reklama

Jaké kolo vzít na Istrii? :-)

Vzhledem k tomu, že od 16. září máme s Ane dovolenou a nějak nevíme, jestli nám vyjde Itálie (kempy, kam jsme chtěli jet, totiž mají otevřeno právě pouze do 16. září), máme náhradní cíl - oblast chorvatské Istrie.
Chtěli jsme s sebou vzít silničky. Ovšem Mášová tam byla teďkonc dva týdny se svým Mášou a právě mi řekla, že tam jsou šotolinové a kamenité cesty (silnice), no a ty na silničky zrovna moc dobré nejsou.
Prosím - víte někdo, jak to tam s těma cestama - silnicema opravdu je? Je tam hladký asfalt? Máša si totiž až tak moc nepamatuje, tak nevím. Není to nakonec vhodnější na horáky s hladšími gumami (krossy dohromady nedáme, ten mám jenom já, Ane ne).
Děkuji :-)

[ Zpět ]
Datum: 13.08.2012
Autor: Airline
  • Re: Jaké kolo vzít na Istrii? :-)

Vidíš, to je daň za to, že máš 9 kol :o)))

[ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

bylů jsem tam před deseti lety nebo kdy a pamatuju si jen že z Fažany do Vodnjanu a do Puly je asfaltka...

Já bych si vzal uplně normálně lehokolo, ale na tvým místě bych si bral skládačku http://www.velorama.cz/

[ Zpět ]
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na Istrii jsem už dost let nebyla, ale pokud se toho moc nezměnilo, tak nejhezčí obast je tam stejně mys Kamenjak - a tam bych na silničce asi nejela.

[ Zpět ]
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Právě o tomhle "Kameňáku" mi to Máša řekla, takže to tam asi je pořád stejné.

[ Zpět ]

Loni jsem tam trochu jezdil. Myslím, že neprohloupíte, když si vezmete crosse/horáce. Šotolinových cest je tam skutečně dost...

[ Zpět ]
    Autor: duhac

Asfalt uz poznaju aj na Istrii ale ked zhehnes na polnu cestu tak je to na cestaku zjazdne asi tak z 5%. Ak chces teda spoznavat Istriu najlepsi je jedine horak/cross s co najsirsimi plastami aspon 2", kludne i full.

Polne cesty ktore volaju "bela cesta", su totiz strkove, neupravovane, sem tam sa menia na kamenolom, kde pri tenkych plastoch dostanu zabrat rafiky. A hlavne tenke plaste sa do strku viac zabaraju.

A ako perlicku Istrie si urcite prejdite na biku cyklotrasu Parenzana. Odporucam jej najzachovalejsiu a najudrziavanejsiu cast z Vizinady do Motovunu. Kopec viaduktov, 220m tunel pod Motovunom. Isli sme to v roku 2011 a zazitok na cely zivot.

Fotky mam na http://podpolanec.rajce.idnes.cz/20110823_-...

Ich oficialny web je http://www.parenzana.net/

A jedno video na nalakanie http://www.youtube.com/watch?v=bVvhF78KPbE

Miro

[ Zpět ]
    Datum: 20.08.2012
    Autor: podpolanec

Děkuji :-)

[ Zpět ]

Niet zac. Kazdy rok na Istri co to objavime, a to hlavne kvoli bikom. Prirovnal by som ju k Lago di Garga. Aj kamenitostou aj roznorodostou aj atmosferou.

[ Zpět ]
    Autor: podpolanec
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

180 cyklistů (14 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017