reklama
Město: Most

Vývoj cyklodělání v Mostě

Dovolím si zde trochu shrnout problémy cyklistického Mostu a současně apelovat na místní politiky, aby konečně začali reagovat v této oblasti a hlavně konat. První příspěvky se zde začaly objevovat v roce 2006. Začalo to diskusí o tom, jak mostecký magistrát podporuje cyklistiku. Nechal zbudovat stojany na kola, to byly myslím ty modré. Postupem času se záhadně ztratily a v současnosti nevím o žádném. Reakce byla jenom jedna a nebyla zrovna příznivá.
Další dvě diskuze byly o bezpečnosti jízdy v Mostě – ta bezpečnost nebo spíš nebezpečnost nám zde zůstala dodnes. A začali se omezovat i in-line bruslaři průhlednou výmluvou, že ničí dlažbu u Repre. Tam ji ale ničily auta, která navážela zboží na trhy. Dodnes není opravená. Navíc město zrušilo i adresu: http://mumost.cz/turisti/cyklo/obsah.htm, kde jsme se měli o cykloproblémech dozvědět víc. Co dodat.
V dalším roce, tedy 2007 se diskutovalo málo, probíraly se cyklopřechody, silnice u přestěhovaného kostela, která vede od nikud nikam, most přes koleje ke kostelu – chodník jenom na jedné straně a výpadovky bez souběžné cyklotrasy. Do dnešního dne se nezměnilo k lepšímu nic.
V r. 2008 se řešila otázka, zda se Most přidá k akci Sprinter roku. I přes silná slova o podpoře cyklistiky ze strany města k tomuto připojení nedošlo. Dále čtyřkolky na Resslu, tam jsem je už dlouho neviděl, tak alespoň jedno plus. A dále bezpečný výjezd z města ven, stále není napojení na méně frekventované silnice, kde je relativně bezpečný provoz. Navrhované cesty v diskuzi po výsypkách jsou stále jenom pro cross a horala. Silnička si moc neužije – nebo naopak užije až moc.
2009 – cyklotramvaj, v některých případech dobrý nápad, ještě jsem ji nevyužil, ale jak píši, nezavrhuji. Ale není to řešení, protože dále se probírala cyklotrasa Most – Litvínov, která velice schází. Přes postavíme, nepostavíme, … jsme se dopracovali k zatím konečnému – nepostavíme. Je to průšvih, zvláště v případě, že část této trasy je již mnoho let směrem z Litvínova

[ Zpět ]
Datum: 04.06.2012
Autor: Matěj
  • Re: Vývoj cyklodělání v Mostě - pokračování

         

    vybudováno. Zatím se jenom flikuje silnice mezi těmito městy, o které je známo, že kapacitně ani kvalitou dávno nestačí pokrýt provoz. A jet ve špičce na kole tímto směrem hraničí se sebevraždou. Proč by se také stavěla, když paní Jeníčková z magistrátu kdysi prohlásila, cituji: „Tato cyklotrasa podél hlavní komunikace u chemičky je nesmyslná a krkolomná.“ A to je paní, která tomu přece rozumí velice dobře, co si budeme povídat.
    Další rok byl až rok 2011, kde jsme si povídali o tom, jestli to na kole v Mostě opravdu jde. A závěr? Stále jsme v Mostě v cyklistickém středověku. Přispěl jsem také tzv. opravenými cestami na Resslu, kde vysypaný štěrk na cestě v kopci vymlela voda. Tak jsem požadoval původně na magistrátu odpověď, kdo je zodpovědný za tento šlendrián a kdo to opraví. Dozvěděl jsem se, že kopec mají v pronájmu lesy a oprava je tedy na nich. Tak jsem kontaktoval lesy, kde mi slíbili opravu do 1/2 roka. Stav je k dnešnímu dni stále horší a horší a opět se neděje nic. V patřičném vlákně najdete i fotografie dokumentující stav před rokem. A chválil jsem Lom u Mostu, kde udělali perfektní cyklotrasu. Na druhou stranu jsem postavil nově zrekonstruovanou pěší zónu u Čedoku, kde se nikdo neobtěžoval přidat cyklopruh, tam by se bez problémů vešel.
    A máme zde rok 2012, kde v příspěvku zjišťujeme, že se v Mostě stále pro cyklistiku nic nedělá, nebo vlastně zpět, dělá, ale mlátí se na magistrátu hubou jenom prázdná sláma.
    Zkusil jsem udělat malé srovnání, které proběhlo na stránkách „nakole.cz“ o městě Mostu. Psali tam lidé, kteří se pravidelně na kole pohybují, kteří ví, jak by cyklotrasy měly vypadat. Je škoda, že nikdo z magistrátu tyto diskuze nečte a nedokáže nám vyvrátit naše možná chybné názory o stavu cyklistiky v Mostě. Přiznávám, že bych se rád takové diskuze zúčastnil. Na závěr mi dovolte ještě poznámku o starém úředníkovi z tenkrát ještě MNV Most, který mi na otázku – počítá se v Mostě s rozvojem cest pro cyklisty? - odpověděl toto, opět cituji, to si

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2012
    Autor: Matěj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vývoj cyklodělání v Mostě - pokračování 2

           

      nešlo nezapamatovat: „Cyklisté nás nezajímají, nic pro ně dělat nebudeme.“ Myslím, že je to stále motto současného magistrátu.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2012
      Autor: Matěj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vývoj cyklodělání v Mostě - pokračování 2

             

        mumost.cz už vůbec nepatří magistrátu

        ale jinak je to smutný čtení
        komu na magistrátu ho poslat ?

        hledal jsem na stránkách města ještě něco k cyklostezkám - na projektovou dokumentaci tý z Mostu do Havraně se firma vybrala - http://mesto-most.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2012
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Pár momentek z cesty do a z práce

         

    přejezd pro cyklisty - tady to ještě jakš takš jde - holt si cyklista trochu najede nejdřív doprava a pak zase zpátky doleva na stezku pro chodce a cyklisty

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2012
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

           

      vlk se nažral a koza zůstala celá
      na chodník se nedostane ani cyklista a ani chodec

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2012
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

             

        dneska každý jezdí na MTB, tak co by se nemohl vrátit na stezku pro chodce a cyklisty přes trávu ?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2012
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

               

          přejezd pro cyklisty přes ďolík a kanál
          vede přes nejrušnější čtyřproudovku skrz město
          vždycky radši slezu a jdu jako chodec po přechodu

          [ Zpět ]
          Datum: 08.06.2012
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

                 

            a prozatím poslední

            tohle mi hlava nebere - přijíždím po stezce pro chodce a cyklisty a vidím, že slejzat nemusím
            za přechodem ale šup z kola, i když tam je značka označující stezku pro chodce a cyklisty
            tak co si vybrat ? :-)
            navíc je značka IMHO na špatné straně
            nebo že by jenom nějaký vtipálek hrál a otočil jí z protisměru ?
            pak ale zase nechápu, proč já musím slézt až za přechodem a v protisměru můžou nasednout až za ním ...

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2012
            Autor: macikm
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

                   

              Nevím proč nad tím hloubáš, jsou to nesmyslně a blbě umístěný značky, tak na to upozorni úřad a oni to srovnají a budeš mít klid.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.06.2012
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

                 

            A tohle ti dělá problém?
            Nejseš ty náhodou dráhový cyklista? Nějak si tě jako normálního cyklistu neumím představit.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

             

        To musíš mít hodně krutý život, když se bez nápovědy, návodu a vodících čar netrefíš

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

               

          chtěl jsem jenom ukázat, jak se tady taky hezky utrácejí peníze - přesně ve stylu "vlk se nažral, koza zůstala celá"
          k čemu tam ten přejezd je ?
          když vede odněkud nikam ?
          jenom aby si někdo mohl udělat čárku, že podporuje cyklistiku ...

          a popravdě - radši pojedu vedle po silnici abych nemusel kvůli "cyklisto sesedni z kola" (i když na kole nesedím :-P) zastavovat každých 10 metrů
          i proto jsem se onehdá ptal, jestli musím použít "stezku pro chodce a cyklisty"
          pořád doufám a jsme přesvědčen, že naštěstí nemusím ...

          [ Zpět ]
          Datum: 08.06.2012
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

                 

            Já souhlasím, že mnohdy jsou na silnicích řady absurdit a nesmyslných značení a často se vyhazují peníze za zbytečné značky. Když už toho je moc, tak na to občas úřad upozorním, ale většinou to nechávám být, protože vidím jak kolem naprosto netečně a lhostejně projíždějí policajti a úředníci obce a státu a všem to je šumák a nic se moc nemění.
            Když je někde stezka a já ji nechci použít tak ji nepoužiju, pokud není jízda na kole po silnici zakázána zákazovou značkou, řídím se značkami na komunikaci po které jedu a ne těmi co jsou na nějaké jiné.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

               

          Byl jsi někdy v Mostě? Viděl jsi okolo Mostu ty díry po uhlí? A teď oznámili další, která bude končit pár set metrů od domů, kde to už bylo pěkně udělný a zarostlý. Pak soudruzi z MNV udělaj takovej paskvil, asi aby nám zavřeli hubu. Jo, jsem už nasranej a ne jenom já. Jenomže vysvětluj to někomu z jižních čech, středních čech, moravy (asi ne ostravska teda) atd. Tak tady do nnás nerej :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 08.06.2012
          Autor: zachido
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pár momentek z cesty do a z práce

                 

            Představ si, že byl a ne jen jednou nejste nějaká rezervace kam se nikdo bez zvláštního povolení nedostane. A co mají díry do země společnýho s lajnováním silnice a vyznačením přechodů ?

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024