reklama

Potrebujem surne poradit velikost ramu=kolo sa neda vyskusat=dar

http://www.polygonbike.cz/cs/eshop/silnicni...

Poradte mi velkost ramu, nech neurobim chybu, vyskusat sa naozaj neda ma to byt dar.

Niketo mi radi 52, iny mi radi 54, dalsi ze ma zobrat 56

Fotrik ma 179cm, 77 vahu,

Uz by som ho chcel objednat ale nechcem objednat zly rozmer, je mi jasne ze sedanka aj riadidla sa daju trocha posunut, ale ide mi o to nech ram neni obrovsky alebo maly,

Muozte sa prosim vas pozriet ti co s v tom vyznate na tieto konkretne ramy a poradit mi

Ztail by som asi bral 54 ram

VDAKA VELMI PEKNE A AT VAM TO FICII :))

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2012
Autor: bransfer
  • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

         

    Nemuzeme, uz jsme ti to rikali v jinym vlakne. Bez zkouseni to proste nezjistis. Kazdej ma jinak dlouhy nohy ke svy postave. Na tom webu je i navod jak zjistit velikost ramu podle krokove delky. Zkus si treba vymyslet ze mu chces strihnout na kalhoty a zmerit ho ...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2012
    Autor: koko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

         

    Jezdil jsem silničku, cyklokrosku, treking i teď horský HT, a mám pocit, že kola s beranama jsou na správnou volbu rozměrů rámu nejcitlivější, že tam pokud se netrefíš správně tak nepomůže nic a je to nepohodlný. Můj pocit. Takže kupovat silničku naslepo nedoporučuju. Nemohl bys to třeba domluvit a darovat poukázku (předplacený kolo), s tím že by mu potom vybrali rám na míru a po odzkoušení? Jít si vybírat kolo a zkoušet, v tom je taky kus radosti a je to lepší než jít vybraný kolo měnit...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

           

      ok a kebyze beriete parametre co som napisal tak by ste kupili 52 , 54 ci 56 ?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2012
      Autor: bransfer
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

             

        Jestli to nelze zkoušet (chceš e-shop) tak ho fakt minimálně změř ja k píše hore koko. Na té stránce to máš (velikost rámu). Bez toho si hoď mincí.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2012
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

         

    a je to marný a je to marný a je to marný :)

    Hele říkal, jsi, že stejně kupuješ sadu a rám zvlášť ne ?

    Tak mu předej sadu a pak zajděte do toho krámu kde doladíte ty rozměry.

    Přece nechceš, aby tátu něco bolelo zbytek života, protože to mělo bejt překvápko ,.....

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

           

      Praktické cvičení z asertivity.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2012
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

             

        chybí ti tam N :)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2012
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

               

          co mu mam zmerat dlzku kroku ci ?

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2012
          Autor: bransfer
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

                 

            Je to marný je to marný je to marný


            Nevím, já tak kolo nikdy nekupoval......ale znám lidi, kteří pak měnili celá kola.

            Následuj instrukce výrobce :)

            O krocích zde radil někdo jiný

            [ Zpět ]
            Datum: 27.04.2012
            Autor: újezďák
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

                   

              Praktické cvičení z asertivity. :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 27.04.2012
              Autor: básník
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

                     

                Máš pravdu, chybí :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 27.04.2012
                Autor: básník
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

                 

            Podival jsi se vubec na ten odkaz co jsi sem dal?
            Přesný výběr velikosti podle délky kroku
            Silniční kolo / triatlon Krok délka x 0,66 = cm
            Lady line Race kroková délka x 0,66 = cm
            Lady line MTB kroková Délka x 0225 = palců
            Hardtail kroková délka x 0,226 = palců
            Celodpružené MTB kroková délka x 0,226 = palců
            Fitness kolo kroková délka x 0,61 = cm
            Fitness kolo kroková délka x 0,24 = palců
            Trekking a cestovní kolo kroková délka x 0,61 = cm
            Trekking a cestovní kolo kroková délka x 0,24 = palců
            Pokud se vypočtená velikost rámu nachází přesně uprostřed rozmezí, zvolí sportovní jezdec menší rám a turista a rekreační jezdec naopak.
            Jak změřit krokovou délku?
            1. Připravte si potřeby pro měření. Ideální je pravítko a vodováha. Pokud nemáte vodováhu, můžete bez problémů použít například knihu.
            2. Vysvlečte se (prádlo si můžete ponechat). Mějte ale na paměti aby oblečení neovlivnilo výsledek měření.
            3. Můžete začít. Pokud používáte vodováhu, musíte ji mezi nohama vytáhnout vzhůru co nejvýše a zachovat při tom ve vodorovné poloze. Stejně tak u zdi s knihou nebo úhelníkem (knihu opřete o kolmou stěnu za vámi viz obr.).
            Důležité: Měřte skutečně až zcela nahoře. Změřená kroková délka je důležitá pro to, aby vám kolo později skutečně sedlo. Při měření jděte jen kousíček níže, než vám tlak bude skutečně nepříjemný.
            4. Změřte vzdálenost mezi vodováhou a zemí (knihou, úhelníkem) Kvůli možným chybám je lepší pokud vám při měření pomůže druhá "důvěryhodná osoba". Omezí se tak chyby při odečítání délky.
            5. Hotovo, nyní znáte vaši krokovou délku.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.04.2012
            Autor: koko
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: POTREBUJEM SURNE PORADIT VELKOST RAMU=KOLO SA NEDA VYSKUSAT=

                   

              Tak hlavně ať se tímhle neřídí. Tohle řeší pouze délku nohou a z toho určuje výšku rámu.

              Jenže tohle je ze všech paramterů kola ten nejméně důležitý, zvlášť u silničky, kde se nevozí tolik vysunuté sedlovky (tedy prostor je tam velký na obě strany a výšku rámu nelze vzít vyloženě blbě).

              Mnohem důležitější jsou úplně jiné parametry rámu, především jeho délka (která je u různých výrobců pro stejnou velikosto často výrazně odlišná a navíc tohle záleží velmi od délky rukou, trupu, atd.).

              A pokud je už jen trošku atypická postava, což je časté, např. dlouhé nohy a k tomu krátké ruce, tak pak jsou velmi důležité další parametry rámu jako např. délka hlavy.

              Pokud už vycházet z výpočtů dle proporcí bez vyzkoušení, tak zkusit tenhle kalkulátor:
              http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE...
              Ten patří k těm nejlepším co jsou na webu dostupné. Jednak počítá se všemi důležitými proporcemi a pak navíc vyhodí tři typy výsledných posedů (pro ty stejné proporce) ke kterým je tam komentář pro koho jsou více vhodné.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.04.2012
              Autor: Mlok
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

447 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024