reklama
Země: Česko Česko

Cyklo dovolená na těžko, noclehy

Ahojte,
zajímalo by mě jak a kde přenocujete ( Čr ). Nějaké tipy pro začátečníka. Mám v plánu jet na jižní Moravu a naplánovat si kempy po cestě mi připadá takřka nemožné přes internet.

Děkuju za jakoukoliv radu ! :)

[ Zpět ]
Datum: 24.04.2012
Autor: fox171
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Jestli vezeš vybavení, tak není problém. Kdekoliv na příhodném místě (bokem od cesty)k večeru zaparkuješ a postavíš(nebo nepostavíš)stan. Já s tím problémy nikdy(pokud jsem jel sám)neměl. S sebou vozím na předním nosiči 2x2 dvoulitrovky, do kterých před zastávkou naberu pitnou vodu(v hospodě, u domácích) a nejsu vázaný ani na blízkost potoka- pohodlně se okoupu, uvařím večeři i ráno snídani, poumývám nádobí i sebe(celkem 5,5 l+1,5 l v košíku) a bát se není proč.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2012
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Osobně spím zásadně v kempech - nemám ráda spaní na divoko.
    Lze koupit mapy "kempy ČR". Tu mám a tak jednou za 2 - 3 roky koupím novou.

    Pokud jedu na dovolenou na těžko, tak si přesné plány nedělám. Vím jen oblast, kam chci a první kemp. Pak si každý den ráno podle aktuálního stavu počasí a tělesných ostatků udělám plán, kam hodlám daný den dojet, tzn. do kterého dalšího kempu.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Jinak při spaní nadivoko může být problém:
    když rozděláš oheň
    když máš kolem ležení nepořádek
    když si usteleš v CHKO apod (a najdou tě) případně někomu lehneš na čerstvě zaseté
    když narazíš na troubu nebo iniciativního blbce

    Obecně - pokud si zalezeš do nenápadného nekonfliktního místa a chováš se slušně, tak se většinou domluvíš (když už na tebe někdo přijde).
    Osvědčily se nám různé remízky, hranice les/pole - prostě tam, kde moc lidí nechodí (a houbař prudit nebude)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2012
    Autor: evcas
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

           

      Přesně tak. Zalézt večer se stmíváním nejlépe nespatřen, nedělat oheň, a ráno se včas pobalit. Vybrat si místo kde nebudeš překážet (třeba traktoru na lesní cestě). Kromě CHKO jak píše evčas je dobré se vyhnout okolí měst a v blízkosti silnice myslet na to, co budou osvětlovat reflektory aut (takže raději dovnitř zatáčky než na vnější okraj).

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2012
      Autor: básník
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

           

      Loni jsme s detmi spali na cykloputaku tyden v CHKO Trebonsko a nemeli jsme zadny problem a to nas bylo celkem dost (4 stany, ohen kazdy vecer na vareni) a deti rozhodne nebyly jak peny. U rybniku tam casto prenocovali ledaskde i rybari a byly tam pozustatky jejich ohnu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2012
      Autor: lucierut
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

             

        Paráda, takže na Třeboňsku je koncentrace iniciativních blbců nízká;o). To se hodí vědět, možná tam vyrazíme

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2012
        Autor: evcas
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

               

          Mam rozepsany blog, treba ho casem i dopisu :-), je tam opravdu krasne a je to dostatecne placate pro deti.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2012
          Autor: lucierut
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    V Čechách není na jednu noc problém, pokud nenarazíš vyloženě na blbce nebo nelehneš někomu na soukromý pozemek. Ale když to dáš někam k lesu u řeky u rybníka...tak nikomu vadit nebudeš.

    Jih Moravy jsme jeli a nikdy jsme problém neměli. Naopak jsme jednou kápli (teda on na nás) na majitele pozemku u rybníka a jen s úsměvem zdělil, abychom tam po sobě jen uklidili. Navíc moravané jsou hodní lidé.

    Jen jednou jeden zemědělec huboval. Ale tak já jsem mu vysvětlil, že ten toaleťák, který nabral traktorem a přilípl se mu na něj není můj:-) On mi to uvěřil a pak byl v pohodě:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2012
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Děkuju, opravdu cenné rady a určitě můžete psát další.. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2012
    Autor: fox171
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Mám jednu příhodu: dojel jsem někam k Telči, byl už večer, stmívalo se, tak jsem sjel ze silnice na polní cestu, pak kolem rybníka, ještě kousek, tam se mi to pozdávalo dobrý, takový měkký, ulehlý - rychle jsem (už za tmy) postavil stan, vykoupal se v rybníku, něco málo pojedl a hned jsem usnul, byl jsem dost utahanej...
    Ráno jsem se vzbudil, přesněji řečeno - něco mě probudilo - rozepnul jsem stan - přímo proti mně stál kombajn, lišta se mu točila, a řidič na mě volal "tak co, mladej, co bude, já tady sekám pšenici!"
    Jo, stanoval jsem na poli a nějak jsem to nevěděl :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

           

      Pane Drápalík, jste to vy? :)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

           

      To mi připomíná podobnou příhodu. Cestou z Velké nad Vel. do Nového Mesta nad V. kamarád dostal nad Myjavou v podvečer defekt a než ho opravil(nedařilo se) byla tma. Naštěstí svítil měsíc a v jeho záři jsme kousek od cesty zahlédli jeho obraz ve vodní hladině- naše záchrana po parném dnu byla nadosah. Po zastavení u rybníka jsme jen natáhli plachtu proti rose, rychle vhupli do chladivé a osvěžující vody, řádně se vyráchali a osvěženi tvrdě usnuli.Ráno nás probudilo kejhání husí a kačen- vykoukli jsme do slunečného rána a na vodní hladině "skororybníka",který nás večer tak osvěžil, se prohánělo hejno husí a kačen- voda kalná, že kalnější ani být nemůže a my si ustlali na louce plné husinců a kuřinců. Zázrak byl, že jsme se ani do jednoho netrefili..

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    V kempu spíme většinou jen, když jde o víc jak 1 noc. Jinak se nezdržujeme hledáním kempu, protože využíváme čas k cestě. Stan stavíme většinou už potmě, taky ne vždy najdeme hned vhodné místo. Někdy nám stojí vedle stanu kromě kol i auto.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2012
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Prostě vyjeď, večer nepanikař, a uvidíš. Druhou noc už budeš zkušený.

    Občas se koná překvapení, ale to tě potká i po letech spaní nadivoko - vloni v létě mě při osamělém noclehu doslova přepadli slimáci.

    Dobrou noc! :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2012
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

           

      Případně si ráno na ceduli, kterou jsi večer kvůli tmě už nebyls schopen přečíst a odložil jsi to ráno, přečteš, že je to oblast s výskytem divokých šelem jako jsou medvěd či vlk... :-D Takže závěr: před spaním nečíst žádné cedule, aby jsi měl klidné spaní!

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

             

        Mě se takhle jednou povedlo se ráno probudit a ukázalo se, že ta pěšinka, co jsem si poblíž ní ustal slouží snad pro celou městskou čtvrť jako cesta do práce, navíc jsem ležel mezi cedulí Vodárenské pásmo a studní.

        Vlci jsou prý v pohodě. Po loňském neplánovaném spaní v lese, kde se vyskytují jsem to dodatečně sondoval a všichni učitelé přírodopisu mě ubezpečovali, že jsem se opravdu nemusel bát.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

             

        Týká se zejména vojenských újezdů. Už jsem tu někdy popisoval, jak nás na Vihorlatě budila ozbrojená, ale jinak dost vyděšená hlídka, že o kus dál začínají za deset minut střelby? :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2012
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

             

        Cedule říkáš ? ;-)

        http://www.youtube.com/watch?v=Az2sfTyL-SI

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2012
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

               

          Vykuněný moped... :-DD

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2012
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Pred 7lety videli hodne zriceny neobytny rodinny dum,ja mela napad vzadu dum nocovani,postavili jsme stany,po hodinu majitel prijel a rval nam ,,vypadni,,. Ja pohyblivy znak ,, my sami 4 holky,brzy rano odejit,,. Pan nesouhlasil,ja snažila bojovat prosbu. Pak už ochotny a rekl zakaz neporadek odpadky. Ja ihned ukazala saček s odpadky,pan pekne usmiva a pozdravil ,,dobrou noc,, a odjel. Divim,že odkud vedel,myslim sousedky volali.

    foto-Hezči nocovani na terasu v Donovaly,ale pozor medvede,mi rekl pan a doporučil desky blokovali,aby medvedi bali hluk od spadnuti dreva.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2012
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo dovolená na těžko, noclehy

         

    Jednou jsem si postavil stan na břehu Dunaje, dost pršelo a tak nebylo moc času na vybírání místa na spaní. Ráno, když jsem ještě ve spacáku slyším šplouchání vody, ale nějak moc blízko od stanu. Vylezu ze stanu a koukám, přední část stanu ve vodě./viz. foto/. Poučení pro příště - stan postavit v dostatečné vzdálenosti od vody, může stoupnout.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2012
    Autor: milos26
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024