reklama

krosové pláště

ahoj,
vím, že toho tady je hodně na podobné/stejné téma, už jsem to pročel, ale stále se mi nepodařilo vybrat ten správný plášť, tak doufám, že mi poradíte.

kolo mám author stratos sx (2001) a pláště které potřebují výměnu jsou Ritchey SpeedMax 700x40C (42-622).

jezdím cca 70% silnice a 30% terén (lesní/polní cesty, lehký terén, apod). nejezdím divoké terénní sjezdy nebo větší terén.

pláště co mám teď jsou celkem ok, přemýšlel jsem ale o něčem trochu užším, mezi 37 a 40 podle výrobce a aby to lépe jelo po silnici, ale abych se s tím zároveň mohl pořád vydat do lesa. pokud možno aby to mělo ten reflexní pruh po obvodu.

fakt nevím co vybrat, koukám se na následující
- Continental Travel Contact Reflex
- Continental Double Fighter II

- Schwalbe Marathon Plus
- Schwalbe Marathon Plus Tour
- Schwalbe Smart Sam
- Schwalbe Land Cruiser
- Schwalbe Hurricane

díky za rady!

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2012
Autor: himi
  • Re: krosové pláště

         

    Mám Schwalbe Marathon Plus najeto jen 700km ale bez jediného problému, dřív jsem měl panaracer a tyse trhali po 1000km 2/3 vzorku byli v háji.

    Co jsem vyčetl z dokumentace tak marathon plus a marathon plus tour tak jediná věc ve prospěch plus tour je ta že mají vyšší nosnost. Tuším že až 145kg jinak je to asi ta samá směs. To jsou moje zkušenosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: krosové pláště

         

    (omylem jsem to zařadil do špatné sekce, správně je to tady: http://www.nakole.cz/diskuse/14980-krosove...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: himi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: krosové pláště

         

    Marathony jsou odzkoušený a dobrý pláště. Z mojí a bráchovy mnohatisícové zkušenosti, ten plus je naprosto nadbytečný a vozíš na obvodu kola jen zbytečný kila. Skutečný defekty jsme za celkem asi 40tkm po silnici i terénem potkali jen dva a to u plášťů na hranici použitelnosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové pláště

           

      Akorát ještě dodám, že zas na druhou stranu bych byl opatrnější u těch všemožných odlehčených a rádobysportovních verzí. Zlatý a nezničitelný střed.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

421 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024