reklama

Prasklý ráfek

Zdravím,
ohledně cyklistiky jsem naprostý laik a jako laik se zeptám: setkal jste se někdo s prasklým ráfkem?
Já už také, ale jsem přesvědčen, že není prasklý ráfek, jako prasklý ráfek, takže budu konkrétnější.
Jde o kolo Mavic Crosstrail a prasklina o délce cca 30cm se nachází podélně na ploše na kterou se dává ráfková páska (snad jsem to napsal dobře).
Jo a myslíte, že má smysl kontaktovat výrobce i když se již nejedná o záruční problém?

[ Zpět ]
Datum: 10.05.2012
Autor: heddon
  • Re: Prasklý ráfek

         

    Buďto mohl dostat nějakou divnou prdu, nebo mohl být mizerný už z výroby. Případně kombinace, která se projevila až teď (a nebo sis jí všiml až teď). S výrobcem (spíš prodejcem) pokecat můžeš, třeba udělá gesto a dá ti novej. Jestli na něm ale rajtuješ už víc jak dva roky, tak to spíš vidím na normální přepletení na novej za svoje.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklý ráfek

           

      Jsem přesvědčen, že jde o vadu materiálu či výrobního postupu. Podle mého laického názoru by přece jakákoli rána ráfek nějakým způsobem poznamenala, třeba prohnutí dovnitř apod, ale jediné, co je patrné, je nevýrazné vyboulení stěny ráfku, a to zdaleka ne po celé délce praskliny.
      Výrobce samozřejmě budu kontaktovat a bude-li chtít, kolo mu zašlu.
      Ano, na kole drandím více než tři roky a spíš neočekávám, že se mnou výrobce bude zabývat.
      V tuto chvíli mě spíš zajímá, zda se jedná o ojedinělý jev anebo běžný zádrhel, se kterým se tu setkáváte denně.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2012
      Autor: heddon
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prasklý ráfek

         

    TO vypadá na vadu materiálu. Nebo to někdo centroval a moc dotahoval...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklý ráfek

           

      Také jsem toho názoru, viz výše. Kole nebylo nikdy centrováno, nebyl důvod.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2012
      Autor: heddon
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prasklý ráfek

         

    Pro úplnost vložím fotky.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2012
    Autor: heddon
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklý ráfek

           

      Typický křehký lom, nízkocyklová únava. Způsobeno vrubem, v tomto případě pravděpodobně materiálovým, tedy špatnou strukturou materiálu. Leda, že by si našel někde o otvoru pro ty dráty nějakou miniaturní trhlinku, od té se pak ten lom rozvijí.

      Tedy řekl bych jednoznačně špatný ráfek, nejspíše materiálový kaz.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklý ráfek

           

      Tož už jsem opravil hodně kol, ale tohle jsem ještě neviděl. To jsou věci.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2012
      Autor: Jihra
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklý ráfek

           

      toto je zrejme problem rafku - nejspis asi vadny polotovar ("okometricky" ->takto se lame tvrzeny dural pri ohybani ; vyrobce mel nespravny material nebo nedodrzel technologicky postup)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2012
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024