reklama
Země: Německo Německo

Vlakem v Německu ve všední den

V inzerátech jsem si povšiml, že někdo shání parťáky na kolo podél Labe s tím, že zpět se pojede vlakem o víkendu na jízdenku Sonnenwochenende (SWE), protože je to levnější.

Chtěl bych připomenout existenci jízdenky Quer-Durch-Land-Ticket, která funguje obdobně, ale pro všední den. Cena se počítá pro 1 až 5 cestujících takto: 1. cestující zaplatí 42 €, 2.-5. cestující zaplatí 8 €. Pokud spolu cestují rodiče (či prarodiče) a děti (či vnoučata) do 14 let, tak děti cestují zdarma. Omezením je, že na jízdenku je možno jet až od 9. hodiny ranní.
Jízdenka je sice o něco dražší, (pro 4 lidi je SWE za 10€/osobu, tohle je za 15€/osobu) ale není nutno se stresovat tím, že musím stihnout jet o víkendu. Více na: http://www.bahn.de/regional/view/regionen...

A pokud cestujete v rámci jen jedné spolkové země, je třeba se porozhlédnout po jejich zemských nabídkách:
http://www.bahn.de/regional/view/regionen...

[ Zpět ]
Datum: 30.06.2012
Autor: petrp
  • Re: Vlakem v Německu ve všední den

         

    Vzhledem k tomu, že v jízních řádech teď taky kvůli dovolené ležím pořád, tak bych to doplnila i o Rakousko, kde mají nabídku:
    Einfach-Raus-Ticket, na kterou může jet až pět lidí za 28 EUR po celém Rakousku. Platí ve všední dny až od devíti, o víkendu celý den. Neplatí v rychlících a podobných spojích, bohužel, ale pokud se člověk smíří s více přestupy, je to výrazná úspora.
    Za stejných podmínek platí Einfach-Raus-Radticket, který je rovněž pro až pět lidí i s koly, za 35 EUR.
    Info na http://www.oebb.at/de/Reiseplanung/PKW_Motor-...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2012
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vlakem v Německu ve všední den

         

    Ten hledající parťáky na Labe jsem byl já, díky za tip. :-)

    Na SWE ticket jsme jeli už předloni z Odry-Nisy, proto s cestou na stejný doklad počítáme i letos. Plusem je právě to, že nejsme limitováni tou 9. hodinou (chtěli bychom zpátky vyjet i dřív, ona cesta přes celé Německo nějakou tu hodinu zabere).

    Nicméně díky za připomenutí alternativy. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2012
    Autor: ZdendaOl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlakem v Německu ve všední den

           

      Já právě po zkušenostech z narvaného vlaku při návratu z Odry Nisy (teď jsem na německém webu zahlédl Oder-Sheisse :)) ) začal plánovat cestu raději na všední den.

      Mimochodem, pokud se někdo chystá k Baltu s tím, že při návratu využije vlak Stralsund-Berlin-Elstwerda s následným přestupem Elstwerda-Drážďany, tak mezi 25.7. - 10.8. je výluka v úseku Hohenleipisch-Elstwerda a zavedena náhradní autobusová doprava.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlakem v Německu ve všední den

             

        Tak to my předloni měli při cestě z Odry-Nisy docela štěstí, nedá se říct, že by byly vlaky prázdny, ale vzhledem k tomu, že to byla naše první cesta takovyho charakteru, tak proběhla bez komplikací. :-)

        Ale pravda, nahlodal jsi mě, mít v plánu i variantu návratu ve všední den, to není vůbec špatné...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2012
        Autor: ZdendaOl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlakem v Německu ve všední den

               

          Já mám pořád před očima tohle:
          viz foto:
          a s tím související několikahodinové stání při sobotní cestě. (A to je až po přestupu do Drážďan, kdy část kolařů jela jiným vlakem směrem Lipsko)

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2012
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024