reklama

Rada přesmykač a vidlice Author Compact

Dobrý večer vespolek. Mám tento bicikel http://www.author.cz/kola/2005/compact-9/ a jsem s ním opravdu spokojený, mám už ho šest let a za tu dobu co sem na něm najel tak, no nevím 5000Km tam mám furt původní plášť ve předu pravda má vzorek asi jako Polhreichova pleš ale furt slouží tak proč ho měnit. No taky tam mám furt původní řetěz kterej už je taky zralej na výměnu, vyměnil jsem snad jen brzdové špalíčky a ruplé lanko od přesmykače. Ale krom toho je kolo furt použitelný a chtěl bych se zeptat, protože já se v tom neorientuji jakej bych si tam mohl dát lepší přesmykač protože ten můj starej je zaprvé obyč. a za druhé rozbitej. Chtěl bych nějakej lepší ale né zas nic drahého. No a taky bych chtěl odpruženou vidlici mám velikost kola 20 tak jaká by se tam asi hodila. Nějaká do tisíce korun klidně použítá. Nečekám extra výkony. Sice občas krosim v terénu ale jsem zvyklí na tu pevnou, takže mi jde spíš jen o zvýšený komfort třeba na horším povrchu. Děkuji za rady. :)

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2012
Autor: siima
  • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

         

    Já bych asi při sečtení ceny za řetěz, kazetu, přesmyk, pláště, vidli a práci v servisu zamáčkl slzu, poděkoval, že tak pěkně sloužilo a koupil nové.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2012
    Autor: barakuda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 03.08.2012
      Autor: siima
    • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

           

      No řetěz už jsem koupil novej, spolu s dalšími díly které bylo třeba. Asi za 200Kč celkem orig. Shimano. Měl jsem štěstí v Brně likvodovali nějaký sklad. Namontuju si to všechno sám servis neni třeba. Spíš bych prosil o radu ve výběru té vidlice a přesmykače.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2012
      Autor: siima
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

             

        Nejlevnejsi Shimano presmyk koupis za 200-250,- muze byt i nizsi rada (Acera, apod.), ja mam radeji Top-Swing, protoze mi neprekazi pro druhy kosik, ale zase se o nich rika, ze min vydrzi, ja to zatim nepoznal a to jezdim dost.

        Vidli je kolem tisicovky docela dost, da se koupit Suntourka i s hydraulickym lockem, staci se jen kouknout po e-shopech. Dobre se jen koukni po tom, jake mas hlavove slozeni, v pripade zavitoveho si zmer jak dlouhy mas krk na stare vidli a v jake delce je vyrezany zavit, je mozne, ze se bude muset nova vidle upravit a to si doma neudelas (pokud nemas dilnu hodnou strojniho zamecnika). Pokud tam mas a-head, tak by jsi to zvladnout mohl.

        A jinak si to uzivej a nove kolo si stejne jednou koupis, holt na to musis prijit postupne... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2012
        Autor: marrier
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

               

          Az ted koukam, ze pises, ze mas velikost kola 20, to je fakt? To je v tom pripade detske kolo, u ktereho bych presmyk a odpruzenou vidli predpokladal jen tezko, nespletl jsi se? Na odkazu, ktery uvadis, je 28" kolo...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2012
          Autor: marrier
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

                 

            No v odkazu je napsáno velikost 18", 20", 22" a já mám 20" celkem mi to vyhovuje měřím jen 182 cm a to kolo mi prostě sedí i když je menší. jezdím i na normál velikosti občas, ale zdá se mi že je prostě moc velký a nemůžu si na něm tolik dovolit. Jinak dík za rady a myslíš že by mi tam šla Suntour XC-60 11/8" AHED stavitelná vidlice v jednom obchodě ji mají jen za 640 Kč novou. A ohledne toho přesmyku, mám tam Shimano sis a myslel jsem že Acera a pod jsou ty lepší. V čem se vůbec pozná lepší přesmyk? Dík

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2012
            Autor: siima
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

                   

              Aha, tak to jsme si nerozuměli, já jsem myslel velikost kola a ty velikost rámu. Je to rozdílný údaj.

              Nevím jestli ti tam půjde a-head vidle, protože jak koukám na obrázek z odkazu, tak to kolo má závitovou vidlici a to bude jen 1", ale třeba se mýlím, ty musíš vědět, co tam máš...

              Kvalitu přesmyku okem moc nepoznáš, spíš podle ceny, ale Acera bude dobrá, určitě lepší než původní SIS. Můžu tě ujistit, že tohle dávají i na dražší kola, kde je vzadu minimálně Deore, prostě na tom smyku asi tak nezáleží, pokud nejsi cimprlich.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.08.2012
              Autor: marrier
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

                     

                Jinak ta vidle obyč. pružinovka, na rekreační ježdění postačí, ale nemá ani lock, nastavení nic moc. Je to prostě výkon=cena... Na to Tvoje kolo ideál... :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 04.08.2012
                Autor: marrier
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

                       

                  Ale dobře koukej, jestli to není vidle jen na 26" kolo (MTB), ty máš kolo 28" (CROSS/TREKKING), kolo bys tam možná nacpal, ale neseděly by ti brzdy...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.08.2012
                  Autor: marrier
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Rada přesmykač a vidlice Author Compact

                         

                    No on tam má ty vidlice dost levný takže bych si ji tam asi nechal rovnou i namontovat. Jinak asi koupím ten přesmyk Acera. Sice mám Revoshift, ale jezdil sem na kole s páčkovým řazením Shimano s Acerou a řadilo to o hodně rychleji, navíc to byl Modison z Mounfieldu kterej byl v provozu už tak 8 let a řazení šlo furt jak nové.
                    Jinak díky moc za rady.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.08.2012
                    Autor: siima
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024