reklama
Země: Německo Německo

Saský týden

Usoudil jsem, že nějak nemám na to psát blog, ale zase úplně si to nechat pro sebe se mi nechce. Tento týden jsem byl ve středním Sasku zhruba v prostoru soutoku řek Freiberger Mulde, Zwickauer Mulde a Zschopau. Pozval mě tam známý, který má chatu poblíž městečka Döbeln s tím, že mi musí vše ukázat (čti: nabitý program od rána do večera), jak to u nich vypadá. Takže jsme kombinovali kolo, pěší chůzi, auto, loď. A musím říct, že se mi tam velmi líbilo, pěkná příroda tak ze všeho nejvíc mi připomínající Berounku někde od Zbečna dál po proudu, mnoho historických památek (městečka, zámky, hrady, kostely), obzvláště pro mě zajímavých železničních mostů. K tomu koupání v řekách.
A protože to vlastně máme z Čech "za rohem", dojel jsem tam bez problémů na kole rovnou z domova, je tam výborné železniční spojení, dávám to k dobru jako tip pro někoho, kdo by chtěl poznat oblast u nás nepříliš profláklou.
Ještě pár narychlo vybraných fotek:
http://petrp.rajce.idnes.cz/Sasky_tyden/

[ Zpět ]
Datum: 26.08.2012
Autor: petrp
  • Re: Saský týden

         

    Jak nemám an to psát blog?!?
    Zkrátka tohle jsi mohl dát jako blog a vymalováno :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Saský týden

         

    muselo tam být hezky...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Saský týden

         

    Ahoj Petře,
    mohl bys prosím napsat kudy jsi z ČR jel a jaká byla cesta? Jak to vypadá s cyklostezkami?
    Děkuji, Fanda.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2013
    Autor: 2180396
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Saský týden

           

      Cesta do Döbeln
      Mapa
      http://www.gpsies.com/map.do;jsessionid...
      http://www.gpsies.com/map.do;jsessionid...
      Nejprve jsem se rozhodoval, zda-li nemám k cílovému místu první úseku jet rovnou z Pirny
      a vyhnout se tak Drážďanům, ale pak mi to přišlo podle mapy zbytečně kopcovité, navíc všechny
      cyklotrasy vedou po silnicích. Takže jsem dojel do Drážďan a odbočil jsem "vlevo". Od té chvíle
      vedla moje cesta převážně po cyklopruhu vyznačeném na okraji silnice. Pozor, cyklisté mají
      samostatné semafory! Bylo vedro a byl pátek odpoledne, takže to byl pěkný stres, aut okolo
      bylo docela hodně. Od konce Deuben začala cesta pomalu stoupat, ale hlavně to bylo už pořád
      po silnici.

      Druhá část vedla nejprve málo frekventovanými silnicemi, pak mizernou (jel jsem natěžko) lesní a polní
      cestou do Mohorn. Jak je na mapě vidět, trochu jsem tam bloudil, než jsem našel těleso bývalé
      železnice, po které vede pěkná neasfaltová cyklostezka do Dittmansdofu. I přes tuto obec se místy
      jede po silnici, místy po bývalé trati, která vedla paralelně se silnicí. Zbytečná byla zajížďka
      do Biebersteinu. Dále pak obslužnou komunikací a lesní cestou podél Freiberger Mulde do Nossenu.
      Další cesta byla opět pěkná zpevněná polní, lesní neasfaltová. Od Gleisberg-Marbach se do Rossweinu
      musí po silnici a dál do Döbeln je to většinou nějaká místní cesta, obvykle s přírodním povrchem.

      Vše je ale dobře sjízdné.

      Další moje cesty v této oblasti byly povětšinou po nějakých málo frekventovaných silnicích.
      Samostatných cyklostezek je tam také několik úseků, nejsou však příliš dlouhé. Většinou
      je jejich povrch zpevněný, neasfaltový. Občas jsou vedeny po bývalém železničním tělese,
      v této části Saska je nějaká železniční trať pořád. Bohužel po povodních 2002 jsou některé
      tratě neprovozní. Možná z nich budou jednou cyklostezky.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

680 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024