reklama

správný výběr ráfku

Ahoj všem :)
mám takový dotaz. Na současným kole favorit mám plášť s označením "32 – 622 (28 x 1¼ x 1¾)". Chtěl bych si koupit nové pevnější ráfky, protože ty co tam ted jsou, tak je musim často centrovat a už to není ono. Prosím poraďte, jaké ráfky by jste mi doporučili? :) děkuji všem ;)

[ Zpět ]
Datum: 01.09.2012
Autor: Thomas77
  • Re: správný výběr ráfku

         

    prosím o pomoc :)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2012
    Autor: Thomas77
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: správný výběr ráfku

         

    Jakýkoliv o velikosti 622 se šířkou mezi 15 a 19, který bude mít správný počet děr a bočnice na ráfkové brzdy. Třeba ... http://remerx.cz/stormy-rmx-6215/, http://remerx.cz/dragon-rmx-4530/, ale prostě cokoliv dvojstěnného, co seženeš za rozumnou cenu.
    Pokud nechceš měnit špice, bude tě ještě zajímat rozměr "ERD", což je průměr kružnice opsané přes hlavičky niplů. Pokud ti nevadí špice měnit, tak je na konkrétní hodnotě ERD nezáleží, ale stejně ji budeš chtít znát, abys podle ní vybral nové špice.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2012
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: správný výběr ráfku

           

      děkuji mockrát :)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2012
      Autor: Thomas77
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: správný výběr ráfku

           

      Na okraj... pokud se na dosavadnim kole casto centruje a "uz to neni ono", vymenil bych urcite i spice, kdyz uz to bude stejne rozvrtany. Nejspis uz taky nejsou nejmladsi... myslim, ze se to vyplati, sam bych to rozhodne udelal. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2012
      Autor: Andrej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: správný výběr ráfku

             

        A konkrétně u Favorita bych pouvažoval i o nových nábojích, minimálně zadním.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: správný výběr ráfku

               

          Nejlepší by bylo koupit rovnou sadu vypletených kol, protože se to nevyplatí u obyčejných kol kupovat zvlášť a nechat zaplétat.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2012
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: správný výběr ráfku

                 

            Taky dobre reseni. Komplet novy kola... a ty stary zustanou treba na jezdeni v zime, kdyz je brecka. :)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2012
            Autor: Andrej
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: správný výběr ráfku

                 

            Myslíš, že půjdou koupit zapletená kola s nábojem na šroubovací vícekolečko? :) Teda ne že by se na tom kole nedalo nakonec vyměnit všechno včetně, ale to asi tazatel tak úplně nechce.
            ... aha, já už asi chápu, jsi myslel vyměnit zadní náboj za nějaký s ořechem na kazetu ... no, nevím jestli to splňuje původní dotaz, který obsahoval slovo levně. :)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2012
            Autor: Marble
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: správný výběr ráfku

                   

              Sakra už, vidím neexistující věci ... poslední větu ignorovat. :)

              [ Zpět ]
              Datum: 07.09.2012
              Autor: Marble
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: správný výběr ráfku

                 

            prosím nehodil by jsi mi sem nějaké odkazy těch komplet vypletených kol pro cenovou představu? :) děkuju :)

            [ Zpět ]
            Datum: 09.09.2012
            Autor: Thomas77
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

480 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024