reklama
Země: Maďarsko Maďarsko, Rumunsko Rumunsko, Slovensko Slovensko

1705 km na kole aneb z Košic do Gaugázie č. I-III

Ahoj kamarádi, posílám vám pár odkazů na naši letošní cykloakci s CK Leontýn. Tímto se omlouvám zejména Liborovi za neúčast na podzimním srazu.
10. 09. 2012
Letos se vydáváme na cykloputování z Košic do Gaugázie přes sever Maďarska, Rumunska a Moldávii od severu k jihu. Jako vždy se scházíme v podvečer u Jeníka v Krupé, abychom naložili kola na vlek. Po příjemném večírku v altánku, spojeném s grilováním a pojídáním domácího moučníku, jdeme spát.
11. 09. 2012
Vstáváme ve 3 hodiny, více na http://bugabooess.rajce.idnes.cz/1705_km_na...
13. 09. 2012
Pohybujeme se v oblasti proslavené pěstováním tokajského vína. Krajina tu je zelená, zvlněná, navzdory fámám o placatém nudném Maďarsku, je pohledná. Hrozny jsou zralé a sladké, tak po cestě zobeme.
Ve městě Tarcal se vydáváme na vrchol Tokajské hory (513 m). Na jejích svazích se pěstuje vinná réva, více na
http://bugabooess.rajce.idnes.cz/1705_km_na...
17. 9. 2012
Na většině rumunského venkova nejsou vodovody. Voda se tradičně čerpá rumpálem ze studní a nosí domů v kbelících. Musíme doplňovat vodu do sprchovací nádrže na střeše auta ručně.
Pohybujeme se malebným rumunským venkovem. Chvílemi se ocitáme v minulém století; prašné cesty, skrčené domky, malebné kostelíky, ruční práce na polích, koňské povozy, tradiční venkovské oděvy, na lukách a mezích kravky, ovce, kozy, husy i prasátka. Všechny porosty jsou využité, každý trs trávy má svou cenu. Když se rozhlížím po kraji, mám neodbytný pocit, že jsem na Ukrajině, přestože jsem tam vůbec nikdy nebyla. Nevím proč.
Více na http://bugabooess.rajce.idnes.cz/1705_km_na...

[ Zpět ]
Datum: 24.10.2012
Autor: Bu
  • Re: 1705 km na kole aneb z Košic do Gaugázie č. I-III

         

    Slušný výkon! 8-)
    Už jsem na ty fotky narazila u tebe na rajčeti, ale je toho moc. Musím to "užívat po kapkách".

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2012
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 1705 km na kole aneb z Košic do Gaugázie č. I-III

         

    Fotky už jsem zkoukla - musela to být paráda.
    A ta nálož kilometrů je fakt úctyhodná.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 1705 km na kole aneb z Košic do Gaugázie č. I-III

         

    Hmm Satu Mare, Baia Mare. Na ty moc dobré vzpomínky nemám. Doufám, že vy ano. A vůbec, kde je nějaký blog! :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2012
    Autor: crow75
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 1705 km na kole aneb z Košic do Gaugázie č. I-III

         

    kde to sakra je???
    Jdu studovat mapy :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2012
    Autor: Meduza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 1705 km na kole aneb z Košic do Gaugázie č. I-III

         

    Jako vždycky perfektní!!
    Krásný fotky i povídání, jen tak dál!!
    ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2012
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 1705 km na kole aneb z Košic do Gaugázie č. I-III

         

    Jistě jste si užili, jako jsem si Rumunsko 5x vychutnal i já.Štěstí bylo, že jsem "chytl" opravdu romantické kraje i milé lidi poprvé v r.1997. Od té doby se hodně změniloa poslední cesta v r.2011 už byla o jiném-vyhýbání se dopravnímu i turistickému ruchu(po vstupu do EU vybudovali novou infrastrukturu dopravy a cest),za vším už jsou peníze a lidé i na vesnicích mění svoji povahu. Přesto se ještě dají najít klidná místa a milí lidé mimo turisticky zajímavých oblastí...
    http://bicyklem-po-evrope.webnode.sk
    http://picasaweb.google.com/hudjanko

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024