reklama

Rada-náboje u mtb Rock Machine, výměna?

Chtěl bych znát Váš názor: Všiml jsem si, že když sjíždím strmé kopce s celkem těžkým terénem (kořeny, výmoly, kamínky), trochu to někde vepředu klepe (jakoby hraší, ale není tam vůle, kolo se normálně točí, není prasklý drát) nejspíš v náboji předního kola, ale vlastně to takhle přesně nemohu specifikovat, může to být i ve vidlici...prostě mám pocit, jako kdyby to přední kolo chtělo vyskočit z rychloupínáku, náboje...
při přejezdech na asfaltu po rovině žádné problémy nejsou, ani v terénu - když jedu po rovině nebo do kopce, když však sjíždím v plné rychlosti opravdu hrozný terén z prudšího kopce a nebo když jedu po rovině, ale na cestě jsou jeden kořen za druhým, tak je to výše popsané patrné...

V servisu tvrdili, že to může být nábojem (mohla tam zatéct voda nebo u závodních kol se toto může stát, že něco odlehčeného v náboji už po takto krátké době může odejít)-kolo zatím neviděli, ale hned nabídli, že rovnou prodají nová zapletená kola Mavic s novým nábojem v ceně 4000 Kč za obě, v jiném zase, že by to mohla být vidlice (ta však před dvěma týdny byla přehlédnuta ve specializovaném servisu a měla by být ok) a v jiném zas, že možná bude chtít dotáhnout hlavové složení, protože jsem nechal před časem měnit představec a mohlo si to sednout.

Kolo má vzduchovou vidli Rock Shox Tora 100 mm a náboje Rock Machine Disc,
kolo mtb 26 Rock Machine Tsunami 2009 je rok staré, najeto 4000 km.

Výplet je Mach 1 stainless.Nevím, co s tím, výměna nábojů po roce mi přijde divná, nezdá se mi, že by to mělo nějakou vůli v hlavovém složení a vidlice je nastavena na mou váhu 69 kg. Fakt nevím, snad jaký máte názor... Děkuji za odpověď lidem, kteří jezdí a propadli kolu podobně jako já...

[ Zpět ]
Datum: 19.09.2012
Autor: tapin
  • Re: Rada-náboje u mtb Rock Machine, výměna?

         

    Těžko soudit takhle na dálku, může to být cokoliv. Náboj bude brandovaný, těžko říct, jaké skutečně značky (třeba Quando Parallax). Je kuličkový nebo na průmyslech? Může to klepat kdekoliv jinde, i v té vidlici. V těžkém terénu se klepe kdeco a zvuk se přenáší rámem úplně jinam.

    Zkus třeba vyzkoušet výplety na jiném kole, tam se to ukáže hned, jestli je to skutečně ve výpletech nebo jinde. Pátrej, je to skutečně detektivní práce...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2012
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

351 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024