reklama

Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

V souvislosti se společnými cykloakcemi vznáším dotaz:

kolik lidí by optimálně mělo jezdit ve skupině, aby to bylo bezpečné, aby se v důsledku velikosti skupiny netrhala parta, aby se všichni uplatnili, aby se to prostě dalo "ukočírovat".

Pokud se nemýlím, Radka někde tady vyslovila názor, že by skupina neměla být příliš velká (jestli se mýlím, promiň). Já ve snaze zajistit bez omezení volný přístup každému se domnívám, že při kázni jednotlivců je to jedno, naopak, čím více, tím lépe. Postačí si říci, kdo právě dnes bude mít "velení", tomu se podřídit a je to.

Bejbís měl ten nápad, že by vždy někdo připravil trasu tam, kde to zná, takže by se místo společných výletů měnilo, předpokládám, že ten, kdo připraví trasu, by byl právě ten organizátor celého dne, jinde zase někdo jiný. Myslíte, že by to šlo? Já se domnívám, že ano, nevytvářel by se post žádných stabilních "šéfů". Tak jako Airline zorganizoval výlet 5.11. a z titulu znalosti terénu mu velel, tak by to prostě převzal příště jiný a jinde. Co vy na to?

Datum: 07.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
  • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

         

    Počet lidí je podle mě absolutně šumafuk, snad jediný "problémek" by mohl nastat někde v hospodě - abychom se vešli (ale to je celkem podružné). A tady u Prahy pak také bývá někdy těžké (tedy když je hezky) nacpat se s kolem do večerního vlaku na Prahu - bývá tam plno.
    Jinak za sebe souhlas.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

           

      Jo s tema vlakama je to problem...ja s nima jezdim docela casto:-( Jinak ja byl na ukonceni sezony v Melnice a bylo nas tam pres osmdesat:-) A do hospody jsme se vesli.
      Nejde o to, kolik nas je (bude), jde o to aby byla sranda, aby si clovek pokecal a poznal nove lidi....A uz musim nekdy taky svama vyrazit:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

         

    My používáme obecné dispozice pro jízdu na kole. Kdysi jsem to našel na internetu a trochu upravil pro potřeby své a mých kamarádů. Tímto se omlouvám neznámému autorovi, že ho neuvádím jako zdroj.

    Je to dlouhé, proto to dám jako nové téma.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

           

      No, asi vám přijde můj názor velmi skeptický, ale za mne hovoří zkušenosti tvrdě vydřené 8mi léty v jistém neregistrovaném cyklistickém klubu. Vemte to prosím jen jako upozornění na negativa velkých skupin. Rozhodně tady nechci zavádět hranice 10 přihlášených a dost. Skupina by vždycky měla být tak velká, aby se dokázala vzájemně dohodnout - a to někdy může krachnout i u dvojice...
      Pokud se toleruje "vedoucí" a existuje i jakási funkce "posledního", který si hlídá pomalejší apod., pak vše může klapat.

      Nicméně - zažila jsem mnoho akcí a nejednou jsem si vyzkoušela co to je zorganizvoat akci pro skupinu čítající více jak 40 hlav. Jo je to úžasné, když všichni jedou stejným směrem, ale je to strašná spousta starostí, které tady ani nebudu vypisovat.

      V poslední době raději preferuji menší skupinky - tak cca 10-15 lidí a to hlavně z těchto důvodů:
      * lidi se navzájem registrují, tedy jako dokáží sledovat, kdo do skupinky patří a kdo ne. U skupiny nad 20 lidí, zvláště pokud se důkladně neznají, tam ani nepostřehnou, jestli se někdo ztratil nebo jestli se přidal nějaký jiný cyklista. Pak to, Švestko, dopadá jako když jel ten tvůj 7mi letý syn na tábor kamsi, už nevím kam, a dojel do Třeboně...
      * u větších skupin ani nestihneš postřehnout jména zúčastněných, natož si pak k nim připřadit nějaký obličej.
      * u menších skupinek si stihnou všichni vzájemně společně promluvit. U větších nemáš šanci zjistit, kdo vlastně v tom polotonu hlav byl, natož aby si se všech zeptala alespoň na to "jak se máš" a poplkala o počasí.
      * a pak je tu ten problém s hospodou. Jistě 80 lidí se také vešlo do hospody, ale ta byla určitě zajištěná a předem objednaná. Navíc trasa musela být zvolená tak, aby v cestě právě takhle velká hospoda byla. Pokud jedete s tím, že se NĚKDE najíte, pak je skutečně problém se při větších skupinkách vejít do jedné hospody a většinou se to rozdělí. Navíc jeden chce hotovky, druhý chce salát v pizzerii, třetímu vadí kouř, čtvrtému...
      * jo a pak v souvislosti s hospodou ještě jedna věc - zručnost obsluhy, která může velmi negativně ovlivnit pobyt v tomto zařízení. Také jsem zažila, že nás, coby 20ti hlavou skupinu odmítli obsloužit s tím, že při tomhle počtu budeme na jídlo čekat více jak hodinu.
      * dalším problémem může být nevyrovnanost sil. "Chrti" samozřejmě někde počkají, ale jakmile dojede poslední, okamžitě sednou na kolo a zase se kmitá dál. Tím dochází k totálnímu odrovnání slabších jedinců, kteří pak místo pohody v dušičce mají pocit, že se účastnili, co by lišky, štvanice. Jistě, řekne se, že se počká, až se poslední vydýchají, ale většinou to dopadne tak, že se první jen zeptají posledního, jestli je to dobrý, ten z posledních sil kývne hlavnou a tak chrti sednou na kolo a mizí k další křižovatce. A za nimi ostatní...
      * pak je tu poměrně značná náročnost celé organizace - někdo tomu celému musí velet a musí to ukočírovat, musí mít k sobě někoho, kdo je schopen registrovat, zda se někdo neztratil, musí mít stanoveného posledního. Jsou to zpravidla 2 - 3 lidi, kteří po takovéto akci mají sice dobrý pocit z vykonaného díla, ale mohu vás ujistit, že o pohodě určitě mluvit nemohou. Pár dní trvá exhumace...
      * trasy - pokud se početnější skupina více zná a jsou mezi lidmi výkonostní rozdíly, pak stejně dochází k rozskupinkování na menší skupinky a každá si jede něco svého podle svých sil a chuti.

      Tak to jen tak na okraj.
      A jak už jsem psala v úvodu, prosím vemte to jen jako informaci.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

             

        Jen se divím,
        já tady nenapsal ani jedno číslo o počtu zůčastněných. A můžu tě ubezpečit že se nás na výpravu vydá vždy tak kolem deseti, víc opravdových kamarádů nemám (víkendy jezdím sám). Když jsem jim tyto dispozice asi před třemi roky rozdal, tak jsme se upřímně zasmáli, každý se v nějaké té čestné funci poznal, a vzal si možná ponaučení z vážně míněných rad.
        Ve všech bodech s tebou zásadně souhlasím. Proto asi z nás žádný cyklistický klub není, jsme jen parta kolegů a kamarádů a funguje to už 10 let.
        A omlouvám se, že jsem tě tak vytočil?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

               

          Nevytočil a nenaskákali mi ani pupínky :o)))
          Jen se mi trošku rozjitřily rány. Je to přece jenom příliš čerstvé a tak jsem trošku háklivá na to, když někdo chce něco pěkného hned svazovat pravidly, vlajkami, tričky apod. Znám totiž velmi dobře i druhou stranu téhle mince a vím, jak je těžké sejmout okovy, když dojde k zásadnímu rozvratu.
          Na druhou stranu, kdyby k tomu nedošlo, nebyla bych tu teď s vámi a to by pro mne určitě byla velká škoda. Uzavřít se do skupiny znamená svým způsobem oslepnout a já vidím, že jsem byla velmi slepá.
          Nicméně začíná otvírat oči a na tom se podílíte vy všichni, co tu jste.
          Takže díky a zústaňte mi nakloněni i přes tyto trošku negativní názory na tato citlivá témata.

          Tvoje odpověď asi patří do sousedního tématu, ale neva, hlavně že víme, o čem je řeč.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

             

        Radko, pozornějsem si to přečetla a musím uznat, že máš taky velký kus pravdy. Tak jsem nakonec na rozpacích, nicméně nikdy by nemělo dojít k tomu, aby se počet účastníků na výletech "nakoláků" omezoval. Jak jsou tyt webky veřejné a všem přístupné, tak by i výlety zde smluvené měly být veřejné a všem přístupné.
        Nakonec zda nestahujeme kalhoty dřív, než ten brok se přiblíží - zatím se více jak 10 lidé stejně nesešlo. Uvidíme. :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

               

          ja teda na svoji zimni pekelnou akci delam restrikcni omezeni na maximalni pocet 10 ucastniku, takze kdo se pozde prihlasi ma smulu a nemuze jet !

          [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

                 

            Odhlašuji se z tvé zimní pekelné akce, protože nebude umrznuto a nechci si slanou břečkou ničit své krásné kolo.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Aj ...)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

                   

              nemas nekde fotku tveho krasneho luxusniho kola, abych se pobavil ?

              [ Zpět ]
              Datum: 12.11.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

                     

                Muzu se Te Morcaku co Ti jinak rikaj doktori ?

                [ Zpět ]
                Datum: 14.11.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

                       

                  kdyz se vracim z psychiatrické klinyky, kam ti nosím cigarety a čokoládu, tak mi doktor říká že je to s tebou pořád stejný,

                  doktor říká: "Vlad si stále myslí že je v zámoří, a z parku za blázincem má liduprá zdnou pustinu kudy se prohání na svý koloběžce za kterou tahá vozejk s popelnicí, v popelnici vozí starý rozbitý foťáky a pořád cvaká vrabce a kačeny na rybníčku za plotem"

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.11.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

                         

                    A doktor Chocholoušek říká:"Stále kvoká, stále kvoká...".

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.11.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kominík)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

                         

                    Morcak , paranoidni schyzofrenie kterou trpis musi byt docela svinstvo . Fact te v ty kleci kde te leci teplou a studenou lituju . Tak kde a kdy se potkame na ty akci na kole prez CZ abychom si to vyrikali mezi 4ma ocima , ja takovy jako ty s megasvalama okolo huby mam rad , moc rad ......

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.11.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

               

          Nikdy neříkej nikdy :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 10.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

         

    Já se domnívám, že optimální velikost party je 10 až 15 lidí. Samozřejmě kdo chce jet, ať jede. Většinou ale nastane problém, že se nevejdeme do hospody. Ono při obědě obsloužit naráz 15 mimořádně hladových a žíznivých dá zabrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak je velký optimální peloton? Naše výlety?

           

      Asi ano, také bych řekla, že bez předchozí větší organizace je 10-15 lidí optimálních. Tak snad už se k tomuto tématu nebudeme vracet, až to bude třeba řešit, vyřešíme, že?
      Na společné pelotony v příští sezóně se s Vámi všemi těší Vaše Švestka.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024