reklama

Zadní blatník 20"

Zdarec, kolegové.

Jezdím na Azub Bufo a narážím na problémy se zadním blatníkem. Rád bych věděl, zda i vy jste se s nějakými potížemi s blatníkem setkali. Blatník mám dodaný přímo od Azubu. Že je mu třeba často dotáhnout šrouby, vyplývá z toho, že jeho uchycení trpí neustálými vibracemi a rázy, neboť je přichycen ke kyvné vidlici. To bych zkousnul, co mi ale vadí, jsou odcházející části "zařízení". Nejdříve praskl vzpěrný drát pod šroubem při ose kola. Nedlouho na to prasklo i na druhé straně, tentokrát ne drát, ale jedna z upínek přinýtovaných k blatníku. Při použití materiálu se zřejmě nepočítalo s tím, že blatník bude osazen na kyvné vidlici. Zkrátka kovové komponenty po roce odešly. Nyní se ohlížím po koupi nějakého jiného blatníku, ale nedokážu najít žádný vhodný, stěžujícími faktory jsou kolo 20" a přímé uchycení pouze na začátku blatníku (Bufo, Apus, Azub 4). Našel jsem jen toto: http://www.kostka-kolobka.eu/cs/71-zadni... - což je vlastně totéž, co mám nyní. Nechce se mi dávat 360,- Kč za blatník, který vydrží jen rok. Má někdo z vás tip, co koupit, event. co vyrobit (byť tedy nejsem kutil...)?

[ Zpět ]
Datum: 25.07.2012
Autor: Rasťa
  • Re: Zadní blatník 20"

         

    Jaký pčesně to je blatník? Nějaké foto?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2012
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blatník 20"

           

      Fotku zrovna nemám k dispozici. Ale vypadá přesně jako ten na odkazu v úvodníku...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2012
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní blatník 20"

             

        Tak to je nějaké SKSko, ty Azub používá pořád. Takže ti asi nic lepšího neporadím.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2012
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní blatník 20"

               

          Máš recht, koukám do papírů a ano, je to SKS.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2012
          Autor: Rasťa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní blatník 20"

             

        Jestli jsi to měl, jako je to na fotce azubu a měls to uchycené jenom ve vidlici a jednou vzpěrou na konci, je jasné, že blatník se třepe jako blázen, až to někde povolí. Udělej si ze 4 nebo 5 svařovacího drátu ještě jednu vzpěru doprostřed a bude po problému.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2012
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní blatník 20"

               

          mi stačí ta jedna uprostřed na 26", na 20" používám http://dx.com/p/bike-bicycle-retractable-front... ((-:

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2012
          Autor: brum
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní blatník 20"

               

          Já to měl kupodivu uchycené pomocí dvou vzpěr na každé straně. Teď už mám na každé straně jen jednu :)
          ... spíš si říkám, jestli ta jedna nakonec nebude lepší, protože díky tomu volnějšímu třepání se dost energie uvolní a není tak moc absorbována materiálem v místě spojů... nevím.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2012
          Autor: Rasťa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zadní blatník 20"

                 

            jedna je asi dost namáhaná, teď sem na 26" vařil prasklou vzpěru plastovýho blatníku dole u oka )-:
            (prasklo v terénu, na silnici to stačí)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2012
            Autor: brum
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blatník 20"

         

    zkus koupit v nějakym bazaru dětský horský kolo na dvacítkách, Nedávno jsem ho kupoval kvůli zdroji dílů na dětský leho vyšlo na 200Kč a má i blatník s prostřední výztuhou.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2012
    Autor: mech
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blatník 20"

           

      To je dobrý tip, pokud bych využil více dílů. Ale potřebuji jen ten blatník :)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní blatník 20"

             

        tak furt by byl o 160 Kč levnější, ne? ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2012
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní blatník 20"

               

          To je fakt :)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.08.2012
          Autor: Rasťa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blatník 20"

         

    teď nedávno jsem dával na azuba (max, tedy 26") dozadu dlouhý blatník kvůli přívěsu. Koupil jsem sadu přední + zadní blatník, ke každému byly vzpěry z drátu ohnutého tak, že oba konce drátu jsou na blatníku (ve dvou různých místech) a střed drátu je uchycen šroubem na patku vidlice (takže vlastně dvě vzpěry z jednoho kusu). Použil jsem vzpěry z předního blatníku dozadu, tak ho mám na každé straně uchycený vlastně na čtyřech vzpěrách + na konci. (přední blatník jsem zatím nepoužil - mám starý). Zatím to funguje, najeto asi 600 km. Jestli se takovéto sady prodávají i na 20" kola ale nevím... většinou jsem myslím viděl jen 28" a 26".

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2012
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blatník 20"

         

    Možná by stálo za to se zeptat přímo v AZUBU, jak již v mnoha případech řešených tady na diskuzích.

    Dalo by se to možná vyřešit upevněním blatníků jak to používáme u tříkolky AZUB TRIcon. Ta má dvě vzpěry na každé straně a k tomu ještě takový plastový držák na straně, kde jsou vzpěry uchyceny do vidlice.

    Nemyslím, že by to mělo co dělat s tím, že vidlice je odpružená.

    Na diskuzi moc nechodím, tak raději e-mailem. Třeba klidně rovnou na [email protected]

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2012
    Autor: honzagalla
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blatník 20"

           

      Díky. Díval jsem se na uchycení na TRIconu a vypadá to zajímavě... Jen to bude dražší, než zde různě zmiňované alternativy (díly ze starého dětského kola, z esky, atp :)). Zatím jsem to nějak pošolíchal a mám po jedné vzpěře na každé straně. Celkově je teď blatník "volnější" a snad ještě další rok vydrží.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blatník 20"

         

    Doporučuji zadní (případně i přední) blatník ze starého skládacího kola ESKA. Je dlouhý, takže od zadního kola nic moc neprská a dá se na něj přidělat třeba odrazka nebo světlo. Je hliníkový, ale je to tenký plech, takže váha nehraje roli. Má bytelné vzpěry. Ve sběrných surovinách, bazarech, cykoservisech apod. se dá sehnat za facku.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2012
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blatník 20"

           

      Díky za tip.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blatník 20"

           

      To jako fakt přijdu k tobě do cykloservisu, dám ti facku a dostanu hliníkový blatník na 20" kolo? Sakra, že jsem to odpoledne nevěděl.:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: Papji
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní blatník 20"

         

    ostatní ti radí, kde sehnat blatkík, já bych měl jednu otázku. Potřebuješ ho?
    Já si myslel, že ho potřebuju a roky s ním jezdil a teď jezdím toky bez něj jen s malým plastovým předním a ještě snad nikdy na mě od zadního kola nic necáklo.
    jestli se bojíš o tlumič, tak ho jako já dej do neoprenovýho návleku na tlumič.

    Teď mě napadlo, že při jednom specifickým případě mi na ruce a občas i nohy od spodu cáká, ale nevím od jakého to je kola. Je to ,když jedu hodně rychle brod, kterej je hlubší než po nábu předního kola (20"), ale myslím, že je to tou rychlostí rozrážení vody, která je blízko stehen a rukou, že by mi v tomhle žádnej blatník nepomohl. Takže to dělám jen když je teplo a když není, jedu pomaleji...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blatník 20"

           

      Ahoj. Je fakt, že sám o sobě nejsem ohozem zadního kola "ohrožen" :) Ale občas vozím na zadním nosiči sound systém a někdy táhnu dětský vozík. Pak už je ten blatník zapotřebí.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní blatník 20"

           

      pokaždý když jedu v dešti mě zadní kolo dokáže nahodit vodu i písek do vlasů i když mám blatník a bez něj by to bylo ještě o hodně horší.My co máme na hlavě vlasy blatník potřebujeme!

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: mech
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

276 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024