reklama

Pláště na ráfek 559x16

Ahoj, koupil jsem horské kolo s plášti 26x1,95 na ráfcích 559x16. Při zkoušení kola v lese jsem se málem zabil při sjezdu protože pláště nedrží ani trochu na žádném povrchu (kromě asfaltu). Můžete li poradte prosím jaký největší rozměr pláštů můžu bezpečně dát na ráfek 559x16 , popř. doporučení pláště (použití špatné lesní cesty - kořeny, kameny atd.).Díky za každou odpověd.

[ Zpět ]
Datum: 13.10.2012
Autor: mavich
  • Re: Pláště na ráfek 559x16

         

    Velikost plášťů: http://www.sheldonbrown.com/tire-sizing.html#ETRTO

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2012
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště na ráfek 559x16

         

    Mas MTB s uplne normalnimi rafky pro MTB. Jenom plaste mas docela uzke, standart pro MTB byva vetsinou sirka cca 2,1" a ne 1,95", vic stycne plochy (mj.)= vetsi prilnavost. U HT (kola s odpruzenou pouze predni vidlici) bych se vubec nezdrahal jezdit na plastich sirokych 2,25". Zalezi ale i na smesi plastu, jejich vzorku a predevsim na tom jak umis jezdit, plaste z cloveka experta na teren neudelaji a kdo umi jezdit, projede i na mizernem kole to co jiny nesejde ani pesky :)
    Co za konkretni plaste ted na kole mas- znacku a typ?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2012
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na ráfek 559x16

           

      Ahoj,dík za odpověd mé pláště jsou WTB WOLVERINE 1,95. Mám trochu obavy o šířku ráfku a široké pneu - abych to za jízdy nevyzul nebo tak něco :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2012
      Autor: mavich
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

432 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024