reklama

Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpačitý

Oči upřené na displej, kde se kapacita baterky blíží nebezpečně nule. Snad všichni, kdo elektrokola někdy použili, znají ten bod zvratu, kdy dojde motoru energie a z lehkého přišlapávání se stane tvrdá dřina. Také proto se začínají v ulicích českých měst objevovat nenápadné sloupky – nabíjecí stanice na elektrokola. S nabíjecím kabelem v batohu jsem se na elektrokole vydala do pražských ulic, abych vyzkoušela, jak to celé funguje.

Datum: 08.11.2012
Autor: Redakce
  • Re: Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpa

         

    Vypravit se pouze s nabíjecím kabelem?

    Nevím co je nabíjecí kabel, je nĕkolik druhů baterií a každá má svoji nabíječku. Vyzkoušel jsem úspĕšnĕ (napodruhé) stojan PRE v obchoďáku na Chodovĕ, tam je 230V zásuvka, bez nabíječky by to nešlo. Odborníci navíc varují, nepřehánĕt to s rychlonabíjením silnými proudy, prej to baterce nesvĕdčí.

    Nevím jaké budou závĕry "pilotního projektu" ale tak jak to je konpováno s tĕmi opruzy s kartou, stojanem na jedno kolo či auto, bych očekával minimální odezvu.

    Zásadní pro rozhodování jestli s sebou vezmu druhou baterii nebo rychlonabíječku (taky je to macík o 2 kilech) je skutečnost, mohu-li se spolehnout, že když budu potřebovat, skutečnĕ nabiji. A to při současné koncepci jisté není. Když u stojanu bude nĕkdodalší, jsem v loji a neví se na jak dlouho.

    Racio tedy velí, místo 2 kilové nabíječky veu 6 kilovou baterii navíc.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpa

         

    Já osobně bych viděl budoucnost v lehčích bateriích o vysoké kapacitě.
    Nechat někde stát e-kolo za 60tis.kč u nabijecího stojanu hodinu bez dozoru, bych se asi bál.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2012
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpa

           

      Já byl jen na tom parkovišti v obchoďáku na Chodově, mají tam stojan na kolo, do kterého to zamkneš normálně řetězem, navíc to má vrátný pod kamerovým systémem, a tu "kartičku" si od něj musíš vyzvednout, takže ví, že tam dobíjíš.

      Připadá mi to jako nejbezpečnější místo na to nechat někde kolo bez dozoru, má to dost lidí v merku. Další věc je, že baterii nabiju i tou "rychlonabíječkou" za 2 hodiny, takže to zase taková pomoc není, musíš vocasit po obchoďáku. Zamknout to tam, a odject na dopoledne někam pryč metrem by bylo řešení, ale zase zablokuješ někomu dalímu na celou tu dobu ten stojan a nikdo další nemá šanci, a to by bylo poněkud sobecké.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpa

         

    Díky za pěkný článek. Hlavně se musí dotáhnout do konce to, aby se člověk nebál někde nechat kolo nabíjet 2h a v klidu si odešel a přitom to bylo jednoduché a neodrazovalo to tím, že s nemusím někde na něco ptát či žádat klíček.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2012
    Autor: Robikl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpa

         

    Ono to marketingově trochu skřípe, protože každý ví, že nabíjet kolo u nabíjecího stojanu je totální nesmysl, ale když už PRE do těch stojanů, kde nikdo nenabíjí nacpal tolik peněz, tak je třeba to někde ukázat.
    No a díky PR článkům tenhle server možná přežije zimu, ale bude to jestě někdo soudný číst..?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2012
    Autor: FrontX
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpa

           

      A to jako proč je nesmysl?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nabíjecí stanice pro elektrokola: užitečná služba nebo rozpa

             

        Nesmysl to není, ale spolehnout se na to nelze.
        Už jsem to psal několikrát. Nabíjecí místo umožňuje nabíjet jen jedno kolo nebo automobil. Žádný systém rezervace není, přijedeš, vyfasuješ kartičku, nabíjíš.

        Průšvih je, když přijedeš, a u stojanu někdo stojí - pak máš na blíže neurčenou dobu smůlu, doba nabíjení není časově omezena, prostě to kolo tam můžeš nechat celej den, nabíječka když je nabito sama odpojí, ale tebe nic nenutí si kolo vyzvednout jakmile nabito.

        Pak, kdybych se třeba já spolehnul na to, že dobiju baterii na Chodově, místo bude obsazené, hrozí, že pojedu na kole o váze 30 kilo, s motorem co klade odpor, 25 km jako na šlapadle.

        Když se nemůžu na 100% spolehnout, nebudu to riskovat, a raději vezu jednu baterii navíc, a to přesto, že vím, že kdykoliv jsem Chodovem projížděl, bylo to nabíjecí stanoviště prázdné.

        Náhoda je blbec.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

567 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024