reklama

Na co si dát na Istrii pozor? :-)

Vzhledem k faktu, že jsem u moře byl naposledy v roce 1968 - a v září tam s Ane vyrážíme - tak jsem už zcela zapomněl, jaký nebezpečenství nás tam mohou potkat...
Včera večer v TV ukazovali, že v Jadranu u pobřeží zpozorovali žraloka mako. Na wikipedii jsem si našel, že dorůstá až 4 metrů a jeho hlavní potravou jsou hlavonožci... ale člověk má taky přece hlavu a nohy, takže je taky vpodstatě hlavonožec, že jo...
Navíc v tomto ročním období táhne nahoru k Rijece i žralok bílý, to vím z chytré knihy o žralocích.
Když pominu ty žraloky - na co se mám připravit, abych přežil? :-)

[ Zpět ]
Datum: 14.08.2012
Autor: Airline
  • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

         

    Vzal bych slivovicu o té je známo, že ju žraloci nemosí a pomáhá aj proti sračce.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2012
    Autor: Grille
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

         

    Na kole tě žralok nekousne, tak buď v klidu :o)))

    Mimochodem, co ti poradila Mášová?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

           

      S tou jsem to ještě nekonzultoval, dobrá připomínka :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

         

    bacha na ježky, i když na Istrii jich zas tak moc nejni.
    Já byl v moři bez ploutví jen párkrát, ale jestli nešnorchluješ (což považuju za chybu), boty do vody se hodí. (tenisky jsou na to fakt blbý!)
    Vem si opalovací krém.
    Jsou tam kamnitý oblázkový pláže, takže se hodí karimatka na ležení mnohem víc než ručník.

    Všechno ostatní je buď zbytný nebo se bez problémů sežene na místě. Ony tedy ty boty do vody, ručník a opalovací krém taky, ale je to předražený.

    Jo a pokud Istrie, tak koloseum v Pule se mi líbilo.
    Středověký jádro kamených domů s pidiuličkama ve Vodnjanu mě nadchlo, i když je malinký.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

           

      S brýlemi + šnorchlem počítám, ploutve ne (v roce 68 jsem se s nima skoro utopil), boty do vody ano.
      Jaký jsou domorodci? Dá se s nima měnit třeba za barevný sklíčka nebo zrcátka? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

             

        dá se s nima měnit uplně cokoli, ale ne za barevný sklíčka, ale za barevný papírky s nápisem kuna a nebo euro ;-)

        Domorodci jsou fajn a když mluví pomalejc není problém jim za chvilku rozumět. Hodně podobná řeč naší. Je to asi tak stokrát srozumitelnější než brněnské hantec:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2012
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

         

    Vzal bych si boty do vody kvůli ježkům, ale na oblázkových plážích, kam chodí lidé jich moc nebývá, spíše na okolních skalách. Pokud byste se chystali spát někde "na divoko", tak se to tam nesmí a policie to prý snad i docela hlídá. A když jsem se prodíral křovím k jednomu starému bunkru, tak jsem vyplašil asi metrového hada, podle popisu to prý byla neškodná užovka. Ale na místech, kde se pohybují lidé jsem žádnou divou zvěř nepotkal.
    Jinak, co se týče pěkných míst, tak Pula pro toho, kdo je na památky a mys Kamenjak u Premantury pro toho, kdo je na přírodu.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2012
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na co si dát na Istrii pozor? :-)

         

    dej si pozor na jejich silnice, pokrejvá je vrstvička jemnýho prachopísku a v silnicích je žulová jemná drť. a když trochu sprchne klouže to jak svině.a klouže to, i když nesprchne,ale míň než svině:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2012
    Autor: mech
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

545 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024