reklama
Země: Česko Česko

O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

V plánu bylo objet ČR pomyslně podél hranic a držet se pokud možno na asfaltu. Podle toho byla také zvolena trasa a i jednotlivé detaily. V případě, že by to šlo dobře, jsem byl rozhodnut přejet na Jablunkovsko přes SR. Najet jsem měl něco těsně pod 1500 km a to za 9 dní jízdy (desátý den odpočinek). Šlo o mou první jízdu na těžko (zátěž při odjezdu 21 kg včetně jídla na 3 dny).
V plánu bylo denně ujet 150, někdy i 180 km za den.
Kolo mám obyčejné: Trekové „Madison Nashville“ z Mountfieldu (před 6-7 lety za cca 7000,-Kč) s celkem 24 převody.
Co se týče fyzické přípravy, tak do práce jezdím denně na kole (denně najedu 26 km) a po letech jsem začal běhat a to 3x týdně 10 km.
A jak to všechno dopadlo?

1.června 2012 - pátek
Trasa:
Svinařov – Libušín – Kladno/Rozdělov – Velká Dobrá – Valdek – Kyšice – Amerika – Nouzov – Hřebečka – Chyňava – Železná – Beroun – Králův Dvůr – Levín – Zdice – Bavoryně – Žebrák – Cerhovice – Kařez – Mýto – Holoubkov – Svojkovice – Borek – Rokycany – Sv.Martin – Šťáhlavy – Olešná – Nezvěstice – Žákova – Zdemyslice – Blovice – Vlčice – Stará huť – Ždírec – Myť – Srby – Nepomuk – Mileč – Chlumy – Kozčín – Milčice – Olšany – Pačejov/Nádraží – Pačejov – Velenice – Břežany – Smrkovec – Hradešice – Černíč – Vlkonice – Budějice – Rabí – Čepice – Sušice – Divišov – Dlouhá Ves – Annín.

Vyrážel jsem přesně na minutu v 6:00 hodin za nepříliš lichotivého počasí – zataženo a vítr. Také jsem skočil na váhu a 73,6 kg.
Cesta do Berouna probíhala naprosto úžasně. Šlo jen o to zvyknout si na náklad 21 kg a volit podle toho převody (nutno dodat, že pořádně jsem se s takto naloženým kolem naučil jet až v pondělí 4.června). Prakticky okamžitě jsem zjistil, že s takto naloženým kolem nemůžete zabrat ze sedla, ale musí se vše odšlapat vsedě.
Úsek Zdice – Rokycany bylo utrpění. Silný protivítr mě donutil jet opravdu pomalu (to vše byl ale jenom „čajíček“ proti tomu, co teprve mělo přijít…)
Další úsek byl zase samý kopec – žádná rovinka. Prostě rychlý sjezd a zase

[ Zpět ]
Datum: 26.07.2012
Autor: hoblik
  • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

         

    Sice je to tady dvakrát,ale i tak jsem nepochopil...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2012
    Autor: sete
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

         

    Hoblíku to dej do blogů, diskuse ti delší text nesežere.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

           

      To je jak nepíši do blogu a tak se mi to zdálo nějak divně nedokončený,tak to si počkám na celý článek.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: sete
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

             

        Šlo by vkládat to na pokračování po částech jako další diskusní příspěvky, původně jsem tak chtěl psát cestopis dokud nebyly blogy. I fotky by se daly přidat. Ale pak vznikly blogy a asi není smyslem diskuse dávkovat dlouhý text po částech do příspěvků.
        Jinak že nepíšeš blogy je právě u tebe škoda, ty bys měl témat a cest do daleka i krásných fotek fůru...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2012
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

         

    Ha, jsem rád, že nejsem sám, kdo je s počítačem na štíru. Založíme klub, chytneme se kolem krku a budeme zpívat: Až nás budou miliony

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2012
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

           

      Já chci taky do klubu ! :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

           

      Klub uz je zalozenej, ten val z Balady z hadru ma jako hymnu. Chvili po klubu vznik vtip, v kterym ty Miliony zpivaj, ale nemuzu ho sem dat, je proti lidkosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

         

    Tak jsem se taky začetla a snad pokračování bude, snad autora netrefilo ...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2012
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

           

      Myslíš jako netrefilo z toho zkrácení textu? No mne by asi teda piclo... :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

             

        To jste vy bezmotoráči. Furt přetlak energie.
        Elektrocyklista tyhle věci řeší s přehledem a klidem, viz:
        http://m.youtube.com/#/watch?desktop_uri=...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
        • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

               

          ???

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2012
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

                 

            Heky říkal, že by ho z toho piclo, video ukazuje, že se to dá řešit i jinak :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2012
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

                   

              video ukazuje naopak někoho komu právě piclo :-)
              Tedy až na to, že je to nahraný, ale to už je jedno.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.07.2012
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

                     

                Myslim že to nahraný není, tomuhle opravdu asi hráblo.
                Viděl jsem jiný, kde si na to přinese palici a tam už je jasný jak to bylo.

                Ale kdo ví. Viděl jsem frajera, co hrál neúspěšně nějakou hru na mobilu a tak se naprd, že s ním fláknul o zeď.
                Pochopitelně si na toho mobila sám nevydělal :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 27.07.2012
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

                       

                  je to starý a viděl jsem to mnohokrát...
                  Jestli to není nahraný, co píše na té klávesnici, která není připojená k počítači a proč kouká na ten monitor, který také není zapojený?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.07.2012
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

                         

                    Máš recht.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.07.2012
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

                 

            Mně to video nešlo otevřít, ty dva řádky jako reakci jsem nepochopila.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2012
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

         

    Článek přesunut do blogů!!!!!
    Článek přesunut do blogů!!!!!
    Článek přesunut do blogů !!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2012
    Autor: hoblik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: O jedné nepovedené cestě kolem ČR na kole

         

    To se dalo čekat, jezdit na pivo a pytlikajdy a konzervy (a ještě je vozit sebou!! .. OMG ..), to normálnímu cyklistovi nic nedá .. z piva ztěžknou nohy a bolí kolena a pytlikajdy, zejména dnešní, jsou jen příchuť, H2O a Ečka ..

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2012
    Autor: JS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024