reklama

Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

Myslíte si že je zbytečná, otravná záležitost, kde se člověk zbytečně přehřívá a následně trpní infarktem v ochlazovacím baénku ?

[ Zpět ]
Datum: 13.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
  • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

         

    Čauky Morcáku. Na saunu mám jen ty nejlepší vzpomínky (naposled před cca 5 roky). Ale byl jsem srab - já nikdy do toho ledovýho bazénku neskočil... (jo, příteli, v Brně vystavoval Sport Arsenal nosič na přední odpruženou vidli - to by Tě mohlo zajímat).

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

         

    Já osobně nejsem v žadném případě odborník přes saunu,ale řekl bych že ti co navštěvují tohle zařízení pravidelně,naopak infarktovým situacím předcházejí.Dlouhá léta jsem do sauny nestrčil ani nos,ale poprvé jsem si ji vyzkoušel před nedávnem tuším v libereckém aquaparku a od té doby když je možnost,jdu do toho.Ta ledová voda k tomu patří,bez toho to není ono. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

         

    Kdysi jsem byla v klasické horkovzdušné sauně - teploty přes 100 st.C, bez bazénu s ledovou vodou to nešlo a bylo to moc fajn, pak jsem jednou zkusila horkou páru, tam se teploty pohybují kolem 50ti st.C a je to už skoro moc, trhá to plíce a následná koupel nemusí být vůbec ledová. Teď mám to štěstí, že jsem si mohla pořídit něco podobného domů, je to tzv. infračervená kabina, kde dochází k velmi intenzivnímu pocení již kolem 50ti st. C , můžou tam i srdcaři (což my naštěstí nejsme), vypotí se z kůže kde co, potom je příjemná mírně teplá sprcha. Jako z každé sauny je ale potom člověk unavený, chce to zabalit se a na chvíli lehnout. Výhodou je, že nepotřebuju žádná saunovací kamna, žádné následné chladící zařízení, je to mobilní buňka s příkonem asi jako automatická pračka když topí, tedy cca 2000W. Využíváme to v zimě, je to bezvadná prevence chřipek a nachlazení, také se uvolňují klouby a svaly. Tedy já dávám saunám a infračerveným kabinám ANO !! Otužuje to, prohřívá to, prokrvuje to tkáně a navíc je to příjemné.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

           

      Pro Švestku:

      Kolik, prosím, stojí taková infračervená kabina?
      To vůbec nemusí být špatné.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

             

        Danileo, záleží na velikosti. Prodávají se pro 2-5 osob, pořizovací cena kolem 100.000,-Kč, ale zase levný provoz. Jednou jsem to počítala se známým, který stavěl klasickou dřevěnou saunu pro 4 osoby se saunovacími kamny, musel mít k tomu chlazení (malý bazének venku), kalkulovali jsme také spotřebu elektřiny za 3 roky a vyšlo to prakticky nastejno. Ta kabina má výhodu, že je mobilní, složí se za 20 minut, postačí zásuvka 220W - slyšela jsem o rodině v Praze, která to má doma v paneláku, když jedou v zimě na dovolenou na chalupu do hor, tak to převezou a sestaví na chalupě a vozí to na vozíku za autem.
        Já jsem to kdysi kupovala pro jeden penzion a po jeho likvidaci jsem to z penzionu získala, jinak bych to nekupovala - protože jsem to neznala a takové peníze jen tak nevydala. Ale nelituju, je fakt, že naše rodina chřipku nezná. Také je to pěkný kus nábytku z borovice (celé se to dováží z Kanady), máme to v chodbě a vypadá to dobře. Já to považuji za lepší, než klasickou saunu, méně náročné a plnohodnotné. Máme ji pro 3 osoby od firmy SMIS a.r.o. - mrkni na www.smis.cz, bohužel tam není nabídka, ale jen odkazy na katalogy. Není to solárko, ale ta kabina, kde sedí paní v ručníku. Přesně takhle to vypadá vevnitř. myslím, že by ti katalog poslali. Čauky.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

               

          no o te plnohodnotnosti by se dalo polemizovat, ale nema tady to smysl rozebirat, protoze by si to hned nekdo vzal jako osobni utok a urazku.

          byl jsem v infrakabine a nerikam ze to je spatna vec, rekl bych ze to je spis takova nahrada sauny, je to rychle odbyty, a pro nekoho kdo porad chvata je to asi lepsi, ale suchou saunu nic nemuze nahradit, snad jenom severska kourova sauna, ale to by dnesni stredoevropan asi tezko snesl

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

         

    Pro telo, srdce zdrava vec...a po sportu uzasna relaxace...Jen clovek nesmi myslet na to, ze ta voda je studena:-) Ale pravidelne do ni nechodim...u nas neni. Ale jezdil jsem na jednu chatu a tam byla gratis...a fakt moc prijemna vec pred spanim...:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

         

    Morčáku, tak tenhle dotaz mi k tobě nějak nejde. Odkdy ty se zajímáš o cokoli, co není možno naložit na kolo a využít to na výletě?!?

    Jinak jsem ale pro saunu všemi deseti. Je to úžasné vyhřát si kostru.
    Ve Švýcarsku jsem zažila i tzv. eukalyptovou saunu a to byla teda nádhera...
    Je ale fakt, že ani já pak neskáču do bazénu - mám raději sprchu anebo sníh.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

           

      Proti sauně nic nemám, úplně nejlepší je venkovní bazének se sněhem, to je super:-)

      Jinak úžasný trenink pro srdíčko, při skoku do bazenu s ledovou vodou vylítne tlak pěkně nahoru. Viděla jsem to ještě za studií v jednom naučném filmu, kde demonstrovali změny krevního tlaku u různých lidí- kardiaků i zdravých, při různých činnostech, např. řízení auta, jízdě na kole, a mimo jiné taky v sauně.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

         

    jen me zajima jaky na to mate nazor, protoze vod ty doby co sem ji na jare zprovoznil sem nepocitil ani jednou ze by na me lezla nejaka chripka a podobny zakernosti, no a kdyz sem konecne po pul roce zakopal pred saunou do zeme malej plastovej bazenek a po sauneni skacu do studeny vody, vcera mela 3 stupne, ooo, tak sem este zdravejsi a cilejsi nez drif

    ale jeden znamej co se stavoval se opvrzlive dival na takovou zbytecnost a vymejslel proc to nejni zdravy a dobry pro jeho organismus, tak sem mu rekl at to skusi, ale strach mu nedovolil

    myslite si ze je lepsi topeni na drevo nebo na elektriku, kdyz bych pominul financni zalezitost - kaman se daji svarit z ocelovyho plechu temer zadarmo, elektrika se taky da za par stovek postavit, takze to vyjde na stejno - financne

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

           

      My máme v baráku taky nedodělanou saunu, kamínka jsou elektrická, je to pohodlné, ale byl by dražší provoz.
      Zatím jsme to nezprovoznili.
      To záleží na tobě, jak ti to bude vyhovovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

             

        a co se zda tobe lepsi, treba nekdo vyzdvihuje vuni dreva, koure, nekdo je zase linej skrtnou sirkou a rika ze jedine elektrika, na co se spinit se drevem apod...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

               

          Mně se zdá lepší elektrika, je to čisté a pohodlné.
          Kouř by mohl někomu vadit.A taky by se ti pokaždé nemuselo chtít roztápět kamínka.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

                 

            a jak casto saunis ?

            [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

                   

              No, už jsem nebyla několik let:-))
              Hodně jsem chodívala v mládí a pak asi před 10 lety,to pravidelně, pak naposledy asi před 5 lety.
              Doma jsme saunu chtěli a je skoro hotová. Bazének nemáme, měla tam být sprcha a pak si tam náš mladý udělal posilovnu - má tam nějaké stroje na cvičení a tím to zhaslo.

              Ale právě tímto tématem jsi mě zase inspiroval a už zpracovávám mého muže, že by to nebylo marné saunu dodělat. Koukal na mě, jako bych spadla z višně:-))

              [ Zpět ]
              Datum: 15.11.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodíte do sauny ? Jaký na ní máte názor ?

         

    Když jsem i po druhý návštěvě sauny dostal rýmu, zlomil jsem nad tím hůl. Asi jsem se málo mrskal březkou.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024