reklama
Země: Slovensko Slovensko

skusenosti

Rad by som vedel kto ma aku skusenost s nakladnym vozíkom za kolo. Rad by som ho kupil len nemam s ním skuseniosti rad by som vedel vyhody a nevyhody kto už ho má dakujem

[ Zpět ]
Datum: 01.11.2012
Autor: toidi
  • Re: skusenosti

         

    Už sis prošel starší témata o vozíkách? Bylo jich docela dost a podrobně se tam výhody i nevýhody rozebíraly.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.11.2012
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
  • Re: skusenosti

         

    Ono je pořád nĕco nového, a dá dost času se tím probrodit.

    Tady je zvykem, když se zeptáš: jaký stan? odpoví ti jako Lelek, popřípadĕ nĕjakej mudrlant dodá "na co stan?" a tak se prodíráš hromadou frajerskejch kydů, než se dopídíš informace, co by ti mohla být užitečná.

    Tím jsem si prošel a tak dávám stručnou rešerši.:
    Zásadní rozhodnutí je, jestli terénem, nebo po silnici. Do terénu, i jen hrbolatá lesní cesta jím je, se zdá být lepší jednostopý vozík. Dvoustopí lze převrhnout, stačí když jedno kolo blbĕ najede. Na silnici je to asi šumák, a dvoustopý vozík toho zřejmĕ uveze víc a lépe se s ním manipuluje.

    Já mám Croozer Cargo, skládací, funguje a jsem s tím spokojenej. Ono toho na trhu tolik není, pokud bys to chtĕl vyzkoušet, pujčím ti to.

    Jednostopé vozíky neumím. Libor chtĕl udĕlat sraz "vozíčkářů" ale nevyšlo to, tak snad najaře. Velkou a skoro zásadní vĕcí je nepromokavost, což Croozet nezajistí, ale do vozíku se vejdou úplnĕ snad na milimetr plastové boxy s víkem, a je vyřešeno.

    Tak asi takhle.
    Až budu u počítače, najdu ti příslušné odkazy tady, i na jiných fórech. Frajerů co tázajícímu poradí "hledej, už jsme se o tom bavili před dvĕma rokama" přeji sladké sny.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +14 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -11
    • Re: skusenosti

           

      Ale ono je opravdu otravné psát dokola ty samé věci, protože si někdo nedá tu práci zkusit je hledat v historii.
      Na spoustě odborných webů je upozornění, že máš nejdříve zkusit hledání a pokud neuspěješ, tak se teprve ptát. Jinak ti to téma admin zamkne.
      Když jsi schopen je najít Ty, jak píšeš, jistě by je našel i autor dotazu.
      Proto ty řeči o frajerech jsou mírně přihlouplé.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.11.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: skusenosti

             

        Pochopil bych, kdyby odpovĕď znĕla: tonse řešilo tady, tady a tady a byl přiložen seznam odkazú.

        Odpovĕď zde uvedená mé připadá povýšenecká a zbytečná asi taj0k jako kdyby si se zeptal nĕkde na cestu a poradil by ti: "kup si mapu".

        Jednak rady 3 roky staré mohou ale nemusí být platné, nový kolega nemusí vĕdĕt, že se to řešilo,r prostĕ udĕlat z nĕj hlupáka je frajeřina a nevychovanost. Ochota nĕkomu se vydmát je u jistĕho typu spoluobčanů vyšší, než ochota pomoci a zřetelnĕ a nahlas říkám, že se mi to nelíbí.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.11.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
        • Re: skusenosti

               

          logický postup je tento: hledám zkušenost s vozíkem, tak ve vyhledávání dám dotaz nákladní+vozík+spokojenost nebo tak něco. Projdu témata co mi to vyhodí a potom už se zeptám buď tam na něco doplňujícího, nebo založím nové, ale už konkrétnější téma. Třeba zrovna včera sem takhle hledal info o jedné pile. Jo a rada "kup si mapu" je v tomto případě mimo,pasuje spíš odpověď "tady máš mapu, tak se podívej"

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2012
          Autor: Billicek
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
          • Re: skusenosti

                 

            To bys mĕ opravdu udĕlal?
            Místo abys řekl "jeď doprava" bys mĕ strčil mapu?
            Donutil by si mĕ přiznat, že nemám s sebou brejle na čtení a ty mi popřípadĕ taky půjčil?

            Divnej svĕt sobeckých jedinců, v takovém žít nechci.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.11.2012
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
            • Re: skusenosti

                   

              překrucuješ to, pokud bych byl v cizím prostředí a sám se orientoval podle mapy tak bych to tak udělal, jak taky jinak? Mimochodem přesně tohle se mi stalo na loňském podzimním srazu. Předpokládám, že ty taky ty odkazy nevíš z hlavy a budeš je googlit takže v čem je rozdíl?

              [ Zpět ]
              Datum: 02.11.2012
              Autor: Billicek
              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: skusenosti

                   

              Ano, kdyby se mě sto lidí zeptalo na totéž a já měl posté vysvětlovat cestu, možná bych Ti tu mapu opravdu podal.

              Divný svět líných jedinců, kteří místo toho aby projevili trochu iniciativy, nechávají námahu na druhých. Taky v tomhle nechci žít.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.11.2012
              Autor: Zden42
              Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
              • Re: skusenosti

                     

                Úplně jiný pohled na věc Zděňku.

                "Mě to stálo nějaké úsilí, tak se snaž taky"

                versus

                "Dalo mi to nějakou práci a je zbytečné, abys to dělal znova, věnuj se něčemu jinému, příště pomůžeš ty mě".

                [ Zpět ]
                Datum: 02.11.2012
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                • Re: skusenosti

                       

                  Ne. Řeč je o něčem jiném. Já hodím do placu otázku, která je poměrně obsáhlá a o které nic nevím. Nezkoušel jsem sehnat informace, které už zazněly. Prostě se ptám a vy mi ty informace sežeňte.
                  Proč?

                  Jistě uznáš, že dotaz tak jak byl položen se liší od dotazu např: Tak jsem si pročetl různé názory na vozíky za kolo a jsem z toho jelen. Můžete mi říct váš názor jestli je lepší...

                  Ale většina toho už někde byla popsána. Stačí hledat. Proč dokola popisovat popsané? Nechci se dotknout autora dotazu, ale myslím si že svoji otázku hodil do fóra, aniž by se snažil sehnat si nějaké dostupné informace. Na rozdíl od Tebe, který si nejdříve pročetl dostupné názory a pak se zeptal na konkrétní věci. Taky, pokud si vzpomínám, žádná reakce na Tvůj dotaz nebyla typu najdi si to vole. Což nebyla ani reakce Lelka.

                  Miluju otázky typu - poraďte kolo do 15000,-

                  Hledej šmudlo!

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.11.2012
                  Autor: Zden42
                  Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: skusenosti

                         

                    Bohužel, tady se trochu přikláním k názoru Jindry. To, že opakovaný dotaz tady zazní, neovlivním a ani neznám jeho důvody.(lenost, neschopnost,neumění s PC, pracovní vytížení...=pouze moje domněnka).Obtěžuje-li mne dotaz, tak nereaguji.Určitě né odpovědí." Najdi si to, už jsme to řešili".(To je z mého pohledu trochu nevychované).Pokud autorovi nikdo neodpoví, musí hledat odpověď jinak.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 02.11.2012
                    Autor: zazvur
                    Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: skusenosti

                           

                      To je naprosto v pořádku že máš jiný názor.
                      Já soudím podle sebe. Když se o něco zajímám, snažím se sehnat co nejvíce informací sám. Ptám se v okamžiku, kdy informace neseženu, nebo je mi něco nejasné.

                      Jinak mě takové dotazy neobtěžují. Původně jsem reagoval na Jindru, který tvrdil, že z tazatele Lelek dělá hlupáka a vysmívá se mu. Což si nemyslím. Samotný dotaz jsem vůbec neřešil.

                      A teď už mlčím a doufám že toidiho tahle hromada balastu neotráví a najde si v ní to, co potřebuje.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 02.11.2012
                      Autor: Zden42
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: skusenosti

                           

                      Nikdo mu nenapasl aby si to našel sám, jen jsem se ho zeptal jestli si už pročítal starší témata, že tam mohl najít odpověď, nic víc a nic míň.

                      Máš dojem, že v celkém tomhle tématu dostal jedinou odpověď na svoji otázku? I ten mravokárce a poučovatl Jindra neudělal nic jiného, než že mu vyhledal nějaké linky a v podstatě mu řekl aby si našel to našel a přečet sám.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 02.11.2012
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: skusenosti

                         

                    ......a je to tu- víš jaká byla vůbec prvotní otázka? tato diskuze tazatele asi nezajímá-když máš tolik času na "mlácení prázdné slámy", mohl´s rovnou poradit k věci a vyznělo by to líp....

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.11.2012
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: skusenosti

                   

              Běžný rozhovor:
              A: Nevíš něco o té mé modré čepici?
              B: A koukal ses do té velké skříně na hormí polici? Čepice jsou většinou tam.
              A: Jo, je tu. Tak dík.

              Ale může probíhat i jinak:
              A: Nevíš něco o té mé modré čepici?
              B: A koukal ses do té velké skříně na hormí polici? Čepice jsou většinou tam.
              C:Divnej svĕt sobeckých jedinců, v takovém žít nechci
              :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 02.11.2012
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
              • Re: skusenosti

                     

                Tak nevim, ale v polici se bezne hleda podstatne lepe, nez tim googlovym vyhledavanim tady v tematech zaplevelenych OT, jako zacina byt treba tohle.
                Ja kdybych hledal neco o vozikach a uvidel tenhle zacatek, klidne tema zavru a hledam jinde, i kdyby na konci byl milion dobrych rad.

                Nebylo by lepsi tema nechat puvodnimu ucelu?

                [ Zpět ]
                Datum: 02.11.2012
                Autor: Murphy
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: skusenosti

                       

                  tak by se mělo nahoru vypalcovat to co není OT. dávám palce jindrovi a jeho výcucu dole.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.11.2012
                  Autor: Billicek
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: skusenosti

                       

                  Dítě Tebou stvořené může žít podle jiných pravidel, než si představuješ.

                  Tazatel se alespoň přesvědčí, že i nad pouhým dotazem je třeba přemýšlet.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.11.2012
                  Autor: Zden42
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: skusenosti

                     

                Bloch v knížce "Život se Soňou" popisuje jiný dialog.

                Nevíš kde je má modrá čepice?
                Jako vždycky, vpravo nahoře!
                Tam není, proto se ptám!!
                Musí tam být!!!

                po létech života se Soňou se zeptám "kde je?" a řekne-li "vpravo nahoře" jdu najistotu "doleva dolů" a tam to najdu....

                Tak nějak volně přetlumočeno...

                jinak skvělá knížka postřehů z manželského života a perfektně přeložená viz kapitola
                "Do Itálie se nejezdí, Itálie se dělá"
                (loni jsme dělali Itálii)

                Měl jsem dvě, obě půjčil a tak mám jen co si pamatuju, pokud na to někdo někde narazíte, kupte mi to prosím.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.11.2012
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: skusenosti

                       

                  našel jsem to v několika antikvariátech, takže buď se tam stav osobně nebo objednej, jestli jí chceš.

                  http://www.zbozi.cz/?q=%C5%BEivot%20se%20So%C5...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.11.2012
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: skusenosti

                         

                    Díky, objednáno, koukám že jsem zapoměl i jméno autora ....

                    stáří je ponižující :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 02.11.2012
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: skusenosti

                           

                      to nesouvisí se stářiím, ale s pamětí. Já třeba si jména pamatuju hodně blbě v podstatě odjakživa...
                      Rádo se stalo.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 02.11.2012
                      Autor: Jurimír
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: skusenosti

                             

                        Napodobne, Franto.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 02.11.2012
                        Autor: Murphy
                        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: skusenosti

                               

                          Bod Melichare! ;-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 02.11.2012
                          Autor: Jurimír
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          Už sis prošel starší témata o vozíkách? Bylo jich docela dost a podrobně se tam výhody i nevýhody rozebíraly.

          Co konkrétně v této větě dělá z tazatele hlupáka vysmívá se mu?

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2012
          Autor: Zden42
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: skusenosti

             

        no dobře, mohl si to najít, zrovna ale mohl narazit na někoho, kdo má téma zpracované z nějakého svého hledání a mohl ušetřit nějaký ten čas.

        Na spoustě odborných webů člověk narazí na to, že košatá odpověď ve stylu "najdi si to sám, už to se to tady probíralo" je delší než kdyby tam přispěvatel uvedl řešení. :(

        nakonec to s námi dopadne jako když moje dcera měla v domácím úkolu zjistit nějakou informaci, a i když zadání splnila, nebyla hodnocena výborně neboť informaci místo dlouhého hledání v hlubinách internetu získala prastarou metodou: "zeptej se někoho, kdo tomu rozumí".

        [ Zpět ]
        Datum: 02.11.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          to je pravda, ale to je dost opruz na něco se ptát a doufat, že někdo časem třeba odpoví. Já chci tu informaci nejlépe hned, dokud na to myslím.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2012
          Autor: Billicek
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: skusenosti

                 

            Zeptat se je jedna z možností a může rychle vést k cíli, protože nĕkdo dřív už si tím tápánIm prošel a pár hodin nebo dní listoval weby.

            Já se takhle nedávno ptal na boty pro cykloturistiku, před tím jsem projel dost vláken ale závĕr "sandále" mĕ v říjnu neuspokojil, i když na léto je asi pořídím.

            Zeptat se není nic ponižujícího

            [ Zpět ]
            Datum: 02.11.2012
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: skusenosti

                   

              opruz neznamená ponížení :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 02.11.2012
              Autor: Billicek
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: skusenosti

               

          Tak mně nepřišlo nic divného ani na té otázce - tazatel opravdu nemusí vědět, že už se to řešilo, pro nového je ta diskuze tady opravdu rozsahem nezorientovatelná.
          Ani na té odpovědi - právě proto, že tazatel nemusí vědět, že se to tu ikskrát probíralo, je upozornění na to zcela plnohodnotnou a užitečnou odpovědí.
          Jiná věc je, kdyby byla otázka konkrétní, třeba co já vím... jak dlouhý musím použít rychloupínák a kde se dá koupit. Tam by mi odpověď "hledej, šmudlo" místo konkrétní rady, opravdu přišla arogantní (a hlavně pro tazatele úplně k ničemu).

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2012
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: skusenosti

                 

            Přesně. Na té otázce ani na té první odpovědi nebylo nic špatného. Kdo, kromě tazatele, může říct, že mu ta odpoveď nepomohla.
            A dále to mohlo pokračovat naprosto korektně. Třeba: jo, mám zkušenost a je taková a taková...

            [ Zpět ]
            Datum: 02.11.2012
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: skusenosti

         

    Takže konec teoretizování:

    tady je můj Croozer Cargo, tak jak přišel a jak se skládá:
    https://picasaweb.google.com...

    Koupil jsem ho zhruba před rokem za 3500Kč, najeto cca 2000 km. Pneumatiky se mi zdály nějaké fórové, vyměnil jsem je za Schwalbe. Jak jsem psal, nevýhoda dvoustopého je, že v terénu se může překotit, což se mi stalo přesně s tím nákladem co je na fotce na zkratce lesní cestou. Protože všechno jsem měl přikurtováno, nic se nevysypalo, ale zkřivil se mi ráfek, takže jsem jej musel vyměnit, centrovat to nešlo. Jak to kolečko pár kilometrů domů šmajdalo, ještě mi prodřelo ten hadrovej bok vozíku. Má udávanou nosnost 40 kg, 50 kg uveze v pohodě.

    Velmi lehce lze složit, rozložit i připojit za kolo, nevýhodou ja ta blbý plachta nahoře, je na suché zipy, nějak nedomyšleno nebo ta moje je trochu menší než by měl být, prostě nejde vyšponovat a raději to sichruju gumicukama.

    Sám o sobě váží vozík asi 10kg.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +16 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: skusenosti

           

      Schválně jestli poznáte, kdo se právě připojil :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.11.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: skusenosti

             

        OT.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.11.2012
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
        • Re: skusenosti

               

          To ty jsi věcně poradila :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: skusenosti

           

      Úplně si téma poslal mimo mísu!Tak krásně se tady diskutovalo a těch rad!

      [ Zpět ]
      Datum: 02.11.2012
      Autor: sete
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: skusenosti

         

    na takhle položenou otázku se fakt hodně blbě odpovídá. Ani nevím na co ten vozík chceš, tedy jestli s tím chceš jet na dvoudení vejlet nebo na půl roku a nebo jestli na něm chceš vozit nákup z vedlejší vsi nebo dřevo z lesa nebo... a ani kde s ním chcdš jezdit na jakým povrchu a už vůbec ne za jakým typem kola ho chceš tahat, což taky hraje dost podstatnou roli...

    Asi by bylo fakt lepší si nejdřív trošku projet historii tady třeba i jinde.

    Za sebe ti můžu říct jen svoje subjektivní hodnocení jednoho vozku a své soobní zkušenosti s ním.

    Mám jakýsi čínský vozík, který se mi podařilo za obrovské asistence Holfiho )koupil ho pro mne a přivezl mi ho) pořídit v germánii.
    Je dvoustopý. Viz: http://jurimir.rajce.idnes.cz/1.8.-2.8._Bechyne...
    http://jurimir.rajce.idnes.cz/1.8.-2.8._Bechyne...

    Absolvoval jsem s ním jeden cyklovandr:
    https://www.youtube.com/watch?v=Yy85w4jyeqA&...
    a cestu na lehokolovej sraz a zpátky.

    Moje resume je, že od tý doby leží někde pod schodama a pořídil jsem nový brašny od Ortlieba a s vozíkem nejezdím a nechci jezdit.

    Moje osobní názory a plusy a mínusy toho dvoukoláku za mým kolem:
    + uveze to víc
    + nemusím se s tím tak rovnat
    + není problém s rozměrnějšíma věcma jako je třeba smotaná karimatka atd.

    - horší manipulace ve vlaku apod.
    - je to nízko a v mokru to bylo prchcaný hned
    - v terénu kolo prošlo a vozík ne a mě to bolelo
    - neustále to zadní kolo strká stranou.
    - při přejíždění nerovností to je na stabilitu násobně horší než brašny. Jakoby se to zadrhne a cukne to s tebou dozadu a do strany
    - v kombinace s odpruženou zadní stavbou to furt někam "pluje" a ty to honíš řidítkama
    - pocitově mi přijde, že se s tím do kopce jede hůř, tedy, že vydám víc energie než s brašnama.


    Něco by vylepšilo, kdyby to byl kvalitnější vozík.
    Něco by vylepšilo kdybych měl zadní stavbu pevnou a ne odpruženou.
    Jinak by se choval jednostopý vozík, ale ten za odpruženou stavbu "nejde"

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: skusenosti

           

      Já si myslím,že to není kvalitou vozíku,ale uchycením.To boční uchycení je dost neštastný a s odpružením ještě horší.Ten můj je rychlej bastl na dřevo.Původně chycenej ze strany.Nešlo s tím jezdit!Po navaření úchytu na rám to jde.Jednokolový mám chycený podobně a taky dobrý.Jenom musí být pevně spojený,žádný vakl na kříži nebo uchycení.Dokáže tě to sundat z kola.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.11.2012
      Autor: 62jarda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: skusenosti

             

        jo ot je určitě lepší. Za rám jsem měl chycenej trailgator a to je asi kilo tyč, 10 kilo kolo a dvacet nebo kolik prcek a jelo se s tím uplně v pohodě. Jen při větších rychlostech než nějakejch pětadvacet měla zakázáno ohlížení apod, protože se klidně celým tělem vyklonila do strany, aby za sebou zkontrolovala mamku nebo třeba krávu u cesty nebo cokoi jinýho a v malejch rychlostech, jsem to ukočíroval, ale ve větších jsem s ebál držkopádu

        [ Zpět ]
        Datum: 02.11.2012
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: skusenosti

         

    Používám jednostopý vozík( na aukru za 1700,- čínský)
    Jurimír to popsal velice přesně, platí to i pro tento.
    Odvozil jsem na něm asi 10 nákladů po 10 km a váze 60kg(rozřezané dřevotřísky), pak se rozložil.Ohnul se drát sloužící jako osa oje.(opraveno)
    Sice dobrý, ale na cestování radši pro mne brašny.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2012
    Autor: zazvur
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: skusenosti

           

      Normálka musím "Číňánka" bránit.To neni na šedesáti kilový náklady,ale těch 30kg už veze v pohodě.Mám ho třetí rok,najel jsem kolem 20tis. kiláků a pořád drží.Je pravda,že rychloupínak se odporoučel po pár km,ale nahradil jsem ho kusem závitový tyče,provrtal koncovky a problém vyřešen.Dokonce mám i kolečko původní,asi nějaký TOPkousek. Letos půjde do laku,začíná trochu reznout,ale je zase pravda,že většinu km absolvoval kolem moře a tak sůl taky zanechala svoji stopu.Mistr světa to sice není,ale taky mi vrtalo hlavou jak se s tím jezdí a hledal jsem dostupnou variantu na vyzkoušení a to splnil.Svědkem může být Básník,jak Číňánek krásně jede.Mně kára(jednokolová)vyhovuje,kolikrát se otáčím zda tam vůbec je,ani necítím že ji táhnu,ale tím nechci tvrdit,že se hodí za všechno a na všechno!...tahat se dá kde co...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.11.2012
      Autor: sete
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: skusenosti

             

        Jo jo číňnek u mě taky kvůli vyzkoušení. Kdybych s ním byl spokojenej, šel jsme k Azubákům koupit tenhle:
        http://www.azub.cz/nakladni-dvoukolovy-vozik-za...
        Ale jak jsem popsal výše, já skončil u toho, že s mým kolem je prostě lepší, jednodušší a líp řiditelný, líp manipulovatelný, lepší jízdní vlastnosti atd. když mám brašny než dvoukolák.

        Jednostopej už má míň těch nevýhod v tom symslu, že do tebe tolik nestrká ze strany a je uchycenej ne na jedný straně kola, ale na obou, lepší průchodnost, jen jedna stopa a ne tři atd. jenže za odpruženou zadní stavbou to prej rozhazuje. Nejvíc mi k tomu řekl Honza Galla, kterej ho měl za odpruženým Azubem v Albanii, protože dvoustopej by tam na těch kamenech prostě neprošel a prej se s tím nedalo jet rychlejc, že to už bylo o hubu. Ale to je problém toho odpružení zadní stavby atd. U pevný je to jinak. jenže pevnou zadní stavbu já zas nechci ani náhodou kvůli svý páteři.
        S dvoukolákem to ježdění bylo jakž takž v pořádku i třeba v šedesátce, ale prostě jsme zjistil, že pro mne raději brašny. Nejdřív jsem si říkal, že si ho nechám na nákupy a pak jsme i nákupy cpal do brašen nebo jel busem s batohem a nebo si půjčil od tatíka auto... prostě leží někde zahrabanej a nepoužívám ho...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.11.2012
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          Musím říct, že od té doby co mám Ortliebky, tak vozík (jednostopý) používám opravdu jen velmi zřídka. Do té doby jsem s ním jezdil na nákupy, dnes jen když mám odvést něco, co se nevejde do brašen či na nosič.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2012
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: skusenosti

                 

            tak nějak. Do Ortliebek se toho vejde fůra, neprší do nich a jsou pevný a jednoduše se vycvaknou a donesou s nákupem až do kuchyně...

            [ Zpět ]
            Datum: 02.11.2012
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          Tady se u mne chybka vloudila.Na fotkách jsou Zimmermannovi na tříkolkách,já mám jasně jednokolák.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2012
          Autor: sete
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: skusenosti

                 

            ko bych ten maják poznával :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.11.2012
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: skusenosti

                   

              Le grau du Roi,potom jedeš "po proudu" na Palavas a Sete.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.11.2012
              Autor: sete
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: skusenosti

             

        Za ty peníze je to neskutečně dobrý kup.I bez originál brašny. Ta se rozpadla po 1 měsíci.(nezaobroubené či nezatavené díly).Vím, že jsem ho přetěžoval, na tuto váhu není stavěný.Jezdím tříkolku a každý vozík, oproti brašnám, "žere" energii.
        Jinak je to dobrý vozík, to jo.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.11.2012
        Autor: zazvur
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: skusenosti

         

    http://www.nakole.cz/diskuse/8282-mate-nekdo...

    Kousek dikuse k vozíkům je i tady. Webera mám 4 roky, kromě kratších cest se mnou jel do Benátek (2010) a letos do Janova. Jeli jsme kus i s Honzou setem a jeho číňánkem. Brašna mého webera fakt nepromokne, ale jinak v praktické využitelnosti není mezi vozíkama rozdíl.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: skusenosti

         

    Mám vozík na děti, který v poslední době už funguje jen jako nákladní. A musím říct, že ten náklad v něm sice ještě vozit musím (děti uvezou sebe, ale ne své věci), ale na rozdíl od "živého" nákladu mi to už nedělá žádnou radost.

    Vozík má výhodu při přepravě zvláště neskladných věcí (dítě, dřevěná truhla, nákup jídla za 2 tisíce a víc, ...), ale pokud jedu sám na nějakou delší cestu, výrazně převáží jeho nevýhody, které vyjmenoval o kus výš Jurimír.

    Jinými slovy: nemusíš-li vozit malé děti a nehodláš-li jezdit s vozíkem na nákupy, pořiď si raději slušný nosič a dobré brašny. Na libovolně dlouhou cestu po civilizovaných zemích ti stačí jen zadní (pokud nejsi moc náročný a nevozíš s sebou neskladnosti jako třeba velký fotoaparát apod.) Na cesty přes pošť Gobi přidáš ještě přední nosič s brašnami.
    Vozík znamená větší váhu nákladu (sám něco váží), větší valivý i aerodynamický odpor a vyšší riziko poruchy.

    https://picasaweb.google.com/balici5/Bornholm...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2012
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: skusenosti

           

      přesně napsano.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: skusenosti

           

      Ne tak docela.
      Jde o zátĕž zadního kola. To souvisí s váhou jezdce, pokud má cyklista metrák a víc, je uložení další zátĕže na vozík rozumnou volbou.

      Vymĕňovat dráty a centrovat zadní kolo v polních podmínkách taky není žádná lábuž. Dneska tohle ale lze ošetřit výpletem dráty 2.3 a víc, bytelnými ráfky, takže zadní kolo rozcentrovat už není tak snadné, ale bacha zase na pláštĕ a duše, zase je potřeba volit ty co snesou 130 kg, a hustit co se do toho vejde, mĕním duši pomĕrnĕ často, tedy na elektrokole. Stačí pořádný skok z obrubníku a duše to má za sebou, a to jezdím na schwalbe.

      Tedy, pokud je jezdec hmotnĕjší, může být vozík dobrá volba.
      Na nákladním vozíku Croozer co mám já se nemá co porouchat. Jedinĕ rozcentrovat nebo píchnout.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: skusenosti

             

        mám cca 90 kilo (nahej) a s kolem lítám po lese po kořenech a rozhodně ho nešetřím. Po lesních cestách a cestičkách jsem jezdil mnohokrát i naloženej s brašnama.
        Za posledních asi tak osm let mi praskl jeden drát a jezdil jsem bez něj dál uplně stejně a pak jsem jeden ohnul, abych ho mohl provlíct okolo kazety, narovnal a tak nějak trošku utáhl a najezdil další tisíce kilometrů a dodnes mám to kolo v tomto stavu na druhým kole, který tedy už moc nepoužívám.

        Tím chci říct, že když nemáš ráfky či dráty z bláta, že můžeš bt celkem v klidu a nemusíš na to brát nijaký ohled při rozhodování zda vozík ani či ne.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2012
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          Nevážím taky víc Jurimíre, ale s motorem v kole co má 7 kilo, baterkama 13, brašny tak 10-15, to zadní kolo nese dost. Ráfek Remrex Grand Rock, dráty 2.3, pĕknĕ předepnuté, praskají v záhybu u náboje, resp motoru.

          Mám svoji teorii a vysvĕtlení proč, a se zátĕží to souvisí. Ráfek, protože ty dráty jsou krátké kvůli motoru, drží, nerozcentroval se ani při 4 prasklých drátech. Jak by se choval kdyby nemĕl ten motor a bylo to kolo 700 neumím odhadnout.

          V každém případĕ, přesun zátĕže na vozík praskání eliminoval.

          Mám z toho, že odejdou dráty až panickou hrůzu, když jsme jeli 2500 km v kuse, po 1500 začaly dráty postupnĕ odcházet, a to jsem docentrovàval každý večer. Pak se stalo, že nám náhradní dráty došly, a jak praskne jeden, jede to řetĕzovĕ, dokonce jsem zevdvou prasklých dĕlal jeden tak že jsem je v půlce do sebe zahnul, prostĕ krize. Z Hamburku do Lubecku jsme už jeli na osmičkách s brzdama povolenýma tak aby se kolo vůbec vešlo, dĕs. Ale to je dávno, ráfky jsou dneska lepší, dvojstĕnné, musí být safra tužší, o dràtech nevím, ona se ocel vyrábí snad furt stejnĕ, takže mám zadek vypleten 2,3 a o vozíku zvažuji, protože pro a proti vyjmenovaná výše platí univerzálnĕ.

          Pochopitelnĕ řeč je o nákladních vozících, udĕlat z dĕtského kočáru náklaďák s sebou nese i vĕtší odpor prostředí, u náklaďáku je jeho role podružná, stejnĕ jako nĕjaké tření valivé. Prostĕ 10 kg navíc plus to, že když máš prostor, jsi při balení velkorysý a pakuješ si toho víc = další zátĕž.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: skusenosti

                 

            Jindro zkoušel jsi to naplést na SAPIM Strongy?Měl jsem na nich napletenýho leháče,vše se táhlo na nosiči vzadu,jezdilo se po cestách i necestách a nerupnul ani jeden.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2012
            Autor: sete
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: skusenosti

                   

              Nevím, neznám to, zaplejtat taky neumím, uměl jsem docentrovat a snad bych to zvládnul i ted.
              Nechal jsem si to zaplést, říkali, že 2.3 dráty na bezmotorové kolo zadní musí být OK, ve předu mám 2.

              Zatím vozím tak maximálně 10 kg na nosiči a najeto mám nějakých 600 bez motoru, kolo se anii nehne, drží i když jsem občas proletěl hnusnou dírou.

              JAk mi jeden drát rupne, budu hledat řešení, dík za typ.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: skusenosti

                 

            hmmm, teď by to chtělo kdyby přispěl třeba HonzaK nebo další s lehokolistů, co maj na kole motor, baterku a na nosiči brašny...

            Koukni třeba na tuhle fotku na Honzovo naložený kolo s motorem, bateriema a brašnama se kterým jezdil po těch polních cestách a hrbolech v Polsku atd. Nepraskl žádný drát...
            http://jurimir.rajce.idnes.cz/cesta_na_sraz/#02...
            http://jurimir.rajce.idnes.cz/cesta_na_sraz/#10...


            a tady na levo to lehokolo s Jergušem má taky motor, baterie, brašny a jelo po těch rygolech a dírách...
            http://jurimir.rajce.idnes.cz/cesta_na_sraz/#09...


            A Cévovo lehokolo mělo taky brašny, motor a baterie, ale nemám nikde dobrou fotku toho kola...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2012
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: skusenosti

                   

              Nemám důvod si vymýšlet, prostě dráty se jnejdřív povolovaly, vyřešil jsem pořádným předpětím, a pak zase rupaly v tom ohybu- domnívám se že z důvodu nízkocyklové ůnavy v tíom oslabení vrubem vzniklým ohýbáním drátu za studena.

              Taky jsem mohl mít prostě blbou sadu drátů z blbě uvařené oceli.

              Další problém bylo prorážení duše . Zjistil jsem, že se prorazí pod zátěží vždycky o tu díru v ráfku - na diši to bylo vidět. Vyměnil jsem pásky a na zadní kolo dal hned dvě na sebe, jednu takovou tu normílní a pod ní tu modrou Schwalbe z plastu, zatím duše drží, i když si dávám víc bacha na huštění, dle Lelkova návodu.

              Vyměnovat dráty nebo duši na kole s motorem je opruz, tonení jako na bezmotoráči otevřít rychloupánák a kolo venku. Jsou tam matky jako kráva, roznášecí ramena, prostě jen tío kolo vyndat a nandat je otrava, a na cestě dvojnásob. Tak hledám optimální řešení - hlavně se do zadního kola nehrabat běhenm cesty. Doma je to fuk.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: skusenosti

                     

                Já ti věřím, že se ti to stalo, jen si prostě myslím, že problém byl spíš jinde.
                Tedy v rávcích a drátech pokud jde o to praskání drátů. A možná, že v jejich zapletení.
                A co se týče proražení duše, tak to mohlo být blbým pláštěm, či podhuštěním. Marathonky na foupaný na sto psů mi nikdy nedovolili, aby se duše prorazila. Tuhle závadu neznám. Jen mi o ní vyprávějí ti, co jezdí po lese s podhuštěnými pneu.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.11.2012
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: skusenosti

                       

                  A nebude rozdil hlavne v odpruzene / neodpruzene zadni stavbe?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.11.2012
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: skusenosti

                         

                    no vidíš to, to mě vlastně vůbec nenapadlo...
                    A je fakt, že všechny ty lehokola samozřejmě odpruženej zadek mají.
                    Hele tys na to možná kápnul!
                    Mě to vůbec nenapadlo, já na kole bez odpruženýho zadku jel naposledy před asi dvaceti lety, tak mě to fakt nenapadlo...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.11.2012
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          Nicménĕ, všimnul sis, jak moje "prognoza" vývoje debaty co jsem uvedl na začátku funguje velmi spolehlivĕ.

          Kolega se ptal na zkušenosti s vozíkem, a odpovĕdí je "na co vozík" nebo "vem si radši brašny".

          To že to tak bude jsem vĕdĕl už na začátku, každou vĕc co si na kolo pořizuju "konzultuji" s technickými radami zde i na bike foru, a je to standardní vývoj.

          Jaký stan?
          Na co stan!

          A už se řeší kde a jak bivakovat :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
          • Re: skusenosti

                 

            Jaké ekolo si koupit v krámě?
            Kupovat v krámě je hloupost. Lepší je si postavit.

            A už se řeší jak stavět.

            Máš pravdu. Je to stejné.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2012
            Autor: Zden42
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: skusenosti

                   

              Ano, přesně tak argumentujeme a i já,máš recht Zdenku.
              Máme pocit, že lepší je postavit, tak tím směrem debatu vedeme, a pak vlastně odpověd nezazní.

              DÍky za upozornění, musím si na to dávat bacha.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: skusenosti

                 

            Mýlíš se, nečetl jsi pozorně dotaz.

            Připomenu:
            "Rad by som ho kupil len nemam s ním skuseniosti rad by som vedel vyhody a nevyhody kto už ho má dakujem"

            Popsali jsme výhody a nevýhody, dokonce jsme to rozvedli v tom smyslu, pro jaké využití má vozík výhody a pro jaké ne.

            Hledáme zkrátka nejlepší řešení problému, se kterým tazatel přišel. Jestli ti to vadí, nečti to.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2012
            Autor: k.vl
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
            • Re: skusenosti

                   

              OK,
              Já upozornil na záležitost hmotnosti, kterou je třeba vzít do ůvahy.
              Nejde jen o centrování ale problím může být i v duších a plášti, myslím si, že za poslední rok jsem s přetíženým kolem nabral dost zkušeností.

              Taky bych rád upozornil, že asi bude rozdíl jestli je koloo 26 nebo 28, třeba kvůli těm drátům a jejich "štíhlosti" míněno technicky.

              Nejlepší byl nápad Libora, sjedme se někde, majitelé vozíčků a ti kteří mají o věc zájem a vyzkoušejme si jak se s tím jezdí, každý asi jezdíme jinak a jinudy, máme jiné požadavky na to co s sebou vozit a kde, tohle bude nejlevnější metoda jak všechno ozkoušet na vlastní kůži.

              Vozíky mívají jednoduché upínání, tak přehodit ho někomu na jeho kolo aby si to mohl vyzkoušet by mohlo být schůdné.

              A možná bych celou akci pojal víc cykloturisticky - mohli bychom si vzít i svoje brašny a stany, a podebatit a ukázat si názorně v čem je slabina i síla té či oné značky. Polní lůžka, karimatky, nafukovačky či houpací sítě, všechno se tu řešilo, debatíme o tom, ale osahat si to nejen někde u dealera by asi mělo smysl.

              Prostě srazit se jako lidi, co jezdí do daleka a na dýl v plné polní.
              Určitě až najaře, abychom mohli bydlet v těch stanech a v polních podmínkách, a na příštíé ssezonu pak nakupovat poučení.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: skusenosti

                   

              Jinak moc miluji to tvoje "my".

              Já nečtu pozorně, a blíže neurčení "my" to víme.
              To si zkoušej na dětičky, dělat chytrýho, na mě prosím nikoliv.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
              • Re: skusenosti

                     

                Tohle je od tebe zase jedna pěkná podpásovka. Urážky z tvé strany mě ale nepřekvapují - vlastně bych od tebe po zkušenostech čekal mnohem vulgárnější.

                Žádní "blíže neurčení" - reagoval jsi na část vlákna, kde jsme na sebe navzájem odkazovali já, Jurimír a petrp, proto jsem psal "my". To ty ve své předpojatosti ale nejsi schopen připustit a hned se do mě začneš navážet kvůli mému povolání. Mno, to o tobě nakonec taky leccos vypovídá, že... :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.11.2012
                Autor: k.vl
                Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                • Re: skusenosti

                       

                  Je to počtvrté, co na mĕ osobnĕ útočíš.
                  Počtvrté, hochu, to už je moc.

                  Ty neumíš nejen číst, neumíš ani psát, chtĕl si určitĕ dĕlat nĕco jiného, studovat, ale neuspĕl si, nebo tĕ nevzali, byl si línej, hloupej na techniku, nebo obojí. Máš komplex učitelského pomocníka, neúspĕšného muže co vydĕlává prd, a tak si chceš hojit mindrák na mĕ.

                  Bavili jsme se o vozejkách, a prásk, osobní útok
                  Napsal jsem na Medvĕdův blog co si myslím o Burajdĕ, ty mĕ na zdejším webu vyzíváš k omluvĕ!

                  Tohle si fakt zkoušej na dĕti a ne na mĕ. Jsi uzlíček komplexů, ty učitelskej pomocníku, učil jsem na VŠ i na učňáku, jenomže tebe pustí tak na ten učňák, a budou tĕ blbĕ platit. Tak závidíš, moralizuješ, dĕláš ze mĕ pitomce. Možná si tĕma palečkama id skorobakalářky , ošetřovatelky nebo snad kolegyní ze sboroven ukájíš svoje neuskutečnĕné ambice.

                  Užij si to, dej si mĕ na černou listinu a nekomentuj.
                  Bavíme se o vozejkách, tak se do mĕ nenavážej.

                  Jsem si na sto procent jist, že umím nejen číst a psát líp než ty, sle navíc umím i počítat, pochopitelnĕ líp než ty.

                  Tak mĕ vynech, vrať se fo kabinetu, a přemejšlej, proč vysokoškoláci neberou titul z pajďáku vážnĕ.

                  Nech mĕ už bejt, nevšímej si mĕ, nereaguj.
                  Bude to lepší pro všechny.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.11.2012
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -15
                  • Re: skusenosti

                         

                    .. hm, tak tento prispevok je silna kava .. vycitas mu, ze si na tebe hoji nejaky mindrak, ale ty nezabudnes ho v tomto prispevku totalne zhodit, ako cloveka .. normalne citit z toho prispevku ako ti zalezi na tom,aby si ho zasiahol, zranil .. taktiez nezabudnes doplnit, ze si ucil na vyske, ze vies lepsie pisat, citat a pod .. normalne mi ten prispevok pride ako honenie si vlastneho ega, resp si tu nieco dokazujes .. co si chces dokazat ? dokazat to, ako vies dokonale dehonestovat cloveka .. alebo tu chces dokazat, ze on ti nesiaha ani po paty ?? si myslis, ze tituly , ci vzdelanie su zarukou, ze ty si kvalitnejsi clovek ako on ?? alebo ak viac zarabas, tak si kvalitnejsi clovek ako on ?? prosim ta .. precital som si jeho prispevky v tejto teme a vobec som nevidel, zeby utocil na teba osobne .. myslim, ze ho mas v zaludku, tak stacilo malo a hned si zautocil .. jeho pripevok bol k veci, nepisal ortodoxne, ze nie, vozik je blbost, kup si brasne, ale snazil sa objektivne zhodnotit, kedy si mysli, ze su lepsie brasne a kedy vozik .. ten, kto tu polozil otazku, ake su skusenosti s vozikoom, tak aj od neho dostal odpoved .. a myslim , ze dobru odpoved, na zaklade jeho skusenosti .. a tym, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, tak kazdy moze mat aj ine odporucania .. ten tvoj prispevok, ten sposob, ako si to vsetko sformuloval a napisal je mi ludsky odporny ..

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.11.2012
                    Autor: jozkovicz
                    Hodnocení: +14 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                    • Re: skusenosti

                           

                      tak aspoň vidíš, jak na někoho působí alkohol.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Autor: Billicek
                      Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                    • Re: skusenosti

                           

                      Dalo se to čekat, už se dlouho s nikým nepodádal a nikomu delší dobu nenadával ani ho neurážel. Nikdo se s ním nechce hádat ani mu oponovat, tak prostě provokuje až sám vyblije něco podobného.
                      Tohle tady bude předvádět tak dlouho dokud mu to dovolíte.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                      • Re: skusenosti

                             

                        Kdyby mohl, tak se na něj na závěr ještě vymočí. Takovej výplach kanalizace .... Padesátiletej člověk lustruje ostatní podle toho, jestli mají dostatečně odstudováno a navíc správný obor. Jako by právě tady na tom záleželo. Taková dehonestace kvůli tomu, že pracuje jako učitel. Copak dobrej učitel není pro zdravou společnost důležitější než technik pracující pro cizinu jako levná pracovní síla z Východu? Pořádný vychování jsi asi nedostal, ale tady jsi mezi slušnými lidmi, tak se podle toho zkus chovat! Tvoje sladkobolný sebestředný blogy mě nezajímají, co sis koupil na kolo taky ne, ale to sem aspoň patří. Tohle už nebetyčné sprosťáctví ne! A máš štěstí, že už nemám čas, napsala bych ti toho ještě víc!

                        A bleskově pro Lelka: to, že mu to "dovolujeme" je taková daň za tu relativní svobodu na internetu :-))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 08.11.2012
                        Autor: qwewerty
                        Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                        • Re: skusenosti

                               

                          Tak sis mě schovala jako Lanna, ale nedá ti to, a objevuje se jakotahle existence.

                          Jen pro ůplnost, povolání učitele si vážím, pokud jde o dobrého učitele, a sám jsem taky pár let učil, a to současně na VS a na učnáku. A neskromě prohlašuji, učil jsem dobře, kluka z učnáku jsem prokopal k diplomu, když jsem viděl talent.

                          To co "učitelského pomocníka" kritizuji je jeho povýšenecký postoj, který si z profese přenesl do života, tedy jedná s ostatníma, jako by byli malé děti, a museli respektovat jeho rozhodnutí a názor.

                          To nikoliv.

                          Sebekriticky přiznávám, že touhle učitelskou deformací trpím taky,těžko se toho člověk zbavuje,.

                          Klidně se loguj jako Lanna, tohle je trapně průhledné.
                          Pokud se ti nelíbí mé blogy, nečti je. Pokud je čteš, budu rád, když pod to napíšeš, co je blbě, co se ti nelíbí abych mohl na tom máknout. Gramatiku vynech, za tu dostávám čočku odjinud.

                          Nebetyčné sprostáctví je tvoje anonymní štěkání.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 09.11.2012
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
                          • Re: skusenosti

                                 

                            Tak teď už v klidu, bez štěkání. Zkus si znovu přečíst, co jsi tam výše napsal. Píšeš sice o k.vl (jakej je ubožák - blbej nebo línej, případně obojí, málo vydělává, umí všechno mnohem hůř než ty a navíc má ten trapnej papír z pedagogický fakulty), ale ve skutečnosti píšeš hlavně o sobě. Já na lidi jako jsi ty nemám žaludek a někdy se prostě neudržím a musím se ozvat. Kvůli tomu ale nebudu měnit svojí tichou existenci tady a nebudu se ti ani legitimovat. Klidně si mysli, že jsem Radka Lanna, Lelek, Nepřihlášenej Michal, Ifča a nekonečné množství dalších lidí, které jsi se tady snažil dehonestovat podobně jako k.vl. Namlouvej si třeba, že jsme jen jeden člověk, kterej se pořád dokola nalogovává jen proto, aby ti dal další mínus. Jsi jako pštros, který strká hlavu do písku.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 10.11.2012
                            Autor: qwewerty
                            Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                            • Re: skusenosti

                                   

                              Vůbec nic si z něj nedělej. Nestojí to za to. Jen provokuje:-))

                              [ Zpět ]
                              Datum: 10.11.2012
                              Autor: Lanna
                              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                            • Re: skusenosti

                                   

                              „Já na lidi jako jsi Ty, nemám žaludek“ Poměrně užitečné heslo, že? Člověk by si skoro pomyslel, že jsi slušný člověk. Jenže vystupuješ stejně slizkým stylem, jako Lanna, soudruh učitel k.vl, soudružka učitelka Burajda a mnoho dalších účastníků zdejšího panoptika. Významná část lidí zde totiž provozuje vyšší level komunikace pouze zdánlivě. Okatě si dávají záležet na tom, aby nesklouzli na určitou společenskou úroveň. Nicméně tahle jejich noblesa je jen ubohé divadlo, kterým se snaží zakrýt neradostný stav vlastního nitra. Napíší hromadu líbivých písmenek, ale nakonec je stejně usvědčí jejich vlastní činy.
                              Když se jako prase zachová někdo, kdo patří do jejich virtuální party, tihle noblesní lidé vychytrale mlčí. Pokud se jako prase zachová někdo, kdo do jejich party nepatří, noblesní lidé reagují hromadně, velmi pohoršeně, div z té hrůzy neomdlévají..
                              Ty se chováš úplně stejně. Lišíš se od nich pouze počtem příspěvků a čerstvou registrací. Takže se nediv, že inteligentními lidmi nejsi považována za tichou a noblesní existenci, ale za spícího agenta, používaného pro špinavou práci.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 10.11.2012
                              Autor: 0iIi0
                              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -16
                              • Re: skusenosti

                                     

                                Zato ty jsi ukázka čestnosti, slušnosti, přímého jednání, vždy je jasné kdo jsi. Zrovna ty jsi ten pravej na kritiku jiného.

                                [ Zpět ]
                                Datum: 10.11.2012
                                Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                                • Re: skusenosti

                                       

                                  A co bys čekal od něčeho, co má místo IQ jen WC...

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 10.11.2012
                                  Autor: radka
                                  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                                • Re: skusenosti

                                       

                                  No, a je to tady zase.

                                  Teď někdo z vaší party napište to samé Radce:

                                  Zrovna ty jsi ta pravá na kritiku jiného..

                                  Udala jsi na policii tři lidi z diskuze..

                                  Já na lidi jako jsi ty, nemám žaludek..

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 11.11.2012
                                  Autor: 0iIi0
                                  Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                                  • Re: skusenosti

                                         

                                    Ale jdi ty brebto.
                                    Ve svém oznámení podaném na neznámého pachatele jsem uvedla tři osoby, které se v dané době velmi intenzivně podíleli na pomluvách mé osoby na jiném serveru, což bylo řádně v oznámení uvedeno.
                                    Halí belí, to je celý...

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 11.11.2012
                                    Autor: radka
                                    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                                    • Re: skusenosti

                                           

                                      Vzhledem k tomu, že tento svůj podlý čin dodnes bagatelizuješ, nad tímto svým osobním selháním jsi nikdy neprojevila lítost, neomluvila ses za ně, je evidentní, že jej dodnes jej považuješ za správné a oprávněné.

                                      Lze tedy předpokládat, že takhle paranoidně a podvraťácky se klidně zachováš znovu.

                                      A že tahle vaše virtuální, noblesní parta, co zde diskutuje na vysoké úrovni, s tímto Tvým činem souhlasí.

                                      Ono kdyby měl běžet na policii každý, koho jsi zde, nebo jinde sprostě pomluvila, policie by byla udáními na nějaký čas zcela zahlcena.

                                      [ Zpět ]
                                      Datum: 11.11.2012
                                      Autor: 0iIi0
                                      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
                                      • Re: skusenosti

                                             

                                        Pomluva nebyla důvodem pro podání oznámení.

                                        Jinak ano, pokud mne opět bude obtěžovat anonym, který bude citovat pomluvy uváděné na jiném serveru, pak znovu využiji svého práva a podám oznámení na neznámého pachatele s uvedením jeho zdrojů.

                                        Takže si nepouštěj hubu na špacír a můžeš spát v klidu :o)))

                                        [ Zpět ]
                                        Datum: 11.11.2012
                                        Autor: radka
                                        Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Nechutně to překrucuješ. Jako podezřelé z anonymního obtěžování jsi na policii uvedla tři lidi z této diskuze: http://medved.wbs.cz/Fotogalerie.html?fotka=7#foto


                                          A to jen proto, že jsi tady na ně byla nechutně sprostá, a oni si to nenechali líbit.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 11.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ctu to spravne jako vyhruzku? Nestacilo to uz? Koho vseho uz jsi varovala?
                                          Nemohlo by to uz, prosim, prestat?

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Murphy
                                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                                      • Re: skusenosti

                                             

                                        nechci to nijak řešit mezi tebou a Radkou a máš určitě právo na to si myslet svoje o čemkoli chceš, ale mě bych jednu otázku?

                                        Byl jsem v podobné situaci jako Radka.
                                        Tehdy anonymové na tomto servru na mě útočili a já netušil proč a kdo. Místo anonymních dopisů jako u Radky někdo nejdřív zapálil hlavní uzávěr plynu u našeho plotu a potom auto manželky (dnes bývalé) před domem.

                                        K tomu autu samozřejmě policie vyjela, já zavolal hasiče a ti policii, ale nejevila příliš ochoty to nějak řešit... :-(
                                        Což také byl důvod proč jsem k tomu neřipojil
                                        nic o anonymech atd. byť myslím, že z hlediska zákonů a občanské společnosti by to bylo správnější, ale jsem jiného založení.
                                        Nechci říct jak jsem jistil, kdo je ten anonym atd., ale zjistil jsem to. Místo oznámení na polici, jsem k těm dvěma vtrhnul s teleskopickým obuškem v ruce a hodně řval. Byl jsem připraven při sebemenší agresi či poznámce z jejich strany ten obušek použít a přerazit jim ruce a bylo to ze mne asi dost poznat a cítit. Od té by mám klid a problém se tím vyřešil. Udělal bych to asi znovu, kdybych to mohl vrátit, ale s klidnou hlavou si říkám, že je to řešení z prvobytně pospolné společnosti a ne z civilizace dnešní doby. V dnešních podmínkách by asi bylo správnější to oznámení na polici. Dle mne. To ty odmítáš. Připadá ti tedy to mé řešení správnější? Nebo máš ještě nějaké jiné?

                                        Opravdu mne zajímá tvůj názor na takovýhle problém.
                                        Bez emocí.
                                        Nechci se do podobného zvažování už nikdy dostat, ale nezáleží to až tolik na mě a tak bych rád znal možné jiné řešení předem v případě, že by se to opět stalo.
                                        A nyní, v současné chvíli, to v klidu můžeme řešit jako filosofický problém.

                                        [ Zpět ]
                                        Datum: 11.11.2012
                                        Autor: Jurimír
                                        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Jurimíre, poslední dobou z Tebe konečně cítím pozitivní energii, kterou jsi v minulosti, omlouvám se za upřímnost, pouze předstíral.

                                          Pokud se Radka domnívala, že stalking má na svědomí Heras, Medvěd či Zlatka, nebo všichni tři, rukou nerozdílnou, první ze všeho měla okamžitě ukončit jejich sprosté ponižování, pomlouvání, provokování a urážení v této diskuzi, měla se pokusit zastavit nechutné chování svých nesvéprávných příznivců, neměla tu i nadále zveřejňovat, sprostě zneužívat, citlivé informace ze soukromého života těchto tří lidí.

                                          Není chybou žádného z těch tří lidí, že Radka byla hnusná tak dlouho, dokud „netekla krev“. Spor vystupňovala do extrému, a pak se vydala se na policii s trestním oznámením na lidi, se kterými byla MOMENTÁLNĚ ve sporu.
                                          Vždyť její minulost musí být, při její povaze, zcela zákonitě, plná mimořádně nasraných lidí.

                                          Pokud by mnou navrhovaný postup nepomohl, a pokud nechtěla svým domnělým nepřátelům co nejvíce ublížit, ale pouze zastavit ten ANONYMNÍ stalking, své podezření mohla těmto třem osobám sdělit a varovat je, že pokud stalking neskončí, podá na policii trestní oznámení na neznámého pachatele.

                                          Ale ona se zachovala jako neuvěřitelný křivák. Bez varování vyrazila na policii a svoje celoživotní problémy se pokusila hodit na tyto tři lidi.

                                          Navíc, Ty zde její situaci popisuješ jako zoufalou a bezvýchodnou, div ne životu nebezpečnou, člověk by ji skoro politoval, ale ona se tomu tady drze směje, nadále provokuje, hraje si na hrdinku, myslí si, že může být i nadále sprostá a drzá, na koho se jí zachce. Ani trochu vstřícnosti, pokory, studu, nebo lidskosti, z ní necítím. Stále je u ní přítomna pouze snaha naštvat, ublížit, zesměšnit, provokovat, vyvést z rovnováhy. A pak toho znovu zneužít.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 11.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Právě proto, že jsem chtěl znát tvůj názor na princip problému, tak jsem uvedl ten svůj příklad a poprosil, zda by šlo dpovědět bez emocí a jako na filosofický problém. Ne na konkrétní příklad tebe a Radky. Na ten ti nedokážu odpovědět. Nechci se vyjadřovat k něčemu o čem vím málo a je to vzhledem k tomuto serveru emočně vypjaté. Ano nějaký názor mám, ale spíš na základě pocitů než relevantních nformací.

                                          Pokud bys tedy odpověděl na otázku jak jsem jí formuloval výše, budu rád, ale jinak se omlouvám, ale o tom co bylo mezi tebou a Radkou mluvit nechci. Co se Zlatky týče tak také ne neb mi sdělila mnoho věcí soukromě a v tom případě je nemohu a nechci zveřejnit (totéž se týká Medvěda) a co mi napsala v mnoha mailech po té nechci mluvit užvůbec :-(

                                          Pokud o tom mém příkladě mluvit nechceš a nechceš to pojmout jako filosoficý problém, pak to samozřejmě vezmu jako fakt a pochopím.


                                          D9ky za ta slova v úvodu. Snažím se být upřímný vždycky, ale jako každý procházím různým obdobím a různými životními situacemi, které na mne mají vliv a někdy dost výrazný. Ale poslední události mne učí pokoře...

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 11.11.2012
                                          Autor: Jurimír
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Cesta na policii je samozřejmě civilizovanější řešení. Ale neodstraní příčinu problému. Vlastně neodstraní ani jeho důsledky. Pouze potlačí jejich viditelné projevy. Nad hlavou člověka, který zvolil toto nešťastné řešení, i nadále visí Damoklův meč.
                                          Problém nestojí na principu buď a nebo. Obušek, nebo policie.
                                          Existují i jiná řešení.
                                          Prvním z nich je prevence. Chovat se tak, aby se člověk nestal obětí. Tedy chovat se slušně a ohleduplně, přiměřeně k vlastním možnostem.

                                          V tomto konkrétním případě bylo vhodnější vyvarovat se zneužívání převahy, kterou dávají mnohaleté zkušenosti v manipulaci s lidmi, prominentní postavení v určité skupině lidí, v neposlední řadě i ochrana z vyšších míst.

                                          Pokud už se někdo rozhodl prevenci ignorovat, protože ho baví sít vítr, měl by s pokorou sklízet i bouři, kterou vyvolal.
                                          Pokud se mu zdálo, že bouře začíná přesahovat jeho síly, v první řadě měl přestat sít vítr a ukrýt se na bezpečnější místo.
                                          Bouře by pozvolna zeslábla a nakonec se utišila úplně.

                                          Čistě z hlediska cti a osobní zodpovědnosti, v tomto případě by možná i Joe souhlasil s tím, že se jedná o klasicky pravicový přístup, byla správným řešením přímá konfrontace, kterou jsi zvolil Ty.
                                          Než někdo dobrovolně vstoupí do války, měl by důkladně zvážit své možnosti a být připraven i na možnost, že prohraje.
                                          Obzvláště to platí v případě, kdy se žena rozhodne válčit s mužem.
                                          Měla by bojovat až do konce vlastními silami. Podle mě příroda velmi dobře věděla, proč dala muži větší sílu, než ženě.
                                          Žena by se neměla uprostřed války zhroutit, a bez varování si přizvat na pomoc rovnou celý stát.
                                          Když je tak strašně moc chytrá, když to tak s lidmi umí, jak o sobě stále tvrdí, měla to zvládnout sama.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Prevence "chovat se tak, aby se člověk nestal obětí" je dost hrůzostrašná zásada...
                                          Ne že by se s tím do jisté míry nedalo souhlasit - není rozumné se ověsit zlatem a jít se projít po některých čtvrtích, není rozumné být třeba pohledná osmnáctka a procházet se v mini a s výstřihem opuštěným parkem.
                                          Nicméně podat to tak, že vina je na oběti, že si má každý nejlépe někam zalézt a držet hubu, protože co kdyby si ho pak nějaký magor vyhlédnul... a že když si ho teda magor vyhlédne, tak nemá právo se bránit, protože kdyby býval byl pěkně nenápadně zalezlý v noře, nic se mu nestalo... to je opravdu hodně zvrácený způsob uvažování.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Vše je jen otázka míry. Nikoho nenutím, aby se choval jako ustrašené zviřátko. Lze se chovat sebevědomě, přitom ale slušně a ohleduplně.

                                          Pouze nesouhlasím s zákeřným a arogantním chováním. Celou dobu zde píšu o kauze, kdy nositel tohoto chování není schopen se ctí zvládnout důsledky svých činů.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Však já taky. Akorát že ty z nějakého důvodu považuješ za toho, kdo je povinen dostát důsledky svých činů oběť a já pachatele.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Kdo je v tomto případě pachatel, je podle mého názoru, jasné. Horší varianta, než že někdo není schopen nést následky svého chování, je, že není ochoten. Že si už od začátku konfliktu říká, až bude nejhůř, půjdu je udat na policii. Ale že si za to můžu sama, to těm policajtům neřeknu.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Znova - odmítám teorii, že oběť si za útok může sama. K těm konkrétním příkladům v této akademické debatě - sice není opatrné chodit v mini a s výstřihem parkem, ale pokud dotyčnou někdo přepadne, nemá jí kdo co vyčítat, že šla na policii a už vůbec ne to, že pachatel skončil v base.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          V tomto konkrétním případě naší akademické debaty se pachatel za oběť pouze vydává, a spousta lidí mu to sežrala i s navijákem.

                                          Cesta na policii byla ve skutečnosti jen dalším útokem pachatele na své oběti.

                                          Sice není opatrné nechat se zatáhnout prostitutkou do parku, ale nejedná se o pokus o znásilnění.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ifco, bohuzel si pletes stranu utocici a stranu v o brannem postaveni. Hned, jak si uvedomis, ze to mas opacne, budou Tva slova naprosto spravna. Do te doby je to politovanihodny omyl.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Murphy
                                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          V tomto případě nepletu. Vedeme akademickou diskuzi, z níž tato větev začala předřečníkovým tvrzením, že základní obranou je prevence, chovat se tak, aby se člověk nestal obětí.
                                          Takže jestli si to někdo spletl, nebyla jsem to já, rozvíjím už omyl někoho jiného.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Mohla bys mi najít, kde píšu, že základní obranou je prevence? Nemůžu to najít. Prevenci jsem uvedlo jako JEDNU Z MOŽNOSTÍ, jak se nestát obětí.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          OK- nepsal jsi základní obranou, ale "prvním řešením". To něco mění na podstatě?

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ifco, je taky otazka, jestli si prevenci vykladas stejne, jako predrecnik.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Murphy
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          To jistě. Však to si právě v diskuzi ujasňujeme, ne? Připouštím, že zatím s nevalným úspěchem...

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ifča - Vytrhla jsi to z kontextu. Přečti si ten příspěvek, prosím, znovu. Dokonce je tam částečně vysvětleno, jak si tu prevenci představuju - vyvarovat se zneužívání...

                                          Zjednodušeně – nechovat se k lidem jako prase. Pro většinu lidí je takové chování normání a není na něm nic hrůzostrašného.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Takže jsi svoji teorii viny na straně obětí vygradoval až do názoru, že jde o odplatu za chování jako prase?
                                          Já nemám dojem, že jsem něco vytrhla z kontextu, naopak ppořád vnímám ten kontext od samého začátku, kdy Jurimíra zajímalo, co tedy považuješ za regulérní obranu. Pokud to už nasazuješ směrem, že se nikdo nemá co bránit, protože to má beztak za to, že se chová jako prase, odvádíš kontext jinam ty.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Mezi prevencí a obranou je přeci obrovský rozdíl. To nemůžeš míchat dohromady.
                                          O prasáckém chování k ostatním lidem jsem psalo v souvislosti s prevencí. Ne s obranou. Nezastávám názor, že na prasácké chování se má chovat chováním ještě prasáčtějším.
                                          Jestli si myslíš, že obhajuju teorii viny na straně oběti, mysli si to dál. Připadá mi, že je to velkou měrou způsobené tím, že Radku považuješ za oběť. To už ale je jen otázka Tvé víry, která nemá s realitou mnoho společného, s tím já nic nenadělám.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ach tak. Já myslela, že to jste si vyjasnili už s Jurimírem, že tu neřešíme Radku, ale obecný princip.
                                          Do rozebírání důvodů tvé nenávisti ke konkrétní osobě se opravdu nehodlám nechat zatáhnout. (Tím se nestavím na žádnou stranu - prostě do vašich vztahů nevidím, ani mi do nich nic není.)

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Vis Ifco, tohle jsem si myslel taky. Jenze clovek muze stat stranou jen nejakou dobu. Pak se podiva do ruky a zjisti, jake mam karty.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Murphy
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Jistě. Ale zodpovědně se angažovat ve vztazích jiných lidí jde taky jen do jisté míry. Pro mě známí z internetových diskuzí jsou jednoznačně za touto hranicí. Jasně, někdo ze zdejších třeba trhá mouchám nožičky, mlátí manželku či krade v samoobsluze - ale fakt je mimo moje kapacity tohle zjišťovat či třeba jen ověřovat.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ifča: Šedivé jsou všechny teorie, a věčně zelený je strom života.

                                          Jde Ti o obecný princip, nestavíš se na žádnou stranu, ale viníš mě z nenávisti.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Neviním - pouze konstatuji.
                                          Nehodnotím, jestli je oprávněná nebo ne - ale že tu je, se jaksi nedá přehlédnout.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Klid Ifčo, on nikdy nechtěl diskutovat v obecné rovině. Ty jsi se jen nezachovala podle jeho rady. Jako (předem vyhlídnutá) oběť jsi nemlčela a nezalezla "preventivně" do kanálů, tak tě využil k tomu, aby nám tady již po třistasedmdesátéosmé sdělil, co má na srdci.
                                          Udělá to zas, bohužel:-((

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Lanna
                                          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ifča: Zda někoho nenávidím, nebo ne. To není mimo Tvoje kapacity zjišťovat či třeba jen ověřovat? No nic, bohužel jsem nuceno konstatovat svůj subjektivní názor, že si účelově protiřečíš.
                                          Mysli si o mě co chceš, ale prezentuj to, prosím, jako vlastní, subjektivní názor a ne jako objektivní skutečnost, ano?

                                          Jinak opět stejný scénář. Členové VIP party opět důsledně ignorují chyby svých soudruhů, zatímco na lidech mimo partu důsledně hledají hnidy.
                                          Stádo se opět pomalu dává do pohybu, takže tuto diskuzi definitivně končím.
                                          Přeji hezký zbytek večera! :-))

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: 0iIi0
                                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Jasně, třeba tu nenávist jen předstíráš, to se nedá vyloučit. Já tu nechtěla prezentovat názor na tebe, pouze jsem měla na mysli tvůj projev zde (a protože jeho pravdivost či upřímnost hodnotit je opravdu mimo moje kapacity, vzala jsem ho jako bernou minci ;-) Ne, že by se mi to vždy stoprocentně dařilo, ale opravdu jsem se snažila reagovat výlučně na to, co bylo napsáno a nedomýšlet se nic, co by snad mohlo být za tím.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Ifco, jsou to zbytecne hluboke uvahy na takhle teoretickou debatu. Nebo prilis hluboka fakta pro takhle povrchni debatu. Oboji je pravda.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 12.11.2012
                                          Autor: Murphy
                                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                              • Re: skusenosti

                                     

                                Zvláštní věc.
                                Ti, co tady nejvíc křičí, že jakási "partička" tady lustruje nově příchozí, zaroveň první začnou nově příchozí lustrovat:-))

                                [ Zpět ]
                                Datum: 12.11.2012
                                Autor: Lanna
                                Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                        • Re: skusenosti

                               

                          Dovolujeme?
                          Další co by rozhodoval o jiných a nařizoval co má kdo psát a dělat.
                          To už tu jednou bylo a zřejmě se ti potom moc stýská co soudružko?
                          Slovník stejný jako někdo z "partičky", jen nenávist a jedy.
                          Divné že viš jaké blogy Jindra píše když tě nezajímají.
                          A že ty co zde kydáš ty své splašky mluvíš o nějakém vychování, zamysli se raději sama nad sebou, možná prozříš i když o tom silně pochybuji.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 09.11.2012
                          Autor: Bobbob
                          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -11
                          • Re: skusenosti

                                 

                            Bobbe, přestaň bláznit. Už jsem si poslední dobou říkala, jakej jsi vlastně fajn chlap - upřímnej, asi i hodnej a dokonce i vtipnej - a teď zase tyhle kecy.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 10.11.2012
                            Autor: qwewerty
                            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                            • Re: skusenosti

                                   

                              Dělám jen to co ty, stavím se za člověka o kterém vím že je jiný než si vy myslíte.
                              Dělaš to ty a dělají to i jiní a asi to tak má být.
                              Bohužel při tom padají ostřejší výrazy na obou stranách.
                              Někdo má výhodu že se zná s jiným osobně.
                              Kdyby jsme se znali všichni osobně tak by zde ubylo hodně zlé krve, jsem o tom přesvědčen.
                              Jinak je třeba ty splašky co zde občas někdo (ja a jiní) vyleje brát s nadhledem. Neříkám že by se nemohlo tím pádem na to reagovat, je to svobodné právo každého.
                              Nedělám si z toho vrásky.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 10.11.2012
                              Autor: Bobbob
                              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                              • Re: skusenosti

                                     

                                Ale já přece nikam nepatřím, nikoho tady neznám osobně a nestavím se za konkrétní lidi. "Partička" je pro mě skupina naprosto samostatných lidí, kteří se většinou blíže znají a ve vzájemné komunikaci je to znát v tom dobrém slova smyslu. Že nejsou líní společně někam vyrazit a pobavit se, je jejich plus a zasloužená výhoda. Zároveň se ale vůči dalším lidem neuzavírají, sem není problém zapadnout a o čemkoliv slušně diskutovat. Je tady ale obecně vyšší level komunikace než na většině diskuzních fór a naprostá většina lidí tady nesklouzává pod určitou společenskou úroveň. Ta není rozhodně daná stupněm vzdělání či momentálním společenským postavením a už vůbec ne tím, kolik kdo vydělává. Noblesa souvisí spíš s vnitřním stavem člověka než s vnějšími znaky, určitě sis toho taky všiml.

                                [ Zpět ]
                                Datum: 10.11.2012
                                Autor: qwewerty
                                Hodnocení: +15 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                  • Re: skusenosti

                         

                    Jo jo, v tomhle už tě poznávám, tohle je přesně tvůj rukopis...

                    :-D

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.11.2012
                    Autor: k.vl
                    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                    • Re: skusenosti

                           

                      Vítej mezi "póvl" :o)))
                      Je tady vlastně ještě někdo, koho by pan dokonalý ještě nohodnotil?!?

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Autor: radka
                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                    • Re: skusenosti

                           

                      Naprosto brilantní reakce. Mohl bys ses stát platným členem antikonflitkního týmu, soudruhu učiteli.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Autor: 0iIi0
                      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                      • Re: skusenosti

                             

                        Spletl ses, tohle mělo být napsáno o patro výš, tam by to bylo správně, včetně toho soudruha učitele

                        [ Zpět ]
                        Datum: 06.11.2012
                        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                      • Re: skusenosti

                             

                        Udělalo by lépe, kdyby méně mluvilo a více přemýšlelo.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 06.11.2012
                        Autor: Zden42
                        Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: skusenosti

                               

                          Ty sis toho samozřejmě nevšiml, ale dělám to poměrně dlouho. Při psaní příspěvků už neberu ohledy na úroveň inteligence členů vaší partičky, díky čemuž množství i rozsah mých příspěvků dramaticky poklesly. Vaše reakce jsou stále stejně stádní, nechápavé a povrchní, zato já si výrazně ušetřilo nervy a spoustu námahy.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.11.2012
                          Autor: 0iIi0
                          Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                          • Re: skusenosti

                                 

                            Tak to jsem opravdu rád, že sis ušetřil spoustu nervů. Kdo by taky diskutoval s planktonem.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 06.11.2012
                            Autor: Zden42
                            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                  • Re: skusenosti

                         

                    nechápu proč to děláš... :-(

                    Aby ses tu nerozčiloéval kvůli mínusům, tak ti sděluju, že jeden máš ode mne.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.11.2012
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: skusenosti

                           

                      Protože mĕ už fest nasral , Jurimíre.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                      • Re: skusenosti

                             

                        takže tys ho popíchnul a snažil se vyprovokovat, on ti to v odpovědi vysvětlil a též tě popíchl a tebe to, že se vyprovokovat nechal, tak jak jsi asi chtěl, nasralo natolik, že jsi se rozhodl veřejně sám sebe ponížit?

                        Pořád tomu nerozumm, ale asi to nemá nic společnýho se zkušenosma s vozíkem...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 06.11.2012
                        Autor: Jurimír
                        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: skusenosti

                               

                          Nic, vůbec nic, sral se do mě, tak dostal čočku.Nehledej v tom žádnou vědu, nenechám se školit kdejakým ouchcapkem.

                          Pokud jde o vozejky, fakt si myslím, že nejlepší by to bylo vyzkoušet si několik typů, zkusit různý brašny, a rozhodnout se pro to, co komu vyhovuje. Na to je sraz vozejčkářů (cykloturistů) asi nejlepší možnost.

                          Koupit si dva tři vozejky a zkoušet to asi není ta nejlepší cesta, je to drahý, a je nás dost, co nějakej vozík máme a tak si to proházet by asi nebylo naškodu.

                          Jak to čtu, každej fakt jezdí jinak, jinudy, na jinejch kolech, dát univerzální návod se pokusil Honza Galla v tom prvním odkazu.

                          Já když se rozhodoval, věděl jsem že chci dvoukolák, a pak už hrála roli vlastně jen cena. V nabídce byl Azub, Croozer Cargo a Burley - Croozer Cargo vyšel nejlevněji, tak ho mám. Už s tím nic nenadělám, jediné čím mohu pomoci, že ten krám půjčím komukoliv, kdo má zájem, aby si to vyzkoušel, dřív než do toho nacpe prachy.

                          Už mě vadí tyhle kydy, které akorát nasírají, nikomu nepomůže a jen si jejich protagonisti leští ostrovtip.

                          Nějak jsem se už zorientoval, kdo umí poradit a pomoci, a kdo jen šlape vodu, a od takových lidí se nenechám tůtorovat.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.11.2012
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                  • Re: skusenosti

                         

                    Souhlasím s posledními dvěma větami:
                    "Nech mĕ už bejt, nevšímej si mĕ, nereaguj.
                    Bude to lepší pro všechny."

                    Nechám ho bejt, nevšímám si ho, nereaguju, skrývám...

                    "....a po kolejích táhnou "vozík" a na špagátku nosí celej svůj dům, deku a rum...:-))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.11.2012
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                  • Re: skusenosti

                         

                    Po dlouhé době sem zajdu a co se nestane. Každou chvilku narazím na tohodle sprostého "člověka", který uráží kde koho. Fakt se za ty týdny nezměnil. Člověk čte pokojné vlákno a najednou se tam objeví tenhle sprosťáček a je zle. Všude dělá chytrého, ferdu mravence a nejchytřejší včelku Máju, ale jakmile není po jeho, tak práská bičem a plive kolem sebe.

                    Zamysli se nad sebou, pane inženýýýre. Chováš se fakt jak zakomplexovanej magor a né jako studovaný a chytrý chlap.

                    Urážet slušné lidi jen kvuli tomu, že mají jiný názor než ty...Fakt humus.

                    Takže se zase balím a zas si dám na chvilku pokoj.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.11.2012
                    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                    • Re: skusenosti

                           

                      Taky jsem zde nebyl delší dobu, no a co nevidím, stále stejný přizdisráč a rektální alpinista si zde po delší době ohřál svou polivčičku a zase táhne, asi na bangladéš.
                      Ty jsi stejný jako tví kumpání a jen provokuješ.
                      Nevím jestli by jsi svou radu o zamýšlení se nad sebou neměl napřed praktikovat u sebe než začneš vypouštět ten hnůj.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Autor: slimejš
                      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -11
                      • Re: skusenosti

                             

                        To je náhoda, že sem po delší době zajdeš a najdeš můj jediný příspěvek za poslední měsíc a hned na něj sprostě reaguješ:-) Ty máš teda štěstí. A zvláštní je, že reaguješ jen tam, kde Jindříšek a Bobíšek....

                        Nebude to celé jinak??? Slovník je mi taky povědomý...

                        Užívej si to....

                        [ Zpět ]
                        Datum: 06.11.2012
                        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -11
                        • Re: skusenosti

                               

                          Ty mě taky vynech, buď té dobroty.
                          Nevšímej si mě a zapomeň na to, ýže mě budeš říkat "Jindříšek", nebo "kluk ušatá".

                          Na to jsi moc malinkatej prdeček, tak šup se mnou na black list, rej si do někoho jinýho.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.11.2012
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
                        • Re: skusenosti

                               

                          Pánové ja se zde ocitám denně a na jisté lidi již nereaguji, dělám dnes vyjímku a to konkrétně kvůli tobě.
                          Nevím sice kdo je bobíšek ani jindřišek ovšem pokud máš na mysli mně tak tě laskavě žádám aby jsi mně nezatahoval do svých stupidních půtek.
                          Ja jsem zde nereagoval na nikoho natož na tebe tak se laskavě o mně neotírej, děkuji.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.11.2012
                          Autor: Bobbob
                          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: skusenosti

                 

            Adrsuješ to mě, a tedy ti za sebe odpovím.
            Napsal jsem svoje zkušenosti s vozíkem a řekl bych, že docela obsáhle. Mě z toho vyšlo, že je to nepraktické řešení, se kterým se špatně jezdí, manipuluje a dá to větší námahu při šlapání.
            Předpokládal jsem, že se tazatel ptá proto, že chce vozit nějaký náklad a napsal jsme, že mě se na vození nákladu osvědčily lépe brašny. Přesto jsme mu ale napsal i na jaký typ nákladu je podle mne lepší vozík a proč.

            Kdybych byl na místě tazatele, byl bych moc rád, kdyby mi někdo dal takovouto odpověď. Jen bych se tedy asi ještě zeptal na nějaké další detaily. Koneckonců jsme co se vozíku týče v pozici toho tazatele před pár lety byl a jsme moc rád za odpovědi, které jsem tehdy dostal. Přesto jsme si chtěl vozík vyzkoušet na vlastní kůži a ejlikož se naskytla možnost ho díky Holfimu pořídit v dražbě mimo ČR za nepříliš vysokou částku, rozhodl jsme se, že mi tato částka stojí za osobní vyzkoušení.
            Vyzkoušel jsme si a prostě to pro mne není dobré řašení.

            Pro tebe možná je. a je v pořádku, žes to sem tazateli napsal a napsal mu i své důvody proč je to pro tebe výhodnější vozík a ne brašny a jaké máš s vozíkem zkušenosti.

            Podle mne je to tak správně. Tazatel s eptal na naše zkušenosti a my mu je píšeme. To, že máme rozdílný názor na zkušenosti s vozíkem a tedy i rozdílné konečné závěry přeci je naprosto v pořádku ne? Nedáváme universální rady. Píšeme svoje zkušenosti. Co si z nich tazatel vezme a jak se zachová je na něm a je to jen a jen pouze jeho věc a mě nevadí když si pořídí jednokolák, dvoukolák, nebo brašny na nosič... Je to jeho věc a mě to může být jedno. Já se jen poctivě snažil odpovědět na položenou otázku a předat mu svoje zkušenosti které s vozíkem mám.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2012
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: skusenosti

                 

            Basa lahváčů se na nosiči blbě vozí ...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2012
            Autor: highlander
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: skusenosti

                   

              Ale do ortlibek můžeš napusit studenou vodu a do ní vložit lahváče. nevejde se celá basa, ale máš je studený.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2012
              Autor: petrp
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: skusenosti

                     

                Ortliebky mám taky, ale tenhle způsob použití mě teda nenapadl....vodotěsnost naruby :))

                [ Zpět ]
                Datum: 05.11.2012
                Autor: highlander
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: skusenosti

                       

                  Láhvové pívo je fajn věc, ale lepší je točený, a sednout si někam do společnosti.....

                  Říkal todickej strejda Chytrouš.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.11.2012
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: skusenosti

                         

                    Pod pergolou mám velký sklep, pár soudků by se tam vešlo, nahoru natáhnout jen pípu s chlazením, už jsem o tom uvažoval...ale fakt :))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.11.2012
                    Autor: highlander
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: skusenosti

                           

                      Doma to nefunguje.
                      Znáš ty akce "sud".

                      Koupit levnĕ sud a vypít, dĕlali jsme to nĕkolikrát jako studenti. I když nachlazeno správnĕ, i správná parts, prostĕ sud nevypiješ aani to nebaví. Sednout do hospody znamená nĕco jinýho, než lejt si pivo do hlavy.

                      Chytrouš mĕl recht.

                      Hospoda je zajímavá totiž nejen štamgasty, ale i tĕma náhodnejma pocestnejma, ty pod pergolou nepotkáš

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: skusenosti

                             

                        Nooo....absolvolval jsem několik akcí typu "sud a málo píčů", jednou jsme na to byli jen tři, ale je potřeba se toho nebát a poctivě dopít...jde to a zatím to i baví...:))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 06.11.2012
                        Autor: highlander
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: skusenosti

                               

                          Bejt pivařem je holt někdy řehole, to baby nikdy nepochopí :-)

                          To ráno, kdy už toho máš dost, ale sud furt nedopitej, vylejvat Boží dar by znamenalo přivolat na sebe Boží hněv, takže zatnout zuby a chlapsky se s tím popasovat....

                          kdepak, je to jako z vojnou, vzpomínky zůstanou, ale vopakovat to, to už snad radši ne...

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.11.2012
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: skusenosti

                               

                          ve třech je na sud málo srandy...
                          Ale když jsme dělali ohně, počítali jsme na ty základní členy sud na čtyři lidi s tím, že se kdyžtak dojelo pro basy. No a když přišlo míň lidí než se ohlásilo či odhadovalo, tak se holt zůstalo i další den či dva. To ostatně byly nejlepší akce. Taky jsem šel ze sobotního ohně párkrát až v úterý a rovnou do práce:-)

                          jen mě to na rozdíl od tebe tedy už před spoustou let přestalo bavit. Ony se ty koníčky tak různě mění jak život plyne...

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.11.2012
                          Autor: Jurimír
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: skusenosti

                                 

                            Ono všechno se mĕní, jak život plyne.
                            Nemusí jí ani o sud, potkáš kamaráda, se kterým si tĕch sudů pár popravil, slíbíte si, že jen "co si najdete chvilku" si společnĕ vyrazíte na pivo, pak s ním vymĕníš pár mailů, víceménĕ omluvy, proč to v navrhovaném termínu nejde, buď máš nĕco ty neno on, a oak ti příjde parte, a ty počítáš, jak je to dlouho, kdy jste se náhodou potkali, a slíbili si, že zajdete "na jedno".

                            A je to 7 let, možná víc, a ty vidíš toho vyzáblýho o kluka před sebou jak včera a vůbec nic už nezmĕníš.


                            http://www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/25...

                            [ Zpět ]
                            Datum: 06.11.2012
                            Autor: Jindra8526
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: skusenosti

                                   

                              no jo no lidi se rozcházej a a ztrácej se a taky odcházej tam někam do světla nebo kam vlastně. Něco o tom vím, i když jsme mladší než ty. mrtvý kamarády nepočítám tak od třia nebo pětadvaceti. Tehdy jich bylo třináct a já si slíbil, že už to počítat nebudu...

                              [ Zpět ]
                              Datum: 06.11.2012
                              Autor: Jurimír
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: skusenosti

                                     

                                Kolik má človĕk kamarádů a kolik přátel?

                                Pro kamarády zapomínám na přátele, a když se nĕco stane, je už pozdĕ. Ubývají kamarádi i přátelé a tempo toho "ubývání" s časem zrychluje.

                                Lepší je se bavit o vozejkách.
                                Počítat přestaneš, ale nezbavíš se toho pocitu, že jsi nĕco prošvihnul. Přátelé s tebou jsou, i když fyzicky už nikoliv.
                                Chtĕl bych umĕt být vdĕčný za to, že jsem mĕl štĕstí ty lidi potkat a být po nĕjaký čas s nimi. Ale jsem neznaboh bez pokory, tak místo pocitu štĕstí jsem trestán smutkem.

                                Ale to už je OT jako prase.

                                [ Zpět ]
                                Datum: 06.11.2012
                                Autor: Jindra8526
                                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: skusenosti

                     

                Anebo si pořídit ortliebky specielně na pivo a vozit v nich točený. Možná by ti na ně výrobce na objednávku i přidělal dole pípu... :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.11.2012
                Autor: k.vl
                Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: skusenosti

                       

                  Když zařídíš, aby Ortlieb tam přidĕlal pípu, vezmu zpĕt "učitelskýho pomocnIka" a když projdeš i u zkoušek z matiky na libovolné fakultĕ ČVUT, budu tĕ považovat za VŠ.

                  Všechny podmínky musí být splnĕné, tedy ortlieb s pípou a ta matika.

                  To nedáš, učitelskej, tak se nechvástej.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.11.2012
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
                  • Re: skusenosti

                         

                    Když dala matiku (integrály, derivace, funkce apod.), matematickou logiku, lineární algebru a matematiku pro informatiky blondýna, tak on to dá levou zadní. Buď v klidu.

                    Si myslíš, že jsi jedinej, kdo tu matiku na ČVUT udělal nebo co?!?
                    Spíš bych teď chtěla vidět u těch zkoušek tebe.

                    P.S.
                    Sorry Ifčo, ale čeho je moc, toho je příliš.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.11.2012
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                    • Re: skusenosti

                           

                      Je, ale na druhou stranu... člověk který se dnes potřebuje chvástat třicet let starými zápočty a zkouškami, musí být už sám o sobě tak těžce "fprdeli", že fakt nevím, proč na to reagovat...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.11.2012
                      Autor: Ifča
                      Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                      • Re: skusenosti

                             

                        Jo, máš pravdu, klidně mě trestej :o)))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 06.11.2012
                        Autor: radka
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: skusenosti

                               

                          Proč Ifča, ta je daleko... Sedni na kolo a přijeď si pro pár na holou sem ;-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.11.2012
                          Autor: Jurimír
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: skusenosti

                                 

                            Proč já k tobě?!?
                            Jsi doma, tak sedni na kolo a projeď se ke mě :o)))

                            [ Zpět ]
                            Datum: 06.11.2012
                            Autor: radka
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: skusenosti

                                   

                              já na kole? :-o To by mě mohly bolet nožičky!

                              [ Zpět ]
                              Datum: 06.11.2012
                              Autor: Jurimír
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: skusenosti

                                     

                                No jo, no, tak to z toho trestání asi nebude nic :o)))

                                [ Zpět ]
                                Datum: 06.11.2012
                                Autor: radka
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                • Re: skusenosti

                                       

                                  tak nevím proč bych měl kvůli tvému potrestání já fyzicky trestat sebe, že jo....

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 06.11.2012
                                  Autor: Jurimír
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: skusenosti

                                         

                                    No počkej, u tebe by to bylo pro tvé zdraví :o)))

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 06.11.2012
                                    Autor: radka
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                    • Re: skusenosti

                                           

                                      u tebe taky ne? Pohyb je zdravej a ten nářez na holou by ti rozproudil krev i do všech vlásečnic na daném místě a tedy pomohl krevnímu oběhu a byl by zdravej... :-)

                                      [ Zpět ]
                                      Datum: 06.11.2012
                                      Autor: Jurimír
                                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                      • Re: skusenosti

                                             

                                        A dost a zpátky k vozíkům :o)))

                                        [ Zpět ]
                                        Datum: 06.11.2012
                                        Autor: radka
                                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          tak jo.
                                          Přivezeš si rákosku na vozíčku sama nebo budu muset použít svojí? A povezeš jí na jednokolovým nebo dvoukolovým vozíku? Jaký značky? A co ti to dělá v zatáčkách, ta rákoska je nejspíš delší než vozík, takže asi převažuje ne, Dáváš na ní červenej praporek na konec?

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 06.11.2012
                                          Autor: Jurimír
                                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: skusenosti

                                               

                                          Dyž já taky preferuju ty brašny :o)))

                                          A místo rákosky máme doma letitou pomlázku.

                                          [ Zpět ]
                                          Datum: 06.11.2012
                                          Autor: radka
                                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: skusenosti

                   

              Máš bod:-)
              Tys ten vojezk svařil okolo tý basy, co? :-)

              Ale vzpomněl jsem si na honzu, kterej tu kdysi psal, že se mu do "batohu" vejde tuším deset lahváčů a ani necinkaj:-) což je další způsob jak je vozit kromě nosiče a vozejčku :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 06.11.2012
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: skusenosti

                     

                Vozejk jsem zbaběle koupil a svoji rozdělanou konstrukci poslal do světa, teda na Moravu Romanticovi.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.11.2012
                Autor: highlander
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: skusenosti

                   

              Podle stavu zásob je fotka asi z druhý poloviny výletu.Tady je vidět,že když se chce ,tak i při cestování natěžko nemusíš tahat zbytečnosti!A jeden ze zdejších pisatelů by si měl vzít příklad, co má bejt ve vozejčku.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.11.2012
              Autor: mech
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: skusenosti

         

    Nevidela jsem na Odpoved nebo nazor od toidi. Podivne.

    toidi,už jsi rozhodl vybrat jake typ nakladni vozik?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2012
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: skusenosti

           

      Ani se nedočkáš, to byl jen plácnutý obecný dotaz pro zdejší obveselení, jako to už tady tady mnohokrát bylo.
      Dotyčný se slušně pobavil výlevy některých.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2012
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: skusenosti

             

        Jo vim! Zajimave :-)
        Jinak zase podivne počet hlasy palce Jindra :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.11.2012
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: skusenosti

             

        veru aj pobavil ale aj trocha skusenosti ...aspon niečo ste napísali ja som pobehal po nete o tom dost len som chcel ešte dačo zistit čo som nezistil ale nevadí ..

        [ Zpět ]
        Datum: 07.11.2012
        Autor: toidi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          Na druhou stranu jsi se zase dozvěděl leccos, co jsi se vůbec dozvědět nechtěl :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.11.2012
          Autor: radka
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: skusenosti

           

      toidi si to všetko prečítal a zistil že najlepšie je si kupit a vyskúšat na vlastnej koži..inak dakujem za rady niektore boli fajn.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.11.2012
      Autor: toidi
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: skusenosti

             

        pokud jsi z Prahy nebo někde u mě poblíž (okres Praha východ) Můžu ti půjčit na vyzkoušení jak se s tím jezdí ten svůj dvoukolový, budeš-li mít zájem. Nebudeš muset kupova a půjčovat, takže by tě vyzkoušení nic nestálo...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.11.2012
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skusenosti

               

          Eh, pardon. Teď jsem kouknul nahoru a píšeš Slovensko, tak to to máš ke mě asi dost z ruky... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.11.2012
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: skusenosti

         

    Myslel jsem,že tyto diskuse budou o cyklistice,ale o čem tito lidé diskutují stylem urážek je humus. Přesto jsem se rozhodl odepsat na Váš dotaz. Používám na naše cyklotoulky jednostopý vozík odpružený Bob Ybex a nemůžu si ho vynachválit. Těžiště je nízko, brašna pevná nepromokavá. Uvezeme vše co potřebujeme. Už druhým rokem ho tahá taky moje žena a je nadmíru spokojená,přestože měla původně obavy. Můžeme vřele doporučit. Váha vozíku 6kg nosnost 25kg tři tuhosti odpružení.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2012
    Autor: mery
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (17 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024