reklama

homebuilding lehokolo trike

Zdravím zkušenější kolegy, vyrábím si trike lehokolo a u předních kol s letmo uloženými středy řeším problém, nevím zda se rozhodnout pro středy s bubnovými brzdami STURMEY ARCHER či středy od DELFI-REHA .K středům Sturmey bych chtěl vědět jaký jste použili osu , je tam na výběr ze tří variant a u střdů od DELFI REHA bych chtěl vědět zda se dají skomponovat s kotoučovými brzdami, zda to je problém , na co si dát pozor...
díky ...

[ Zpět ]
Datum: 06.07.2012
Autor: marv
  • Re: homebuilding lehokolo trike

         

    kludne tam daj tie lacnejsie SA 70mm
    ..a lepsie su bubnove ako kotucove,. kotuce su zranitelnejsie a cenovo aj drahsie, kym bubnove tak tam je vse "v jednom baleni" za myslim ovela zaujimavejsiu cenu ..ale to je iba moj sub.nazor ;)
    ..ale ak velmi chces na kotuce, tak si vyber nejake BMX 20mm ..len tam ocakavaj ovela viac roboty a penazi..a efekt myslim ze skoro ziadny v porovnani z SA..

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2012
    Autor: PolloK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: homebuilding lehokolo trike

           

      Efekt skoro žádný? A co úspora váhy a lepší brzdná účinnost? To jsou IMHO celkem dobré argumenty pro kotouče.
      Jinak použití náboje s 20 mm osou určitě není nutné.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2012
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: homebuilding lehokolo trike

             

        S osou záleží jak a z čeho ji máš dělanou. Pokud máš možnost použít nějakou hodně kvalitní slitinu a povede se ti závěs kola udělat tak, že část osy v luftě mezi závěsem a nábojem je kratičká, tak je 20mm zbytečně moc. Pokud nemáš snadnou možnost sehnat materiál a navrhnout to tak, aby sis byl jistý, že to snese, tak ti těch 20mm dává jistotu, že to neohneš. Můžeš potom dělat i takové prasárny jako použít M20 šroub a podobně, pokud ti to zjednoduší výrobu.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2012
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: homebuilding lehokolo trike

               

          ja som pouzil rurku 20x3 na tie 20mm osky..takze to mam overene.. sroub 20M by bolo mozno zbytocny, aj kvoli vahe.. este som premyslal nad bmx oskou na 14M ..ale neskusal som ci by to stacilo na jedostranne uchytenie..a tusim ze tie osky ani niesu na kotuce..tak neviem ako by sa riesilo brdenie..

          [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2012
          Autor: PolloK
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: homebuilding lehokolo trike

                 

            Do bubnovýho náboje jsem dal ložiska a 12mm šroub a drží to rok.Neohnul se neprasknul

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2012
            Autor: 62jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: homebuilding lehokolo trike

                   

              To musí bohatě stačit, my máme na tandemu SA bubnovky a ty jsou osazeny jen šroubem M12 a matice jsem si musel dojet koupit zvlášť.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.07.2012
              Autor: Ozzák
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: homebuilding lehokolo trike

             

        mas pravdu..na jeden efekt som skoro zabudol..a to je rozdiel v brzdeni.. SA brzdia pozvolne, co je celkom prijemne na trike.. kotuce brzdia az prilis dobre ak sa na ne trochu viac zatlaci.. tak zvihnem zadne koleso az skoro vyletim, ze ma to katapultuje:).. vaha a cena tak to su dalsie faktory.. no u mna to vyhrali SA,.
        ako vo hokeji 5:3 :D

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2012
        Autor: PolloK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: homebuilding lehokolo trike

               

          U mně tady z čistě uživatelského hlediska vyhrávají kotouče. Nějaký ten kilometr mám najeto na Azub tříkolkách s bubny i s kotouči.
          Kotouče jsou mnohem účinnější, o fous lehčí a lépe vypadají. Oproti 90 mm bubnům jsou lehčí o dost, někde jsme to tu s Ozzákem řešili a počítali. Zase si na ně člověk musí dávat víc pozor, když je kolo vyndané, ale nic hrozného. A při jízdě po dvou občas škrtají vlivem ohybu osy. Že tě tříkolka katapultuje není chyba brzd… Mně obecně vyhovuje sportovnější jízda, takže ocením účinnost kotoučů a být trošku těžší, tak by účinnost kotoučů byla další plus.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2012
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: homebuilding lehokolo trike

                 

            Jo to je fakt, asi před dvěma měsíci jsem to počítali vlákně Stavba tandemové tříkolky.

            A ta váha u těch bubnů. máš dva rozměry a já mám na tandemu tu větší verzi. A tam při použití dvou náboju s kotouči vyjde asi o polovinu lehčeji než kompletní 90-ti mm buben, pravda je to pohodlnější. Prostě to vezmeš do cyklo obchodu dáš jim tam náboj a oni ti ho zapletou do kola. Já ted začnu zkoušet výrobu nábojů pro kotouče.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.07.2012
            Autor: Ozzák
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: homebuilding lehokolo trike

           

      Efekt může být docela velký, pokud se kotoučovky správně provedou. Na lehkého člověka a turistické ježdění je to overkill a bubny bohatě stačí. Pokud chceš jezdit agresivně, z velkých kopců, s velkou bagáží a nebo hodně vážíš sám, tak kotoučovky rozhodně stojí za úvahu. Jsou dražší a obtížněji vyrobitelné, ale někdy jsou potřeba.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2012
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • kotoucovy naboj

         

    Ahoj, primo nemaji zadne kotoucove naboje - alespon v katalogu,
    nicmene k typu 04-T-36-12-75 by zrejme slo jednoduchy adapter pro kotouc vyrobit.
    Bohuzel tam nikde nepisi jaky prumer osy pouzivaji, z loziska 6001 lze odvodit prumer osy 12mm. To je "na hrane" - pocitano od oka. Spis Te navedu na upravu naboje kterou popsal dudi zde:
    http://www.nakole.cz/diskuse/14172-naboj-s...
    close

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2012
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: homebuilding lehokolo trike

         

    Na triky Azub montujeme bud 12mm pozinkované šrouby triedy 8.8. Na kotúčovky ide nerezová osa 12 mm. V oboch prípadoch je to montáž dostatočná a preverená. Zatial sme neriešili zlomenú osu, ani šroub. Na bežnú prevádzku postačujú bubnovky. 90 mm sú zbytočnosť, ak potrebuješ kvôli hmotnosti účinnejšie brzdy, sú lepšie už tie kotúčovky. Ja som začínal zo 70 mm bubnami, ale jazdím Starý Hrozenkov a občas dosť naložený, tak som prešiel na hydraulické Magury. Pôvodne som mal 180 mm kotúče, ale prešiel som na 160mm a stačí to bohate. To mám pres 100 kg a vozím nákladný vozík z nosnosťou 100 kg.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2012
    Autor: mozimy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: homebuilding lehokolo trike

           

      Já jsem kdysi 12mm osy ohnul na naší dřevěné tříkolce, ale to bylo z velké části méně šťastným způsobem jejich upevnění. Nové osy byly z nějaké lepší ocele a mezi ložiskem a závěsem byly zvětšené z 12 na 15mm. Ty už držely.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: homebuilding lehokolo trike

           

      Tak mne napadá, nepodařilo se ti někdy uvažit brzdnou kapalinu?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: homebuilding lehokolo trike

           

      ahoj, dakujem za interne info :-)

      hrubym prepoctom mi vysla pre zmieneny naboj(04-T-36-12-75) a kolesa 20" vzdialenost votkutie - vnutorne lozisko 45mm (lozisko je utopene...), ohybovy moment predbezne 250Nm. Dimenzovanie jasne...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

196 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024