reklama

Rituály

Pozvolna procitám ze spánku..."Co je za den?!? Sobota?!? Neděle?!? Co jsem dělala včera?!? Bylo krásně a jela jsem na kole... A sakra, je středa..."A tak pozvolna otevřu jednu oko - za oknem svítá, takže to spolehlivě bude kolem páté. Hurá, ještě chvilku můžu nechat oči zavřené, ale mozek už začíná…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 15.08.2012
Autor: radka
  • Re: Rituály

         

    Já těch rituálů moc nemám i když třeba se snažím si udělat v pátek v 9.30 kafe a na půl hodiny zmizet před světem abych si v klidu poslechl jazzofon na Vltavě.
    Ale třeba v autobuse jsem dost nerad, když někdo sedí "na mým" místě. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      To jsi řidič autobusu, že máš nerad, když ti někdo sedí na místě? :)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    Pěkné:-))
    Rituály mám, ale docela ráda je porušuju nějakou změnou. Pak se člověk zase rád k rituálům vrací. Je to jako, když se rybářská loď vrátí do domovského přístavu a jen tak se pohupuje na kotvě. Je fajn být někde ukotven.
    A když píšeš o kočkách. Je zajímavé, jak takhe zvířata milují rituály. Když ráno u nás zazvoní budík, kočka už čeká a vysloveně mě vede pravidelnou cestou - záchod, koupelna, žrací miska. Běda, když poruším rituál a třeba někdy v sobotu odložím mytí na později. To kočka stojí u dveří koupelny, ošklivě na mne mňouká a misky se nedotkne. Ještě že ji máme. Jinak by se ze mne možná stala šmudla:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Jj, kočky jsou mazaný stvoření.
      Vždycky jsme je doma měli a život bez nich si vůbec nedovedu představit. I když jsou to generálové :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    Dobrý :-)
    Naše kočka spí mimo byt, ale ráno už čeká za dveřma. Vstávám první, v pět ráno, a jdu dolů, abych vyvezl z garáže moje + Anenino kolo. No a jak pootevřu dveře, tak kočka se už cpe dovnitř. Někdy (když Ane vstává později) ji ale pustit dovnitř nechci, protože hrozně nahlas mňouká - a to byste viděli, jaký má ta kočka výraz v očích, ty přímo říkaj "neser a pusť mě dovnitř!" :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Furt tady ctu o kocicim mnoukani, ta nase je snad nema. Jakejsi skrek z ni vyleze, kdyz o ni omylem zakopnu, nebo ji prislapnu, ale jinak nic. Asi ji odnesu k psychoanalytikovi, mozna ji odstavili od matky moc brzo, po necelym kvartalu.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        Tak jestli tě to uklidní, ta naše starší taky nemňouká, ale vydává jakési skřeky...
        Dá se z toho ale dost dobře rozpoznat, kdy chce domů a kdy nás posílá kamsi :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rituály

               

          Ufff, to se mi ulevilo. Dcera ma doma sestikilovyho kastrata a ten mnouka. A kdyz mi sedne na klin, prede jako kdyz leti hejno cmelaku.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2012
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rituály

                 

            Uff, mě se ulevilo, když jsem si to přečetl podruhé. Napoprvé jsem totiž viděl:
            jako když letí lejno čmeláků.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.08.2012
            Autor: petrp
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    Mám spoustu rituálů. Osobních ale i pracovních. Nejkrásnější rituály mám ale spojené s dětstvím.
    Coby dítko jsem jezdila se svým bráchou a bratranci na prázdniny k dědovi a babičce na chatu na Slapech. Krásný dřevěný srub, bez elektriky, pro vodu se chodilo ke studánce, prát do řeky. V chatě se svítilo starodávnou petrolejkou, kterou děda někde našel a vyrobil jí nový širm, na který obkreslil mapu původních Svatojánských proudů. Rozsvěcování této petrolejky byl velký obřad a rituál. Všichni zúčastnění se posadili okolo stolu a "velký obřadník" děda velmi pomalu vykonával jednotlivé kroky (sundat cylindr, vytáhnout knot, škrtnout sirku ...). Když se v místnosti objevilo první narůžovělé světýlko, všichni jako jeden muž jsme řekli: "Dobrý večer". A pak jsme hráli Člověče, nezlob se, Ber dej, Zěmě město a jiné hry.

    Byly to krásné večery. A okamžik ROZSVÍCENÍ mám v sobě hluboko uložený.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2012
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Úplně to vidím. Pěkné. BOD+

      Jediné co nechápu, to když tam nebyla elektrika, tak tam asi nebyla ani WiFi? Jak jste tam mohli vydržet? :)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        Tak bez wi-fi přežít ještě jde, na televizi se dá dívat i při petrolejce... Ale jak si proboha dobíjeli mobily?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        No řekni, Burajdo - nevrazila bys mu jednu? :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Tak člověče, nezlob se se u nás taky pravidelně hrálo - vždycky v neděli odpoledne, před filmem pro pamětníky :o)))

      Jinak díky, okamžitě se mi pár dědových rituálů vybavilo rovněž :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    Rituály...napadá mě cesta na záchod.

    Nasadím brýle a přemýšlím. Jakou literaturu dnes? Rozečtený trajler, nabídku slev z Lídlu a Billy či televizní program? Trajler vítězí. Začtu se do neuvěřitelných kousků neporazitelného hrdiny a vtom volá žena - co na tom hajzlu tak dlouho děláš? Už půl hodiny o tobě není vidu ani slechu!

    A podívejme se. Toto uteklo!
    Smířlivě odpovídám - no asi seru, číst neumím!
    Papír, kontrolní pohled do mísy, spláchnutí - a opět jeden rituál ukončen.

    Tak zase zítra.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +14 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Škoda, že mám jen jednu registraci!!
      ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Hezky, jsi na stejny ceste jako ja pred par lety, akorat ze tam mam jenom atlas sveta. Uz jsem se bal, ze tu uchylku mam jen ja, a vida, vyskytuje se i u jinejch. Ted jsem klidnej.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        Teď jsi mě dost rozhodil. Je to rituál nebo úchylka? A dobře vol odpověď. Manžel to má taky.
        8-))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rituály

               

          Není to ani rituál, ani úchylka, je to, Uďo, napvuosto nomání... ;-))

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2012
          Autor: hekynen
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rituály

                 

            Mas pvuobvuem, Udo?:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 16.08.2012
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rituály

               

          Mne se vic libi uchylka, ostatne tvrdi to i muj psychiatr.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2012
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rituály

               

          Záleží na úhlu pohledu: u manžela jde o úchylku, u Tebe je to samozřejmě rituál :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2012
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        To jsem tedy intelektuální nula, mám na záchodě jen tlustý katalog Globetrotter. Sle třeba díky tomu vím, že mi v mé cestovní výbavě chybí skládací skleničky na šampaňské.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Tak já se přiznám - na chalupě jsem úmyslně chodila na záchod v patře - bylo to zkosené podkroví, takže tak na max. mou výšku, ALE - byla tam knihovna (tak jako v tom podkroví všude;o)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: evcas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Ty nikdy nezklameš :o)))
      Smíchy už jsem dlouho nebrečela :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    noo asi nemám žádný takový rituál, aby mě nějak rozhodilo, když se to stane jnak.

    Stejně jako Zdenda mám doma na záchodě vždycky něco rozečteného, zpravidla Reflex, ale dekoli jinde nemám problém s tím, že tam nic ke čtení není.
    Hmmm, nevím, jestli mám vůbec nějaké podobné zažité rituály. Asi dělám spoustu věcí stejně, ale měním li např. práci, tak začnu vstávat v jinou hodinu, jíst třeba jinde atd. a je mi to uplně jedno.
    Spíš by mi naopak vadilo mít cokoli jako nějaký pevný rituál a mám obecně s jakoukoli pravidelností problém

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    Rituály snad ani ne, celkem snadno si upravím svůj režim podle možností, zvlášť když mi vyhovuje, ale co mě dost naštve je když se přestane prodávat (vyrábět) něco co mám zvlášť rád a začne se to nahrazovat něčím ošizeným a taky levnějším, že si to zákazníci přejí. Vždycky by mě zajímalo kteří to jsou a kolik jich je a hlavně jak jim ta ochuzená vezre plná náhražek chutná.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      Můj známý jednou zjišťoval proč není u nás k sehnání coca cola s vanilkovou příchutí a musí si ji vozit z Německa. Dostalo prý se mu odpovědi ve smyslu - my jsme testovali spotřebitele na Ukrajině což je pro nás stejná oblast jako ČR a tam nebyl zájem.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        Coca-cola s vanilkovou příchutí? Teda jen při té představě mi vstávají vlasy na hlavě hrůzou... Asi mám ukrajinské chutě. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    Krásný počtení, když jsem se teď od rozečteného článku ohlédla na křeslo, kde se majestátně rozvaluje náš 7kg "kocourek", hned mi naskočil náš "kočko-lidský" vítací rituál...jo,mám taky své rituály a nerada o ně přicházím,... díky

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2012
    Autor: anelim
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      7mi kilový kocourek?!?
      Tak to je slušný kousek...
      Naše kočky měly max 4,5 kila a byly považovány za velké :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        To uz jsou kocky paradni, nase to ma podobny. S oblibou chrni v me komurce na skrini a kdyz skace dolu, obcas me, podrimujiciho, trefi. Nastesti vetsinou do ramene.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2012
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rituály

             

        Falco je britský krémový krasavec, ten když kráčí po bytě, tak jeho ocas vlaje vzduchem jak vlajka na stěžni :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2012
        Autor: anelim
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rituály

               

          Divna zem ta Anglie. Rikal mi veterinar, ze kocky u nas se dozivaji zhruba tripetinovyho veku jejich anglickejch protejsku. Ockovani, potrava... Dcera ma uhlove cernyho, desetiletyho kastrata Dzejka; prisuzuje mu taky sedm kilo. Po vycesani mi ale pripada podvyzivenej. Jeho oci maji smaragdovou barvu, jakou jsem jeste u zadny kocky nevidel. Dela mu to zlej pohled, dobraciskovi.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2012
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rituály

               

          Jo tak to jo, to jsou krasavci. My měli křížence ruské kočky s anglickou stříbrnou.
          A byla to zvláštní směs - "ukáčko" s povahou lorda :o)))
          Jak ten dokázal s anglickým klidem kráčet po ulici, to nám rvalo nervy... Dodnes nechápu, jak je možný, že ho nikdo nepřejel.
          Navíc k stáru (bylo mu asi 12 let) byl ještě jakýsi nahluchlý, resp. slyšel jen to, co chtěl :o)))
          Loni v listopadu od nás ale odešel - náš nejstarší kocour se rozhodl odejít do kočičího ráje a tenhle elegán u nás strávil ještě víkend a pak zmizel...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2012
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    Ať přemýšlim, jak přemýšlim, tak na žádný nemůžu přijít. Snad jen, že když odcházim od uloženého kola po vyjížďce, tak ho pozdravim (ev. pohladim). Ale to je spíš úchylka, žejo!
    Téma budu sledovat a pokud zjistim, že o něco zásadního přicházim, přemůžu lennost a nějaký rituálek zavedu (i když - starýho psa novým ... )

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2012
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rituály

           

      To není žádná úchylka, to je normální rituál :o)))
      Taky vždycky kolo i auto po návratu pohladím, poděkuju, že mě v pořádku dovezly domů, popřeju jim dobrou noc a slíbím jim, kdy zase spolu vyrazíme :o)))
      Nedovolila bych si to neudělat :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rituály

         

    moc hezké, také jsem si na některé své rituály při čtení vzpomněla. V krámku ráno taky ani nemusím říkat co chci, Kolo i auto v garáži taky vždycky zdravím, když vejdu. O víkendu snídám venku pod ořechem, ale to je jen letní rituálek. Skoro vždycky, když někam jedu, tak sbírám místní kameny, ale to je možná spíš úchylka

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2012
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

449 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024