reklama

Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za to p

Zajímá mne, zda tento celorakouský zákaz někdo ignoruje a zda někdo za to byl pokutován. Je celkem opruz brzdit před tunelem a objíždět ho, pokud je člověk rozjetý (3O - 40 km/h i víc) a chce ujet co nejdelší trasu.
Je takový zákaz i v okolních zemích?

[ Zpět ]
Datum: 01.08.2012
Autor: JS
  • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

         

    Ignorovat rakouské silniční předpisy vůbec nedoporučuji. Rakouští policisté jsou dosti nekompromisní - a když nemáš na pokutu, mohou zabavit na místě kolo. Navíc jízda v těch tunelech pod Alpami = dlouhých tunelech mně osobně připadá hodně riskantní.
    Zkušenosti z jiných zemí nemám, jenom to Rakousko.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

           

      V uzkych tunelech Madeiry mne prekvapili cyklisti a dokonce i pesaci. Krom tech na silnici pouse pro motorove tam ale legalne muzou, alespon jsem zadne zakazy nevidel. No, popravde by se jinak z vesnice do vesnice ani nedostali.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

         

    Minimálně v jednom tunelu v Rakousku tohle ale neplatí - tunel Hochtor na glocknerské :-)

    Jinak bych se ale asi do tunelů na kole moc necpal. Buďto se tam lítá dost rychle (obvykle o 20 rychleji, než v podobných v Německu), nebo jsou jen těsný a kolař by to i při rychlejší jízdě stejně blokoval.
    Mám jeden divokej zážitek z jednosměrného, jednopruhového tunelu, který jsem projížděl na skútříku. Jelo mi to tam do kopce nějakých padesát a dojel mě kamion. Tunel nekonečnej, uhnout nebylo kam, on mi hučel za zadkem a tlačil před sebou luft jak nějakej obří píst. Lomcovalo to se mnou dost divoce...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

           

      Já byl loni na GrossGlockneru (Linz - Dachstein - Zell am See a zpět přes Salzburk) a všechny tunely po trase široké, 2proudé (a většinou hodně dlouhé, stovky metrů), většinou ještě s odstavným pruhem, všechny jsem je projel v poho, akorát za Salzburkem měli kamery a megafon a ještě mne nakonec dojeli a zastavili, že prý se to nesmí .. no, ukecal jsem to, ale když teď pojedu stejnou trasu, tak budu mít bobky, aby mne nechytla ta samá policajtka a neurazila se, že jsem ji neposlechl ..
      No a ti řidiči to tam celkem valí, hukot a v tunelu nevíš, jestli zezadu, či protisměru ..
      A pokud jde o Hochtor, tak jsou tam tunely 2 a je fakt, že tam zákaz nebyl .. (http://www.youtube.com/watch?v=QWVNRAjfx50)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2012
      Autor: JS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

             

        Tunelem na Hochtoru se projet na kole může. Ono to jinudy ani jaxi nejde...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.09.2012
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

             

        Koukám na video, že ten Olkyc je na kole pořádný agresor.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2012
        Autor: Ludek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

               

          Tak ty plechovkáře "hrdina" konečně předjel. Škoda že v té zatáčce, kdy málem vjel do škarpy, vyměknul. Mohlo to být zajímavější.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2012
          Autor: Zden42
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                 

            Hlavně škoda toho konce, kde je vidět, že ho plechovkáři nakonec předjeli (takže celé to lepení se a riskantní předjíždění přišlo vniveč), to už na to video fakt dávat nemusel.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2012
            Autor: Ludek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                   

              Ale blbost, ten pohled přes kameru docela zkresluje, nic divokého a už vůbec ne riskantního na tom není, byla to normální jízda, některé auta tam jedou 50 (je na co koukat) a na kole je radost to tam pustit a jede to samo a pomalé auto se pak plete a brzdí :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 10.09.2012
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

             

        Nádherné video, jel jsem to vloni, ale nebylo tak hezky, tak jsem cestou dolů pěkně přimrzal ke kolu.
        Tunelů jsem jel v Rakousku několik, značka zakazující vjezd cyklistům nebyla před žádným. Pocit ale nic moc, protože kvalita asfaltu v tunelech není až tak skvělá a díry jsou špatně vidět. Je to takový vabank. Ještě když jede auto za mnou nebo těsně před. Protijedoucí auta oslňují a nepřesvítí je ani výkonná čelovka s přídavnými bateriemi. Navíc v těch nadmořských výškách a vlhkosti výkon baterií klesá.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2012
        Autor: MiBo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

               

          Toto se mi jeví dost nepravděpodobné, jednak všechny tunely jsou pořádně osvětleny a oslnění protijedoucími auty jsem si nikdy neuvědomil, čili nebylo .. a díry, ty už v Rakousku vůbec nejsou, ani v tunelech, ani nikde, takže se ptám, zda jsi nejel někde jinde, tř. v ČR ..
          Pokud jde o baterie, používám do všeho výhrtadně lithiové a ty vydrží strašně dlouho, ve světle i několik let. Např. v kameře mi 2 lithiové tužky vydrží týden až 10 dnů a to stále něco snímám .. jasně - obyč baterie od Vietnamců navlhnou i na Sahaře .. Jízda tunelem před 14 dny, Rakousko:
          http://www.youtube.com/watch?v=x02F2YYdldw&...

          [ Zpět ]
          Datum: 15.09.2012
          Autor: JS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                 

            Toto byl pravděpodobně tunel na dálnici mezi Leobenem a Bruckem, dlouhý dost přes 1 km ..(záběr je někde zprostředka)
            Jak je z videa vidět, k oslnění auty nedochází, protože v Rakousku mají auta seřízena světla. Tento tunel sice moc osvětlen nebyl, ale stačí se držet bílé čáry a je to OK. Ovšem jet po čáře bych nedoporučil, bývají v ní zabudovány odrazky, či i světla a to není pro cyklistu ideální .. a díry v asfaltu? Viděli jste nějakou?

            [ Zpět ]
            Datum: 15.09.2012
            Autor: JS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                   

              Tak dohledávat teď, který tunel byl ve kterém státě, opravdu nebudu. Rozhodně nepíšu o ČR a o dálnicích. Po dálnici jsem jel v životě na kole jen 2x, a to 1x v Norsku (změnilo se to v silnici pro motorová vozidla a nebylo kam zmizet) a 1x v ČR před Táborem (jak to budovali, asi včas nepřeznačili cyklostezku).

              Zkušenost s tunely pochází z hor, je pravda, že zmiňované díry byly hlavně v Norsku, jestli si dobře pamatuju. Některé tunely osvětlené byly, jiné vůbec (zpravidla krátké), některé měly průhledy v bocích.

              Absolutní děs byl asi tunel v Rumunsku pod Drákulou. Tam se asfaltka tamějších poměrů uprostřed tunelu změnila v obyčejnou staveništní cestu. Světlo na konci tunelu bylo vidět, ale díry moc ne.

              Jinak když to teď píšu, špatný nebyl ani tunel pod tratí Praha - Benešov v lese kousek od Hlásky, kde svého času stál uprostřed neosvětleného tunelu kuchyňský sporák.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.10.2012
              Autor: MiBo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          •      

            Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

            Datum: 15.09.2012
            Autor: JS
  • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

         

    Jel jsem ve Švýcarsku po cyklotrase Graubünden route a projížděl jsem 2 tunely - zákaz tam tedy nebyl, ale moc bezpečně jsem se necítil.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

           

      Pravdou je, že (i když mi auta, tunely a napjaté situace neva) v tunelech jsem neměl ideální pocit jistoty, protože rozléhající hluk naprosto člověka dezorientuje, odkud, kam a jak velké (tedy i široké) auto jede, takže i míjející auta v protisměru vytvářejí dojem, že mne dojíždí tank, navíc umělé světlo zvyšuje dojem úzké silnice, přestože je stejně (hodně) široká, jako mimo tunel .. No a právě v tunelu mezi Leobenem a Bruckem (jel jsem tudy 3x během 2 dnů) se mi stalo, že mne uprostřed dojel těžký autojeřáb, nechtěl riskovat předjetí (byl široký), tunel mírně stoupal a já, přestože jsem na začátku jel kolem 45 km/h, jsem při výjezdu byl blízko 25, navíc dálnice opravovala krajní pruh, takže se vytvořila za mnou kolona a někteří řidiči prskali ..
      A jak tu někdo psal, že všude jsou kamery, tak to je nesmysl, opak je pravdou, kamery byly jen na 2 tunelech (z několika desítek, kterými jsem projížděl), je to vždy uvedeno na začátku tunelu, stejně, jako jeho délka. Fakt je, že tunely pod kamerami jsou pečlivě hlídány a pokaždé mne chytili, sice i několik km za tunelem ..
      Co se týká pokut, 100 € se mi jeví hodně, když jsem najel na dálnici v Kremsu, dojeli mne poliši a vyhrožovali 35 € .. a to byl jediný případ, jinak mne jen slušně upozornili a ev. poradili, kudy mám jet, ale pokutu do úst nevzali ..

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2012
      Autor: JS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

         

    Jednou jsem musel porušit zákon, protože jsem se dostal do místa odkud nebylo " návratu " ani alternativní cesty. Tunel byl dlouhý asi 700m a zákaz pro kola tam bohužel byl. Jenže po 4Km sjezdu se otáčet a začít zase šlapat do kopce a hledat jinou cestu se mi nechtělo... Navíc jsem byl v časovém presu vůči plánu. Ten den jsem měl projet nějakých 170Km A časově jsem musel být v cíli zkrátka včas.
    Sekl jsem to do tunelu rovnou a jel cca 45-50 Km/h mírně z kopce a trochu jsem na to šlápnul.
    Jenže tunel byl pod kamerovým systémem, dobře osvětlený a na konci už mě čekala policejní hlídka.
    Dostal jsem pokutu tehdy 100 EUR a pokárání, že pokud se to stane znovu zabaví mi kolo a posadí na vlak. Nevím zda k tomu mají pravomoc, ale měl jsem stažený půlky. Prý tam takhle přes léto chytnou 20 cyklistů denně. Pro ně asi slušnej vejvar...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2012
    Autor: DanielP
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

           

      Všechny tunely jsou pod kamerama a v Rakousku můžou vedle velké pokuty za opakovaný závažný přestupek zabavit i kolo, když nezaplatíš pokutu, tak můžou kolo i svěcma zajistit do zaplacení. A tohle by se mi taky líbilo, kdyby bylo i u nás.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

             

        Musím Ti to napsat adresně. To je nesmysl, že všechny tunely jsou pod kamerami, opak je pravdou, kamery byly jen na 2 tunelech (z několika desítek, kterými jsem projížděl), je to vždy uvedeno na začátku tunelu, stejně, jako jeho délka. Fakt je, že tunely pod kamerami jsou pečlivě hlídány a pokaždé mne chytili, sice i několik km za tunelem .. snažím se jim vyhnout, ale co chcete dělat, když jedu 45 km/h a než zastavím, jsem v tunelu a jít (jet) v protisměru je určo ještě horší, než projet normálně .. jasně, tř. s tím počátat včas ..

        [ Zpět ]
        Datum: 15.09.2012
        Autor: JS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

               

          Nesmysl to není, nevidím důvod proč by to tam museli psát, někde to asi píšou, někde ne. Mají je tam především z bezpečnostních důvodů, to že je občas použijou pro odchycení nějakého blba, je věc jiná.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.09.2012
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                 

            Důvod, proč každý kamerový tunel je v Rakousku označen, je minimálně známá (germánská) rakouská preciznost, tedy i to, aby vše bylo označeno. To jen ve Východním bloku si dělá každý, co chce, či spíš dělá jen to, k čemu je donucen, nikoli precizní práci .. O rakouské preciznosti svědčí i jejich silnice, ač často záplatované, nikdy ne nebezpečné a většinou žádnou silniční opravu necítíš, plynulý přechod na zdravou silnici, žádná díra, žádné vyvýšení, žádný výmol, lepící se asfalt, či štěrk, prostě dokonalá oprava.
            A že Ty nevidíš žádný důvod, neznamená, že nemají v normách povinnost vše řádně označit a oni plní nejen příkazy, ale i běžné pokyny. Důkazem je i to, jak mnozí výše psali, že Rakušáci jsou na porušení silničních zákonů ostří, ovšem, co oči (kamery, které nejsou) nevidí, to srdce nebolí ..
            Jízda po dálnici Salzburgem: http://www.youtube.com/watch?v=kf_i0bMyFYc

            [ Zpět ]
            Datum: 15.09.2012
            Autor: JS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                   

              Doufám, že nechceš abysme kometovali jízdu na kole po dálnici ? Myslím, že by se většina lidí asi shodla.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.09.2012
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                 

            Můžeš své tvrzení o kamerách doložit? Já svůj názor podložil logikou ..

            [ Zpět ]
            Datum: 16.09.2012
            Autor: JS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

                   

              Stejně logicky tam ty kamery (asi) jsou :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 16.09.2012
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

         

    Přidávám průjezd tunelem z nejvyšší silnice Alp, z konečné lanovky Tiefenbach v 2800 m. n. m., do stanice na opačné straně hory, Rittenbach:
    http://www.youtube.com/watch?v=MWItTK3vpI0

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2012
    Autor: JS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Porušujete zákaz průjezdu tunelů cyklistům? Platili jste za

           

      Průjezd několika tunely z rakousko-italských hranic, ze sedla Passo Rombo na italskou stranu. Bylo to dost podobné Passo Stelviu, až na ty tunely, které tam nejsou ..
      http://www.youtube.com/watch?v=WRoSvyJYdbY

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2012
      Autor: JS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024