reklama

poncho pro jezdce a kolo

Nevíte někdo o poncho, které by krom cyklisty bylo schopno zakrýt i větší část cestovního kola s brašnami a brašnou na řídítkách. Zkrátka cosi co vytvoří nad celým kolem jakýsi zvon. :) Určitě to někdo musí dělat. Jestli ne, tak nezbude než to vyrobit.

[ Zpět ]
Datum: 13.08.2012
Autor: Robikl
  • Re: poncho pro jezdce a kolo

         

    Natáhni na sebe stan, nůžkama uprov rozměry a určitě to bude splňovat požadavky :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poncho pro jezdce a kolo

         

    Mám takové. Je s kapucí a na bocích jsou 2 druky na zapnutí. Myslím že na klasice by to přikrylo i brašny. Je dost široké, ale na ležáku to nejde kvůli hlavové opěrce a i kvůli bezpečnému sesedání. Je zelené a koupil jsem ho v pracovních oděvech asi za 190 Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poncho pro jezdce a kolo

           

      Já to myslím na klasické kolo. Fakt je, že na lehokole to je trošku komplikovanější, kvůli těm nohám. Ty by do toho kopaly. Leda tam mít konstrukci.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2012
      Autor: Robikl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poncho pro jezdce a kolo

         

    podla mna je lepsie si brasny prekryt napr igelitom .. take velke ponco moze byt neprakticke, napr ked zafuka vietor .. mam klasicke cyklisticke ponco od vaude

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Autor: jozkovicz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poncho pro jezdce a kolo

           

      Uvažuji jako že jezdec a stroj je jeden celek. V momentě, kdy to začnu členit, abych se mohl snadno pohybovat mimo kolo, tak fakt dospěji k tomu co říkáš, ale budu mít tři pláštěnky, což je mínus. Inu vše má výhody a nevýhody.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2012
      Autor: Robikl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poncho pro jezdce a kolo

             

        Jezdec a stroj jako celek, to ma i sve nevyhody. Kdyz slezes z kola a s poncem na sobe pujdes bokem, v tu chvili ti moknou brasny. Ve vetsim desti to muze byt problem i behem chvilky. No ale nic proti.

        Osobne mam na brasny "plastenku", koupenou specialni jako prislusenstvi k nim - kus nepromokave latky s gumou po obvodu, funguje to dobre, nasazovani i sundavani je otazka chvilky.
        Ponco, pokud ho zrovna pouzivam, mi pak staci bezne velikosti, ktere kryje riditka, dela strechu nad nohama a konci kousek za sedlem.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2012
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poncho pro jezdce a kolo

             

        a co takto, klasika, zabalis veci do igelitovych vriec, aj dvoch a tie nastrkas do brasien, ked pride dazd, tak nemas starosti .. lebo ono take dlhe ponco, no si predstav, ze zlezies z bajku a to obrovske ponco, to sa bude valat po zemi .. ja mam napr len ladvinku na fotak, je objemnejsia ako klasicka ladvinka a ponco to ma problem prekryt, ked aj si to dobre nastavim, tak zafuka a ponco uz je inde ako ma byt .. kedze ty chces aby ponco prekrylo aj zadne brasne, tak to by musela byt riadna velkost .. a ako pisem, ty si to mozes vsetko pekne poprikryvat, ale vietor ti to moze stale sfukovat .. ved vies, niekeedy su tie burky sprevadzane aj riadnym vetriskom . .
        ja prave rozmyslam, ze to budem riesit normalnou nepremokavou bundou a na spodok by som chcel nejake nepremokava kratasy, trosku vacsie, aby som ich mohol prevliest aj cez topanky .. bude to rychlovka a je to najpohodlnejsie .. to ze sa clovek spoti aj pod nempremokavou bundou, nevadi, ono to aspon drzi dobru klimu a nie je zima .. treba mat vsak aj suche veci, na prezlecenie .. no a na nohy v pripade silneho dazda, napr nepremokave navleky ..

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2012
        Autor: jozkovicz
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poncho pro jezdce a kolo

               

          No a o tom to taky je... Když máš nepromokavou bundu a nebo klasickou pláštěnku, tak musíš řešit i nohy (návleky atp.), protože na ty by pršelo. Kdežto poncho při pomalé jízdě řeší i ty nohy. Prostě na ně neprší. Tedy pokud nefouká nějaký zákeřný vítr. Takže to je pro mě taky důvod vyřešit to celé co nejjednodušeji. Proto si říkám raději jedna věc, co "zakapotuje" úplně všechno.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.08.2012
          Autor: Robikl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poncho pro jezdce a kolo

                 

            ale dazd niekedy pada z boku, nie kolmo na jazdca .. ale vyskusaj tu alternativu, ktoru spominas, niekedy je najlepsie, ak si to clovek sam vyskusa .. .-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.08.2012
            Autor: jozkovicz
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: poncho pro jezdce a kolo

                   

              To jo člověk teoretizuje a pak vyzkouší a změní někdy názor. Ale zkušenost s malým ponchem zatím byla dobrá. dokonalé to není s ohledem na šikmý boční déšť, ale tak to už by asi člověk chtěl moc. :)

              [ Zpět ]
              Datum: 13.08.2012
              Autor: Robikl
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: poncho pro jezdce a kolo

                     

                Poncho se mi neosvědčilo, vítr nebo i rychlejší jízda cloumá ponchem i tebou. Ve finále máš co dělat, abys to na sobě vůbec udržel a už to není jízda, ale akrobacie. A nevýhody takového zakrytí brašen tu už více lidí naznačilo - nemůžeš z kola, protože brašny v tu chvíli zmoknou.
                Mám na 508-čkách návleky, na řídítkové brašně též, navíc dávám věci do igelitek. A všechno je v suchu a to kdykoliv.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.08.2012
                Autor: marrier
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poncho pro jezdce a kolo

           

      Tipovala bych stejně - pokud zafouká vítr, pak se z jezdce stává Batman a o funkčnosti ponča bych v takovém případě dost pochybovala...
      Navíc bych měla trošku obavu, aby se mi to nezamotalo do kola, šlapek nebo do řetězu.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poncho pro jezdce a kolo

         

    Pred odjezd marne hledala plaštenku a take dala na diskusi. V Lubeck podivala v obchod sport,tam bohate ruzne typ plaštenky,dlouho vaham ano-ne,na myšlenku ,,Airline psal,že plaštenka je hloupa,,. Nic nekoupila,ješte prohližela ruzne veci,tam prodava brašne,nelibi,videla zajimave typ karimatku,hodne me libi,ale drahe. Nic nekoupila veci. V Praze težko prodava ruzne typ plaštenky,v Lubeck prodava bohate plaštenky,zajimave,take normalne prodava samostatni kapuchu stejne material bundu. Pri jizdy na kole premyšlela o plaštenky-bundu. Nakonec lepši bundu! Snažim nekdy budu koupit bundu pro mne!

    Koupila jsem 2 kusy nepomokrave pytle,bohužel nepresne rozmery do brašne. Nakonec nedala,proto pripadne roztrhala brašne,take bude roztrhat pytle,proto radši nedam. Nepom.pytle stoji drahe,vhodne do batoh na vodaku. Dala do brašne igelit.tašku od Billy.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poncho pro jezdce a kolo

         

    ano , vyrabelo se uz pred rokem '89.
    Vyrobce byl jakesi VDI Svit(?)
    zakrylo riditka i brasny, ale neprej si vedet co s clovekem belalo kdyz kolem projelo auto.
    Jednou byl kamos jak jeptiska v protivetru - tj cela ta hruza prez hlavu. Nastesti se jen odrel v prikopu.

    Spis Ti doporucim neakou nepromokavou bundu+ kalhoty a DO brasen dovnitr dat 2 velke pytle na odpadky. (do sebe a zagumickovat.)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poncho pro jezdce a kolo

         

    Díky všem za rady, názory, doporučení. Jsem si vědom nevýhod či rizik, ale věřím, že to odchytám, takže poncho stejně vyhrává. Hlavně pro to, že po sbalení zabere nejméně místa z uvedených řešení. A je to jednoduché. Není to ix věcí na tělo, nohy, ... Jediné pochyby připouštím k jeho velikosti. Ale i tak díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Autor: Robikl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poncho pro jezdce a kolo

           

      Tady jsem jedno poncho viděl: http://www.tchibo.cz/Ponco-do-deste-unisex... to je ale asi pro tebe malé...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poncho pro jezdce a kolo

             

        Ale jo. Nakonec možná půjdu cestou zvlášť poncho pro jezdce a zvlášť na brašny.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: Robikl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poncho pro jezdce a kolo

           

      Poncha mám 3. 2x igelitové menší a 1x takové to žluté větší z Lidlu.Pokud prší opravdu málo a nefouká vítr jsi v pohodě, i když boty a tak 10cm nad kotníky budeš mokrý. Stříká voda i od př. kola, blatník až tak nízko není. Blbě se mi s pončem nastupuje na kolo, vždy mi trochu trvá než si přetáhnu přední část přes řídítka a docela se na kole kinklám a když už mám přes řídítka předek, tak musím jednou rukou srovnat i zadek poncha, aby bylo až za sedačkou (nevyhrnuté a neměla jsem mokrý zadek). Pokud prší více a hlavně fouká, připadám si jak plachetnice a poncho opravdu vlaje skoro všude, v tom případě si na zadek poncha sedám abych ho měla opravdu pod kontrolou a předek se snažím zaklesnout o řídítka aby nevyletěl nahoru. Tento moment už navlékám přes boty odpadkové sáčky a vzadu zavazuji na uzel. Vypadám jak pošuk, ale mám nohy v suchu. Takto většinou dorazím někam kde se můžu schovat (zastávka, kostel, benzina atd.) a čekám kdy to nejhorší přejde. S brašnama si hlavu nedělám mám SA expediční nepromokavé, ale na ty tvoje ti 100% radím pláštěnku, rychle nandáš i sundáš. Svojí 1. jsem si ušila z takové té igelitové roury co se prodávala v kovomatu. Jezdila jsem s ní docela dlouho tak 5 let.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: BuLenka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poncho pro jezdce a kolo

             

        Díky za napsání zkušenosti. Asi půjdu takovou cestou. Ikdyž super poncho i tak ještě vrtá a leží v hlavě. To žluté z Lidlu mám nejspíš taky. Teda pro mě není nějak větší, ale spíš akorát a nebo i menší. :) Ale jako věc poslední záchrany to sebou vozím a má to vysokou důležitost. Námět s odpadkovými sáčky na nohy je dobrý! Přibalím je. Díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: Robikl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poncho pro jezdce a kolo

         

    V Anglii jezdili na závodišti bobíci na koních v takovejch sukýnkách, co zakryly koně aj se zadkem a zakrývali taky nohy jezdce. Ta sukýnka byla zvlášť, takže když slízali, odepli sukýnku a ta zůstala na koni. Jak přsně to měli řešený sem si nevšimla, ale i vepředu něco ty koně na sobě měli, takže nemokli. Zkus pohledat někde na netu, on ten kůň a kolo se po týhle stránce zas tak neliší.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2012
    Autor: bara2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poncho pro jezdce a kolo

           

      Zajímavé. I jsem si to načrtl, ale asi přeci jen jednodušší bude to jednokusé poncho.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2012
      Autor: Robikl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poncho pro jezdce a kolo

             

        Mně se na tom líbilo, že ruce měli normálně volné, nahoře měli klasickou nepromokavou bundu s kapucí, od pasu dolů měli sukýnku. Ta sukýnka se musela zapínat pod bundou, jinak by jim tam zatíkalo.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2012
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poncho pro jezdce a kolo

               

          Nebo nějak jak to mají na kajaku... Takové to okolo pasu, aby jim neteklo do lodi. :) Ale jo, šlo by to. Ale asi to nikdo nevyrábí. Sice mám po babičce starý šicí stroj, takže bych si mohl troufnout. :)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2012
          Autor: Robikl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

477 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024