reklama

výběr vhodného sedla

Chci si koupit nová sedlo. V současné době mám sedlo Tri Mastic od Sele Italia, ale nemohu si na něj pořád zvyknout. Uvažuji o nějakém sedle od Specializedu z jejich řady Body Geometry. Má s tím někdo zkušenosti nebo je to jen jejich reklamní trik?

[ Zpět ]
Datum: 12.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (pepe)
  • Re: výběr vhodného sedla

         

    Myslim ze tu o sedlech bylo toho napsany vic nez dost . Nikdo Ti asi neporadi since everybody have different ass . Ty novy body geometry seats od Specialized neni reklamni trik , ale musis si je vyzkouset sam na sobe ktery Ti bude na zadek pasovat nejlip .

    [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: výběr vhodného sedla

         

    Není to pouze reklamní trik. Mě jejich Alias vyhovuje, a to jsem předtím neúspěšně vyzkoušel řadu jiných sedel (i jedno z měkkých sedel BG). To ale neznamená, že bude vyhovovat každýmu. Musíš vybrat správnou šířku, abys seděl na těch hrbolcích "sedacích kostí". Jestli to Tri Mastic neni pro tebe třeba moc úzký.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: výběr vhodného sedla

         

    Tak porad nemohu najit to prave.
    Na bilem se mi dobre jezdilo dva dny po sobe na HT. ale na fullovi mne po 20 km hoooodne vadilo.
    Naopak to druhe mi ted v patek prislo jako spravny tvar na celopero a predtim jsem ho po par km musel vymenit na HT za jine. Muze byt tak vekdy rozdil v pozadavcich na sedlo na ruznych kolech?
    Takze ted k nim jen sehnat eqivalent s dirou uprostred? Nebo s dirou muzu mit uplne jiny pocit? Budu na tom sedet odlisne?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výběr vhodného sedla

           

      Jeste jsem zkusil nasledujici.
      Na tom gelovem LookIn jsem odjezdil peknuch par tisic, ale bile ho trumflo...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výběr vhodného sedla

           

      Pokud máš výrazně odlišný posed, tak může vyhovovat úplně jiné sedlo. Nejdůležitějším faktorem podle mě bude úhel trupu vůči sedlu.

      A s dírou to může být vše zase úplně jinak.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výběr vhodného sedla

             

        Tak na to je nejlepší sedlo, které si správný úhel sedla vůči trupu nastaví samo:
        http://www.nakole.cz/blogy/fanatik/216-vykyvne...
        ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: výběr vhodného sedla

               

          Chci sedlo na kolo, ne zahradni houpacku! 8-(

          A gauc mi taky prosim nerad, ten mam odzkouseny a vlastnim stale.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.11.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: výběr vhodného sedla

                 

            Nejlepší řešení sedla je koloběžka.
            Současně s tím vyřešíš, jestli řazení v nábě nebo klasiku, jestli se vyplatí holoutech, který řetěz vydrží dýl, jestli 34 zubů vzadu není málo, a jestli už je čas přejít na 2x10.
            A jestli SPD nebo šlehače.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.11.2011
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výběr vhodného sedla

             

        Prave ze jsem se docela zasnazil a posed ma +/- stejny. Vecer to doma premerim, ale nepredpokladam rozdil vetsi nez 1 cm. 8-(
        Chapal bych, ze na fullu vic sedim, ale pak bych predpokladal, ze mi tam bude tvar neprijemny na HT jeste protivnejsi.

        Meduza mi radil nejake WTB neco V. Nekdo jiny fi'zi:k Tundru... Specialized uz jsem mel a slo pryc. Co jezdis Ty?

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: výběr vhodného sedla

               

          BTW já jsem zakoupil letos v Globusu sedlo "značky" Tour de France. Za tři stovky.

          Pěnové, trochu moc měkké na mou váhu, ale tři hodiny v kuse na něm usedím naprosto v pohodě, a víc v současnosti nepotřebuju...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.11.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: výběr vhodného sedla

                 

            3h odsedim i na "lesenarske trubce" (horizontalne!).
            Hledam neco na cem vydrzim par dni po sobe od rana do vecera a nebude to lehac.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.11.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: výběr vhodného sedla

               

          Na všech kolech mám Fizik Nisene (na fullech Mg variantu, na celopevňáku mám Ti variantu ližin). Tohle sedlo většinou buď hodně dobře sedne nebo naopak nesedne někomu vůbec.

          Bohužel je třeba zkoušet a zkoušet.

          U toho posedu se vše může změnit po nasednutí díky sagům.
          Já mám třeba na celopevňáku řídítka stejně vysoko oproti sedlu jako na fullech a délku řídítka-sedlo stejnou. Posed ale vůbec stejný není, na fullech je narovnanější, protože tam mám znatelně větší sag na tlumiči než na vidlici.
          A i když mi Nisene sedí v obou případech, tak to není úplně stejné.

          A ještě je tu jeden rozdíl. Na fullu během jízdy sedlo více mění sklon (ve sjezdech a výjezdech), takže výsledné působení na pozadí je tím také trochu odlišné.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.11.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: výběr vhodného sedla

               

          Já mám sedlo gelový od Authora asi za 500 a nemám si na co stěžovat. Mne v zásadě seděj snad všechny sedla, ovšem od chvíle kdy se vytvoří ten správný "mozol" :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.11.2011
          Autor: zdendazzz
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: výběr vhodného sedla

         

    tiež som kupoval sedlá, nakoniec som kúpil lacné tak aby mi sadli kosti, zospodu odšróboval krytku zakrývajúcu lem poťahu, vzadu som poťah odlepil a úzkym nožom vyrezal 3-4 cm medzeru takmer 2/3 dĺžky sedla, založil, utiahol šróby a sedenie vyriešené

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2011
    Autor: gruntubel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výběr vhodného sedla

           

      Jako ze sis vyrobil podelne projmuti nahrazujici diru u Speslu?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: výběr vhodného sedla

           

      Fotečka by prosím nebyla?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: výběr vhodného sedla

             

        na foto nič vidieť nebude, poťah je neporušený, bola odstránená výplň, spodná časť - umelá hmota je rovnako v celku, najskôr som plánoval že aj tam vyrežem otvor ale mám obavu, že sa zlomí, predsa je to len lacný kus, ale keď bude dosluhovať tak bude "próba" (vyskúšam rezať).

        [ Zpět ]
        Datum: 23.11.2011
        Autor: gruntubel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024