reklama

silnice nebo trek?

Delší dobu zvažuju koupi nového kola. Rozhoduju se mezi silnicí a trekem. Protože si nejvíc užívám jízdu na silnicích a snažím se najet co nejvíce km, tak bych asi logicky měl zvolit silnici. Ale se silničním kolem nemám skoro, spíš vůbec žádné zkušenosti a taky znám stav našich komunikací - hlavně kvůli této věci zvažuju trek. Možná je to jen taková moje nesmyslna obava, že by se silnice po dotyku o prvni kaminek rosypala. To bych ale pak nepotkaval na silnicich zadna silnicni kola, ze... Jaky je vas nazor? Diky

[ Zpět ]
Datum: 11.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (casamodo)
  • Re: silnice nebo trek?

         

    tady tušim vááášnivou debatu:-P

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    No jeste si do vyberu muzes pridat tzv. fitness kola - jedna se o silnici s rovnymi riditky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    Včera jsem se díval na TV a sledoval jsem cyklokrosové mistrovství Evropy. Ta cyklokrosová kola asi hodně vydrží a přitom vypadají jako silničky, jen pláště mají hrubší.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    Pokud chceš jezdit i s brašnami měl bys mít kros.
    Pokud je na lehko důležité jsou kvalitní pláště.
    Já sám používám kros se silničními plášti.
    Převody mám Deore což mi perfektně vyhovuje na cykloturistiku.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bodlina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    Záleží co od toho očekáváš.Pokud chceš jezdit jenom po silnici a jestli ti jde pouze o sport a ne cestování s brašnama,tak zvol jednoznačně silničku.Prošel jsem podobným vývojem a rozdíl se mi zdá velký.Nevím jaké kolo máš nyní,ale oproti treku stratíš trochu pohodlý,posed bude ze začátku delší a převody trochu těžší,ale až vybušíš první kopec,zapomeneš na to.Jinak s výdrží komponentú se nemusíš obávat.Na našich silnicích jsem vymet spoustu děr a nikdy žádný problém,kolo se ti jen tak nerosype a nějaký kaminek ho nerozhodí.A narozdíl od horáku ho nemusíš po každé projíždce čistit a mazat.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (adal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnice nebo trek?

           

      Hezky a názorně vysvětleno... Jen s tím čištěním snad: Já bych tedy na zaprášeném a špinavém kole nevyjel. Silnička se musí přece pořád blýskat :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenos)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silnice nebo trek?

             

        Kolo má už na první pohled vypadat, že se na něm jezdí... Když se blýská, vypadá to, že jsem ho právě vyndal z vitríny a mám ho jen na parádu...;-)

        Tohle ale neberte moc vážně, já sedlám MTB a pokaždé ho tedy nemyji...;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silnice nebo trek?

               

          Kolo ma byt vzdycky v mechanicky cajku , promazany a je jedno jestli to je Silnicka , Cross , Trek nebo MTB . Jednou za cas vycistit nebo umyt bicycle rozhodne neuskodi ... nakonec to je vizitka majitele . Ja na kolech jezdim , a nenechal bych je spinavy s nemamazanym retezem stat moc dlouho ani nahodou .....

          [ Zpět ]
          Datum: 13.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: silnice nebo trek?

                 

            Asi jsi moc nepochopil význam smajlíků...;-)

            Samozřejmě, že kolo má být v pořádku. O řetěz se starám, všechno je promazáno. Jen kolo prostě po každé vyjížďce nemyji, to bych po večerech nedělal nic jiného... Samozřejmě když náhodou přijedu s kolem jako prase, tak se mytí nevyhnu, ale nějaký prach, který se na kolo nachytá pokaždé, neřeším...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    Pokud jezdíš jen po silnici, určitě zvol silničku a teprve uvidíš, jak si to budeš užívat :-)) Rozdíl v lehkosti a rychlosti jízdy je oproti treku opravdu velký a na místy horší silnice si brzy zvykneš a budeš, ještě rychlejší než někdo na krosu. Jde jen o to být při jízdě trochu pozornější a nevymetat každou díru. Jinak běžné nerovnosti nejsou vůbec problém. A co se týče výdrže, tak silniční kolo vč. všech komponentů, je daleko trvanlivější a najedeš na něm bez problému více km než na treku.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenos)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    Řešil jsem podobný problém před časem. Považuji se taky spíše za vyznavače "sportovnější" jízdy tj. neměřím vzdálenost vypitými pivy a nemusím se kochat pohledem na každé roští. Jezdím drtivou většinu času po silnici , ovšem jsou to silnice vesměs 3. třídy a jejich stav je zpravidla velmi špatný. Modelová situace, kdy chci jet v sobotu na výlet po Českém ráji tj. zhruba 120 km, potřebuji si s sebou vzít nějaké pití, jídlo, mapu, bundu. Protože to nechci vézt na zádech mám brašnu a nosič. Dále mi vychází že kvalitní silnička tj. ta která snese že občas vymetu nějakou díru, stojí více peněz kvalitní krosové kolo které to snese taky.
    Takže pokud nemáš skutečně vyloženě "sportovní" ambice tak bych doporučil krosové kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marcel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    diky za rady.
    Vypada to spis na ten cross, pze hodlam podnikat i vicedenni vylety. Terenu se vyhybam, jezdim hlavne na silnicich 2. tridy pres vesnicky a mensi mesta. Jen bych bral kros s pevnou vidlici. Ale vsim sem si, ze skoro vsechny modely maj odpruzenou vidlici. K tomu bych si koupil zvlast silnicni rafky. No, pres zimu se venuju jinemu, spise anaerobnimu sportu, takze nakup planuju az na jaro 06´.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (casamodo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnice nebo trek?

           

      Nez se rozhodnes , se podivej na Jamis Bikes , Maji tam dva modely , Aurora a Coda na silnice a treking a mozna ze i cross , je to asi presne to co hledas , rozhodne to stoji se na oba ty bicycle podivat a pak si vybrat bicycle podle tvych potreb , made a componentu treba i od jinyho vyrobce . Na touring na tezko musis mit sirsi pneu , treba 700 x 35 , zadna 700 x 28 na touring na tezko neni stavena ......, to jen aby jsi na me treba nenadaval , ze jsem Ti spatne poradil .

      [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    Máš i kola, která nejsou ani silnice ani trek. Jen tak pro zpestření:

    http://www.kona.cz/2k5_kolo.php?bikeID=6
    http://www.kona.cz/2k5_kolo.php?bikeID=9
    http://www.kona.cz/2k5_kolo.php?bikeID=13

    To první je sice cyklokrosový, ale to neznamená, že na něm musíš jezdit po poli. Většina výrobců se ale chytá spíš těch zavedených kategorií, i když nikde není řečeno, že tím vyhoví každému. Tu pevnou vidli tam kdyžtak musíš chtít rovnou při prodeji, ať ti ji vyměněj. :')

    A samozřejmě lehokola, ještě se nikdo nepřihlásil. :')))

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silnice nebo trek?

         

    Jak už se tu zmiňoval Láďa, co fitness? Na většinu se dá namontovat nosič, rychlostí oproti silničce asi moc zaostávat nebude a posed bude asi podobný crossovi.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silnice nebo trek?

           

      Přesně tak,v tomto případě bych volil fitness(když autor vylučuje terén)a případně bych nazul širší pláště.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukas J.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024