reklama
Město: Praha

pomoc s vyberem kola

Dobrý den,
chtěl bych si spolu s přítelkyni pořídit kolo na rekreační ježdění po Praze a okolí. Cenově do 15.000,-/kolo. Neznáte v Praze nějakou dobrou prodejnu? Budu vděčný i za tip na konkrétní značku případně model. Diky za pomoc.
Juraj

[ Zpět ]
Datum: 08.06.2012
Autor: juraj85
  • Re: pomoc s vyberem kola

         

    Ahoj, trošku upřesni, jestli míříte spíš na asfalt, nebo víc do terénu. Většina kol v téhle cenové relaci se dost podobá a nejlepší bude se rozběhnout po kšeftech, něco okouknout, sednout si na ně a pak sem nahodit vyhlídnutý modely. O konkrétnějších kouskách se už dá třeba pokecat, nebo porovnat s jinými.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc s vyberem kola

           

      Ahoj Rondo,
      spíše na asfalt než terén. převážně zpevněné komunikace, jako např. chodníky a cesty.Z času na čas nezpevněné komunikace jako např. lesní cesty a lehký terén.
      Podle toho co jsem se dočetl na netu,bych asi měl volit krosové kolo.
      Je to tak?

      Díky za pomoc.

      J.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2012
      Autor: juraj85
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc s vyberem kola

         

    Dobrý den, pro město a výlety jsou navržena kola CityVelo (www.cityvelo.cz). Prodejna v Ládví a půjčí vám tam kola na vyzkoušení. Zdraví Michal K.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2012
    Autor: MIC
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc s vyberem kola

           

      Václave, že to není reklama ? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pomoc s vyberem kola

             

        Omlouvám se, neznal jsem pravidla diskuse, chtěl jsem doporučit vyzkoušené.. Michal

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2012
        Autor: MIC
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pomoc s vyberem kola

               

          Kdyby na těch fotkách nebyla tak pěkně naaranžovaná kola, tak bych to taky vzal jen jako informaci, ale s těma kolama, mi to prostě nedalo :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc s vyberem kola

           

      Singlespeed? To si umím představit v Holandsku. Praha si zaslouží přehazovačku.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2012
      Autor: Jetson
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: pomoc s vyberem kola

             

        to, že vzadu vidíš jenom jeden pastorek nutně neznamená, že je to singlespeed ;-)
        což takhle nábojová převodovka ?

        http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1bojov%C3%A1...

        Shimano, Sram, Rohloff ...

        klidně i 14 rychlostí ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.06.2012
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pomoc s vyberem kola

               

          Ano, nestudoval jsem to a už vůbec nešel na odkaz. Moje chyba.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2012
          Autor: Jetson
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pomoc s vyberem kola

         

    Pro svou manželku jsem na vyjíždky koupil toto:

    http://www.kupsikola.cz/sumava-lady-detail_906

    Je to skutečně velmi pěkně zpracované a slušně vybavené i pohodlné krosové kolo, které by na Tvé účely, myslím, zcela postačovalo.

    A proto Tebe klidně pánskou verzi od toho samého modelu a za cenu jednoho kola máte hned dvě pěkná kola, pkoud vám, nebude vadit, že jde o loňskou barevnou variantu :-):

    http://www.kupsikola.cz/sumava-gent-detail_905

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2012
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • pomoc s vyberem kola

         

    Dejme tomu, že si mi líbí kola Author. Nemusím mít model 2012, stačí klidně 2011. V kategorii krosových kol 2011 najdu v cenovém rozmezí do 17,000-CZK přibližně 15 modelů.

    http://www.author.cz/kola/2011/krosova/

    Chci se zeptat, jestli pro mně bude přínosné např. kolo cenově přes 12tis. v porovnání s kolem za 8tis. nebo jako laik v něm nepoznám rozdíl?

    Které z těch 15 kol by pro mě bylo vhodné a proč? Děkuji všem za rady.

    J.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2012
    Autor: juraj85
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc s vyberem kola

           

      I v té akci poznáš výraznější rozdíl až u modelů, které byly původně za 20 000 ,- a výše a nyní jsou tak kolem 16 500 ,- a výše. Míním tím Mission a výše. Kvůli hydraulickým brzdám a olejové vidli...možná. Ovšem na rekreační ježdění kolem Prahy mi to připadá zbytečné. Bude záležet asi kolik hodláš ročně najet a kudy.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2012
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc s vyberem kola

           

      Pokud si chceš vybírat z kol téhle značky, tak pro tvoje účely ti bude slušně vyhohovovat typ ZENITH, http://www.author.cz/kola/2011/zenith-4/
      Kotoučové brzdy jsou zbytečné, ale přední odpružená vidile je na naše rozbité cesty a spíš necesty víc než potřeba, kolo je sice nepatrně těžšší, ale za to pohodlí a konfort jízdy to rozhodně stojí.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2012
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pomoc s vyberem kola

             

        Zrovna kotoučovky by s v Praze s mastnými ulicemi docela hodily. Po dešti odmašťuji ráfky aby brzdy zase brzdily. Ale ani já si kvůli tomu nebudu kupovat nové kolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2012
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: pomoc s vyberem kola

               

          No prosím tě... poreferuj. Tohle se mi ještě nestalo, ani jsem o tom neslyšel. Jak se ti to dostane z ulice na ráfek, zvlášť v takovém množství ?
          Co ostatní pražáci, taky odmašťujete ??

          [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: pomoc s vyberem kola

                 

            To je jednoduché, s vodou se z mastných ulic se dostane na ráfek i ten olej z aut (nebo z asfaltu? nevím). Ale po odmaštění benzínem se značně zvýší účinnost ráfkových brzd, jak V-brzd tak čelisťových na silničce. Ale pokud běžná starost o brzdy spočívá pouze v občasém pohledu na výšku brzdových špalíků, tak je tento efekt nepostřehnutelný. Při jízdě spolu s auty po Praze neustále řeším principiálně nižší účinnost brzd na kole, takže se jí snažím udržovat na maximu.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2012
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: pomoc s vyberem kola

                   

              No nevím, asi jseš jedinej, kdo má tenhle problém. Samo, že když smeteš čističem jakýkoliv čurbes, tak to bude o maličko lepší, ale že by se to mělo poznat... Pokud není na ráfku vyloženě "hnůj", tak i bez nějaké kosmetiky brzdy šlajfujou jak divý.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.06.2012
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: pomoc s vyberem kola

                   

              To máte v praze tolik aut, ze kterých uniká olej? Nebo mažete olejem asfalt? I z jiných diskusí jsem tušil, že budeš velkým dopravním expertem, ale toto překonává veškerá očekávání:-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 21.06.2012
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: pomoc s vyberem kola

                     

                Proč provokuješ?

                [ Zpět ]
                Datum: 22.06.2012
                Autor: Brahma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: pomoc s vyberem kola

         

    Ahoj všem,
    tak nakonec jsem si vybral Author Zenith 2011. Děkuji všem za rady při výběru.

    http://www.author.cz/kola/2011/zenith-4/

    Mám ještě jeden dotaz, poslední :) - měřím 184cm. V obchodě mi doporučili rám 20", ale na webu author uvádějí pro mojí výšku rám 22". Mám jim zavolat, ať to změní nebo to není až tak podstatné?

    Díky a mějte se.

    J.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2012
    Autor: juraj85
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pomoc s vyberem kola

           

      Ty ses na těch kolech neprojel ??? Že se ptáš na něco co my tady těžko poradíme, když nevíme jak se Ti na té které velikosti rámu jezdilo...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

393 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024