reklama

Nove kolo??Doporuceni?

Ahoj vsichni, po tydnu procitani a opetovneho procitani vsech moznych clanku jsem v koncich, a proto vas prosim o radu ohledne vyberu noveho kola. Merim 165 cm, vazim 50 kg, zacala jsem pred mesicem, ted vyrazim asi 4x tydne, 80-100 km za tyden, prevazne po zpevnenych (rozumejte deravych vesnickych) cestach, sem tam nejaka ta polni, lesni cesta. Kopcu tu mame poskrovnu a mym chondromalatickym kolenum to vlastne vubec nevadi, takze z 80% rovina. Jake kolo mam hledat? Komponenty? Podle me staci odpruzena predni vidlice a rafkove brzdy, ty kotoucove tady asi nemaji moc smysl? Dekuju za rady.
Nikola

[ Zpět ]
Datum: 01.05.2012
Autor: Nini
  • Re: Nove kolo??Doporuceni?

         

    Nikdo nic, viď?
    Obejdi pár kolokrámů, koukej očima, popovídej si tam a nech si něco doporučit a něco vyzkoušej. Mám pocit že spíš vypadáš na horské kolo. Buď si vybereš a koupíš, nebo sem potom hoď k poradě konkrétní typy s cenama. Takto obecně a bez tvého cenového limitu se těžko radí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nove kolo??Doporuceni?

           

      Proc myslis ze horske? Mne osobne na rovinu prijde lepsi trek, jen bych ho ted uz asi spis zkusila nechat od nekoho postavit nez kupovat nejaky hotovy novy, protoze bych mohla ziskat lepsi pomer cena/vykon a ty vidlice asi v levnejsi cenove kategorii kola nejsou nic moc. Rafkove brzdy mi nijak nevadi, takze proc ne.

      Jinak pokud novekolo, tak nejlepe na podzim ve vyprodeji, ale i touto dobou se asi nekde najdou starsi modely levneji.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2012
      Autor: lucierut
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        Děravé okresky, polní, lesní... soudím podle sebe, já na silničce/cyklokrosce/trekingu stejně nakonec skončil na asfaltu, teprve na horácovi (HT, 26) se na běžné polňačce a štěrku cítím normálně jako že to kolo tam fakt patří. Plus výška a váha tazatelky, spíš bych poradil 26. Takže mi z toho vychází horské.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2012
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nove kolo??Doporuceni?

               

          Ja merim 157 cm a citim se na bezne polnacce na trekovi celkem dobre, hlavnim nedostatkem je blba vidlice. Mam pseudoodpruzenou sedlovku, coz dokonce trochu funguje. Kdyz to je spis v rovine, tak neni argumentem ani to, ze tam je moc silny nejslabsi prevod. Je pravda, ze se mi vsichni smejou, ze mam velke kolo, ale tim jak je ten trek vetsi, tak je takovy stabilnejsi. Ale je pravda, ze jsem jeste nevychytala na horacovi sezeni, aby mi byl tak pohodlny jako trek.

          Ono je asi nejlepsi si ta kola pujcit a vyzkouset.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2012
          Autor: lucierut
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nove kolo??Doporuceni?

                 

            Jinak k tomu posedu - já si právě na horácovi nastavil dost vzpřímenej posez (jako na treku). Je mi to pohodlný a nejsem pravověrnej bajker do těžších terénů. Možná mi budete tady nadávat, ale právě horác s trekovým posezem (v podstatě) mi přijde jako to nejpohodlnější, co jsem zatím jezdil (a to jsem kromě leha zkusil postupně všecko).

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2012
            Autor: básník
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nove kolo??Doporuceni?

               

          Ja bych spise doporucil krosove kolo s sirsimi plasti.Ma ho muj kolega,co vice jezdi po silnici ale teren ma take rad a moc si pochvaluje.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2012
          Autor: Martis
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nove kolo??Doporuceni?

                 

            s tím bych souhlasil, ty pláště udělají hrozně moc. Já teď mám na skládačce 1,85 a když je nedám úplně natvrdo, tak to jede v terénu moc příjemně.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2012
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nove kolo??Doporuceni?

           

      Coz o to, to ja se pokoukat urcite pujdu, jen mam strach, ze se mi prodejce bude snazit nacpat to nejdrazsi kolo anebo naopak nejaky kram, navic o mistnich znackach (ziju v zahranici) nemam vubec tucha. Dalsi moznosti je, ze necham nakup az na cervenec, az pojedu za rodici do Cech. Zatim jsem koukala na Meridu..co vy na ni? Cenu tak do 15 000, ale pokud by me nejake vylozene nadchlo, mozna i vic..

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2012
      Autor: Nini
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        Ahoj :-), s ohledem na to, co hodláte jezdit a s přihlédnutím na Vaši "muší" váhu bych jednoznačně doporučil krosse (s Vašimi padesáti kily s tím můžete i jako s horákem).
        Meridu mám rád, koukal jsem teď na jejich stránky www.merida-bike.cz, což takhle Crossway 100 - V? Cena 12.990,-. Vyšší modely už mají hydraulické brzdy - těch se ale také nemusíte obávat, prostě vývoj jde k těmhle brzdám i u krossových kol. Nebo jakkokoliv jinou značku, která se Vám bude líbit (ale jen z kamenných cyklokrámů, né z marketů!) :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        Pokud se Merida nekam neposunula, tak je to tezky jak krava. Mam nejakou crossway a vazi bez vymeny komponent 15,5 kg. Nekde ve starsi diskusi tu nekdo doporucoval nejakou konkretni osobu, co je schopna postavit za rozumnou cenu treka vaziciho 12 - 13 kg, tak to bych doporucovala najit a jit do toho, obzvlaste pri vozeni nejakych veci v brasnach se ten rozdil nekolik kilo pozna. A jak jsem psala, ta vidlice je mizerna. Moje kolo stalo pred 8 lety kolem 13 tis. Kc v podzimni sleve, takze bez slevy mohlo mit cenu tak 17 tis.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        Mam dobre zkusenosti s obchody, kde prodavaci jezdi hodne na kole. Snazili se mi tam vzdy poradit dle mych pozadavku a obcas i znacky, ktere neprodavali.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nove kolo??Doporuceni?

               

          V pondeli se pujdu pozeptat tady, zkusim se projet na panskem s damskou geometrii, ta kola s damskym ramem mi jsou proste nejak nesympaticka :-/ , uvidim, co mi prodavac poradi a jake tu jsou ceny. Kdyztak pak doplnim konkretni kola s popisky..a kdyz nic nevybereme (kolektivnim vyberem), necham to na cervenec do Cech :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2012
          Autor: Nini
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nove kolo??Doporuceni?

                 

            Nebo tady napis nejlepsi blog a kolo vyhraj. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2012
            Autor: lucierut
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nove kolo??Doporuceni?

         

    Taky je hodne dulezite,zda chces zensky ci pansky ram ci pansky ram s zenskou geometrii...Ja jsem zenu nutil jezdit na panskem ramu s zenskou geometrii a nakonec se sama po letech vratila ke klasickemu zenskemu ramu z duvodu snazsiho nasedani.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2012
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nove kolo??Doporuceni?

           

      Abych rekla pravdu, nikdy jsem kolo s damskym ramem nemela, a myslim, ze ani nevyzkousela, takze me ani nenapadlo, ze bych si mohla koupit kolo s damskym ramem :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2012
      Autor: Nini
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        Tu meridu mam s damskym ramem a jelikoz jsem jeste mensi nez ty, tak se to hodi. Jen nemuzes nikoho vozit na stangli, coz me nijak nedepta.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nove kolo??Doporuceni?

         

    Má žena má nyní Leader Fox Šumava Lady - klasiku od Leader Foxe - mohu jen doporučit = kvalitní a bytelné kolo, i když pro někoho možná trochu těžší.

    Jinak s pánským rámem a geometrií dámskou dělá Leader Fox Corraline 28" - verze s v-brake je za 12 900,-. Raději bych ale vzal verzi disc za těch 14990,-

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2012
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nove kolo??Doporuceni?

           

      Tady máš Corraline i s blatníky a compem a můžeš rovnou vyrazit.:-)

      http://www.slevyprosport.cz/www-slevyprosport...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2012
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        Doporucuji kolo prevazit, uvadene hmotnosti byvaji obcas hausnumera, od Leader foxe mame detske kolo a vazi vic, nez kolik bylo uvadeno na netu.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        každá liška chválí svůj ocas, ale co je na tom kole tak drahýho ?

        taky si pochválím :-)
        my koupili pro přítulku za deset tisíc tohle http://www.cykloworld.eu/zbozi/khp000041-norco...
        je to sice horák, ale ...

        jezdí dobře, vidlice taky funguje (na její váhu (pst) je podle mého názoru možná až moc měkká)
        kotoučovky sice mechanický, nicméně brzdí a blátíčko je na rozdíl od ráfkovejch nerozhodí

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: macikm
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nove kolo??Doporuceni?

               

          To bude asi tim,ze jde o letosni model a je prakticky zacatek sezony.Zde je lonsky model za tu samou cenu i s hydraulickymi brzdami:

          http://m.nevix.cz/products/leader-fox-corraline...

          Jinak chvalim to,co jsem vyzkousel a co me fakt mile prekvapilo a vyzkousel jsem toho uz docela dost.:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2012
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nove kolo??Doporuceni?

               

          A pokud by Ti nevadila drobna vada (bez tak nejaka odreninka laku),tak to muzes poridit i v letosni modelove rade i s hydraulickymi brzdami pod deset tisic:

          http://www.kupsikola.cz/leader-fox-corraline...

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2012
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nove kolo??Doporuceni?

         

    Já budu toho horáce oproti trekingu ještě hájit. Horská kola mají mnohem lepší odpružené vidlice než trekingy, a potom u menších rámů treků (krátkých pro malé postavy) dochází při zatáčení ke střetu špičky boty s předním kolem v rejdu. Je to třeba hlídat a sám jsem si mockrát brnknul a jen tak tak nebyl drškopád. Musel jsem koordinovat šlapání a zatáčení. Na horácovi s 26 koly si užívám fakt komfort, že mohu rejdovat s řídítkama a zabírat a nemusím to hlídat, protože tam ke kontaktu prostě nedojde. Na rozbité cestě, štěrku, kořenech při pomalé jízdě je to důležité.
    A stejně mám pocit že na trekingách to většina lidí v lehkém terénu zkusí, zjistí že to drnčí a skončí natrvalo na asfaltu. Na polňačky a do lesa už nejdou, není to ta pohoda. Horác je tam naopak doma a dává to znát.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nove kolo??Doporuceni?

           

      Take kvuli vidlici tu prosazuji jako lepsi nechat si treka postavit. S tim brnkanim nohou o kolo (tedy v mem pripade o blatnik) mas pravdu.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2012
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nove kolo??Doporuceni?

         

    Prosím vás, také jsem v koncích, měřím a vážím podobně (170/55). Taky to pročítám a mám v tom akorát chaos. V Intersportu mají za 13 tisíc (v akci) kolo Genesis Razor XR-15, které prý odpovídá kolům za 20 tis. u dražších značek. A pak nějakou vyšší třídu Genesis Razor XR20 za 18 tis. Prý to je kvalitou to samé a že je rozumné to koupit a vůbec se toho nemám bát (prodavač kolům rozumí, baví ho). Chci, aby kolo vydrželo to samé, co píše zakladatelka diskuze. Jaký máte prosím názor, moc by mi to pomohlo.

    http://www.genesisbikes.at/index.php?id=58&...

    http://www.genesisbikes.at/index.php?id=58&...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2012
    Autor: kaola
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nove kolo??Doporuceni?

         

    Ahoj. Taky by mě zajímalo jaké kolo by bylo dobré koupit. Jestli je tu nějaký odborník , rád uvítám rady. A to jak na kolo, tak na veškerou výbavu, oblečení atd. Dal jsem si předsevzetí, že se do toho pustím, a tak když už tak už se vším všudy a pořádně. Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2012
    Autor: Radkovec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nove kolo??Doporuceni?

           

      Kolo je dobrý koupit takový, jaký tě uveze. Nějaký ošklivý, který ti hned neukradnou. Výbavu v zásadě žádnou nepotřebuješ, akorát pokud jedeš dál, tak nějaký spacák, ešus, a pokud budeš jezdit mimo lesy, tak snad vařič. Z oblečení jsou dobrý kalhoty a triko. Když je teplo, kratší, do kosy raději delší, případně větrovka nebo tak něco.

      Jeden odborník na ježdění se vším všudy a pořádně tu je, ale zadarmo neradí, buď zajdi na jeho přednášku nebo si kup knížku:-)
      http://www.hedvabnastezka.cz/cestovatele/jan...
      http://www.festivalrajbas.cz/c-96-jan-vlasak...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nove kolo??Doporuceni?

           

      Kdo ma porad vymyslet nejake originalni vseobecne rady, kdyz to tu je vse uz napsane? Procti si tu diskusi, a pak se zeptej treba nejak konkretneji, az budes vedet, kde, jak moc a jak daleko chces jezdit. :-) Na sebe nepotrebujes nic specialniho.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2012
      Autor: lucierut
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        Chtěl bych si koupit lyže, výbavu a oblečení. Poraďte prosím.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2012
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nove kolo??Doporuceni?

               

          Kup si jedny bezky na klasiku, jedny na skate, nekolikery sjezdovky s ruznou tvrdosti a polomerem oblouku, jedny telemarky a jeste nejake ty skialpy a snowblady, to by Ti pro zacatek mohlo stacit ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2012
          Autor: lucierut
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nove kolo??Doporuceni?

                 

            Špatná odpověď. Mělo tam být - kup si červené.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2012
            Autor: Zden42
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nove kolo??Doporuceni?

                 

            Naposled jsem takhle koupil Atomiky i s vázáním za stovku. Myslím, že měly komplex vlastností všech uvedených - alespoň pro ten jediný večer na Černé hoře. Nějak mě ten jejich manšestr nechytnul a tak jsem druhý den šel zase radši brodit na kole :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2012
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nove kolo??Doporuceni?

             

        V poho, tohle je osud všech jen malinko specializovaných diskuzí. Máš vidět, jaké ohlasy má na Jawamanii věčné téma typu a poměru oleje do benzínu :-)

        Ale abych se jen neposmíval, vybral bych si kolo podle způsobu použití a dokupování konkrétní výbavy přijde samo...
        No a pak ještě hledat, hledat, hledat a pročítat starší konkrétní témata.

        Jo a všimli jste si, že se nějak přestala doporučovat lehokola ? :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2012
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nove kolo??Doporuceni?

         

    Vracim se k "moji" puvodni diskuzi - co rikate na tohle kolo? http://kolo.cz/clanek/pell-s-razzer-comp-lady-2011

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2012
    Autor: Nini
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024