reklama

Nepřehazuje na nejmenší kolečko

Doraz už je ažaž vpravo (osa kladky asi 1,5mm od kraje kolečka) a když ještě víc povolím lanko, tak už zas neháže nahoru. Ostatní kolečka řadí dobře, jen an to nejmenší to nechce padat. Prý to může být tím, že je cosi přihnuté. Jak to zjistit, změřit, napravit?

[ Zpět ]
Datum: 07.09.2012
Autor: myn
  • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

         

    no pokud máš na mysli ohnutou patku rámu nebo přímo přehazovačku v háku tak to podle mě doma nesrovnáš.....

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

           

      JJ to bude ono, okem není vidět, že by něco bylo špatně. Začalo to dělat po výměně kazety (za stejnou co tam byla, ale novou), jakoby u té novébylo to kolečko o něco dál (samozřejmě, že měřitelná odchylka tam není)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2012
      Autor: myn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

             

        Divné. Na dorazu by měla být v normálním stavu rezerva až na pád řetězu pod malé kolečko. Když píšeš, že povolíš lanko, ale že už to pak zase neháže nahoru, tak z toho chápu, že po povolení lanka to dolů spadne? To by ale při dorazu natvrdo stejně nešlo. Popiš to tedy líp, co to dělá.

        Když se podíváš na kolo zezadu, měla by hazka celkově zhruba lícovat s kolem (hlavně kladky) ve všech osách. Na rovnání patky se používá taková speciální "léra", která se našroubuje místo hazky a jejím otáčením se kontroluje zda patka lícuje s ráfkem 360° dokola a zároveň se to s ní i rovná, pomocí páky. Dá se to nouzově udělat i kleštěma "sikovkama". ale chce to zkušenost, abys neudělal víc škody, než užitku.

        Níž máš foto a tady taky praktické video, jen se přesuň na minutu 02:00, na začátku jsou jen takové kecy okolo, které (zejména pokud neumíš anglicky), nepotřebuješ...

        http://www.pinkbike.com/video/151405/

        [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2012
        Autor: marrier
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

             

        Jen pro uplnost informaci... retez se pri te vymene kazety menil taky...?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.09.2012
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

         

    Zkus povolit lanko , sundej ho , promaž tu část co jezdí v bovdenu a pak zase normálně napni. Měl jsem stejnej problém a tímhle jsem ho vyřešil. Nemusí to tím být, ale může. Nahoru jde přehazovat dobře ,dolu ne protože lanko drhne.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2012
    Autor: OVG
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

           

      Už nějaký čas se používají bowdeny s vložkou (teda nevím jak v supermarketech) a tam jsem ještě slušný lanko přidrhnutý nepotkal. Mazání by mělo smysl u kovu na kov. Pokud už to drhne, tak snad může být WD jako nouzovka a pak vyměnit bowden i lanko.

      K tý patce, na horácovi už přehazka dostala pecku několikrát. Tohle neřazení dolů jsem řešil citovkou za přehazku a zatím pokaždý si to dalo říct a dál to řadí bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

             

        Zkusím to napsat jinak. Nahoru při přehazování působí jak známo síla palce a při dobře napnutým lanku tudíž není problém.Při přehazování dolů, žádnou sílou nepůsobím a pokud lanko nechodí absolutně hladce ,nemusí směrem dolu přehazovačka fungovat dobře. Šteloval jsem všechno možný než mi
        tahle banalita docvakla a evidentně to platí pro jakýkoliv kolo a bovden ať má vložku nebo ne.Jak jsem psal po namazání lanka chodí přehazovačka jak hodinky a předpokládám, že XT čková přehazovačka nevisí na lanku a bovdenu ze supermarketu. Ale pro mě za mě , když to bude chtít někdo řešit raději kladivem je mi to celkem jedno, jen jsem chtěl sdělit svou zkušenost.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2012
        Autor: OVG
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

         

    Väčšinou to býva vydratá vrchná kladka, na svojej oske. Je to vlastne len skrutkav vo valčekovom púzdre. Tým že kladka vaklá do bokov, tak pri prehadzovaní dolu zostane šikmo a nezhodí reťaz. Samozrejme, ak nie je nič dokrivené.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2012
    Autor: frog
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

         

    To začlo dělat po výměně lanka (případně i bovdenu), nebo tam lanko už nějaký ten pátek je?
    V principu jsou dvě možnosti:
    - Lanko nebo bovden pruží (to se týká nového lanka a/nebo bovdenu). Časem a hlavně používáním (řazením) se vytahá a začne chodit dobře až dolů. Mezi lanky moc rozdíl nepozoruji, mezi bovdeny jsou rozdíly.
    - Někde něco dře. U starého lanka se tam dostalo nějaké smetí nebo prasknul jeden drátek v lanku, u nového nejčastěji špatně uříznutý bovden, v horším případě nalomené lanko.

    Pak je samozřejmě možnost poškozené přehazky nebo patky, to by bylo horší.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřehazuje na nejmenší kolečko

         

    skoukni opotřebovaní vodicích kladek na přhazovačce a dotas skratil si řetez? jaka je mezera vrchni kladky přehazky od rozety ?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2012
    Autor: zatr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024