou o obsahu a pokud se ti bude zdát, že tě technika už limituje tak holt rozbiješ prasátko a koupíš něco pořádnýho.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.11.2012
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotoaparát

               

          Tahám i stativ :-)
          A nejhorší je, když zjistíš, že to vedle kolega vyfotil mobilem líp :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.11.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotoaparát

             

        Pro někoho je běžné focení památek a výletů na 6cm svitky ;-)

        Stejně nejlepší byly diáky. Jak to jednou exponuješ, už to nenapravíš. Neuděláš výřez, nekompenzuješ nepřesnou expozici. Nedá se to kolovat v hospodě a už vůbec ne vylepit na fuckbuck. Musí se sehnat promítačka, posadit, zhasnout... má to něco do sebe.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.11.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotoaparát

               

          Už i tohle pokazili. Pořídíš v bazaru scanner negativů a už to máš na fb :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.11.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Ono je to spíše tak, že olympusy fotí stejně blbě jako mobily :-/

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Koupil jsem si k vánocům Canon Ixus 230HS, zatím spokojenost, je malý, výdrž ujde, těch pár desítek fotek co jsem s ním zatím udělal nevypadá zle. Recenze http://www.digimanie.cz/art_doc... Ale je fakt, že jsem spíš cvakač než fotograf :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: Grille
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      V mnoha parametrech je stejný jak ten panasonic tak že fota budou dobrá až se stím naučím zacházet.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2012
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Od roku 2002 ujíždím na fujinách S. Tehdy mě nadchlo, že ten kompakt má přijatelnou optiku a na svou dobu slušný vybavení s kupou tlačítek a přepínátek, takže se nemusí furt cestovat v menu. Navíc se mi při rozebírání hejblátek v dílně hodilo ostření z minima (od 1 cm). No a teď už mám v týhle řadě třetí, S9600. Měnil jsem hlavně kvůli objektivu (teď od 28 mm, předtím od 35 mm). Žádný drobeček, ale sedí mi do ruky.
    Zrcadlovka by se mi taky moc líbila, ale vím, že by to pro mě byla jen hodně drahá technická hračka (nemluvě o objektivech), kterou bych kloudně nevyužil. Občas se mi jen zasteskne po hrátkách s hloubkou ostrosti. Ale to by zcela uspokojil stejně jen plný formát, nebo něco většího - a to je úplně mimo realitu.
    Na kolo musí postačit mobil a brácha, který se tahá s foťákem :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Tohle jsem řešil¨před časem také.Nakonec jsem šáhnul po Nikonu P7100.(kvalita obrazu,výdrž akumulátoru,hledáček,časové snímání,zoom). Volba to byla určitě dobrá a nelituji.Dnes bych koupil ale jeho nástupce s větší světelností,otočným LCD a full hd videem.

    http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p7700

    http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p7100

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: milann
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Překvapuje mně že nemá manuální ostření
      jinak vypadá dobře, ale ta cena.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2012
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Tohodle Nikona http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-p310... jsem koupil dědovi na jeho občasný výlet a taky naprostá spokojenost. A to ovládání nemá chybu. Poradí si s tím i naprosto netechnický důchodce .-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2012
      Autor: nemluva
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Vlastním tento Canon EOS 60D, na těle většinou nasazen Objektiv Canon EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM, nebo Objektiv Canon EF 70-200mm f/2,8 L USM, nebo i Objektiv Canon EF-S 18-200mm f/3,5-5,6 IS a občas si přiblesknu tímhle Canon blesk Speedlite 580 EX II. Spokojen jsem maximálně :-) jen se s ním naučit :-)
    No a až budu kupovat nový, tak budu mířit asi na Canon EOS 5D Mark III :-)
    Jinak když se mi s tím vším nechce vláčet tak historicky používám a nemůžu si vynachválit mejdlíčko Panasonic Lumix DMC-FX07 , ale už je to dědeček. Tak jako nový mejdlíčko k zrdcadlu mám Panasonic Lumix DMC-LX5 . No ale kdo jednou zkusí zrdcadlovku, tak už moc možností nemá a tíhne jen k ní. U mejdlíček ale koukám hlavně na světlost objektivu aby začínal na světlosti alespoň 2,8 když ne míň :-) Jinak tu LX5 doporučuju :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: nemluva
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Fotím mobilem - obyčejnou nokií. Mě to stačí.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      I Jan Šibík někdy fotí mobilem. Škoda, že nesměl v rozhlasu uvést tu značku.
      http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2012
      Autor: Radix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotoaparát

             

        LoBo taky fotil dost na mobil- pokud vím, tak měl ericssona
        http://www.photokotek.com/

        Teď ale koukám, že ještě stále některé galerie neodviroval.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.11.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotoaparát

               

          Taky občas fotím sony ericssonem.
          Snímky celkem ujdou.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.11.2012
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fotoaparát

                 

            Asi jde o to, jakým SonyEricssonem. Levný mobil této značky občas nouzově používám jako fotozápisník a výsledné rozplizlé obrázky bych moc fotografiemi nenazýval. Asi jsem zmlsaný zrcadlovkou.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.12.2012
            Autor: Aviatik
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Fotoaparát

                   

              Ja tomu taky fotka neříkám,říkám snímek to jako že to něco nasnímalo.
              Když se na ně dívám jen v mobilu tak ujdou, ovšem na 24" LCD je to hrůza.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.12.2012
              Autor: Bobbob
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Fotoaparát

                   

              prekvapive dobre foti sony-ericsson K550i
              je to sice jen 2mpx ale ma prijemne podani barev
              a ostrost velice dobrou.
              (oboji za dobreho svetla)
              jenze - opravdu se nejedna o levny mobil (v dobe nakupu) a hlavne se uz nejake 4 roky nevyrabi.
              Pokud mohu porovnat s nokii C5 tak ta je co do foceni na rceni klasika "hnus velebnosti"

              Osobne bych pro cyklistiku doporucil nejaky kompakt od Canonu z rady "G". mel jsem moznost fotit s G5 a mohu doporucit. Sam mam zrcadlovku a ten strach ze Ti padne kabela se vsemi sky...

              [ Zpět ]
              Datum: 04.12.2012
              Autor: cibi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    v sucasnosti su , co sa tyka kvality obrazu na tom najlepsie canon g1x (dost velky) a sony rx100 , sony je vreckovy kompakt .. cena oboch je vsak vysoka .. vlajkova lod kompaktov medzi fuji je fuji x10, dalej canon g15, nikon 7700, panasonic lx7, samsung ex2f, olympus xz-2 .. pripadne starsie modely canon g11, 12, nikon 7100, panasonic lx5, samsung ex1, olympus xz-1 .. vsetky tieto kompakty su vlajkove lode jednotlivych firiem .. tieto modely vsak nemaju nejaky velky extrazoom .. na to je ina kategoria fotoaparatov, bud vreckove ultrazoomy, alebo klasicke ultrazoomy (tie uz vreckove nie su ) .. vyborna stranka na testy fotoaparatov je digimanie.cz .. co sa tyka ultrazoomov, tak ked budes fotit na tie najvacsie ohniska, tak necakaj dobru kvalitu .. je to skor marketing .. ale snad na fotky 10x15 cm to bude stacit .. zalezi aky mas zamer, ci chces fotky v mensom rozliseni davat na net, alebo si chces robit napr vacsie zvacseniny na papier .. je tam toho velmi vela , hlavne si clovek musi ujasnit na co ten fotak chce a aku kvalitu vyzaduje ..

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2012
    Autor: jozkovicz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    když jsem se rozhodl před spoustou let, že "potřebuju" digitání foťák, tak jsme zrcadlovku zavrhnul s tím, že se s ní prostě na vandry a na kole tahat stejně nebudu...

    nechtěl jsem "mejdlovku" protože to tehdy nebylo k focení a koupil něco mezi. Tedy Ultrazoom. Konkrétně Olymus 550 http://freemarket.kiev.ua/message/511468-prodam...
    byl tehdy první, kterej měl 1x optikej zoom zatímco konkurenti max deset a byl poměrně širkoúhlej. Tuším od 28.
    Fotky a focení všechno skvělý! Dodnes je skvělý. Ale ani s tímhle jsem se prostě konec furt that nechtěl. Takže asi před dvěma lety dostal bratříčka. Olympus SZ30MR http://www.ephotozine.com/article/olympus-sz...
    FOtí to hůř a sere, že to natáčdo MP4 na což nemám programna zpracování a že to není na tužkový a vadí tomu víc mráz, ale vejde se do kapsy, zoom je asi 24otkej a a širokoúhlej od 24.
    V celku jsee s ním spokojenej. Přemejšlel jsem tedy tehdy o něčem, co by bylo vodotěsný, ale to mělo ukrutně blbý parmetry. Nevyotil bych s tím ani veverku na stromě (snad x jen 5x zoom), ani skálu před sebou (širokohlej snad až od 32) Pokud se tohle od tý doby změnlo, šel bych bejt tebou do něčeho takovýho

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Vozím obyčejný Nikon Coolpix L21, dnešní cena kolem 1.000,- a jsem spokojený. Na fotky z cest stačí. Několikrát mi spadl, je podřený, otlučený, ale fotí vesele dál. Nemusím mít strach, že se s ním cokoliv stane nebo že ho ztratím (snad jen o ty fotky).

    Co bych nechtěl, je foťák s akumulátorem. Ten už jsem měl a pro amatéra je to naprd. Náhradní aku jsou drahé a když vám dojde "šťáva" na cestách, jste v pr... Tužkový koupíte na každé benzínce a můžete je mít do zásoby. Tak to je snad jediný nárokovaný parametr, který na foťák mám...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2012
    Autor: marrier
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Bohužel foťáků na tužkovky moc není.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Dnešní aku ve foťáku vydrží mnohem déle než dříve.
      Ja na svém starem lumixu DMC-TZ1 nafotím 480foto
      na jedno nabití a mám 3 nahrádní aku jeden za 200kč.
      U Lumixu DMC-FZ150 nafotím na jedno nabití necelých 500 fotek a náhradní batere se dá koupit za 600kč, origo za 1150kč.
      Pokud jsem na cestách i s ubytováním není problém baterie nabít během necelých 2hodin.

      Faktem je že u toho FZ 150 musím byt hodně opatrný aby mně nespadnul asi by to nepřežil.

      Říkám si když už fotím tak ať jsou fotografie kvalitní, únosné jsou i z mobilu ovšem jen když se na ně dívám zase jen v mobilu.
      Když to hodím na 24" monitor je to hrůza.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2012
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Jak píše Bob. Dneska je to už trošku jinde. Dříve jsem chtěl "mejdlovky" taky jen na tužkovky. Ale do nich zase musíš strkat drahé nabíjecí baterky. Mám zkušenosti, že když tam strčíš sebelepší baterku, kterou koupíš kdekoliv "na cestě" (i tu slavnou s králíkem), tak to vydrží podstatně méně.

      Takže nyní mejdlovku s aku s tím, že jednu mám náhradní (a nikdy jsem ji ještě navyužil).

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2012
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotoaparát

             

        Máš pravdu předsedo :-) mnoho lidí chce foťák na tužkovky, ale klasická alkalická baterka je na pár desítek snímků a jde kukat) a než tahat několik párů nabíjecích tužkovek a k nim nabíječku, tak není lepší akumulátor v mejdlíčku a nabíječka? Odpovím si sám - je )) životnost akumulátoru je podle mých zkušeností několik stovek fotek než musí na síť.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.12.2012
        Autor: nemluva
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      mám stejný priority co se týče baterií. Jenže...
      Jednak tu už ostatní psali o tom, že na jiný než nabíječky to mnoho fotek neudělá a potom už snad ani nejsou foťáky na tužkový sehnat.
      Tedy mám foťák na akukulátora k tomu ještě jeden náhradní, kdyby něco.
      Na delší esty mám takovou krabuču s výstupem USB a do ní strím a nabiju v podstatě cokoli. Mobil, MP3, foťák. Krabičkje na čtyři tužkový a jedna sada nabije dvakrát mobil uplně a pak už jen do půlky. Přijde mi to na delší cesty jako nejlepší řešení...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2012
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Mám toho doma plnou skříň. Od dirkových komor, přes staré mechanické foťáky až po digizrcadlo (teď vlastně ne, ale něco říkal Ježíšek...) a mejdlovku. Klasický formát, středoformát a teď i starý, rozbitý velký formát (opravím, koupím si k tomu dvoukolák a budu si hrát).

    Když jdu opravdu "fotit", což se bohužel v poslední době děje dost málo, tak beru kde co, jen né mejdlovku.

    Když jedu někam na kole nebo někam s báglem, tak beru mejdlovku a to těžké harampádí nechávám doma. Dříve jsem tahal zrcadlo (fotil jsem na dia) a stejně to vždy dopadne tak, že ta železná věc zůstane někde v brašně nebo v batohu. Mejdlo je hned při ruce. Cvakáš kdy chceš. Třeba i na kole. A dnes z nich lezou i "pěkné" obrázky.

    Když bych kupoval mejdlo, koukal bych hlavně na širokoúhlost, nějakou slušnou světelnost a hlavně optický hledáček (ten už skoro nikde není). Pro mě zásadní. Ostatní je druhotné.

    V poslední době je docela zajímavá volba digitálního kompaktu s výměnnými objektivy. Je to taková šikovná kombinace kompaktu (velikost) a zrcadla. Není to úplně zrcadlo, ale i tak mě to překvapilo....

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      No jo, hledáček je pro mě nutnost. Oči nablízko šly před rokem do hajzlu a na nějaký švidrání na displej mám krátký ruce. A abych furt tahal brejle...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotoaparát

             

        No on se hlavně displej na sluníčku leskne jak psí kulky. Alespoň u mé stávající mejdlovky. Když je slunce, fotím poslepu:-(

        [ Zpět ]
        Datum: 01.12.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotoaparát

               

          No a pak asi taky trochu stará škola, ty natažený pracky s čímkoliv větším než mobil mi občas přijdou trochu směšný :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 01.12.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fotoaparát

                 

            Třeba s tabletem:-))

            Mě by to ani tak nevadilo. Ale vadí mi, že tam prostě někdy nevidím nic:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 01.12.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fotoaparát

                 

            Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Občas si půjčuju kvůli váze od dětí mejdlo a pořád se nemůžu zbavit zvyku cpát to před oko a hledat hledáček.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.12.2012
            Autor: Lanna
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Ja jsem si digital poridil k narozkam v roce 2004 a mam ho dodnes. Do te doby jsem vlastni fotak prakticky nemel, nejaky fotky jsem kdysi udelal dvouokou zrcadlovkou (myslim znacka Ljubitel) na svitkovy film, ale to me moc nebavilo. Chtel jsem digital, abych videl fotku hned, mohl fotit kazdou volovinu a nic me to nestalo, nechtel jsem do toho dat moc, abych to sebou mohl vozit na kole...

    Koupil jsem Olympus D-390 (prodaval se tu podobny jako C150) v bazaru asi za 2 tisice a v te dobe to fotilo fakt krasne. Teprve pred par lety se zacaly objevovat telefony, ktere uz foti lepe. Nevim cim to je, ale postupne se kvalita fotek zhorsuje a ted i zlobi dvirka na kartu (staci se jich dotknout a hlasi poruchu), takze je na case (po 8.5 letech) koupit novy.

    Celkem uz mam jasno, co bych od noveho fotaku chtel, ale zatim jsem si nevybral a je mi jasne, ze to bude dost kompromis:
    - kompakt, co nejmensi, aby se dal vsude tahat sebou
    - odolny kryt, zavirani pres objektiv na D390 bylo super, ale nic podobneho jsem nenasel
    - napajeni z AA baterii (v D390 stacily 2), tady asi budu muset slevit, jinak bych si nevybral
    - opticky zoom by mi stacil 3x (soucasny zoom nemel), rozliseni aspon 4Mpix
    - pruhledovy hledacek, obcas prisel vhod a asi to bude dalsi kontroverzni parametr, kdyz nechci zrcadlovku
    - moznost manualniho nastaveni expozice, to mi obcas chybelo, D390 mela nekolik ruznych rezimu, ale prislo mi, ze ve vsech (krome nocniho) se ten automat chova stejne
    - co nejkratci cas fotky po zapnuti a mezi fotkama, nejlepe i moznost sekvencniho foceni
    - pripojeni jako USB Mass storage, nesnasim fotaky, kde je nutny specialni software
    - rozumne ovladani a menu, po dotykovem displeji prilis netouzim

    Behem vanoc asi zacnu prohledavat internet, tak kdyztak napisu, co jsem nakonec vybral. Je jasne, ze vsechny pozadavky mi zadny fotak nesplni, i kdyz si myslim, ze nechci tak moc. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2012
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      Spíš bych řekl, že chceš tak málo, že ti to už žádný současný foťák (bohužel) nesplní :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Fotoaparát

             

        Tak tak. Taky teď vybírám zrcadlo a nic mi nevyhovuje.

        V Nikonu nechápou, že mě stačí ten železnej foťák, který vyrobily před třiceti lety jen v něm chci mít FF čip:-) Ostatní chujoviny, které navíc foťák zbytečně prodražují, nepotřebuji. Chci jen FF, díru na objektiv, spoušť, díru na oko, kolečko na čas, kolečko na clonu...stačí:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.12.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Fotoaparát

               

          No jo, ale takováhle FF latrína by ti mohla zase sloužit třicet let a nedala by se inovovat, "morálně" by nezastarávala. Oni ti potřebují vnutit nejpozději každý třetí rok nový foťák s nějakou tou další neodolatelnou vychytávkou...

          [ Zpět ]
          Datum: 01.12.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Fotoaparát

                 

            To asi zase jo. Ale...

            Kdo by si koupil voškubanou železnou rakev na tmu? Něco, co nemá všechny ty režimy, video a kurvítka fotek? Jen pár bláznů, jako jsem já. Ostatní by stejně kupovali ty plasťáky, protože s tímhle by si nevěděli rady. Tak ať udělají pár rakví pro nás a ty plasťáky s kurvítkama ať vnucují zbytku:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 01.12.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Fotoaparát

                   

              Pár takových specialit se dělá (například špičkové pevné sklo apod.), ale tam se nedoplatíš.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.12.2012
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Fotoaparát

                     

                Tak skla jsou docela v pohodě. Já stejně fotím jen na pevná a tam se i za rozumný peníz dá sehnat dobré sklo. Už z podstaty, že je to pevné sklo, mají i relativně levná skla dobré vlastnosti.

                Navíc na většinu FF zrcadel se dají použít stará skla (ta z minulého století, co se používají na těch třicet let starých foťácích). Což je naprosto úžasné.

                Ale ta jednoduchá rakev na tmu tu prostě chybí. A nikdy nebude.

                [ Zpět ]
                Datum: 01.12.2012
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Fotoaparát

                       

                  Nemyslel jsem jen objektiv (špatně jsem to napsal), ale např. foťák s průhledovým hledáčkem a pevným sklem v top kvalitě a podobný lahůdky. Někdy to postrádá praktičnost, nebo smysluplnost. Dají tomu povrch "z krokodýlí kůže", PR tomu dá punc kultovky a zkusí to prodávat snobům za dlohý prachy.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.12.2012
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    Běžně fotím nakousnutým jablkem, pod vodou Lumixem FT3.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2012
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Fotoaparát

         

    pro mne nejduležitejši prednost mraz,voda,vetši displej. Na bežky a na vodak. špatne vidim,proto vetši dispelej. jsem majitelka olympus tg610

    [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2012
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Fotoaparát

           

      já osobně používám fuji s7000 a jsem s ní velice spokojená. Jenom jednou měla problém s vlhkostí a to na Malte.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2012
      Autor: adele
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024