reklama

mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli nemozn

Chci kupovat tatkovi nove kole k narodkam

mam vybrany polygon 500 kompoletne osadeny v shimane 105 ale 5600 ( nie 5700 ) za 19920
mam limit na bike 20K a chcel som ho v shimano 105...

nasiel som nake prispevky ze ak sa nieco doserie napriklad brzdove paky ci ine tak z 5600 rady uz nic nezozeniem...

mam sa toho obavat ???ci enmam to riesit...

na vysku 178 bude ram 54 tak akorat nie ?

[ Zpět ]
Datum: 24.04.2012
Autor: bransfer
  • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

         

    Tebou uvedené kolo a jeho geometrii neznám, ale při svých 174 cm mám taky rám 54 cm. Tvému otci by možná ta 54 mohla být už malá. Nevím, chtělo by to kolo projet, což asi nejde, pokud má být kolo překvapením. Sady bych se nebál. Pokud se časem pokazí třeba páky, tak tam můžeš dát jiná Shimana /novější/, podstatné je, aby byly na deset pastorků. I ostatní komponenty jsou zaměnitelné mezi sadami.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2012
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

           

      ok takze tej 5600 by som sa bat nemusel teda

      neviem ci geometriu zistis z linku snad hej >

      http://www.polygonbike.cz/cs/eshop/silnicni...

      p.s ide mi len o to nech sa nestane ze mu napriklad 56 ram bude velky...

      takze moja dilema je ci 54 alebo 56...

      A chcem sa dobre rozhodnut, uvitam kazdu radu

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2012
      Autor: bransfer
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

             

        Já mám na svém rámu rozměr /délka rámu/ - efektive top tube 556 mm, u Polygonu je tento rozměr pro 54 ještě kratší 549 mm, u 56 je 563 mm. Pak je ve hře ještě délka představce, kterou se dá posed korigovat,lehký posun sedla je taky možný pro finální vyladění. Pokud otec preferuje vzpřímenější posed, tak by mu mohla stačit i ta 54, ale já bych se přikláněl k větší 56tce. Ale ber to, prosím, jen jako radu od klávesnice.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2012
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

         

    myslím že zrovna u brzdových (řadicích) pák by neměl být problém :)
    Navíc bych si nemyslel, že by se něco mělo dosrat :)
    Mám 105ku dost dlouho a je to podle mě docela držák.....
    Navíc mě není známo, že na 5600 nejsou díly ?

    http://www.srovnanicen.cz/q/Shimano%20105%205600/

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

           

      no vo vela prispevkoch som sa docital ze na 175-180 cm odporucaju ram velkosti 56

      Ide mi len o to ze aby nebol ram velky ale zase 54 maly...

      Som z toho debil, Co je lesie maly ci velky ram ?

      CO BY STE ODPORUCILI ???

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2012
      Autor: bransfer
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

             

        Urcite tu 54, ne li 52.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2012
        Autor: koko
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

             

        Nejlepší je rám akorát, něco se samozřejmě dá dohnat představci a případně jejich polohou ( obrácený představec :) nebo manipulací se sedlem.

        Podle mě by jsi měl najít stránky výrobce kde má každý výrobce doporučené velikosti vztažené k vlastnímu rámu a podle toho se řídít.

        Navíc si myslím, že je lepší obětovat překvapení a posadit dotyčnou osobu za doprovodu osoby znalé ( to prodavač být vůbec nemusí !) na kupované kolo.

        Občas vidíš lidi, kteří jedou na kolech a buď se v rámu doslova ztrácejí nebo napak sedí všelijak "okolo kola" mají představec jak opičák a hlavové složení mezi koleny, nic z toho neprospívá pohodlí ani bezpečnosti......

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2012
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mam se bat Shimano 105 (5600) rady u noveho kola ???kvoli ne

               

          nemuozem na ich strankach najst aku vysku toho ramu...

          som uz z toho fakt debil

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2012
          Autor: bransfer
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024