reklama

Málo brzdí přední brzda

Čau, nedavno mi začala málo brzdit přední mechanická kotoučová brzda (prosím neříkejte mi kup si hydraulickou). Dřív jsem ji zmáčknul a postavil jsem se na přední kolo, teď se zastaví ale ne tolik. Koukal jsem na špalíčky a sjetý nejsou, jsou stejný jako v zadu a tam to brzdí skvěle.

Snad mi poradíte.
Díky

[ Zpět ]
Datum: 13.07.2012
Autor: snooz
  • Re: Málo brzdí přední brzda

Odmastit kotouč, očistit nebo případně vyměnit destičky. A taky okoukni bovden. Mohl ti někde maličko, téměř neznatelně povolit a propružuje. Tam se ti může ztrácet záběr z páky a na desky se pak nedostává. Zkus investovat do toho půlmetru kvalitního bovdenu (Alligator, Jagwire), za ten rozdíl to stojí. A samozřejmě nové lanko. Zkoukni taky vůle na pákách brzd a všech úchytech, jestli ti někde něco necestuje a nemá vůli.

[ Zpět ]
    Datum: 13.07.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kolik na tom máš najeto?!? Zkus zkontrolovat destičky.

[ Zpět ]
    Datum: 14.07.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

"špalíčky" jsou prej v pořádku :-))

[ Zpět ]
      Autor: nemluva

Jo, to jsem předtím přehlídla a přitom jsem to v tom textu hledala...
        Ach jo, buď slepnu nebo bych toho algifenu na bolavý zub měla brát méněji :o)))
        Ale možná to bude obojí...

[ Zpět ]
        Autor: radka

nebo ještě něco dalšího :-)

[ Zpět ]
          Datum: 15.07.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

jestli jsem si to nemyslel, je to tak, je to mnohem horší :-)

[ Zpět ]
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6

To můžou bejt, ale jestli používá kotoučovku, tak je mu to k ničemu:-)

[ Zpět ]
        Autor: Joe-CUBE
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
dnes
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

194 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017