reklama

Osvetleni z DX

Co rikate na tohle:
http://dx.com/p/ssc-p7-2-xp-e-16w-3-mode-1400...
http://dx.com/p/mj-872-waterproof-4-cree-xp-g-4...

Mate nekdo? Jakou to ma opravdu vydrz?

[ Zpět ]
Datum: 22.08.2012
Autor: Murphy
  • Re: Osvetleni z DX

         

    DX je v poslední době s cenama nějak nahoře, to samé koupíš na ebay levněji.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2012
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osvetleni z DX

           

      Diky. Taky moznost. Spis se mi jedna o to, jestli ta svetla maji opravdu takovy vykon (nebo alespon 75 % slibovaneho) a vydrz. Tedy hlavne jestli to bude potrebovat castejsi nabijeni, nez me dva fenixy pri srovnatelnem vykonu. Tohle by snad melo mit delsi pracovni cas.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Osvetleni z DX

         

    To první bych viděl na dynamo a to druhé má extra napájení. Z čeho mám brát tu výdrž?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2012
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osvetleni z DX

           

      U toho druhého jsem se přehlídl, pokud to bere 1A, tak Ti to vydrží 4H.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2012
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Osvetleni z DX

             

        Pisou neco jineho. U jednoho udavaji vydrz 2 hod na maximum a u druheho 250 hod na minimum. Jestli je minimum 30 % z 1600, tedy 480, je to 2,5x silnejsi, nez muj Fenix. To by mi celkem stacilo. Zatim jezdim na 1 az 2 Fenixe a kazdy z nich jedu na mensi vykon, tedy cca 80 lumiku * 2. 480 (ok, tak treba jen 300) na 250 hod, nebo 50 % (800) na rekneme 100 hod by mi prislo luxusni.

        Taky je otazka, co s tim udela vylet na snowbike v -20 stupnich. Omezim kapacitu jen docasne, nebo baterky odejdou?

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2012
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Osvetleni z DX

               

          Zrovna jsem kupoval nový batterypack. Dojebal jsem na tom řídící elektroniku. Stál asi 25$. Žádné chcípání v důsledku mrazu jsem nezaznamenal.

          Mráz občas řeším tak, že mám prodlužku a baterii v kapse na těle.

          Nicméně na sněhu je ten výkon (s ohledem na hmotnost) skoro zbytečný.

          Minimum u Mickey Mouse je opravdu minimum, je to méně než má Fenix. Ale když tu P7 ztlumíš a nebudeš zapínat vyšší výkony, tak Ti to vydrží opravdu dlouho.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2012
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Osvetleni z DX

         

    To první světlo jsem viděl naživo. Spíš bych to nebral. Místo něj spíš tohle (třeba, je jich tam hodně podobných):

    http://dx.com/p/p7-waterproof-ssc-p7-3-mode-900...

    Těch 500 lm, které to má navíc jsou vlastně ty dvě uši (2x250 lm), které přisvěcují nejlbližší okolí (hodí se na hodně pomalou technickou jízdu). Imho vcelku k nepotřebě, halo od hlavního světla mi vždy stačí (a kdyby nestačilo, dám Fenixe na přilbu). Ten Mickey Mouse se nedá dát na hlavu (moc velký). Má výhodu v plynulém stmívání (+ pamatuje si poslední nastavení). Ovládání nemá na těle světla, ale čudlem na cca 30cm drátu (někomu vyhovuje, někomu ne).

    To druhé světlo vypadá zajímavěji, ale v ruce jsem to neměl. Já bych třeba světlo bez strobo nechtěl.

    Z vlastní zkušenosti soudím, že 900 lm (co jsem odkázal) stačí (obvykle používám nižší výkonové stupně a stejně to je "hodně". V Krkonoších si mě běžně pletou se skútrem. Další světelný výkon (a vyšší spotřeba, víc zbytkového tepla) není kde využít. Nemyslím, že to za těch skoro 60$ navíc za to stojí.

    Battery pack mají stejný všechna světla. v běžném zimním provozu (~2-3h denně s různými výkonovými stupni, často strobo, to vydrží zhruba týden).

    Ať koupíš cokoliv, rovnou k tomu vem prodlužovací kablík a také "headstrap" (k některým je automacky, k jiným potřeba doobjednat)- ksakru jak se to jmenuje česky?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2012
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osvetleni z DX

           

      Kousek nad $40 je nekolik svetel. Maji bud T6, P7, nebo CREE XPG.
      Asi bych dal prednost oddelenemu spinaci. ale 30 cm mne asi na lehaci stejne nevytrhne...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Osvetleni z DX

             

        Já mám P7, protože před 2 lety se nic jiného nedělalo (a stálo mě to přes 70$ a baterie byla šunt).

        Když se to rozšroubuje, je tam spínač naletovaný. "Není" problém si tam dát delší kablík a na něj druhý spínač.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2012
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osvetleni z DX

           

      Mám podobné světlo z DX. Stálo cca 50 doláčů.
      Má 3 režimy- 100%-50%- 100% strobo- to je fakt hnusný. Svítí hezky, ale...
      Poměrně úzký kužel a široké hallo, který zase tak moc škarpu neosvětlí. Při jízdě po asfaltu je to paráda za pořádné tmy. Do terénu bych volil něco jiného už proto, že ten O kroužek, co to drží na řídítkách na hupu může povolit.
      Našel jsem to- z odkazu vyjmuto úvodní "h"
      ttp://dx.com/p/t6-xml-t6-3-mode-1200-lumen-white-led-bike-light-with-battery-pack-set-94182

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2012
      Autor: Relax
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Osvetleni z DX

         

    T6, P7, CREE XPG - jaky je v nich rozdil?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2012
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osvetleni z DX

           

      Tipnul bych nějaké decentní % účinnosti a možná barva světla. P7 je nestarší, XPG mladší a T6 nejmladší (alespoň mám ten dojem).

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2012
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Osvetleni z DX

           

      sice je to 2 roky starý...http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2012
      Autor: brum
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024