reklama

Časovkársky kolo

Dobry den. Je podle vas vhodny mit casovkarsky kolo aj na bezny rekreacny cyklozivot? Ptam je kvuli tim specialnim nastavcum kt. jsou asi skveli aj pro rekreacniho cyklistu kt.dela dlouhe trasy.

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2012
Autor: cyklista.m
  • Re: Časovkársky kolo

         

    Na časovkářském speciálu jsem nikdy neseděl, ale kdyby byl opravdu ideální na dlouhé trasy, tak by se nejspíš používal při etapových závodech typu Giro, TdF apod. Jiná věc může být vybavení silničního kola, resp. jeho řidítek, časovkářskými nástavci pro vytvoření aerodynamické pozice. To by možná! mohlo někomu vyhovovat i pro běžné ježdění. Takto vybavenou silničku jsem, ale neviděl roky. A to jezdím na kole celkem často. No, nástavce stojí kolem tisícovky, takže jedině vyzkoušet. Osobně bych si je na kolo nedal, jsem naprosto spokojený s klasickými silničními řidítky, keré při úchopu ve spodní části umožňují dostatečné snížení aero. odporu při zachování určité míry pohodlí.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2012
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Časovkársky kolo

           

      Nástavce na řídítka nejsou na cestování marné, přinejmenším tím, že odlehčíš zápěstím.
      Na aerodynamice něco málo získáš -- zúžením těla a budeš asi i trochu níž (což na druhou stranu znamená s tím spojená negativa -- zakloněná hlava, špička sedla zaražená do přirození a tak :)). Dost lidí má na časovkářské nástavce názory stylu "nepoužívám to, ale určitě je to děsně nebezpečné". Takové je třeba ignorovat a udělat si vlastní názor. :) Na silnici jde zvládnout všechno, přehmátnutí na brzdu není problém, trochu tréningu chce jízda s předními brašnami anebo zvednutí se ze sedla, ale i to jde. :)
      Stručně řečeno, za lehokolo bych už neměnil :), ale kdybych musel vyrazit na delší cestu zase na silničce, tak určitě s časovářskou "hrazdou".

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2012
      Autor: Marble
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Časovkársky kolo

         

    Pokud máš na mysli pravé TT kolo tak si myslím že moc praktické není. Klasická silnička s nástavci je Ok.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2012
    Autor: Radius
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Časovkársky kolo

         

    Vlastnil jsem triatlonové kolo a opravdu to na dlouhé štreky není.

    Všechny ty nástavce a podobné věci si můžeš dát na klasické kolo. Navíc klasické kolo má oproti časovkářskému tak nějak kamarádštější geometrii pro tvé tělo. Ne jen nástavce dělají z kola časovkářské kolo, ale právě hlavně ta geometrie. A od ní odvozený docela nepohodlný "posez".

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Časovkársky kolo

         

    jestli můžu poradit, tak nevymejšlej nesmysly (kdyby nebyly, tak by s tím alespoň občas někdo jezdil) a jezdi, jezdi, jezdi. Dřív mi protivítr taky neskutečně vadil, ale postupně jsem zjistil, že to i proti větru jede tak nějak líp a vadit víceméně přestal...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Časovkársky kolo

         

    Dekuji vsem za vase nazory.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2012
    Autor: cyklista.m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024